Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ На білоруські "Береги Дружби - 2018" їздила команда з Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/style/65474 Нещодавно в Білорусі відбувся VІІ міжрегіональний молодіжний екологічний зліт з вивчення та збереження біологічного різноманіття в Поліському регіоні «Береги Дружби–2018». Організатор заходу — Гомельський державний обласний екологічний центр дітей та юнацтва. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 13:31:27 +0300 Цьогоріч серед 14 команд-учасниць була й команда з Чернігівської області — «Екофани» з Менської ОТГ.

Програма зльоту була насиченою: екологічний турнір, еко-брейн-шоу, круглий стіл з обміну досвідом, екологічний квест «Поліські робінзони» (містив конкурсно-ігрову програму з елементами нічного орієнтування на місцевості та виконання низки завдань про природу, історію та культуру Полісся), майстер-клас із виготовлення виробів з холодного фарфору та екскурсійна поїздка до Гомельского палацово-паркового ансамблю. І все це впродовж чотирьох днів.

Додому чернігівські «Екофани» привезли п’ять дипломів, два з яких загальнокомандні: диплом І ступеня команда виборола в екологічному квесті «Поліські робінзони», ІІІ ступеня — в конкурсі візитівок.

За підсумками зльоту «Береги Дружби–2018» команда учнів закладів освіти Менської ОТГ нагороджена дипломом і кубком переможця.


За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Заява правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка щодо музейної справи на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/culture/65473 Нещодавно на засіданні відповідної комісії в департаменті культури, туризму, національностей та релігії Чернігівської обласної держадміністрації справа призначення директора обласного художнього музею імені Г.Ґалаґана зрушила з мертвої точки: вирішено, що ним буде Юрій Ткач, колишній начальник міського управління культури. Культура article Mon, 20 Aug 2018 13:16:15 +0300 Не маючи нічого проти цієї кандидатури, правління обласної «Просвіти» звертає вкотре увагу обласної влади, що насправді такого музею в Чернігові нема – є тільки вивіска, фонди і виставки. Проте будь-хто, наближений до музейної справи, скаже, що без експозицій нема музею. А їх нема через те, що за часів творця олігархату Леоніда Кучми, завдяки корупційним схемам 1040 квадратних метрів художнього музею були передані Борису Дєдову для приватної галереї. Відповідно, виставляти експозиції художньому музею нема де, крім одного залу. До речі, і приватної галереї там нема, як і оголошеного Б.Дєдовим «музею сучасного мистецтва», крім вивіски та поодиноких виставок.

Позиція обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка була озвучена на сесії обласної ради депутатом, головою Бахмацького районного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Олегом Калиняком, але була проігнорована обласним керівництвом. Невже й досі бояться чіпати схеми часів Кучми – Бутка?

Тому просвітяни вимагають повернення орендованих (за 1 гривню!) площ художнього музею імені Г.Ґалаґана для організації повноцінного його функціонування. Позиція ж Ю.Ткача про розгортання музею на всіх площах лише через 5 років нам видається неприйнятною.

Також правління обласної «Просвіти» звертає увагу на необхідність перебудови всієї музейної справи – скажімо, новгород- сіверський музей «Слова о полку Ігоревім» після зміни керівництва продовжує пропагувати московські схеми історії та літератури, ігноруючи українських дослідників. Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського лишається, за словами відомого історика В.В’ятровича, “радянським музеєм радянського музею», особливо його військово – історичний відділ. Перебудови потребують експозиції періоду другої світової війни у всіх краєзнавчих музеях області. На часі започаткування музею Героя України Левка Лук’яненка.


За дорученням правління Олександр Шевченко, голова

]]>
Графік роботи Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні http://monitor.cn.ua/ua/style/65472 З метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє про режим роботи ЦОП області у святкові та вихідні дні: Стиль article Mon, 20 Aug 2018 13:05:45 +0300 23 серпня - з 9 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв., перерва з 13 год. 00 хв. до 14 год. 00 хвилин;

24, 26 серпня - вихідні дні;

25 серпня – з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
На 20 серпня заплановане відключення газопостачання в 5 населених пунктах області http://monitor.cn.ua/ua/style/65471 ПАТ "Чернігівгаз" повідомляє своїх клієнтів, що 20 серпня 2018 року, у зв`язку з проведенням планових ремонтних робіт на складових газорозподільної системи та технічного обслуговування газопроводів, в 5 населених пунктах Чернігівської області буде тимчасово призупинено газопостачання. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 12:52:44 +0300 В Чернігівській області більшість газопроводів прокладені під землею В Чернігівській області більшість газопроводів прокладені під землею ФОТО: 104.ua

У зв'язку з регламентними роботами на газорозподільній системі населених пунктів, в 5 селах Чернігівської області буде відсутнє газопостачання на такі періоди:

Чернігівський р-н:
        с. Кошівка – з 20.08 по  23.08

Сосницький р-н:
    с. Авдіївка - з 20.08 по 22.08
    с. Шаболтасівка - з 20.08 по 22.08

Срібнянський р-н:
    с.  Іванківці - з 20.08 по 23.08

Куликівський р-н:
    с. Орлівка -  20.08

У разі дострокового завершення робіт повторний пуск газу розпочнеться раніше.

З метою уникнення аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно перекрити крани на газопроводах перед газовими приладами.

Для оперативного відновлення газопостачання просимо споживачів забезпечити безперешкодний доступу представникам газової компанії до газових приладів та пристроїв. Пуск газу в квартири буде проводитися за умови присутності господарів або їх представників (повнолітніх членів сім’ї) та відсутності порушень правил безпеки систем газопостачання.


ПАТ "Чернігівгаз"

]]>
Домовитись не вийде: всі незаконно встановлені металеві гаражі у місті приберуть http://monitor.cn.ua/ua/style/65470 У Чернігові триває процес демонтажу металевих гаражів, які незаконно та за відсутності будь-яких документів встановлені у Чернігові у дворах та вулицях міста. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 12:44:29 +0300 За даними КП "Муніципальна варта", цього року демонтовано 150 із більш ніж 1000 таких об'єктів. Такі дані озвучили на ранковій нараді у Чернігівській міській раді у понеділок, 20 серпня.

Разом з тим, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко просить власників металевих гаражів облишити спроби вирішити питання щодо залишення гаражу через депутатів, працівників міської ради чи облдержадміністрації.

За його словами, із проханням допомогти уникнути демонтажу гаражу звертались і до нього особисто, і навіть намагались вирішить через батьків. Втім він відмовив усім.

"Усі незаконно встановлені металеві гаражі у місті будуть знесені. У ХХІ столітті у обласному центрі не може будти самовільно встановлених гаражів у дворах багатоповерхівок та у інших місцях", - переконаний Владислав Атрошенко.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Кордон за тиждень. ОФІЦІЙНО http://monitor.cn.ua/ua/style/65469 Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 12:34:05 +0300 Українсько-російська ділянка державного кордону охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку громадян, що перетинають державний кордон.

З 13 до 19 серпня 2018 року на Чернігівщині, через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 144,1 тис. осіб та 25,2 тис. транспортних засобів. 

До адміністративної відповідальності притягнуто 38 осіб, на яких накладено штрафів на суму 71451 гривня.

Через державний кордон не пропущено 50 осіб, з яких 15 - громадяни Росії.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О. Дудко

]]>
Чернігівська область: упродовж вихідних рятувальники ліквідували 7 пожеж у природних екосистемах http://monitor.cn.ua/ua/style/65468 Упродовж вихідних днів підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 7 пожеж у природних екологічних системах, Ріпкинського, Городнянського, Талалаївського та Чернігівського районів, міст Сновськ та Чернігів. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 12:01:51 +0300 Слід зазначити, що з початку року на Чернігівщині через людську недбалість, а також внаслідок випалювання сухої рослинності та сміття виникло 490 пожеж в екологічних системах, територія пройдена вогнем склала майже 653 га, ще 61 пожежа зареєстрована в житловому секторі громадян. Нажаль, 1 людина загинула.

Причинами виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

У зв’язку з цим, рятувальники вкотре звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Пам’ятайте, що за умов спекотної погоди розпалене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок можуть послужити причиною виникнення пожежі з непередбачуваними наслідками.

]]>
Тактична медицина з елементами спорту або CROSSFIT TACTICAL MEDICINE CHALLENGE в "Десні" http://monitor.cn.ua/ua/style/65467 205-ї Центр тактичної медицини спільно з проектом Генетика Виживання (на разі це два випускника курсу бойових медиків, які вчилися у американців) провели відкрите тренування у форматі практичного інтенсиву з відпрацюванням ряду базових навичок тактмеду з високим рівнем фізичного навантаження по принципу Crossfit. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 11:40:35 +0300 Практикум направлений на закріплення базових навичок з надання само/взаємодопомоги в умовах важких фізичних навантажень, і призначений для військовослужбовців, які хочуть перевірити і вдосконалити свою фізичну форму, відточуючи при цьому якісні навички надання домедичної допомоги в критичних умовах. І спробувати новий формат тренувань.

