Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Чернігівська область на 40% збільшила свій індекс євроінтеграції http://monitor.cn.ua/ua/economics/61338 Про це повідомив Максим Корявець президент ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» під час круглого столу «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Чернігівській області», який відбувся 23 лютого у прес-центрі «Чернігівський вибір». Економіка article Sat, 24 Feb 2018 11:45:48 +0200

Більше 30 експертів з усіх регіонів тривалий час працювали над дослідженням індексу євроінтеграційного економічного поступу (ІЄЕП) та оцінкою економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС. Результатом їх діяльності став збірник, до якого увійшли результати моніторингу інформації з відкритих джерел, офіційних джерел, а також статистичних даних. Саме тому дослідження стосується 2014-2016 років через те, що офіційних статистичних даних за 2017 рік на момент його проведення ще не було.

«У цьому дослідженні здійснено порівняльне оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України з ЄС у 2014–2016 рр. Основним інструментом оцінювання слугував Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіону. До його складу увійшли дві групи показників: індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та індикатори рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації забезпечують для підтримання євроінтеграційного поступу», - розповіла під час презентації Тетяна Зосименко, експерт з економічних питань Поліського фонду.

Станом на кінець 2016 року Чернігівська область підвищила свій рейтинг за ІЄЕП та обома субіндексами, перемістившись за два роки з 12-ої на 7-му сходинку у загальнонаціональному рейтингу. «Це відбулося за рахунок підвищення інвестиційної відкритості регіону, частки накопичених прямих інвестицій нерезидентів з ЄС за рахунок збільшення притоку прямих інвестицій з ЄС, а також поява належної сталої інформаційної підтримки економічного вектору європейської інтеграції регіону», - зазначив Максим Корявець.

Чернігівська область має гарні оцінки згідно рейтингу у питаннях інвестиційної відкритості регіону для ЄС, накопичення прямих інвестицій, а також за кількістю виробників та підприємців, які експортують харчову продукції до країн ЄС.  На хорошому рівні в області проводиться інформаційна робота, регілярно відбуваються презентації економічного та інвестиційного потенціалу регіону в органах і структурах ЄС, проводяться заходи для сільського населення із залученням експертів ЄС.

Серед позитивних здобутків області експерти назвали наявність економічного порталу в Чернігівській області «Інвестуйте в Чернігівщину», який за їх словами є унікальним в Україні, адже в інших областях департаменти економіки не мають власних сайтів. Цей ресурс є по-перше інформаційним, тобто інвестори або зацікавлені особи можуть отримати інформацію про підприємтсва та компанії, які працюють в області. По-друге, представники бізнесу області можуть отримати інформацію про події, виставки, форуми, фестивалі тощо, де вони можуть презентувати власну продукції, пропекламувати послуги, тощо.

Проте деякі негативні тенденції (з точки зору рейтингу) продовжують існувати як у структурі торгівельно-економічних зв'язків, так і відносно інституційної підтримки торговельно-економічного поступу. Найгірші показники області – частка прямих інвестицій, що надійшли з області в економіку країн ЄС, середньорічний темп зростання експорту регіону до країн ЄС, обсяг грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону, кількість договорів з ЄС про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість навчальних поїздок з тематики сільського зеленого туризму до держав-членів ЄС, кількість звернень на гарячу лінію податкової “Пульс”.

Експерти Поліського Фонду запропонували ряд рекомендацій для досягнення ще більшої єроінтеграції. На їх думку для ефективної роботи необхідні наступні документи: обласний план заходів з імплементації економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, обласна стратегічна программа розвитку експорту та підвищення конкурентоспроможності. А також варто більш уважно проаналізувати виконання Програми розвитку інвестиційної, зовнішньоекономічної та виставково-ярмаркової діяльності Чернігівської області на 2016-2020 роки «Чернігівщина – конкурентоспроможний регіон» та підготувати пропозиції щодо її підвищення та щодо активізації процесів здійснення інвестицій з регіону до країн ЄС.

Прес-центр "Чернігівський вибір"

 

]]>
Звернення жителів Макіївської громади. ДОКУМЕНТ http://monitor.cn.ua/ua/politics/61337 Макіївка – громада з надією на відродження! Політика article Sat, 24 Feb 2018 11:07:04 +0200 Понад три століття село Макіївка на півдні Чернігівщини відігравало роль невеликого регіонального центру. У козацьку добу - сотенне містечко. За часів царату - центр волості, до якої належали сусідні села. За радянських часів Макіївка стала центром сільської ради. У семидесяті роки минулого століття тут динамічно розвивалась соціальна сфера: будувалось житло, дороги, соціальні об’єкти. А потім на тривалий час Макіївка і навколишні населені пункти стали, як кажуть депресивними.

У дев’яностих в кризовому стані опинилось сільське господарське виробництво. І хоч воно відродилось, далі занепадала соціальна сфера, продовжували масово виїздити до столиці сільські жителі.
Але так відбувалося до певного часу…

З’явився лідер

Люди частіше з села виїжджали і тільки одиниці поверталися на малу батьківщину.

Вісімнадцять років тому повернувся до Макіївки Петро Андрійович Баклан. Все життя він звик бути активним членом громади. Живучи і працюючи в Калиті на Київщині, став профспілковим лідером на громадських засадах.

І в Макіївці одразу зайняв активну життєву позицію. Згуртував людей для проведення благоустрою на своїй вулиці. Потім став депутатом сільської ради. А в 2006 році його обрали сільським головою.

Вже тоді він докладав усіх зусиль, щоб у населених пунктах сільської громади стало краще жити людям. Але, що тоді міг сільський голова: без коштів, без повноважень? І тільки реформа децентралізації, створення об’єднаних громад, дали надію на відродження сільських населених пунктів.

Об’єдналася громада

За два роки роботи (об’єднання відбулося у 2015 році) у Макіївській громаді вдалося чимало зробити для формування соціальної інфраструктури та задоволення життєвих потреб людей.

Реконструйовано та відремонтовано шість з восьми закладів освіти, культури, охорони здоров’я. Придбаний шкільний автобус, розпочав роботу дитячий садок в селі Пустотине. Закуплено техніку для комунального підприємства, яке навесні розпочне роботу. Проведено роботи з реконструкції пожежного депо і відкрито місцеву пожежну команду.

А головне, доходи бюджету громади після об’єднання зросли в 10 разів, що дозволяє розвиватися і упевнено дивитись у майбутнє.

Зміни на краще бачать і відчувають жителі кожного села громади.

Повчитись у макіївчан їдуть з інших громад Чернігівщини і дякують за переданий досвід. Про успіхи Макіївської ОТГ розповідають районні і обласні засоби масової інформації. А нещодавно про історію успіху громади був сюжет у новинах загальнонаціонального телеканалу «Україна».

Та чомусь є люди, яким це не до вподоби.

Макіївська громада: два роки впевнених змін у соціальній сфері
Збори, які нічого не вирішували

Днями у Макіївці відбулося невелике зібрання. До актової зали сільської ради прийшла група  людей. Їх було біля тридцяти і об’єднувало їх те, що більшість з них - жителі села Пустотине, де знаходиться центральна садиба фермерського господарства «Вікторія». А ще, майже всі вони – працівники цього ж фермерського господарства, які у робочий час чомусь опинились на зборах у сусідньому селі.
Дивними були ці збори. Таке враження, що люди не знають, чого хочуть. Спочатку вимагали від сільського голови звільнити обох його заступників. При цьому говорилось: «До Вас, Петре Андрійовичу, ми претензій не маємо!» А коли він відмовився виконати вимогу, почали погрожувати зборами підписів за дострокове припинення повноважень голови. За які провини, коли щойно говорили, що претензій до його роботи не мають?


Хто проти?

Останнім часом, на думку багатьох мешканців громади, не дуже конструктивно став діяти голова фермерського господарства «Вікторія» Микола Степанович Фенюк. Раніше на сільських зборах він говорив про виробничу діяльність, про умови оплати оренди земельних паїв.

