Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 17:33:11

Старовинна книга передана до фондів чернігівського заповідника

22.10.2012   09:54Агенцiя

Днями до фондової колекції стародруків Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” передана книга “Псалтир з возслідуванням”, 1913 року.

Надрукована вона в Києво-Печерській лаврі. Рідкісне видання подарувала заповіднику держслужбовець Чернігівської райдержадміністрації Бишик Інна Миколаївна.

Книгу вона знайшла в господарській споруді, де невідомо скільки років вона пролежала. Тож церковне видання потребує реставраційних робіт, перш ніж його побачать в експозиції шанувальники старовини.

До речі, фонд рідкісної книги чернігівського заповідника нараховує більше ста книг XVI–ХІХ ст. Найдавніша з них – “Тріод пісна” (1589 р.), московської друкарні Андроніка Тимофєєва Невежі.

В експозиціях національного заповідника знаходяться стародруки, видані в чернігівській, київській, віленській, московських друкарнях. Представлені і видання друкарні, заснованої Лазарем Барановичем в 1674 р. в Новгороді- Сіверському, а пізніше, в 1679 році, переведеної до Троїцько-Іллінського монастиря в Чернігові.

Минулого року на кошти відвідувачів архітектурно-історичного заповідника придбано дві старовинні книги. Одна з них вийшла друком у першій половині XVII ст. – “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р., інша – видання друкарні чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря – “Псалтир з возслідуванням” 1763 року.

Керівник відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна зазначає, що рідко мешканці Чернігова дарують старовинні речі музейним установам. “Адже, вони розуміють, що можуть отримати за них гроші, тож несуть старожитності до антикварних магазинів”, – каже фахівець.

Хоча, цього року це вже не перший подарунок роблять чернігівці заповіднику. Так, у липні житель нашого міста Олександр Крот передав до фондової колеції унікальний дерев’яний годинник ХІХ ст., виготовлений відомим німецьким майстром Густавом Беккером.
Будемо сподіватись, що ці подарунки від мешканців нашого міста стануть гарним прикладом для наслідування і фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” будуть постійно поповнюватись цінними старовинними предметами.

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами 16:47

Поліцейські Корюківського та Чернігівського районів із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в покинутих будівлях два схрони вибухонебезпечних предметів, облаштовані російськими окупантами.

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району 16:44

Поліцейські дізналися, що у селі чимало дітей. Частина з них з родин, які були змушені переїхати через бойові дії.

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади 16:38

Жителі Іванівської територіальної громади — однієї з найбільш постраждалих внаслідок навали російських військ — отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня 16:33

У Чернігівській області 29 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії 16:29

30 червня Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів чергове засідання виконавчого комітету.