Мета заходу - подати тактичну медицину для широкого загалу у новому форматі, щоб підвищити цікавість особового складу до неї. Паралельно відпрацювати базові навички у режимі підвищеного навантаження - що частково симулює стан бійця при пораненні (гіпоксію, порушення дрібної моторики, деяку безорієнтацію). Також на меті підвищити загальний фізичний стан бійців і привернути увагу на те, що бойовий медик має володіти відмінними фізичними якостями для виконання своїх обов'язків.

Варто зазначити, що проект - повність ветеранський. Тож у майбутньому організатори планують максимально ділитися своїм досвідом з бажаючими.


Навчальний центр "Десна" - Прес-служба

]]>
У школах Чернігова відкриють 108 перших класів http://monitor.cn.ua/ua/education/65466 1 вересня до шкіл міста прийдуть 3200 першачків, які навчатимуться за новою освітньою програмою. Всього перших класів у місті буде 108. Освіта article Mon, 20 Aug 2018 11:31:28 +0300 Загалом у 37 школах Чернігова навчатимуться 28 тисяч 621 дитина. Це на 1 тисячу більше ніж у попередньому навчальному році.

Про це повідомив начальник Управління освіти міської ради Василь Білогура на ранковій нараді в мерії.

Для забезпечення освітнього простору з міського #бюджету було виділено більше 12 мільйонів гривень. Ще 702 тисячі було витрачено на копіювальну техніку. Наразі до шкіл міста вже завезено #компьютери, дидактичні матеріали. На стадії закупівлі нові меблі для 1 класів.

В усіх закладах проведено ремонти. Кошти на це виділялись як з державного, так і з місцевого бюджетів.

Цього року у місті додатково відкриють ще 11 інклюзивних класів. А в інклюзивному ресурсному центрі запрацює сенсорна кімната, на обладнання якої було виділено 170 тисяч гривен.


Новий Чернігів

]]>
Всі бажаючі запрошуються до участі в фотоконкурсі "Архітектура Чернігівщини" http://monitor.cn.ua/ua/culture/65465 Управління культури і туризму Чернігівської міської ради та Міський Палац культури оголошує конкурс фотографій «Архітектура Чернігівщини». До участі запрошуються професійні фотографи та аматори. Культура article Mon, 20 Aug 2018 11:20:15 +0300 Чернігів завжди славився своїми архітектурними пам’ятками!

Забудь, що ти є жителем міста та перетворись на звичайного туриста. За допомогою фотокамери передай дух, містику та велич архітектурних перлин Чернігова.

Для участі необхідно до 14 вересня надіслати на електронну адресу fotoche2018@ukr.net з позначкою «Фотоконкурс» не більше 5-ти якісних фотографій, формату А3.

У листі вказати ПІБ, контактний номер телефону та коротку інформацію про себе (скільки років, де працюєте / навчаєтесь, улюблена справа).

Оголошення переможців і підсумкова експозиція робіт конкурсу відбудеться 21 вересня в Міському Палаці культури в рамках святкових заходів до Дня міста.

Переможців обиратиме компетентне журі. Три кращі роботи отримають  винагороди. Призовий фонд конкурсу 5 тис.грн

Шляхом інтернет-голосування буде визначено переможця в номінації «Лайк фото». Фото для голосування будуть розміщені на сторінці Facebook Міського Палацу культури.

Увага! Менші за розміром знімки прийматися не будуть. За організаторами залишається право відмовити в розгляді та публікації фотографії без пояснення причин відмови.

Фотографії приймаються без логотипу автора і паспорта. Організатори мають право використовувати роботи учасників для популяризації та висвітлення інформації щодо конкурсу.

Результати фотоконкурсу будуть опубліковані на сайтах і на сторінках у соціальних мережах організаторів і співорганізаторів.

Детальна інформація за телефоном: 0630633310

]]>
У Козарах на День села співала Вєрка Сердючка http://monitor.cn.ua/ua/style/65464 У кожного з нас є своя мала батьківщина, де народилися, зросли, куди завжди лине душа, бо тут у рідній стороні-наймиліше, найзатишніше, просто – вдома. Лише тут ми – справжні, щирі, розкуті, просто- щасливі. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 11:05:27 +0300 Звичайно для кожного своя рідна сторона найкраща, та коли потрапляєш на свято земляцької родини у села нашої громади, проймаєшся тією святково- щемливою радістю від зустрічей, усміхнених очей, земляцьких обіймів, щебету дітвори, яка злітається на такі заходи, немов зграї ластів»ят повертаються до рідного гнізда. І тоді справді розумієш наскільки важливі такі зустрічі, адже вони згуртовують, єднають, вони гартують справжню громаду: сильну, дружну, красиву людьми.

Саме такі почуття переповнювали учасників Дня села, святкування якого сьогодні відбулося у Козарах. Якби охарактеризувати кількома словами – відбулося справжнє свято, де іменинниками почувалися всі його учасниками, навіть не козарці та андріївці. Організатори подбали, аби всі, хто завітає на головну площу села нинішньої суботи, відчули себе причетними до творення історії цього мальовничого поліського села. Адже історія у нього неймовірно драматична, втім, щоразу, це село, як птах-фенікс, відроджувалося, аби жити, розвиватися.

Головним надбанням, звичайно ж, у цьому селі є люди: талановиті, щирі, небайдужі, дружні і красиві душею. Бо інакше не було б так затишно і по –родинному тепло на цьому святі єднання. В урочистостях з нагоди свята участь взяли заступник міського голови Людмила Міщенко, секретар міської ради Людмила Недолуга, представники агрофірм-орендаторів ТОВ «Маяк» - Сергій Рубашка та агрохолдингу ІМК – Тетяна Сеник, представник народного депутата Олександра Кодоли Тетяна Зезюлькіна.

Звісно, на іменини заведено приїздити з подарунками: Носівська міська рада приготувала бензокосу, агрофірми »Іржавецька», «Маяк», «ІМК» профінансували достойні призи для безпрограшної лотереї та атракціони для наймолодших. Народний депутат передав сертифікат на придбання дитячого майданчика, пообіцявши, що вже цієї осені сільській малечі буде де проводити час.

Урочистості розпочалися з гімну Козар у виконанні Вячеслава Яковця, настоятель місцевого храму о. Георгій з церковною півчею відправив святкову заздравну літію. З вітальним словом до жителів села звернулася староста Тетяна Бруй, поважні гості. А глядачі отримували задоволення від перегляду справжнього театралізованого дійства у виконанні сільських артистів Козар та Іржавця. Надзвичайно зворушливі пісні звучали у виконанні місцевого вокального колективу «Калинонька», а ось справді веселого настрою додали виступи Вєрки Сердючки та колективу «Веселухи»з Іржавця. Радували сільчан виступи зразкового дитячого хореографічного колективу «Пролісок», інші юні виконавці.

Сценарій свята був продуманий до дрібниць, тому ведучі не оминули увагою кожного жителя, згадавши добрі справи односельців. А ось наймолодші одержали ще й красиві м»які іграшки.

Для дітвори було радості чи не найбільше: батути, солодка вата, море музики, малеча підтанцьовувала хіба ж так. Була і святкова торгівля: місцева й з Іржавця, шашлики і вино, а ще… безпрограшна лотерея із справді достойними призами: живим поросям( виграла Юлія Сухомлин), мішками цукру, зерна, тюком соломи ( Макар Штурмак) різними харчовими продуктами та речами, необхідними у господарстві, всього було 96 призів на кожен лотерейний квиток. Словом, саме лотерея стала завершальним акордом свята, яке продовжилося вже по всьому селу у дружніх компаніях за столом, а в центрі - дискотека.


Прес-служба Носівської міської ради

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль затримав правопорушника, який завдав збитків на 5,6 тис.грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/65462 В ході рибоохоронного рейду водоймами Козелецького району, державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля затримано жителя с.Карпилівка, який двома зяберними сітками виловив 9,4 кг риби: карась сріблястий - 132 шт., щука – 10 шт. Порушення зафіксоване о 18 30 17.08.2018, на озері «Плечкове» поблизу с.Карпилівка. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:55:37 +0300 У браконьєра вилучено заборонені знаряддя лову та незаконно добутий «улов», за який доведеться сплатити 5644 грн., як за завдані збитки рибному господарству України. Крім того, санкція статті ст.249 Кримінального Кодексу України, за дане правопорушення, передбачає покарання штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Складений протокол про адміністративне правопорушення буде направлено до Козелецького районного суду Чернігівської області для притягнення правопорушника до відповідальності згідно чинного законодавства.