А цього року на сході громади у нього, до речі, жителя села Козацьке, яке поза межами громади, чомусь проснулась громадянська позиція. Став вболівати за суспільні справи, за соціальну сферу, критикувати роботу сільської ради, повчати обраного більшістю виборців, досвідченого сільського голову, як тому захищати інтереси людей.

Дивним чином ці зміни у свідомості найбільшого користувача сталися відразу після того, як Макіївський сільський голова почав публічно говорити про кількість землі, що обробляється, але не оподатковується, вживати заходів для їх інвентаризації.
Мабуть тому і став таким активним місцевий земельний магнат.


Сьогодні і завтра Макіївської громади


Тож тепер у селах громади з’явилися «активісти» з числа працівників фермерського господарства. Вони збирають підписи за відставку заступників сільського голови, звернулись до сільської виборчої комісії за бланками, щоб ініціювати відставку сільського голови. Щоправда, комісія їм відмовила, бо не змогли навіть правильно скласти звернення згідно вимог закону. І це ті люди, нібито завтра готові очолити виконавчу владу сільської ради!

У багатьох жителів громади вже урвався терпець. Вони вимагають не заважати працювати сільському голові і його команді. Вже зібрано сотні підписів на підтримку Петра Андрійовича Баклана.

Люди, які вболівають за майбутнє сіл громади - Макіївки, Пустотиного, Ганнівки, Степового, Вербового - розуміють, що кожен має робити свою справу. Землекористувачі - обробляти землю і чесно, сповна сплачувати всі податки державі, орендну плату людям не меншу, ніж платять сусіди. А обрана місцева влада - дбати про соціальний розвиток громади і захищати кожного її жителя.


Жителі Макіївської об’єднаної громади

]]>
За повозом прокурора скасовано рішення сесії ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата проекту землеустрою http://monitor.cn.ua/ua/style/61336 Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді та керуючись вимогами ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії Лосинівської сільської ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата цієї ж ради проекту землеустрою із встановлення меж ділянки площею 0,24 га для ведення особистого селянського господарства. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 10:58:43 +0200 Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Ніжинським міськрайонним судом постанови, яка набрала законної сили, про визнання депутата  винним  у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Доведено, що депутат, як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, не виконав покладені на нього обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки був присутній на засіданні сесії сільської ради та спільно з іншими депутатами голосував за прийняття оскаржуваного рішення.

Рішенням суду від 16.02.2018 незаконний розпорядчий документ, прийнятий з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», скасовано.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Менська громада продовжує роботу над Статутом http://monitor.cn.ua/ua/style/61335 23 лютого у Менській міській раді відбулося перше засідання робочої групи в форматі круглого столу з підготовки Статуту Менської об’єднаної територіальної громади. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 10:55:55 +0200 Засідання пройшло під головуванням Першого заступника голови робочої групи Юрія Стальніченко, секретаря Менської міської ради.

Як зазначив Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії: «Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території. У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує ОТГ, за якими влада співпрацює з громадою  та механізми відповідальності влади перед громадою».

Особливу цікавість для громадян повинен викликати розділ по Демократії участі. Це - Громадські слухання, Загальні збори за місцем проживання, Місцеві ініціативи, Електронні петиції, Громадські роботи, Органи самоорганізації населення.У Статуті ми передбачаємо таку статтю, як Рада Старост –для узгодження інтересів поселень, що входять до складу громади, попереднього розгляду проектів рішень ради громади у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на склад населення чи навколишнє природнє середовище.

Юрій Стальніченко розповів про перебіг роботи над Статутом: «Зараз ми розробили  структуру, потім працюватимемо над змістовою частиною. Безумовно, територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Бо ми можемо повернутись до ситуації, коли статут відмовлятимуться реєструвати, бо формально можуть бути такі підстави. Якщо ми говоримо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, значить ми у статуті маємо опрацьовувати такі механізми, які би забезпечили участь жителів міста у самоврядуванні».

Наталія Дрозд,керівник Центру «Доброчин», акцентувала, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги має бути зосереджено на участі громади у здійсненні влади. Ми виокремили окремим розділом поняття відповідальності. Громада вимагає чіткого фіксування своїх прав, а також відповідальності влади і виконання своїх зобов'язань.

Як громаді долучитись до створення статуту? На сьогодні на інформаційному порталі Менської міської ради створений  розділ «Запрошення до обговорення».Там розміщено проект Статуту до обговорення. Будь-який мешканець міста може надати свої пропозиції щодо Статуту. 

Продовження засідання робочої групи відбудеться за 2 тижні. Пропозиції та зауваження до проекту статуту на протязі 2 тижнів можна подавати до приймальні Менської міської ради або на електронну адресу radamena@gmail.com

]]>
Архітектурний конкурс проектів Меморіалу Захисникам України в Чернігові відбувся, але переможця не обрано http://monitor.cn.ua/ua/style/61334 Повторний архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію щодо спорудження Меморіалу Захисникам України в Чернігові відбувся і завершився, але жодну з проектних пропозицій не обрано. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 10:22:35 +0200 Засідання журі конкурсу в Чернігівській міській раді відбулося 22 лютого.

В журі - архітектори, представники організацій родин загиблих та ветеранів АТО, громадського активу міста, історик та заступник міського голови, відповідальний за напрямок будівництва.

Присутні 18 чоловік з правом голосу.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради 

]]>
XI зустріч мистецького проекту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів"» відбулася в музеї-заповіднику http://monitor.cn.ua/ua/culture/61333 23 лютого Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник гостинно відчиняв свої двері для поціновувачів мистецького проекту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Культура article Sat, 24 Feb 2018 10:13:58 +0200 Цього дня відбулася вже ХІ зустріч, яка була присвячена «Історії старого Дому. Родині Вороних – Вербицьких».

«Нам додому хочеться, туди, де ми посивіли, де небо вливається в вікна потоками синіми, де посадили дерево і виростили сина, де збудували дім, який без нас відсирів…». Дім – це сімейне вогнище, це родина, це затишок і місце, де тебе завжди чекають.

Ведуча проекту Наталія Коцюбинська розповіла цього вечора цікаву історію про будинок, повз який, можливо, кожен із нас проходив чимало разів і не знав, хто багато років тому там жив, та про долі людей, що мешкали у ньому.

Є в Чернігові на старій Лісковиці нічим не примітний одноповерховий будинок, в якому проживає кілька звичайних чернігівських родин. Мабуть, не всі вони знають, що це старовинне дворянське гніздо Антіох-Вербицьких, які жили в цьому домі ще з початку минулого століття, а до того мали у власності сусідній будинок, який  згодом продали далеким родичам Пустосмєховим.

Глава родини, Микола Андрійович Антіох-Вербицький, у новому помешканні вже доживав свого віку, повернувшись до Чернігова з тривалого двадцятип’ятирічного заслання до Рязані та Орла за свою громадську діяльність та українські вірші. А його п’ятеро дітей виростали, одружувались, народжували своїх дітей і залишались жити у родинному гнізді великим дружним сімейством. У цей дім зятем прийшов поет-модерніст Микола Вороний, тут народився і виріс його син Марко Вороний, пізніше знищений більшовиками на Соловках. Вже в другій половині ХХ століття тут жила самобутня художниця Олена Вербицька з родиною. Її чоловік - не менш талановитий скульптор Василь Дубовий.

]]>
Близько 2 тисяч громадян вже задекларували доходи за 2017 рік http://monitor.cn.ua/ua/style/61332 З січня проводиться Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року. Нагадуємо, що триватиме вона до 1 травня. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 10:11:25 +0200 Податкову декларацію про майновий стан і доходи слід подавати громадянам до органів ДФС за місцем реєстрації.

На сьогодні, вже близько 2 тис. громадян подали декларації, з яких 1 тис.– це особи, які зобов’язані задекларувати свої доходи. Решта – громадяни, які звернулися для отримання податкової знижки.

До сплати задекларовано майже 1,5 млн.грн. податку на доходи з фізичних осіб та 0,4 млн.грн. військового збору.

