Старовинна книга передана до фондів чернігівського заповідника
Днями до фондової колекції стародруків Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” передана книга “Псалтир з возслідуванням”, 1913 року.

Надрукована вона в Києво-Печерській лаврі. Рідкісне видання подарувала заповіднику держслужбовець Чернігівської райдержадміністрації Бишик Інна Миколаївна.
Книгу вона знайшла в господарській споруді, де невідомо скільки років вона пролежала. Тож церковне видання потребує реставраційних робіт, перш ніж його побачать в експозиції шанувальники старовини.
До речі, фонд рідкісної книги чернігівського заповідника нараховує більше ста книг XVI–ХІХ ст. Найдавніша з них – “Тріод пісна” (1589 р.), московської друкарні Андроніка Тимофєєва Невежі.
В експозиціях національного заповідника знаходяться стародруки, видані в чернігівській, київській, віленській, московських друкарнях. Представлені і видання друкарні, заснованої Лазарем Барановичем в 1674 р. в Новгороді- Сіверському, а пізніше, в 1679 році, переведеної до Троїцько-Іллінського монастиря в Чернігові.
Минулого року на кошти відвідувачів архітектурно-історичного заповідника придбано дві старовинні книги. Одна з них вийшла друком у першій половині XVII ст. – “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р., інша – видання друкарні чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря – “Псалтир з возслідуванням” 1763 року.
Керівник відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна зазначає, що рідко мешканці Чернігова дарують старовинні речі музейним установам. “Адже, вони розуміють, що можуть отримати за них гроші, тож несуть старожитності до антикварних магазинів”, – каже фахівець.
Хоча, цього року це вже не перший подарунок роблять чернігівці заповіднику. Так, у липні житель нашого міста Олександр Крот передав до фондової колеції унікальний дерев’яний годинник ХІХ ст., виготовлений відомим німецьким майстром Густавом Беккером.
Будемо сподіватись, що ці подарунки від мешканців нашого міста стануть гарним прикладом для наслідування і фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” будуть постійно поповнюватись цінними старовинними предметами.
Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.