]]>
Щодо захворюваності на ГКІ за 33 тиждень. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/65461 Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на гострі кишкові інфекції (надалі - ГКІ) та попередження спалахів серед населення області триває. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:36:58 +0300 З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ.

За період з 10.08 по 16.08.2018 року в області захворіло на гострі кишкові інфекції 78 осіб, з них дітей - 39. По м. Чернігову захворіло 29 осіб, з них 16 дітей. Реєструвалися поодинокі випадки, групових захворювань та спалахів не було.

Під час проведення епідрозслідування, встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ: у 14 випадках - молочні продукти, у 15 - м'ясні продукти, у 4 - яйця курячі домашні, у 31 - інші продукти (в т.ч. у випадках - 25 фрукти/овочі, 3 - риба домашнього приготування ).

Ситуація з кишкових інфекцій в області знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

]]>
Найпівнічніший район Чернігівщини відзначив свій день http://monitor.cn.ua/ua/style/65460 День Новгород-Сіверського району 19 серпня вже втретє відсвяткувала громада. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:34:37 +0300 Заходи розпочалися із відкриття мистецького  та сільськогосподарського ярмарків. На площі біля районного Будинку культури можна було роздивитися техніку та роботи народних майстрів.

Святкові заходи розпочалися із відкриття святкового мистецького та сільськогосподарського ярмарків. На площі біля районного Будинку культури розпочала роботу виставка сільськогосподарської техніки, тематичні презентації сільських подвір'їв «Гостинна Сіверщина», свої роботи представили гостям свята і майстри народного  клубу декоративно-прикладного мистецтва «Княжа скарбниця» районного Будинку культури, народні майстри декоративно-ужиткового мистецтва із закладів освіти району.

Урочиста частина заходу розпочалася з параду дідухів від кожної територіальної громади району як символ єдності, самовідданої праці і любові до своєї малої Батьківщини.

З вітальними словами на адресу жителів Новгород-Сіверського району звернулись заступник голови обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Сергій Сергієнко, в.о. голови районної державної адміністрації Руслан Веремієнко,Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко, голова Менської районної ради Олександр Мисник, Шосткінський міський голова Микола Нога, а також земляки: Микола Шкарабура та Дмитро Сидоренко.

Не обійшлося і без приємних сюрпризів. Грошові сертифікати отримали районний територіальний центр соціального обслуговування, комунальний заклад «Новгород-Сіверський центр первинної медоко-санітарної допомоги» та найстарший житель громади.

Подарунки дісталися і навчальним закладам району та наймолодшому представнику Новгород-Сіверщини.

Підсумували святкування концертом та спортивними змаганнями.

]]>
Гостинна Бахмаччина згуртувала всіх на традиційний Спасівський ярмарок http://monitor.cn.ua/ua/style/65459 У суботу, 18 серпня, в Бахмацькому міському парку культури та відпочинку відбувся Спасівський ярмарок, присвячений 27-й річниці Незалежності України. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:31:31 +0300 Ярмаркове дійство було як завжди яскравим, насиченим та розмаїтим і розпочалось із урочистої презентації учасників заходу.

Зі святом бахмачан вітали заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова Бахмацької районної ради Віктор Міщук,голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяна Неділько, Бахмацький міський голова Павло Шимко та інші гості свята.

У своєму виступі Валентин Мельничук відзначив, що Спасівський ярмарок на Бахмаччині, наповнений винятковим колоритом та історичною пам'яттю поколінь, став не лише візитівкою району, а й символом вірності традиціям предків і багатогранної спадщини українського народу.

Почесний гість також передав вітальну адресу від голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка громаді Бахмаччини.

А тим часом ярмарок вирував, перетікаючи від одних торгових рядів до інших.

У містечку майстрів на учасників святковго дійства чекала презентація виробів народних майстрів не лише з Бахмаччини, а й з різних регіонів України, на всі смаки і за будь-яку ціну.

Поряд зі сценою розгорнулись прилавки із витворами із барвистих стрічок, яскравими вишиванками та рушниками.

На свято ПреображенняГосподнього нащадки славного земляка Петра Прокоповича традиційно відзначають День пасічника. У Бахмацькому районі багато послідовників видатного бджоляра. Тож спасівським медом із гречки та квітів можна було досхочу посмакувати та придбати.

Свою продукцію під час ярмарку представили приватні підприємці Бахмаччини, Чернігівщини та з інших областей України.

Окрасою велелюдного дійства стала виставка короваїв з цьогорічного врожаю.

У програмі Спасівського ярмарку було досить багато цікавих виставок та конкурсів.

З різних кінців ярмаркового майдану линули народні пісні у виконанні місцевих аматорів.

Дітлахів манили до себе каруселі, гойдалки, батути, дитячі атракціони, ігри та забави.

Надвечір бахмачан вітали гості свята – український синті-поп гурт «ВАН-ГОГ», виступ якого відбувся за сприяння директора ПСП «Пісківське», депутата Чернігівської обласної ради Валерія Колоші.


За інформацією Бахмацької районної ради

 

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/65457 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 19 серпня до 8:00 20 серпня 2018 року. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:22:06 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме:  2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа  постраждала.


Дорожньо-транспортні пригоди – 2 (за інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області):

- в м. Чернігові на перехресті вул. І.Мазепи та вул. Ремісничої  о 22 год. 18 серпня водій автомобіля "ВАЗ 21063" здійснив наїзд на велосипедиста. Внаслідок пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Чернігівської міської лікарні №2, після надання медичної допомоги  відпущений додому.

- в с. Морівськ Козелецького району по вул. Іллі Муромця  о 02 год. 32 хв. 19 серпня водій мотоцикла "ІЖ Планета-3" без ввімкненого світла фар, здійснив наїзд на тракторний причеп, який знаходився на узбіччі дороги. Внаслідок пригоди водій мотоцикла, 2002 року народження загинув на місці аварії.


Пожежі
– 2, з них 1 пожежа в житловому секторі та 1 пожежа сміття на площі 15 кв. м.


Радіаційний фон:


На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.


Прогноз погоди:


За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  19 серпня до 20 години 20 серпня очікується мінлива хмарність, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 14-19º тепла, вдень 25-30º тепла. По м. Чернігову Температура вночі 16-18º тепла, вдень 27-29º тепла.

Пожежна небезпека в лісах області очікується 5 класу (надзвичайна пожежна небезпека), у західних (Чернігівський, Козелецький) районах та північно-східних (Семенівський, Новгород-Сіверський, Коропський) районах 2 класу (мала пожежна небезпека).

]]>
Прокуратурою попереджено незаконне використання бюджетних коштів, виділених для закупівлі продуктів харчування для дитячих садків http://monitor.cn.ua/ua/style/65456 Вивченням прокуратурою стану дотримання законодавства при закупівлі продуктів харчування для дітей установлено, що органами місцевого самоврядування та одним з районних відділів освіти, в управлінні яких перебувають садки, без опублікування річного плану закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, укладено договори з суб’єктами господарювання на постачання продуктів харчування на загальну суму понад 400 тис. грн. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 08:13:34 +0300 Встановлені порушення свідчать про недотримання принципів закупівель, визначених законом, зокрема відкритості та прозорості, що перешкоджає вільному доступу необмеженого кола потенційних постачальників товарів до інформації та можливості взяти участь у відповідній закупівлі.
   
Крім того вказані договори не містили всіх істотних умов, а саме не визначено конкретне найменування (асортимент), кількість продукції, що є предметом договору, ціни за одиницю.  
   
В угодах зазначено лише загальну суму, на яку постачаються продукти харчування, без їх конкретних характеристик.
   
Оскільки договори укладені без додержання вимог законодавства, у т.ч. про публічні закупівлі, із порушенням принципів відкритості та прозорості, що може призвести до протиправного витрачання бюджетних коштів,  прокурорами подано до господарського суду 6 позовів про визнання недійсними зазначених  договорів.
   
Під час розгляду справи сторонами незаконні договори розірвано, у зв’язку з чим провадження у справі судом закрито.


Прес-служба прокуратури області

]]>
Карпати вирвали нічию в Чернігові (2:2). ФОТО http://monitor.cn.ua/ua/sport/65455 Десна (Чернігів) – Карпати (Львів) 2:2. Спорт article Mon, 20 Aug 2018 08:03:53 +0300 Голи: Безбородько, 25, Фаворов Д., 42, - Мірошниченко, 57, Мегреміч, 80.