Найбільші суми доходів задекларовано громадянами внаслідок отримання спадщини - це майже 28,5 млн.грн., з яких до сплати задекларовано 1,3 млн.грн. податку на доходи з фізичних осіб та 0,4 млн.грн. військового збору.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
Чи дійсно допомагають вакцини медицині? http://monitor.cn.ua/ua/style/61331 21 лютого у прес-центрі «Чиста політика» відбувся брифінг на тему: «Міфи та реалії вакцинації». Стиль article Sat, 24 Feb 2018 09:46:42 +0200 Спікерами заходу стали:
1) Пулін Володимир Олексійович - заступник начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи;
2) Кривець Людмила Іванівна - заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи КЛПЗ «Обласна дитяча лікарня», головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я з педіатрії;
3) Ніконець Любов Дмитрівна - головний дитячий імунолог Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради;
4) Ворона Світлана Григорівна - завідувач інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Чернігівської міської ради, головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб.

Розпочав захід Володимир Пулін, який запевняв у тому, що вакцинація – це єдиний метод попередження інфекційних захворювань, адже завдяки їй перемогли віспу.

За словами Володимира Пуліна, на сьогодні згідно календаря щеплень вакцинують проти 11 захворювань, але попередити інфекції можна буде лише тоді, коли загальний імунітет нації буде не менше 95%.

(Себто, виходить, що щеплення наразі не допомагають тим, хто пройшов вакцинацію – варто бути вакцинованим мінімум 95 людям із 100).

Як доповів пан Володимир, нині в Україні почалась епідемія кору, причиною чому, за його словами, є низький рівень вакцинації людей.
(Хоча й не було сказано, що для епідемій характерна періодична циклічність – в Україні вже було 3 епідемічні циклічні підйоми кору у 2001, 2006 та 2012 роках).

Також Володимир Пулін зазначив, що почалася епідемія грипу, але вакцинація проти грипу не входить до обов’язкових щеплень і є добровільна, хоча він запевнив, що його родина добровільно вакцинована за свій кошт проти грипу, але також додав, що не всі його колеги з Управління охорони здоров’я проявили солідарність і чомусь деякі не побажали добровільно провести щеплення проти грипу.

Стосовно забезпеченості вакцинами, то проти кору вони є в повному обсязі для дітей, а для дорослих навіть в аптеках їх немає.

Людмила Кривець теж підтримала колегу в тому, що крім вакцин вони не знають іншого шляху боротьби з інфекціями, а за кордоном, за її відомостями, вакцинують від більш ніж 10 хвороб.

(Але чомусь не згадали, що Америка та Європа повністю відмовилася від вакцини БЦЖ, яка практично не допомагає проти туберкульозу).
Пані Людмила заявила, що минулого року в області випадків захворювання на кір не було, хоча в Україні вони траплялися, при цьому забезпеченість вакцинами проходить із затримкою – замовлення на 2018 рік чекають, але ситуація під контролем і вакцина є.

Вона додала, що кожні 10 років після 16-річного віку людям бажано вакцинуватися проти дифтерії і правця, а тому для дорослих додатково планується надходження вакцини із Вінницького регіону в кількості 50 тис. од.

Стосовно питання, де можна вакцинуватися, Людмила Кривець відповіла, що кожен може пройти щеплення відповідно своєї приписки до конкретної лікарні за місцем проживання чи обслуговування.

Любов Ніконець розповіла, що працює дитячим імунологом вже багато років і не бачить інших видів захисту від вакцинкерованих інфекційних хвороб.

За її словами, ситуація в Чернігові по вакцинкерованим інфекціям дуже благополучна – немає випадків захворювання серед дитячого населення, що є результатом серйозної і відповідальної роботи педіатрів.

Дитячий фонд ООН Юнісеф займається закупівлею вакцин для України, як це проводиться і у багатьох країнах світу.

Часто у батьків виникають питання про безпечність вакцин, на що пані Любов завжди відповідає про їх безпеку та ефективність, бо вважається, що ці вакцини мають проходити перевірку та контроль з їх безпечності.

(Чи насправді ця дороговартісна перевірка проходить на якісному рівні – це вже окреме нерозкрите питання, адже вже були прецеденти з тяжкими наслідками після використання небезпечних вакцин, які згодом забороняли).

Любов Ніконець зауважила, що після кожної вакцинації можливі різкі реакції організму, що передбачено й інструкцією до вакцини, про що батькам мають повідомляти лікарі, щоб батьки перевіряли температуру і слідкували за перебігом поствакцинального періоду.

Після вияву надвисокої температури батьки мають звернутися до лікаря.

Пані Любов розповіла, що часто батьки відмовляються від вакцин, бо до їх складу входить чимало шкідливих препаратів, зокрема вкрай небезпечні ртуть та алюміній, але вона гадає, що виробники вже їх не використовують (хоча реальний повний склад вакцини є комерційною таємницею), а ще ці компоненти начебто попадаються і в їжі, то мовляв, чого ж тоді нам боятися.

(Проте вона не сказала, що при попаданні через шлунок ті шкідливі речовини майже не розщеплюються, а от при введенні напряму через кров одразу завдають шкоди, особливо дітям).

На питання про дозвіл введення одразу кілька вакцин Любов Ніконець завжди відповідає батькам, що можна вводити декілька вакцин одночасно, бо начебто ніякого перевантаження імунної системи не відбувається.

(Ця відповідь дуже суперечлива і на практиці показує небезпечні результати, про що багато батьків постраждалих від вакцинації дітей можуть окремо розповісти).

«У нас добра ситуація по забезпеченню міста вакцинами проти дифтерії і правця – ми маємо вакцини коклющно-дифтерійно-правцеві для дітей до року, для дітей на ревакцинацію у 18 місяців, 6 і 16 років, а якщо в ці терміни вакцину не отримали, то варто звернутися за щепленням», - доповіла пані Любов та додала, що люди зараз почали частіше звертатися за вакцинацією, бо налякані тими випадками кількох смертей, що трапилися в країні.

Світлана Ворона розповіла, що займається лікуванням хворих, які своєчасно не отримали щеплення, а тому й вона переконана, що вакцини хоча й не на 100%, але захищають від тяжких наслідків хвороби та можуть посприяти легшому її перебігу.

Було бігло згадано і протипоказання для вакцинації, зокрема і ГРЗ, але все одно у більшості випадків, на думку медпрацівників, вакцинувати можна, а людей з багатьма хронічними хворобами навіть варто вакцинувати (вважають вони).

(Але ж як хронічно хвора людина перенесе можливі маловивчені поствакцинальні ускладнення і чи зможуть їх виявити – це не було обговорено).

На питання про можливість провести аналізи крові на антитіла (РПГА), що можуть характеризувати стійкість імунітету людини була відповідь, що дійсно ці аналізи можна провести і вони можуть підтвердити стійкість імунітету до хвороб, але це не є альтернативою вакцинації, бо вона передбачена МОЗ та ВООЗ.

Оскільки на заході були присутні лише представники Управління охорони здоров’я, то й повноцінних відомих контраргументів про небезпеку чи хоча б вибірковість і протипоказання вакцинації майже не прозвучало, не було й наведено статистики про поствакцинальний період, а тому лишається нагадати, що наразі особистим правом батьків є визначатися із необхідністю вакцинації дітей, а дорослі вже вирішують самі за себе…

]]>
Відбулася 40 сесія Прилуцької міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/61330 22 лютого відбулося пленарне засідання 40 сесії Прилуцької міської ради 7 скликання. Під час десяти годинного розгляду питань порядку денного депутатський корпус прийняв 36 з 41 пропонованого проекту рішення. Політика article Sat, 24 Feb 2018 09:41:22 +0200 Першим депутати проголосували за рішення про звернення до Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Міністра МВС України Авакова А.Б., Голови СБУ Грицака В.С., Голови НАБУ Ситника А.С., Голови САП Холодницького Н.І. щодо контролю якості ремонту доріг у м. Прилуки, яке ініціював депутат міської ради Олександр Козик.

Також на засіданні було взято до відома інформацію начальника фінансового управління Олени Ворони про виконання міського бюджету за 2017 рік (Інформація додається у повному обсязі).

За ініціативою депутатського корпусу про хід виконання робіт на каналізаційному колекторі в рамках розгляду питань порядку денного доповів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Руслан Котляр.

Наступним за проектом рішення про затвердження Положення про організацію та проведення ярмарків у м. Прилуки (у новій редакції) виступав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Сивенко.

Одноголосно депутати прийняли рішення про затвердження міської цільової Програми «Надання одноразової грошової допомоги жителям міста Прилуки на 2018-2020 роки», яким передбачили виділення 560 000 грн. з міського бюджету на 2018 рік.

П'ятим пунктом проекту рішення про виділення коштів на сесії погодили фінансування будівництва громадської вбиральні в центральній частині міста в обсязі 830 000 грн.

Далі депутати підтримали депутатські запити та звернення:

Про запит депутата міської ради ШЕВЕЛЯ О.М. щодо впровадження он-лайн трансляції всіх засідань виконавчого комітету Прилуцької міської ради зі збереженням їх на офіційному YouTube-каналі міської ради та можливістю подальшого перегляду трансляцій з архіву будь-ким за допомогою мережі Інтернет;

Про запит депутата міської ради ШЕВЕЛЯ О.М. щодо розроблення та винесення на розгляд Прилуцької міської ради міської цільової програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Прилуки на 2018-2020 роки, на умовах співфінансування з боку мешканців приватного сектору чи інших осіб;

Про звернення до Президента України Порошенка П. О., Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики щодо облаштування комерційних вузлів приладами обліку природного газу;

Про запит депутата міської ради РОЖКА А.М. щодо необхідності розроблення Програми поліпшення житлових умов учасників бойових дій (у зоні проведення АТО) та сімей загиблих учасників бойових дій (у зоні проведення АТО);

Про запит депутата міської ради ТРЕТЯЧЕНКА Д.В. щодо надання Прилуцькою місцевою прокуратурою інформації про незаконно вивантажене "львівське" сміття на території міста Прилуки та порушення санітарних норм зерносушильними підприємствами міста;

Про висловлення недовіри начальнику управління капітального будівництва міської ради ЯЩЕНКУ А.М.

Решта прийнятих рішень стосувалися:

Внесення змін до рішення міської ради від 23 грудня 2016 року № 23 «Про бюджет міста на 2017 рік» (21 сесія 7 скликання);
Доповнення до Плану діяльності Прилуцької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік;
Утворення координаційної ради по наданню медичної допомоги жителям міста у період реформування медичної галузі у новому складі;
Роботи виконавчого комітету Прилуцької міської ради за ІV квартал 2017 року;
Затвердження списку учасників бойових дій, які мають пільги відповідно до міської Програми «Пільги місцевої влади на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, сім’ям воїнів загиблих (померлих) в Афганістані та під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, інвалідам по зору – членам УТОС, спілці ветеранів Афганістану на 2016 – 2018 роки»;
Обліку дітей шкільного віку та учнів;
Затвердження Порядку забезпечення пільгового перевезення дітей шкільного віку громадським автотранспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у новій редакції;
Затвердження Положення про відділ культури і туризму Прилуцької міської ради у новій редакції;
Затвердження Статутів Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, Прилуцької школи мистецтв, Прилуцької дитячої музичної школи ім. Л.М. Ревуцького, Прилуцького міського Будинку культури, Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Прилуцької міської ради у новій редакції;
Змін бюджетних призначень міського бюджету;
Виконання зауважень та пропозицій, доручень виборців, озвучених депутатами на 36 сесії міської ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року при розгляді питання «Різне»;
Внесення змін до рішення міської ради (35 сесія сьомого скликання) від 29.11.2017 року №15 «Про надання дозволу комунальному підприємству «Послуга» на отримання кредиту в ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ АКЦІОНЕРНОМУ БАНКУ «УКРГАЗБАНК»;
Продовження дії рішення Прилуцької міської ради (тридцять четвертої (позачергової) сесії сьомого скликання) від 15 листопада 2017 року № 6 на 2018 рік;
Передачі майна;
Переліку об'єктів, що не підлягають приватизації;
Зупинення дії деяких орендних ставок та коефіцієнтів цільового використання об’єктів нерухомого майна, що передається в оренду;
Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок;
Продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення власникам об’єктів нерухомого майна, розміщеного на цих ділянках;
Надання земельних ділянок учасникам АТО;

Вирішення питань землекористування.


Прес-секретар міської ради Любов Рубан

]]>
У Ніжині пройшов "Круглий стіл" з питань соціального захисту осіб з інвалідністю http://monitor.cn.ua/ua/style/61329 21 лютого відбулось засідання «круглого столу» з питань соціального захисту сімей, в яких є діти, батьки або інші особи з інвалідністю, а також особи, що здійснюють за ними догляд. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 09:33:03 +0200 Ніжинський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щороку організовує такий «правовий всеобуч» для своїх отримувачів послуг, залучаючи до нього суб’єкти співпраці із соціально-гуманітарної сфери.

І цього разу інформацію щодо соціальних гарантій, змін в законодавстві, медичних, освітніх та інших послуг, якими можуть скористатися  члени нашої громади з функціональними обмеженнями, надали представники: Ніжинського об’єднаного управління ПФУ, управління праці та соціального захисту населення, КЛПЗ «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького», закладів управління освіти, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Ніжинського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.      
На засіданні також були присутні керівники громадських організацій – Чернігівського об’єднання Спілки Самаритян України і міської організації батьків та дітей з особливими потребами «Соломія».

Спілкування відбувалось в режимі: інформативний блок щодо роботи кожного  закладу з відповідною категорією населення – запитання - відповіді.

Обговорювались питання: пільгового обслуговування осіб з інвалідністю у приватних медичних лабораторіях, забезпечення пільговими ліками, індивідуальними засобами реабілітації, санаторно-курортним оздоровленням, надання одноразової матеріальної допомоги на лікування з міського бюджету, пенсійного забезпечення осіб, які здійснюють догляд за дитиною або особою з інвалідністю,  потреби розширення відділення гемодіалізу, діяльності ексклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами, центрів дозвілля для дітей з інвалідністю та інші.

Працівники соціальних служб заохочувалиприсутніх звертатись за консультаціями та послугами, вчасно оформляти та переоформляти належні їм соціальні виплати, а також інформувати про зміни у складі сім'ї, зайнятості, використовувати своє право на житлову субсидію, тощо.

У свою чергу міський центр соціальних служб нагадав, що основною формою його роботи є соціальний супровід сімей, які потрапили у складні життєві обставини та не можуть їх подолати власними засобами й ресурсами, - для сприяння у вирішенні їхніх питань та подолання чи мінімізації наслідків таких обставин. Центр СССДМ також повідомив, що активно співпрацює з благодійниками із числа звичайних громадян, фізичних та юридичних осіб, зокрема громадських благодійних організацій та релігійних громад, завдяки чому сприяє всебічній підтримці сімей уразливих категорій із числа отримувачів послуг.

Громада має усвідомлювати факт зростання інвалідізації  населення – як дорослого так і дитячого. Станом на 01.02.2018 року в нашому місті тільки дітей, яким встановлено інвалідність, обліковується близько 340, у т. ч. 60, які мають підгрупу А, тобто особливо високий ступінь втрати здоров'я та здатності до самообслуговування.

Сьогодні інвалідність – це проблема не тільки тих сімей, що потрапили у складні життєві обставини внаслідок вад здоров’я дітей, батьків чи інших осіб. Це стає нагальною проблемою всього нашого суспільства. Можливо, потрібно зробити переоцінку цінностей свого життя, в якому ми почали більше втрачати, ніж придбовувати. І в першу чергу – щодо ставлення до людей взагалі і зокрема – до співгромадян  найуразливіших соціальних категорій – дітей, літніх людей, хворих та немічних - тих, хто найбільше потребує захисту і підтримки.


О. Гребеннікова, фахівець із соціальної роботи НМЦСССДМ

]]>
Епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРІ у Чернігові не перевищений http://monitor.cn.ua/ua/style/61328 23 лютого у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ на території міста Чернігова. Члени оперативного штабу прозвітували про санітарно-епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ у Чернігові. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 09:11:33 +0200 За інформацією міського відділу Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України протягом  поточного тижня (від 16.02. по 22.02.2018) у місті захворіли на ГРІ - 3374 людини, з них 2072 дітей (61,4%), інтенсивний показник становить - 1 164,05 на 100 тис. населення, що нижче рівня епідемічного порогу на 5,4%.