Десна: Паст, Фаворов Д., Братков, Гітченко, Мостовий, Огіря, Коберідзе, Фаворов А. (Ковпак, 84) , Банасевич (Люлька, 66), Хльобас, Безбородько (Філіппов, 68). Запасні: Литовка, Головко, Волков, Старенький. Головний тренер: Олександр Рябоконь.

Карпати: Кучинський, Мірошниченко, Федецький, Мегреміч, Лебеденко, Мякушко, Вербний (Мендес, 57), Ербес, Ді Франко (Гуцуляк, 82), Карраскаль, Швед (Варгас, 64). Запасні: Пеньков, Голодюк, Клбоц, Ковтун. Головний тренер: Жозе Мораіш.

Попередження: Ербес Крістіан, 19, Карраскаль, 61.
 
Фоторепортаж: Віктор Кошмал

]]>
20 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/65454 ВІТАЄМО! Відпочинок article Mon, 20 Aug 2018 07:41:05 +0300 Булах Тетяна Григорівна
Кучеренко Олександр Ігорович
Мурашко Олександра Федорівна
Огей Володимир Миколайович
Поживотько Марія Миколаївна
Таран Юрій Миколайович
Тимошенко Анна Сергіївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Анекдот вихідного дня. Гарного настрою! http://monitor.cn.ua/ua/rest/65453 Полюбят тебя или нет - это вопрос везения, а вот чтобы тебя по-настоящему ненавидели, нужна индивидуальность. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 14:01:36 +0300 В 20 лет на работе: "Я все знаю! Я спец... разойдитесь, все сейчас сделаю!"
В 40 лет: "Нафиг надо... вон спецов сколько! Пусть делают..."

Негоже валяться без дела. Взял какое-нибудь завалящее дело в руки и лежи себе, как достойный человек.

- Доктор, а какой идеальный рост при моем весе?
- Четыре метра.

Пластический хирург с чувством юмора вставил игрушку-пищалку в силиконовую грудь.


Антон и Ольга на свадьбе клялись, что только смерть разлучит их. Но, как оказалось, теща Валентина Михайловна тоже на кое-что способна.

Ударим алкоголизмом по компьютерной зависимости!

Если вы считаете, что достигли вершин этикета, попробуйте с помощью ножа и вилки съесть стакан семечек.

Муж подарил цветы. Теперь вот думаю: либо я хорошо себя вела, либо он плохо.


В рамках антикризисной программы энергетики предложили новый тариф "Все отключено".

Часто бывает: умная мысль пришла и - ушла, а глупая голова осталась.

Сегодня навалилось столько дел, что и работой некогда заняться.

Запись педиатра в детской амбулаторной карте: "Плохо произносит слова "мама" и "папа", зато отчетливо матерится при падении с табуретки".


Однажды мой дядя выбежал из сауны, сказал "Ребята, я в дрова" и прыгнул в сугроб. Это были дрова, присыпанные снегом. С тех пор у него кличка Нострадамус.

Магазин. Касса. Продавец спрашивает:
- Вам пакет с ручками?
- Нет! Дайте с ножками, чтобы рядом бежал!!!


У Алеши было 5 яблок, у Миши - 6, а у Андрея была яхта, и он постоянно смеялся над этими неудачниками.

Шеф - подчиненным:
- Вот наш новый сотрудник. Покажите ему, чем вы занимаетесь, когда думаете, что я за вами наблюдаю.


У нас свобода совести: хочешь - имей совесть, а хочешь - не имей.

Мужчина в графе "семейное положение" написал: "Безвыходное: жена, теща и пятеро детей!"


На диете лучше всего сидеть прикованным к батарее!

Мы уже научились делать сказки былью, но пока только самые страшные...


Офисная работа не проходит даром. Научился ремонтировать носки степлером.

Каждая мать знает: ребенок затих - жди беды. Но у меня их двое! Они выработали хитрую стратегию: пока один безобразит, второй шумит для отвлечения внимания!

]]>
11 корисних властивостей моркви, про які не варто забувати http://monitor.cn.ua/ua/rest/65452 Морква — це дивовижний продукт, який володіє величезною кількістю корисних властивостей. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 13:41:52 +0300 Причому морква не тільки смачний овоч, що підходить для різних страв, але й як корисна рослина, яка допомагає впоратися з різними недугами. Користь моркви не криється тільки в поліпшенні зору — вона набагато ширша, ніж ви можете собі уявити. Детальніше про це розповімо в матеріалі.

Склад моркви


Насамперед, морква корисна тим, що містить велику кількість вітамінів і мікроелементів. Так, у моркві містяться вітаміни PP, A, B1, B2, B5, B6, В9, C, E, H і K, а також залізо, цинк, йод, мідь, марганець, селен, хром, фтор, молібден, бор, ванадій, кобальт, літій, алюміній, нікель, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, хлор та сірка.

Крім того, морква не калорійна – всього 35 кілокалорій на 100 грамів. Саме тому морква часто включається в різні дієти, але фахівці все-таки рекомендують не переборщити з дозуванням.

Корисні властивості моркви

Користь для зору

Морква позитивно позначається на різних органах людини. Але особливо відомо її вплив на зір. Зокрема, це можливо за рахунок вмісту в ньому вітаміну А і каротину. Через нестачу цих речовин у людини може утворитися куряча сліпота та інші захворювання, пов’язані з очима. Тому, якщо людина погано бачить у темряві, слід включити в раціон більше моркви. Так можна забути про проблеми із зором.

Користь для діабетиків

Морква є незамінним помічником для людей, страждають від цукрового діабету. Пацієнтам з таким діагнозом рекомендують їсти варену моркву, так як в ній на 34 відсотки більше антиоксидантів.

Користь для серця і судин

У сирої моркви є відмінна властивість — вона здатна знижувати рівень холестерину в крові. Це буде корисно для серця і судин. Також регулярно вживаючи цей овоч, можна істотно знизити ймовірність утворення інсульту — на 70 відсотків. Вся справа в тому, що він добре стимулює кровообіг головного мозку. Користь моркви для судин полягає в тому, що в ній є калій. Також коренеплід зменшує тиск у гіпертоніків, тому її радять споживати при підвищеному тиску, атеросклерозі, варикозному розширенні вен, інсульту і інших серцево-судинних захворюваннях.

Користь для онкохворих


Морква є профілактичним засобом від раку. За словами вчених, від 1,8 до 2,8 мл бета-каротину здатне зменшити ймовірність онкології на 40 відсотків. У середній за розміром моркви міститься близько 3 мл цієї речовини.

Але коренеплід можна споживати не тільки в якості профілактичного засобу, але і для поліпшення стану ракових хворих. Завдяки поїдання моркви зростання ракових клітин істотно скорочується. Крім того, у моркві багато антиоксидантів, які зв’язують вільні радикали, які можуть бути причиною раку, гіпертонії, хвороби Паркінсона. Деякі вчені переконані, що морква допомагає продовжити людське життя в середньому на сім років.

Користь для травлення

Морква чудово контролює обмін вуглеводів і нормалізує травлення в цілому. При порушенні углеводистого обміну з надходженням його в їжу вони осідають у вигляді целюліту. Морква корисна при запорах і геморої. А також вона є незамінним помічником в раціоні людей з ожирінням. Також овочі допомагає випорожненню кишечника, відмінно виводить шлаки, токсини і соки важких металів.

Користь для печінки і нирок

У моркві є здатність оновлювати клітини нирок і печінки, очищаючи їх. У овоча є жовчогінну та сечогінну дію. Вона може виводити пісок із сечового міхура і нирок, що робить її відмінним профілактичним засобом проти жовчнокам’яної хвороби.

Користь для краси

Хто як не морква чудово впорається з омолодженням. Саме вона здатна боротися зі старістю шкіри. Тому моркву частенько застосовують в косметології. На основі коренеплоду можна створити чимало домашніх масок для обличчя, що запобігає утворенню зморшок, навіть найглибших. Крім того, такі маски додадуть шкірі еластичність і свіжий вигляд.

Користь при ранах

Але не завжди корисні властивості моркви проявляються саме при вживанні всередину. Наприклад, при опіках і гнійних ранах допомагає компрес із кашки свіжої моркви. Справа в тому, що цей коренеплід володіє відмінною ранозагоювальною властивістю. Для промивання рани можна використовувати морквяний сік.

Користь для жінок

Вагітним і годуючим жінкам рекомендують вживати морквяний сік, з допомогою якого поліпшуються біологічні якості грудного молока. Також цей овоч допомагає в нормальному синтезі жіночих статевих гормонів, що дозволяє представниці прекрасної статі залишатися красивою і молодою. І, звичайно, як вже згадувалося вище, на основі моркви можна створити чимало косметичних засобів, які допоможуть зберегти красу, молодість і свіжість обличчя і шкіри тіла.