Показник захворюваності на ГРІ серед населення міста в порівнянні з минулим тижнем зменшився на 4,2% за рахунок зниження на 19% захворювань серед дітей, в той час, як захворюваність серед дорослих зросла на 35,5 %.

Госпіталізовані за тиждень 53 особи (1,6 % від захворілих), з них - 47 дітей (88,7 % від госпіталізованих). На сьогодні у відділеннях міста перебуває 107 хворих на ГРІ, в т.ч. 102 дітей (95 %). Хворі з важким перебігом хвороби в реанімаційних відділеннях міста відсутні. Випадків смерті від грипу у місті не зареєстровано.

Члени комісії зазначили, що введення обмежувальних заходів у місті, зокрема, призупинення занять у деяких школах, сприяло зниженню захворюваності серед усіх вікових груп населення міста.

З понеділка, 26 лютого, навчання у чотирьох навчальних закладах міста №№ 3, 6, 16, 22 поновлюється.

Проте, відповідно до офіційних прогнозів все ще не виключається зріст хвилі захворюваності на грип та ГРВІ. Тож, члени комісії зазначили, що профілактика захворювання у місті залишається необхідною вимогою.

Моніторинг за станом захворюваності на грип та ГРВІ та відвідування дітьми шкіл і дитячих садків продовжуватиметься.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
На Чернігівщині відкрили меморіальну дошку Номану Челебіджіхану http://monitor.cn.ua/ua/style/61327 Непересічна подія відбулася 23 лютого, в Ічні: на залізничному вокзалі районного центру відкрили меморіальну дошку на честь національного героя та духовного лідера кримських татар Номана Челебіджіхана (1885-1918 роки). Стиль article Sat, 24 Feb 2018 09:08:08 +0200 Чому саме в цьому містечку на Чернігівщині? Видатний кримськотатарський політичний і державний діяч, один із організаторів першого Курултаю (аналогу Центральної Ради), голова уряду проголошеної в 1917 році Кримської Народної республіки неодноразово бував проїздом в Ічні.

Варто зазначити, що Номан Челебіджіхан відстоював рівні права жінок із чоловіками. Так, у листопаді 1917-го під час виборів до Курултаю вперше в історії мусульманських народів було обрано чотирьох жінок. Крім того, він був поетом та літератором. Його вірш «Я поклявся!» став гімном кримськотатарського народу.

Вшанувати пам'ять відомого земляка приїхали сьогоднішні лідери кримськотатарського народу, зокрема перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, член Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров. Участь у відкритті взяли заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, представники місцевої влади, громадськість. Організатор заходу — ГО «Українська ініціатива».

Ільмі Умеров: «Я безмежно вдячний за організацію такого заходу і за те, що не переривається зв'язок поколінь. Ми, кримські татари, з нетерпінням чекаємо повернення Криму до складу України. Боротьба триває. І перемога обов’язково на нами».

Еміне Джапарова: «Український та кримськотатарський народи мають багато спільного у своїй історії. Є численні приклади співпраці, взаємодопомоги та спільної боротьби за свободу. Дуже важливо сьогодні підтримувати один одного, відчувати, що ми єдині у своїх поглядах та діях. Адже Крим — це Україна».

Наталія Романова: «Ми повинні відроджувати історію про героїв українського народу, доносити правдиві факти до людей, особливо до підростаючого покоління, формуючи тим самим світогляд майбутнього українця. Маємо не забувати і сучасних героїв, які ціною власного життя продовжують на сході країни боротьбу за свободу та незалежність».

До речі, перед відкриттям дошки гості вшанували пам'ять героїв Революції Гідності та антитерористичної операції, поклавши квіти до пам’ятного стенду біля каплички Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО військовослужбовців.

Після офіційної частини учасники заходу продовжили спілкування безпосередньо у приміщенні залізничного вокзалу. Вони мали змогу детально ознайомитися з життям та творчістю Номана Челебіджіхана.

Принагідно Наталія Романова вручила багатодітним сім’ям, в яких виховується п'ятеро і більше дітей, сертифікати на отримання меблів та побутової техніки. Відтак, нові двох’ярусні ліжка будуть у родин Вікторії Кривонос з Івангорода, Тетяни Згерської з Бурімки та Олени Блищик з Верескунів. А в родині Інни Янютіної з Більмачівки з’явиться нова пральна машина.

Подарунки придбані за кошти обласного бюджету в рамках виконання Комплексної обласної програми підтримки сім'ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми до 2020 року.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

]]>
В центрі Чернігова планують масову вирубку дерев: активісти і екологи проти. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/61325 Зрубані в історичній частині Чернігова дерева підуть… на опалення комунального підприємства «Зеленбуд». Стиль article Sat, 24 Feb 2018 09:02:52 +0200 Його працівники пояснювали, як визначали аварійність дерев, активістам-екологам. Вони помітили зарубки на стовбурах в нижній частині Валу ще позаминулого тижня. І звинувачують комунальників у тому, що ці хрести вони вирубали навмисно, аби зіпсувати здорові дерева.

Такі хрести на стовбурах 86-ти дерев у нижній частині Валу з’явились позаминулого тижня. Ними працівники чернігівського комунального підприємства «Зеленбуд» позначили, які дерева вирубуватимуть.

Активісти-екологи, які помітили зарубки, переконані – комунальники навмисно зробили їх не тільки на аварійних, а й на здорових стовбурах.

Головний інженер «Зеленбуду» та голова «Товариства охорони природи»  показують результати проведених своїми організаціями обстежень дерев. Вони різні.

У історика Сергія Леп‘явка до комунальників 2 запитання – як вони визначають вікову межу дерев і чому це робить людина не з біологічною, а з юридичною освітою.

Вікову межу визначали за методичкою, каже начальник «Зеленбуду»

Роман Старіков каже, відмічені дерева зрубають, попри незгоду активістів.

Натомість активісти завтра збираються лікувати дерева від вирубаних на них хрестів.


http://www.youtube.com/watch?v=PkWkUueaI4k

]]>
У бібліотеці Короленка відбувся"День спеціаліста" на тему "Екологія підприємства" http://monitor.cn.ua/ua/style/61324 22 лютого в конференц-залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук провели захід "День спеціаліста" на тему "Екологія підприємства". Стиль article Sat, 24 Feb 2018 08:43:53 +0200 У заході взяли участь представники державних установ, провідні спеціалісти підприємств міста, користувачі бібліотеки.
 
Директор товариства з обмеженою відповідальністю "Український технічний контроль" Володимир Єрченко порушив питання потреби в спеціалістах-екологах на підприємствах, складності їх роботи, необхідності перенавчання після закінчення вищих навчальних закладів.
 
В обговоренні взяли участь Валентина Дзюба, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, та Євгенія Воловатова, начальник відділу регулювання водних ресурсів, атмосферного повітря та відходів управління екологічної безпеки та дозвільної системи Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації.
 
Досвідом роботи на підприємстві поділилися інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ "Український кардан" Катерина Кезля та завлабораторії фізико-хімічних методів дослідження масел ТОВ "ТАН" Олена Косовська.
 
Студенти хіміко-біологічного відділення природничо-математичного факультету Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка з цікавістю сприйняли інформацію про практичну роботу еколога на підприємстві та можливість працевлаштування.
 
Заввідділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Наталя Карбовська провела тематичний перегляд літератури "Екологія підприємства".

]]>
Порушень на 46,3 млн. грн. попередили у сфері закупівель чернігівські аудитори у січні 2018 року http://monitor.cn.ua/ua/style/61323 За результатами наданих аудиторами рекомендацій щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 9 процедурами загальною очікуваною вартістю понад 63 млн. грн. замовники внесли зміни до тендерної документації та усунули інші порушення. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 08:34:07 +0200 Протягом січня 2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю, шляхом аналізу інформації, розміщеної в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro, та/або отриманої від замовника відповідної інформації) попередили витрат за державні кошти на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни 45 процедур закупівель на загальну суму 46,3 млн. грн.