Користь для чоловіків

Завдяки моркві у чоловіків збільшується потенція, це доведено вченими вже неодноразово. Тому фармацевти створюють ліки для представників сильної статі, у яких є проблеми в цій сфері. Також чоловіки можуть пити морквяний сік, так як він дозволяє швидко прийти в себе після сильних фізичних навантажень.

Користь для дітей

Дітям теж рекомендують вживати більше моркви, так як вона захищає молодий організм від вірусів і запалень. Завдяки вітаміну А дітлахи швидше і краще ростуть. У них поліпшується стан зубів і кісток. При цьому солодкість коренеплоду робить його ідеальним перекусом для дітей.

Ще одним безперечним плюсом цього овочу є той факт, що вона здатна дуже довго зберігатися, при цьому зберігаючи у собі практично весь набір своїх корисних якостей.

Шкоди та протипоказання моркви

Ну, а що стосується шкоди, яку морква може завдати організму, то вона може виявитися лише при наявності алергії. Також не варто переїдати – це може викликати так звану «каротинову жовтяницю», через що шкіра стане оранжевого відтінку. Особливої шкоди для організму це не несе, але доставляє дискомфорт.

]]>
Смачні рецепти вихідного дня: 6 варіантів шарлотки з яблуками http://monitor.cn.ua/ua/rest/65451 Шарлотка - це пиріг, який простий у приготуванні, смакує абсолютно всім, особливо із кулькою морозива. У кожної господині є свій фірмовий рецепт "правильної" шарлотки. Але ми вирішили доповнити список ще декількома рецептами! І увага, в кінці публікації на вас чекає бонус! Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 12:44:00 +0300 Шарлотка с яблоками и ванилью

ИНГРЕДИЕНТЫ: 6 яиц, 300 г сахара, 300–350 г муки, 1 стручок ванили, 4–5 зеленых яблок, 100 г сливочного масла плюс для формы, 100–120 г коричневого сахара, 100 мл сливок жирностью 33%, соль, сахарная пудра или ванильное мороженое для подачиПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1

Яблоки очистите, удалите сердцевину и нарежьте тонкими дольками.

Шаг 2

В сковороде с толстым дном разогрейте сливочное масло, всыпьте тростниковый сахар, прогрейте 1–2 мин. Добавьте яблоки, семена ванили вместе со стручком и готовьте еще 7–10 мин. За 5 мин. до конца приготовления добавьте сливки. Доведите их до кипения на слабом огне, проварите 2–3 мин., снимите сковороду с плиты и немного остудите. Удалите стручок ванили.

Шаг 3

Для теста взбейте яйца, соль и сахар в пышную пену, 10 мин. Добавьте просеянную муку, аккуратно перемешайте, насыщая тесто воздухом.

Шаг 4

В разъемную, смазанную сливочным маслом форму (диаметр 26–28 см), вылейте большую часть теста, затем аккуратно распределите яблоки вместе с соусом, вылейте оставшееся тесто и выпекайте в духовке при 190 °С 30 мин. Украсьте сахарной пудрой и подавайте с мороженым.

Нежная творожная шарлотка с яблоками


У вас уже есть десяток рецептов любимой всеми шарлотки? Добавим к ним этот. Он отличается от прочих творожным тестом и минимумом муки

Ингредиенты: 4 небольших яблока, 100 г творога или творожной массы, 4 яйца, 160-180 г сахара, 60-70 г изюма, 30-50 г муки, 20 г сливочного масла, 80 г панировочных сухарей, 1 ч. л. молотой корицы, щепотка разрыхлителя, щепотка солиПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1

Яйца взбейте в густую пену, постепенно подсыпая сахар. Затем добавьте просеянную муку, корицу, разрыхлитель, творог, изюм и перемешайте до полной однородности. Яблоки очистите и нарежьте дольками.

Шаг 2

Форму смажьте маслом и присыпьте панировочными сухарями. Влейте тесто и сверху украсьте дольками яблок. Выпекайте в разогретой до 180 °С духовке 40 мин.

Простая яблочная шарлотка с пряностями


ИНГРЕДИЕНТЫ: 6 зеленых яблок, 1 лимон, 4 яйца, 200 г мелкого сахара, 200 г сметаны жирностью 25–30%, 60 г муки, 100 г манки и еще немного для обсыпки, по 1 ч. л. молотой корицы и имбирного порошка, 2 ч. л. разрыхлителя, щепотка соли, сливочное маслоПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1

Щедро смажьте маслом глубокую форму для запекания диаметром 24–26 см. Посыпьте манкой, распределите равномерно. Сотрите цедру с лимона, выжмите сок. Очистите яблоки от кожуры и сердцевины, нарежьте крупными кубиками. Смешайте с лимонным соком и выложите в форму.

Шаг 2

Смешайте цедру с манкой, мукой, разрыхлителем, корицей, имбирным порошком и солью.

Шаг 3

Взбейте яйца с сахаром в плотную пену. Аккуратно добавьте сметану, затем всыпьте сухую смесь. Перемешайте до однородности. Залейте тестом яблоки в форме.

Шаг 4

Разогрейте духовку до 200 °С. Поставьте форму в нижнюю треть духовки, выпекайте шарлотку примерно 40 мин. Подавайте теплой или остывшей.

Шарлотка из белого батона с грушами и апельсинами


ИНГРЕДИЕНТЫ: 250 г сливочного масла, 2 апельсина, 300 г сахара, 3 ст. л. ванильного сахара, 4 крупных яйца, 800 мл сливок жирностью 30–35%, 2 черствых белых батона без корки, 1 кг плотных груш, молоко, по необходимостиПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1

Размягчите масло при комнатной температуре. Большую форму для выпечки смажьте маслом и чуть присыпьте сахаром.

Шаг 2

Сотрите с апельсинов цедру, выжмите сок. Смешайте цедру, обычный и ванильный сахар. Взбейте яйца с половиной этой смеси. Продолжая взбивать, постепенно влейте сливки. Взбивайте до однородности.

Шаг 3

Хлеб нарежьте кусками толщиной 1 см, каждый кусок смажьте маслом с одной стороны. Выложите дно и бока формы хлебом: окунайте немасляной стороной в яичную смесь, затем укладывайте слегка внахлест масляной стороной вниз.

Шаг 4

Груши очистите от кожуры, разрежьте пополам, удалите сердцевину. Мякоть нарежьте поперек тонкими дольками. Полейте груши апельсиновым соком. Уложите половину груш в форму, посыпьте половиной оставшейся сахарной смеси.

Шаг 5

Груши очистите от кожуры, разрежьте пополам, удалите сердцевину. Мякоть нарежьте поперек тонкими дольками. Полейте груши апельсиновым соком. Уложите половину груш в форму, посыпьте половиной оставшейся сахарной смеси.

Шаг 6

Залейте шарлотку оставшейся яично-сливочной смесью, прижимая хлеб руками, и поставьте в разогретую до 180 °С духовку. Выпекайте, поливая молоком, если хлеб подсыхает, 45 мин. Подавайте шарлотку теплой.

Французская яблочная шарлотка по-новому

Шарлотка - это вовсе не яблоки, залитые тестом. Шарлотка - это простой десерт из хлеба, пропитанного сливочным маслом или яичной смесью, запеченного с изюмом, фруктами или любой другой начинкой. Все же французы знают толк в кулинарии. Это очень, очень вкусно! Хлеб изнутри пропитывается яблочным соком, а снаружи хрустящая корочка.

ИНГРЕДИЕНТЫ: яблоки — 3 шт. (крупные), масло сливочное — 40 г + 50 г, мед — 1 ст.л., хлеб белый — ¾ батона, сахар — 2 ст. л., сливки — 120 мл, крахмал – 2 ст. л. (без горки), ванилин – 1-2 г, молоко - 50 млПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1

3 крупных яблока почистить, удалить сердцевину, порезать на средние кубики.

Шаг 2

В сковороде растопить 40 г сливочного масла. Добавить порезанные яблоки. Накрыть крышкой, дать протомиться 3-5 минут. Всыпать сахар, положить мед. Перемешать. Не накрывая крышкой дать яблокам карамелизоваться. Это займет около 5 минут. В конце добавить ванилин. Перемешать.

Шаг 3

В 120 мл сливок развести 2 ст. л.(без горки)крахмала.

Шаг 4

Влить смесь из сливок и крахмала в карамелизованные яблоки.

Шаг 5

Мешать около 1 минуты , не снимая с огня, пока яблочно-сливочная начинка не загустеет.