]]>
Про стан вирішення питання щодо фінансування загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова та розміру надбавок за престижність http://monitor.cn.ua/ua/education/61322 За час, що минув від попереднього засідання пленуму міської організації Профспілки 8 лютого, обласна і міська організації Профспілки зробили ряд кроків для захисту прав педагогічних працівників Чернігова на надбавки за престижність. Освіта article Sat, 24 Feb 2018 08:22:18 +0200 Так, на звернення обласної організації Профспілки отримано роз’яснення Управління Держпраці у Чернігівській області від 13.02.2018 про необхідність попередження працівників про зменшення надбавок за престижність педагогічної праці за два місяці.

15 лютого відбулась зустріч Чернігівського міського голови Атрошенка В.А. з директорами та представниками Профспілки загальноосвітніх навчальних закладів з питання фінансування загальноосвітніх навчальних закладів.

19 лютого обласна організація Профспілки звернулась до Міністерства освіти і науки України з проханням вжити заходів щодо зміни призначення освітньої субвенції м. Чернігів у сторону збільшення.
Начальником управління освіти Чернігівської міської ради Білогурою В.О. погоджено текст проекту наказу щодо відстрочення дати зменшення надбавки за престижність з січня на квітень. Зразки наказів роздані на загальноосвітні навчальні заклади м. Чернігова.

Таким чином, Профспілці вдалось відстояти право педагогічних працівників шкіл на 20% надбавку за січень-березень 2018 року. Сума, що збережена кожному педпрацівнику за ці три місяці, становить 45% від окладу (15% різниця надбавки за кожен місяць), а це перевищує суму профспілкових внесків сплачених за 1,5 роки.

Щодо розміру надбавки на наступний період, то переговори продовжуються.

На 28 лютого запланована сесія Чернігівської міської ради, на якій розглядатимуться зміни до бюджету міста на 2018 рік. У проекті рішення пропонується збільшити видатки на оплату праці працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

21 лютого продовжив свою роботу пленум Чернігівської міської організації Профспілки, в роботі якого взяли участь начальник управління освіти Білогура В.О., голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Матвеєва Т.А.

Голови первинних профспілкових організацій скаржились на тиск деяких директорів шкіл, які змушують відмовлятись вчителів від завідування кабінетами, створюють напругу з питання поділу класів на групи, перспектив набрання перших класів. На це керівник управління освіти зазначив, що жодних вказівок, які порушують закон, управління не давало і освітній процес до кінця навчального року має здійснюватись у межах затвердженої тарифікації.

Учасники пленуму прийняли звернення до депутатів Чернігівської міської ради щодо підтримки проекту рішення міської ради, яким пропонується збільшити видатки міського бюджету на загальноосвітні навчальні заклади.

Також затверджене звернення до Уряду, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України щодо внесення змін до Формули розподілу освітньої субвенції та виділення додаткових коштів бюджету м. Чернігова.

Пленум міської організації доручив президії вести постійний діалог з соціальним партнером і з питань урегулювання оплати та нормування праці членів Профспілки  навчальних закладів м. Чернігова.


Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України

]]>
З початку року на рахунки платників повернуто з бюджету 123 мільйони гривень ПДВ http://monitor.cn.ua/ua/style/61321 За інформацією Головного управління ДФС у Чернігівській області, протягом січня поточного року проведено камеральні перевірки 134 суб'єктів господарювання-юридичних осіб з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ по деклараціях за листопад 2017 року. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 08:09:44 +0200 У січні поточного року 136 платників області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на рахунок платника по деклараціях за грудень минулого року.

Обсяг заявленого до відшкодування ПДВ складає більше 168 млн. гривень.

З початку року вже відшкодовано 123 млн. гривень.

]]>
Поліція затримала прилучанина, який завдав ножових поранень своєму знайомому http://monitor.cn.ua/ua/style/61320 22 лютого у Прилуках сталася суперечка між двома знайомими хлопцями, в ході якої парубок завдав кількох ножових поранень товаришу. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 08:06:05 +0200 Потерпілого доставили в лікарню, зловмисник затриманий.

Після отримання повідомлення на місце події оперативно виїхала поліція на чолі з начальником відділу. Правоохоронці з’ясували, що молодий прилучанин розпочав суперечку із своїм знайомим, виникла словесна перепалка, після чого товариш витягнув ножа та завдав потерпілому поранення в шию. Побачивши закривавленого хлопця, перехожі викликали швидку медичну допомогу та поліцію.

Медики діагностували у потерпілого ножове поранення лівої легені та різану рану шиї, загрози його життю немає. Поліція затримала підозрюваного, який намагався втекти. При огляді правоохоронці знайшли знаряддя злочину - ніж. Кривдника затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 15 Кримінального кодексу України та частиною 1 статті 115 (замах на вбивство) Кримінального кодексу України.

Триває слідство.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку http://monitor.cn.ua/ua/style/61319 22 лютого о 10:40 до Служби порятунку "101" у Носівському районі надійшло повідомлення про пожежу двоповерхового житлового будинку в с. Тертишники. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 08:00:21 +0200 За викликом до місця події оперативно прибуло відділення 17-го державного пожежно-рятувального підрозділу з м.Носівки та пожежна команда ПП «Агропрогрес» з села Степові Хутори.

На той момент вогонь охопив дах будинку. Спільними діями вогнеборців у складі 6 чоловік особового складу та 2 одиниць спеціальної техніки пожежу об 11:20 було локалізовано, а о 13:00 остаточно ліквідовано.

Як з'ясувалося, причиною пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки під час монтажу нагрівальних печей та димарів, зокрема відсутність безпечної протипожежної відстані між димарем та дерев’яним перекриттям будинку.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
24 лютого у Бельгії відбулася перша з відомих лотерей http://monitor.cn.ua/ua/rest/61318 Лотерея з давніх часів застосовувалася державами для збору коштів на різні цілі. Відпочинок article Sat, 24 Feb 2018 07:50:35 +0200 На думку істориків і лінгвістів, слово «лотерея» походить від франкського «hlot», що значить «жереб». Потім воно скоротилося і перетворилося на англійське «lot», що значить «частка».

Спеціальні кістки для кидання жереба знаходили ще в древнеассірійскіх і давньоєгипетських похованнях. У Європі офіційна історія лотерей почалася з розіграшу, який влаштувала в Брюгге (Бельгія) вдова художника Яна Ван Ейка 24 лютого 1466, в 25-ту річницю смерті чоловіка. Спробувати щастя отримати грошовий приз міг кожен, що купив квиток. Збір був призначений для міських будинків.

Між 1520 і 1532 роками король Франції Франциск I дозволив проведення в декількох містах лотерей з метою отримання особистих і суспільних доходів.

Першою відомою широкомасштабної лотереєю, де виграш виплачувався грошима, вважається так звана «De Lotto de Firenze», яка проводилася у Флоренції в 1530 році. Успіх її був такий великий, що ця практика швидко поширилася на інші міста Італії.

Після об'єднання Італії перша національна лотерея була організована в 1863 році, при цьому проводилися регулярні (раз на тиждень) розіграші. Метою лотереї був збір грошей для держави.

Практично одночасно з появою лотерей почалися і зловживання, а самі розіграші нерідко були звичайним шахрайством.

Але, звичайно, у проведенні лотерей були і позитивні моменти. Доходи від них нерідко йшли на благо держави. У Британії на гроші від пристрою лотерей були частково або повністю профінансовані такі проекти, як будівництво Британського музею та ремонт мостів.

В Америці за допомогою лотереї, проведеної Джорджем Вашингтоном, була побудована дорога через Камберлендское гірський район. А в Сіднеї за рахунок податків на азартні ігри побудували оперний театр.

Проведення лотерей в різних країнах і в різний час то заборонялося, то дозволялося. Так, у США в 1890 році президент Гаррісон спільно з конгресом засудив лотереї як «шахрайські й аморальні». Однак, як тільки у якоїсь держави виникала потреба в терміновому поповненні скарбниці, лотереї знову дозволялися.