Шаг 6

Батон нарезать на ломтики толщиной примерно 0,7-0,8 мм. Обрезать корки. Лучше, если каждый ломтик будет прямоугольной формы. В идеале использовать тостовый, уже нарезанный хлеб. Форму для запекания застелить пекарской бумагой или смазать сливочным маслом. Ломтики батона обмакивать в смесь из молока(80 мл)и растопленного сливочного масла (40 г), уложить на дно формы, застелить бока.

Шаг 7

В середину положить яблочную начинку.

Шаг 8

Прикрыть ломтиками хлеба, смоченными в масляной смеси.

Шаг 9

Выпечь в заранее прогретой до 200ºC духовке примерно 25-30 минут, до появления золотистой корочки сверху.

Полезный совет

В рецепте классической французской шарлотки хлеб вымачивается в сливочном масле. Чтобы снизить кол-во калорий, смешайте молоко со сливочным маслом и этой смесью пропитала белый хлеб. Вкус немного меняется, но все равно это невыразимо вкусно.

"Пьяная" шарлотка

Попробуйте еще один рецепт шарлотки, пирог получается сочный из-за большого количества яблок.

ИНГРЕДИЕНТЫ: яблоки - 10 шт., яйца - 4 шт., сахар - 0,5 ст., сода - 0,5 ч. л., ванилин - 1 г, водка - 1 ст. л., йогурт - 1 ст. л., масло растит. - 1 ст. л., мука - 3/4 ст.ПОШАГОВЫЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТОВЛЕНИЯ

Шаг 1
Яблоки очистить от кожуры и нарезать дольками. Выложить в смазанную форму (20 см) слоями.

Шаг 2
Яйца взбить до пышной пены, всыпать сахар и ванилин, продолжая взбивать.

Шаг 3
В яичную массу влить масло.

Шаг 4
Добавить йогурт (кефир, простоквашу).

Шаг 5
Затем влить водку.

Шаг 6
Муку соединить с содой, просеять. Ввести в тесто порциями, размешивая венчиком.

Шаг 7
Тесто равномерно вылить на яблоки.

Шаг 8
Выпекать при 180ºC 30 минут. По готовности дать остыть в форме, затем аккуратно извлечь из нее.
Приятного аппетита!

И бонус к разнообразию шарлоток!

Белый яблочный глинтвейн

Ингредиенты на три порции: 1 бутылка(750 мл) сухого белого вина, 1 стакан (250 мл) яблочного сока, 2 яблока, 1/2 стакана (100 г) сахара (добавьте меньше и пробуйте на вкус - в зависимости от сладости яблок), 7 палочек корицы, 2 лимона, 6 бутончиков сухой гвоздикиКак приготовить:
1. Смешайте в кастрюле вино, яблочный сок, одно нарезанное кружочками яблоко, сахар и 4 палочки корицы.
2. Воткните гвоздику в лимон (так веселее и легче вылавливать), затем нарежьте лимон на дольки и тоже положите в кастрюлю.
3. Поставьте кастрюлю на средний огонь и доведите до кипения.
4. Убавьте огонь до минимального и оставьте под приоткрытой крышкой на 20 минут, пока яблоки не станут мягкими.
5. Разлейте в три глиняные чашки, положите в каждую по палочке корицы, ломтику винного и свежего яблок и по ломтику свежего лимона.
6. Подавайте горячим.

Яблочный глинтвейн можно сохранить на ночь в холодильнике, процедив от специй и фруктов. Подавайте, предварительно подогрев.

gastronom.ru

]]>
Яблучний Спас: чому не можна вбивати комах та що робити на заході сонця http://monitor.cn.ua/ua/rest/65450 Сьогодні українці відзначають Яблучний або Другий Спас — Преображення Господнє. Цей день символізує кінець літа. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 12:18:05 +0300 У церквах вшановують вирощений урожай і освячують яблука, груші, виноград, сливи, персики, помідори, моркву, мед, колоски жита і пшениці.

На Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по дому. «Хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє», — йдеться у народній приказці.

В цей день не можна вбивати комах і проганяти їх. Вважається, якщо на руку двічі сіла муха, то весь рік людині буде супроводжувати удача.

В давнину заборонялося їсти яблука до 19 серпня. Лише після освячення їх починали вживати.

Можна збирати урожай — такі фрукти, овочі чи зернові принесуть найбільше користі.

Триває Успенський піст, але 19 серпня – це єдиний день, коли дозволено в їжу вживати рибу та морепродукти. Можна випити трохи вина.

Якщо у цей день погода суха і спекотна – такою ж буде осінь. Якщо дощі, то їх буде багато і у вересні-жовтні.

У цей день люди виходили подивитися на захід сонця. Співали пісні — прощалися із теплом, примовляючи: «В Яблучний Спас – пішло літо від нас».

Після 19 серпня ночі стають набагато холоднішими.

http://ridna.ua

]]>
"Свято Спаса на ярмарку у Бахмачі". ФОТОрепортаж http://monitor.cn.ua/ua/rest/65449 У переддень великого релігійного свята Преображення Господнє або Яблучний Спас, у парку відпочинку пройшов великий Спасівський ярмарок. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 11:59:01 +0300 Друзі, це дійсно був ярмарок! Справжнісеньке свято! Народу - ніде яблуку впасти. А що тогоргового люду - ууууу, понаїхали звідусюди - Конотоп, Ніжин, Чернігів і ще багато з другіх міст. Завітали творчі люди, народні майстри на всі смаки. Чого там тільки не було.

Всюди шкварчало, булькало, жарилося та розливалося, як кажуть на то вона і ярмарка.

Окрім цього на сцені перед людом виступив академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, це був подарунок від народного депутата. А на сцені змінюючи по черзі виступали народні колективи громад та трудових колективів.

Діткам теж ніколи було нудьгувати, різноманітні ігри, атракціони, катання на конях та дитячому паравозику.

А лісівники запропонували качелі на яких катали і дорослих і малих.

Побувавши на ярмарку я побачив щасливі обличчя і малечі і дорослих. Гуде ярмарок та прословляє славних трудівників Бахмаччини на радість всім нам та славного Чернігівського краю, адже тут живуть справжні трудівники.


Віктор Кошмал

]]>
7 кулінарних звичок, від яких варто позбавитися http://monitor.cn.ua/ua/rest/65448 На кухне все совершают ошибки. Важно не превращать их в привычку. Начинаем бороться с распространенными недочётами и промахами с сегодняшнего дня. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 11:48:53 +0300 1. Плохо разогретая сковорода

Мы часто плохо разогреваем сковороды для жарки овощей, яичницы и мяса. Торопимся положить продукты на едва тёплую сковородку или боимся сжечь ингредиенты будущего блюда. И наши овощи не мгновенно обжариваются, а вяло дожидаются, когда мы наконец решим, что они готовы. Морковка, горошек, капуста  теряют из-за этого текстуру, цвет и вкус.

Как бороться: хорошо нагревайте, а иногда даже раскаляйте, как в случае со стейками, сковородки. Для проверки брызните на них водой, она должна собраться в каплю и даже подпрыгнуть. Только не используйте для проверки растительное масло, а то придётся от ожога прыгать вам.

Исключение: в некоторых случаях сковородку вообще не надо прогревать. Бекон, например, выкладывается на холодную поверхность и прогревается вместе с посудой. Карамелизация лука также должна происходить постепенно — по нарастающей. И, конечно, всё вышесказанное не имеет никакого отношения к сковородкам с антипригарным покрытием. У этой посуды свои законы и сейчас речь не о них.

2. Недосол

Как часто, читая рецепты, вы встречаете: «посолите по вкусу». Читаете и… не солите, оставляя количество специи на усмотрении каждого едока. Это неправильно! Соль — участник  ряда других процессов, происходящих с продуктами во время приготовления.

Как бороться: солите! Особенно воду при варке пасты, риса и картофеля (но не для пюре, в этом случае солить надо уже размягченную картошку, смешанную с маслом и молоком).  Со временем вы будете чувствовать, когда и как много надо солить.

Совет: лучший способ исправить солёный соус или суп — сделать чуть большую порцию. Томатный соус слишком солёный? Добавьте побольше измельченных помидоров. Суп слишком солёный? Добавьте побольше воды. Конечно, придётся добавить ещё и другие ингредиенты, иначе суп будет слишком водянистым. Но не пытайтесь уменьшить соль, дополнительно кипятя бульон. Вы просто выпарите часть воды, которую добавили, и в конечном итоге суп получится пересоленным.

3. Непрочитанный рецепт

Невнимательность чтения рецепта может стать одной из худших кулинарных привычек, приводящих к плачевным результатам. Вы когда-нибудь начинали готовить блюдо, а затем обнаружили на полпути, нехватку одного из ингредиентов? Вы его пропустили! Или вы начали готовить что-то для вечеринки, а оказалось это «что-то» надо настаивать, мариновать, охлаждать в холодильнике всю ночь. Это всё — последствия непрочитанных до конца рецептов или поспешного чтения.