У російській мові слово «лотерея» з'явилося на початку 18 століття. Слідом за словом прийшла в Росію і сама лотерея. Почавши з царського двору, вона поширювалася усе ширше й ширше.

Лотереї влаштовувалися різними приватними комітетами, товариствами, піклування, притулками. У 1891 році була проведена державна благодійна лотерея на користь нужденного населення в місцевостях, які постраждали від неврожаю. У 1914 році відбулася аналогічна лотерея на користь поранених і хворих воїнів.

]]>
24 лютого день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/61317 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 24 Feb 2018 07:45:00 +0200 Бучинський Василь Федорович
Василевський Анатолій Григорович
Заверткін Анатолій Анатолійович
Закревська Ганна Іванівна
Козиний Сергій Олександрович
Клімов Євген Миколайович
Супрун Галина Петрівна
Чумак Тетяна Іванівна
Шкуліпа Євгеній Миколайович


Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Секретарів ОТГ Чернігівщини вчили ефективно організовувати роботу ради та виконкому http://monitor.cn.ua/ua/education/61316 Протягом двох днів 21 та 22 лютого Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, провів дводенний семінар «Організація роботи ради та виконкому ОТГ» для керуючих справами виконавчих комітетів та секретарів рад. Освіта article Fri, 23 Feb 2018 19:17:24 +0200 Секретар ради, як і керуючий справами – це люди особливих здібностей та навичок. Вони мають бути обізнаним в законодавстві, діловодстві, розумітися у бюджетних процесах, орієнтуватися у кадрових питаннях та питаннях охорони праці, ефективно взаємодіяти з депутатами ради та громадськістю, готувати рішення, протоколи засідань і вчиняти багато інших важливих дій.

Під час навчання основна увага приділялася юридичним, нотаріальним та кадровим питанням, організації бюджетного процесу в об’єднаних громадах, важливості навчання з цивільного захисту та пожежної безпеки, а також комунікаціям та інформаційній діяльності.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про регламент роботи органів місцевого самоврядування, підготовку та проведення засідань сесії, налагодження взаємодії з депутатами місцевих рад.

Людмила Чабак, радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, провела аналіз типових помилок у рішеннях сесій та розповіла яким чином працювати над їх виправленням. 

Леся Федченко, експерт Аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, Програма «U-LEAD з Європою», розповіла про особливості організації кадрової роботи в об’єднаних територіальних громадах.

Щодо правил прийняття на роботу та вступу на службу в органи місцевого самоврядування учасників семінару поінформувала Ірина Галайко, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях.

Про антикорупційне законодавство в роботі посадових осіб місцевого самоврядування розповів Дмитро Шумар, юрисконсульт Чернігівського ЦРМС. Йому мало не щодня доводиться консультувати з юридичних питань представників громад (об’єднаних і необ’єднаних), а тому під час семінару він надав відповіді на найбільш типові та актуальні питання.

Олеся Пирковська, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, поінформувала учасників семінару про їх право на захист відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», про основні положення цивільного процесу.

В’ячеслав Хардіков, заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, роз’яснив процедуру державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу щодо представницьких органів місцевого самоврядування, зокрема і комунальних підприємств, засновниками яких є місцеві ради, у зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад. Він та його колеги у своїх доповідях приділили увагу особливостям державної реєстрації актів цивільного стану посадовими особами органів місцевого самоврядування та вчинення нотаріальних дій в органах місцевого самоврядування.

Також учасники семінару отримали інформацію від фахових експертів. З питань архівної справи у громадах вони спілкувалися з Наталією Лобановою, заступником директора Державного архіву Чернігівської області. Про необхідність проведення навчань з питань охорони праці та пожежної безпеки розповів Олег Лопатько, заступник директора КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат» Чернігівської обласної ради.

Роз’яснення стосовно реєстрації громадян за місцем проживання в об’єднаних територіальних громадах надала Ксенія Лук’янець, керівник управління Державної міграційної служби в Чернігівській області.

Олександр Мельник, радник з питань фінансів Чернігівського ЦРМС, надав рекомендації стосовно організації бюджетного процесу та пояснив чому секретар ради та керуючий справами має бути обізнаним у фінансових питаннях громади.

Про важливість налагодження комунікацій та співпрацю з представниками громадськості ініціативними групами та ЗМІ поінформувала Оксана Стельмах, радник з питань комунікацій Чернігівського ЦРМС.

Семінар – це не лише можливість почути експертну думку або отримати теоретичні знання. Це можливість поспілкуватися з колегами, почути про досвід сусідів і, можливо, навіть, задумати спільний проект.

Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради, презентував «Електронну систему документообігу та звітності», якою користується в своїх роботі Менська громада. За його словами така система дозволяє налагодити взаємодію між підрозділами та відділами ради, посилити комунікацію та підвищити самодисципліну працівників. Ця система проста у користуванні та не вимагає значних фінансових ресурсів.

Сосницька селищна рада не один рік використовує програмний комплекс “Погосподарський облік для сільських, селищних рад”, розроблений на основі “Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах”. Як пояснив Андрій Ткач, начальник відділу економічного розвитку Сосницької ОТГ, за допомогою цієї системи можна вести облік населення, житлового фонду, худоби, сільськогосподарської техніки, земельних наділів, формувати реєстр виборців, формувати та видавати документи, довідки, аналітичні таблиці.  

Обидва дні навчання були інформативними та корисними для учасників. Вони отримали не лише методичні та практичні рекомендації, коментарі та відповіді експертів стосовно найбільш актуальних питань їх діяльності, а також мали змогу поспілкуватися з колегами та налагодити комунікації.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Відбулись урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону ДСНС України http://monitor.cn.ua/ua/style/61315 22 лютого в Ніжині відбулися офіційні урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Стиль article Fri, 23 Feb 2018 14:56:40 +0200 В урочистих заходах взяли участь народний депутат України Олександр Кодола, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко, керівництво Ніжинської райдержадміністрації, міськвиконкому, спецавіазагону та начальник У ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Роман Гордовий.

На рахунку спецавіазагону безліч рятувальних операцій: ліквідація наслідків стихії в затопленому паводком Закарпатті, евакуація постраждалих з місця залізничної катастрофи поїзда "Київ-Акмола", порятунок рибалок на Київському та Каховському водосховищах, гасіння масштабних пожеж в лісах Туреччині, Грузії, на складах боєприпасів Міноборони тощо.

З привітальними словами до особового складу авіаційного загону звернулись перші особи й побажали всім міцного здоров`я, родинного затишку, досягнення нових вершин в ім`я процвітання нашої держави.

Командиру спецавіазагону полковнику служби цивільного захисту Івану Коробці народний депутат України Олександр Кодола урочисто вручив відзнаку від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Крім того, за високі показники в службовій діяльності, сумлінне виконання посадових обов'язків кращі працівники загону заохочені від обласної державної адміністрації та місцевих органів виконавчої влади.

]]>
Чернігівські бійці лікуються в Трускавці http://monitor.cn.ua/ua/style/61314 Майже вісімдесят років на Львівщині працює Центр медичної реабілітації та санаторного лікування Міністерства оборони України «Трускавецький». Стиль article Fri, 23 Feb 2018 14:49:55 +0200 Зараз активно триває оздоровча кампанія для військових, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Учасник АТО з Чернігова Андрій  Погорєлко, нещодавно повернувшись зі Сходу  проходив лікування в санаторії з захворюванням спини. Повернувшись додому практично одразу відчув значне покращення в організмі.

Як зазначив начальник реабілітаційного відділення Центру Євген Кіт, - умови війни на Донбасі спонукали лікарів розширити спектр послуг по відновлювальному лікуванню українських бійців.

Серед найбільш розповсюджених: спелеотерапія - тривале перебування в умовах мікроклімату соляних печер застосовується при захворюванні органів дихання, гіпертонічній хворобі, захворюваннях суглобів, доріжка Кнайпа - ходіння по камінцях різної величини при чергуванні холодної та теплої води, що сприяє поліпшенню роботи судин, м’язів  і  суглобів, фітобочка – оздоровлення паром із лікувальних трав, сухі вуглекислі ванни – лікування серцево-судинних та неврологічних захворювань, гірудотерапія – лікування п’явками, метод голковколювання  тощо.  