Как бороться: прочитайте рецепт от начала и до конца, со всеми советами и дополнениями, если они есть. Прочитайте дважды!

4. Тупые ножи

Нет ничего хуже тупых ножей. Тупость — вообще отвратительное качество, поскольку мешает прогрессу и развитию. Когда вы режете тупым ножом, вам приходится сильнее нажимать на него, чтобы заставить лезвие «проходить» через ингредиент. И когда вы применяете большее давление, клинок может соскользнуть. Вы испортите продукт или поранитесь.

Как бороться: точите ножи. Точите ножи сами или доверьте это профессионалам. При покупке качественного ножа  не экономьте на точилке для него. И не бросайте свои ножи просто в ящик кухонного стола. Защищайте их лезвия, храня в специальном блоке вверх ногами или крепите к магнитной полоске на стене.

5. Мука стаканами

Увы! Во многих рецептах до сих пор муку измеряют стаканами. Стаканов теперь развелось много (почти как и муки) и это не идёт на пользу выпечке. Мука сухая, просеянная и влажная, измеренная одним стаканом — три большие разницы. А этот ингредиент слишком неумолим, чтобы играть с ним в игры. Твердые печенья, жесткие пирожные и блинчики, которыми можно заменить фрисби — вот результат неправильного подхода к измерению веса муки.

Как бороться: купите цифровые весы! Сейчас это не запредельная роскошь, а часть привычного кухонного арсенала. Особенно, если мечтаете о роли домашнего кондитера — начните с весов. И помните, что 1 чашка муки (чаще всего из англоязычных рецептов) и граненный стакан (200 куб. см) — это 130 г. Тонкий стакан (250 куб. см) вмещает 160 г муки.

6. Растительное масло от слипшейся пасты

Часто для борьбы со слипшейся пастой умники рекомендуют добавлять в кипящую воду растительное масло. И даже спорят какое именно масло лучше для этого использовать. Масло и вода не смешиваются! Там, где есть вода, масло «сбегает». Поэтому, в кастрюле рядом с пастой оно старается «улизнуть», выходя на поверхность и оставляя на ней круги. При этом, сама паста в контакт с маслом не вступает.

Как бороться: читайте информацию на упаковке. Оптимальное время, указанное там – это время для приготовления изделий «аль денте». Если вы хотите довести пасту до более привычного – российского – представления о мягкости, увеличьте время на 2-3 минуты. Если готовите уже свыше этого времени… остановитесь и займитесь чем-то другим — более разумным. Только не забудьте снять кастрюлю с клейкой массой с огня.

7. Выпаривание алкоголя за считанные минуты

Большинство профи и любителей убеждены, что для выпаривания алкоголя из готовящегося блюда нужно совсем немного времени, буквально несколько минут. А вот и нет! В готовом фламбе, поданным на стол, остаётся 70-75% алкоголя. Это, если блюдо готовилось не более 15 минут. После 30 минут термической обработки в блюде содержится 40% спирта и только спустя 2,5 ч – 5%. Для полной ликвидации хмельных следов нужно потратить не менее 3 часов.

Конечно, для большинства людей большой разницы между полным отсутствием алкоголя и 10% его в блюде – нет, если только вы не за рулём и если это блюдо ест взрослый человек, а не ребёнок! И еще есть люди, кому алкоголь даже в малых количествах категорически противопоказан.

Как бороться: заменить алкоголь на подходящие случаю пряности, приправы и прочие натуральные продукты. Хотите добавить ликер амаретто в сладкие или закусочные блюда, используйте вместо него немного миндального экстракта. Анисом заменяйте самбуку, пастис и узо. Обжарьте семена на сухой сковороде, разотрите в ступке с солью и добавьте в блюдо. Для замены коньяка попробуйте смешать сок белого (светлого) винограда, яблочный и персиковый сок в равных частях. Вкус куантро можно смоделировать при помощи апельсинового сока и ванили. Рисовый уксус при умелом использовании похож на саке, а сок всё того же белого (светлого) винограда — на сухой вермут.

]]>
10 причин їсти яблука щодня http://monitor.cn.ua/ua/rest/65447 Ми знаємо, що в яблуках стільки заліза, що для анемічних панянок це - продукт номер один. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 11:31:18 +0300 Але насправді користь яблук цим не обмежується: не дарма ж кажуть, що якщо з'їдати яблуко в день, не потрібен буде ніякий лікар.

1. Покращують стан судин

По-перше, яблучну дієту не любить "поганий" LDL-холестерин. Він різко йде на спад, якщо завести собі звичку з'їдати по парі невеликих яблук щодня. Холестеринові бляшки - причина таких небезпечних захворювань, як гіпертонія, інфаркт та інсульт. Вчені довели, що яблука допомагають боротися з цими проблемами ефективніше, ніж лікарські препарати. А ще в яблуках багато калію, який дуже важливий для стінок судин. Так що, з'їдаючи яблуко, ми отримуємо відразу багато бонусів: позбавляємося від набряклості, зміцнюємо серце, забезпечуємо профілактику варикозної хвороби, чистимо судини і стаємо в рази здоровіше.

2. Зміцнюють імунітет

У яблуках багато вітаміну С. Коли восени починається сезон застуд, то яблука - один з найбільш доступних джерел вітаміну-антиоксиданту. А вже якщо ви застудилися, кращої їжі для відновлення здоров'я, ніж печені яблучка, годі й шукати.

3. Захищають від онкології

Вчені вважають, що флавоноїди, які містяться в яблучній шкірці, і той же вітамін С, що володіє антиоксидантними властивостями, є дієвою профілактикою проти онкологічних захворювань. Антиоксиданти запобігають появі ракових клітин. Наприклад, дослідження показали, що любителі яблук на 50 відсотків рідше страждають від раку легенів.

4. Покращують пам'ять

Вчені довели, що регулярне споживання яблук (або яблучного соку, тільки свіжого, а не з пакетів) підвищує рівень нейромедіатора ацетилхоліну в мозку людини. Ця біологічно активна речовина бере участь в процесі запам'ятовування інформації, і саме її нестача викликає хворобу Альцгеймера.

5. Роблять зуби міцними і білими

Можна після їжі зуби почистити, а можна закусити обід яблуком. Щільна м'якоть плоду допомагає очистити емаль, а кислоти, які в ньому містяться, впораються з бактеріями, що викликають карієс.

6. Нормалізують роботу щитовидки

Яблуко - один з небагатьох "не морських" продуктів, в якому міститься йод. Не стільки в самій м'якоті, скільки в насінні. Його можна і потрібно з'їдати, щоб запобігти дефіциту йоду. Але не більше 6 зерняток в день!

7. Зміцнює нерви

У яблуках містяться такі корисні для нервових клітин речовини, як вітаміни групи В, глютамінова кислота і фосфор. А значить, людині, яка регулярно їсть яблука, не так страшні депресія, хронічна втома і апатія.

8. Рятують від зморшок

Яблучка і справді - молодильні, вони допомагають продовжувати молодість нашої шкіри і підтримувати її тонус. За це ми теж повинні сказати спасибі антиоксиданту - вітаміну С. Але для цього варто не лише їсти яблука, а і зовнішньо використовувати. Натерти 1 ст. л. яблучної м'якоті, змішати зі сметаною і (або) оливковою олією і потримати хвилин 15 на обличчі. І шкіра стане, як наливне яблучко!

9. Допомагають схуднути

Яблучні розвантажувальні дні - це класика, щоб швидко скинути пару кілограмів і почистити організм, їх рекомендується влаштовувати хоча б пару разів на місяць. Калорій в яблуках мало, зміст цінних вітамінів і мікроелементів - великий, тому яблука складають основу багатьох дієт. Важливий нюанс: сидіти на яблучній дієті зі свіжих плодів можна тільки людям зі здоровим шлунком. Решті краще приймати їх в печеному вигляді.

10. Зміцнюють м'язи

Американські вчені довели, що яблука - один з кращих засобів запобігання атрофії м'язів: захворювання, від якого досі не знайдено ліки. Але в шкірці яблук міститься урсоловая кислота, яка може вплинути на хворобу. Вона сприяє збільшенню м'язової маси, перепрограмує гени, які відповідають за втрату м'язової маси.

]]>
Гороскоп на наступний тиждень 20 - 26 серпня http://monitor.cn.ua/ua/rest/65446 Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 10:51:19 +0300 Овен (21.03—20.04). Цілком реально змінити роботу на більш перспективну, цікаву й високооплачувану. Можна поповнити запас ідей і коло знайомств, змінити підхід до роботи і втекти від звичної рутини.
Дні: спр. — 20; неспр. — 21.
 
Телець (21.04—21.05).
Усi потаємні честолюбні бажання обов’язково збудуться. Проблема, яка здасться нерозв’язною, розтане, немов за помахом чарівної палички, але трохи пізніше, ніж вам хотілося б.
Дні: спр. — 22; неспр. — 24.
 
Близнюки (22.05—21.06). Щоб не випустити удачу, доведеться ризикнути. Багато що залежатиме від ваших дипломатичних здібностей. Ви зумієте сколотити команду однодумців для реалізації нового проекту й отримуватимете непогані дивіденди.
Дні: спр. — 24; неспр. — 25.
 
Рак (22.06—23.07). Згуртована команда сміливих оптимістів може творити чудеса. Однак у цій бочці меду є ложка дьогтю. До негативних моментів можна віднести складне ставлення з боку партнерів. Їхня відверто ворожа позиція призведе до конфліктів.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.
 
Лев (24.07—23.08). Засмучуватися не варто, у житті завжди щось вiдбувається. На зміну старим партнерам прийдуть нові, у багатьох iз вас цей процес уже почався. Головний спосіб існування і примноження капіталу — його рух.
Дні: спр. — 20; неспр. — 22.
 
Діва (24.08—23.09). Тиждень принесе з собою численні витрати — на подарунки близьким і не тільки. Заплановані на цей час серйозні покупки себе виправдають. У декого з вас на роботі з’являться нові перспективи.
Дні: спр. — 25; неспр. — 26.
 
Терези (24.09—23.10). Вам можуть запропонувати нову, добре оплачувану посаду. Водночас ви зіткнетеся зі складними проблемами, тож у сiмейних стосунках можуть статися серйознi зміни.
Дні: спр. — 24; неспр. — 26.
 
Скорпіон (24.10—22.11). Успіх серцевих справ залежатиме від щирості та взаємного бажання йти назустріч один одному. Дружні зустрічі, посиденьки і задушевні розмови — там ви завжди будете на першому мiсцi. Своїм знайомим ви потрібні більше, ніж вони вам, тож будьте готові до несподіванок.
Дні: спр. — 21; неспр. — 23.
 
Стрілець (23.11—21.12). Людина, яку ви вважали давнiм другом, несподівано освiдчиться вам у коханні. Запитайте поради у свого серця і найменше орієнтуйтеся на поради сторонніх людей.
Дні: спр. — 20; неспр. — 22.
 
Козеріг (22.12—20.01). Цей тиждень — підготовчий період, який прокладає дорогу в краще майбутнє. І якщо цей шлях виявиться складним і тернистим, то можна згадати, що легких шляхiв до справжнього успіху не буває.
Дні: спр. — 23; неспр. — 25.
 
Водолій (21.01—19.02). Зміни тривають. Початок тижня — це затишшя перед стрімким проривом. Довіряйте інтуїції і виконуйте її поради. У вас з’являться нові можливості для реалізації своїх здібностей і професійних знань.
Дні: спр. — 23; неспр. — 26.
 
Риби (20.02—20.03). Ви пов’язуватимете свої інтереси з партнерами і за будь-яку цiну йтимете до заповітної мети. Можливі часті поїздки, нові контакти, а також поява нових ідей. Зірки радять відкинути рутину, відкрити дорогу всьому новому і неухильно рухатися вперед.
Дні: спр. — 20; неспр. — 24.

Інша версія:

ОВЕН

Якщо виявите спокій та цілеспрямованість, то обов’язково досягнете бажаного успіху. Завоюйте довіру начальства – і перед вами відкриються нові можливості. Не забувайте про домашні справи та проблеми. Можливі розбіжності з дітьми, але їх легко залагодити.

ТЕЛЕЦЬ

У вас виходитиме практично все, за що б ви не бралися. Намагайтеся зберігати гарні стосунки з начальством. Якщо ви не поділяєте погляди колег, зробіть над собою зусилля й залишіть свої думки при собі, адже все ще неодноразово зміниться. Будьте коректніші в спілкуванні з близькими.

БЛИЗНЮКИ

Якщо ви самі себе позитивно не оціните, на вас ніхто не зверне уваги. Настав час заявити вголос про свої достоїнства й заслуги. Бажано не занадто захоплюватися роботою, адже можлива перевитрата енергії. У вихідні намагайтеся бути в піднесеному настрої або хоча б контролювати свої емоції.

РАК

На вас чекає досить спокійний і розмірений період. Намагайтеся зберігати рівновагу в будь-якій ситуації. У вас вистачить сил упоратися з усіма труднощами, які виникатимуть протягом тижня, для цього постарайтеся більше дослухатися до своєї інтуїції. Вихідні присвятіть відпочинку.

ЛЕВ

Не починайте діяти, не визначившись з цілями, інакше час і сили будуть витрачені даремно. Можете розраховувати на допомогу друзів. Вихідні виявляться тихими та спокійними, присвятіть їх спогляданню й обмірковуванню майбутніх грандіозних планів.

ДІВА

Бажано втихомирити уяву, що розігралася, і не звертати увагу на необґрунтовані чутки. Усі досягнення цього тижня дуже цінні, але в найближчому майбутньому їх доведеться закріплювати й навіть відстоювати. У вихідні до вас можуть приїхати родичі здалеку.

ТЕРЕЗИ

Бажано з обережністю поставитися до нових знайомств: ще невідомо в які нетрі вони вас заведуть. Плануйте, дерзайте, не відступайте від поставленої мети. У вихідні можливі дрібні домашні неприємності. Завдяки своїй товариськості ви станете душею будь-якої компанії.

СКОРПІОН

Життя обіцяє бути цікавим і насиченим. Доведеться поринати з головою майже в кожне поточне робоче питання, тож часу на особисте життя практично не залишиться. У вихідні можуть налягти домашні турботи та проблеми. Однак бажано все-таки знайти кілька годин для відпочинку.

СТРІЛЕЦЬ

Намагайтеся не давати обіцянок, якщо їх важко виконати, навіть якщо дуже захочеться допомогти. Побалуйте себе вишуканими стравами. Виявляючи дбайливість, ви відчуєте, що теж оточені доброзичливою увагою. У вихідні будьте уважні до рідних, особливо дітей.

КОЗЕРІГ

Вам до снаги змінити на краще стосунки з тими, хто поряд. Бажано не вступати в суперечки. Очікуйте на цікаву інформацію, що дозволить вам, використовуючи зв’язки й можливості, просунутися кар’єрними сходами. Не забувайте про свій дім, постарайтеся приділити йому достатньо часу.

ВОДОЛІЙ

Не намагайтеся виправити ситуацію, яка склалася, а спробуйте отримати корисний урок і чекайте на зміни. Не ставте начальству занадто багато питань, бо чим більше їх виявиться, тим більшим обсягом роботи вас можуть навантажити. Дозвольте собі повноцінний відпочинок у вихідні.

РИБИ

Можуть скластися сприятливі умови для вияву ваших найкращих якостей та рис характеру. Якщо будете активні, то легко досягнете бажаних результатів. Можете звертатися до начальства з проханнями й побажаннями, до вас будуть прихильними. У вихідні чекайте новин від близьких людей.

]]>
Погода в Чернігові на тиждень, прогноз ... http://monitor.cn.ua/ua/rest/65431 Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 08:56:16 +0300

]]>
19 серпня - Преображення Господнє http://monitor.cn.ua/ua/rest/65430 Щоб явити Своїм учням цю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями, Господь преобразився перед своїми учнями Петром, Яковом та Іваном на горі Фавор - обличчя Його просяяло як сонце, одяг зробився білі, як світло. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 08:52:49 +0300 З'явилися два старозавітних пророки — Мойсей та Ілля — і розмовляли з Господом про Його близькому коли відійшли. Їх осяяло хмара, і з нього пролунав голос: «Це Син Мій Улюблений, про Нього ж благоволить, Його слухайте».

Святкуванням Преображення Господнього Церква урочисто сповідує і прославляє з'єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив оберегти Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої упованням серед лих, які повинні були спіткати їх у світі.

Преображення ГосподнеПразднік Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом.

Це традиційне свято врожаю — в церквах освячують плоди землі, тобто, яблука, груші, сливи. Найбільшою популярністю та шаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята-Яблучний Спас. Освячення яблук найбільше чекають матері, у яких померли діти, і дочки, у яких померли матері, так як, за легендою, яблука їм можна вживати тільки після Спаса.

Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.

]]>
19 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/65429 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 08:50:48 +0300 Безручко Лариса Іванівна
Кулаковська, Ірина Олександрівна
Лавріненко Неля Петрівна
Левченко Ніна Володимирівна
Никоненко Дмитро Миколайович
Пісклов Валерій Михайлович
Хожаїнов Андрій Віталійович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>