В санаторії постійно лікується майже п’ятдесят бійців з усіх куточків України.  Цілюще повітря,  джерельна вода і сама природа сприяють швидкому відновленню сил українських бійців.

Круглий рік лікувальний заклад гостинно приймає охочих, селить їх у комфортних кімнатах та забезпечує чотирьохразовим харчуванням. З воїнами  працює досвідчений персонал, а термін оздоровлення триває три тижні. Всі послуги для захисників абсолютно безкоштовні. Члени сімей бійців  та пересічні громадяни можуть відпочити за символічну ціну.

Найголовнішою гордістю санаторію є  цілюща вода «Нафтуся», яка має невелику кількість органічних речовин нафтового походження. Вона виводить з організму шлаки, внаслідок  порушення обміну речовин, лікує проблеми з нирками, кишечником, подагрою, сечокислим діатезом, сечокам’яною хворобою. Інфраструктура закладу включає в себе танцювальний, кіноконцертний, спортивний і тренажерний зали, тенісний корт, більярд і багато іншого. За бажанням  відпочиваючих організовуються автобусні екскурсії мальовничими місцями Львівщини та Карпатського краю.

На майбутнє керівництвом Центру сплановано розширення матеріальної бази та покращення лікування українських воїнів. 
 

Ігор Березинський

]]>
Обережно, шахрайські афери! http://monitor.cn.ua/ua/style/61313 Незважаючи на численні застереження правоохоронців, мешканці Прилуччини (особливо люди похилого віку) продовжують потрапляти у тенета шахраїв. Стиль article Fri, 23 Feb 2018 12:13:41 +0200 Так, по допомогу до Прилуцького відділу поліції звернулася 50-річна місцева мешканка. Жінка розповіла, що 20 лютого до її дідуся в квартиру постукала невідома жінка та запропонувала купити мед. Старенький відмовився, тоді наполеглива зловмисниця застосувала іншу схему, запропонувавши обміняти дрібні купюри на крупні. Погодившись, дідусь віддав шахрайці 6000 тисяч гривень, натомість отримав сувенірні п’ятисотки.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до трьох років обмеженням волі.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Про новації Мін'юсту говорили на семінарі з секретарями та керівниками апаратів територіальних громад Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/education/61312 22 лютого начальником Управління державної реєстрації В’ячеславом Хардіковим, начальником відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Юлією Орєшкіною, начальником відділу з питань нотаріату Оксаною Железняк було прийнято участь у проведенні семінару для секретарів та керівників апаратів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини на тему: «Організація роботи ради та виконкому об’єднаної територіальної громади», проведеному в Центрі розвитку місцевого самоврядування. Освіта article Fri, 23 Feb 2018 12:02:37 +0200 Присутніх представників об’єднаних територіальних громад було проінформовано про особливості реалізації органами місцевого самоврядування окремих функцій у сфері нотаріату, реєстрації актів цивільного стану, а також обговорено питання співпраці територіальних органів юстиції та органів місцевого самоврядування в площині децентралізації владних повноважень та створенні об’єднаних територіальних громад в Чернігівській області.

Так, В’ячеславом Хардіковим були висвітлені питання процедури державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу щодо представницьких органів місцевого самоврядування, зокрема і комунальних підприємств, засновниками яких є місцеві ради, у зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад.

Юлією Орєшкіною надані ґрунтовні роз’яснення щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Оксана Железняк розповіла присутнім про особливості вчинення нотаріальних дій в органах місцевого самоврядування.

Також, представниками Головного територіального управління юстиції області доведено до відома присутніх інформацію щодо особливостей реалізації всеукраїнського правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та окреслено коло питань, що стосуються співпраці Головного територіального управління юстиції з органами місцевого самоврядування нашої області в процесі утворення та започаткування роботи новостворених об’єднаних територіальних громад на початковому етапі їх функціонування.

]]>
Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії http://monitor.cn.ua/ua/politics/61310 Громадське обговорення проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року відбулося 22 лютого в обласній державній адміністрації. Символічно, що дата заходу співпала з днем прийняття цього документу Кабінетом Міністрів України. Політика article Fri, 23 Feb 2018 10:03:59 +0200 Представники Міністерства інфраструктури України, французькі експерти Проекту підтримки імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України, за безпосередньої участі яких розроблявся документ, а також місцеві перевізники та керівники профільних громадських об’єднань обговорили основні принципи Стратегії та можливості її реалізації на місцевому рівні.

Модератором виступила в.о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко.

— З одного боку, ми зацікавлені сьогодні почути правила гри, передбачені новою Стратегією, а також досвід організації пасажирських перевезень у Франції. З іншого – готові розказати про своє бачення розвитку транспортної системи на Чернігівщині, — зауважила посадовець.

Французькі колеги акцентували увагу на основних принципах Національної стратегії. Крім того, детально розповіли про напрацювання у своїй країні на прикладі одного з регіонів — Ліону.

Керівник проекту підтримки імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України Джером Блюшо зазначив основні переваги Стратегії. Так, Україна долучиться до єдиного коридору транспортних сполучень з Європейським Союзом. При цьому, отримає міжнародну фінансову підтримку. Тим самим, має зрости рівень торгівлі з країнами Європи, а також інвестиційна привабливість транспортної галузі. Також серед переваг — гармонізація українського законодавства з європейськими нормами. Якісні зміни мають відбутися як у сфері авто- та авіаперевезень, так і в реформуванні залізниці, розвитку транспортної інфраструктури.

Головне, на що акцентували увагу експерти, — треба відштовхуватися від потреб людей. Має бути суворе дотримання безпеки перевезень, надання якісних транспортних послуг.

Наразі європейські колеги та Міністерство інфраструктури очікує від регіонів розробку конкретних значимих проектів з чітким обґрунтуванням для їх пілотного впровадження. Сподіваються і на пропозиції від Чернігівської області. Тож є над чим працювати, аби використати можливість отримання коштів на розвиток транспортної інфраструктури області. Що це буде: будівництво сучасних магістралей, мостів чи, можливо, аеропорту — покаже час.

Довідково. Для забезпечення потреб у пасажирських автоперевезеннях в області функціонують 21 автостанція та 479 автобусних маршрутів загального користування, які обслуговують 102 перевізники різних форм власності та більше 1,1 тисячі транспортних засобів різних модифікацій та пасажиромісткості. Налагоджений регулярний рух автобусів до Києва, Харкова та інших міст України й за кордон.

Згідно плану на 2018 рік для області передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг у сумі 426,2 мільйона гривень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Рятувальники 4 рази надали допомогу водіям з вивільнення транспортних засобів http://monitor.cn.ua/ua/style/61309 Упродовж минулої доби пожежно-рятувальні підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 4 рази залучались для надання допомоги водіям з вивільнення транспортних засобів зі складних ділянок доріг. Стиль article Fri, 23 Feb 2018 09:51:59 +0200 22 лютого о 08:00 рятувальники 7-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Новгород-Сіверський автомобілем підвищеної прохідності відбуксирували вантажний автомобіль із проблемної ділянки дороги поблизу села Путивськ.
   
Того ж дня рятувальники 23-ої Державної пожежно-рятувальної частини м.Ічня біля сіл Дорогинка та Івангород вивільнили із снігових заметів два автомобіля.
   
23 лютого о 05:22 рятувальники 8-го Державного пожежно-рятувального підрозділу вивільнили зі снігового замету автомобіль "Renault", що злетів у кювет поблизу с. Українське Куликівського району.
   
Загалом до надання допомоги від підрозділів УДСНС України у Чернігівській області залучались 12 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Зовнішня торгівля товарами в області у 2017 році. ДОВІДКА http://monitor.cn.ua/ua/economics/61308 У 2017 р. зовнішню торгівлю товарами підприємства та організації Чернігівщини здійснювали з партнерами 132 країн світу. Економіка article Fri, 23 Feb 2018 09:35:53 +0200 Протягом року експортовано товарів на 625 млн.дол. США, що на 44% більше, ніж у 2016 р., імпортовано – на 445 млн.дол. (на 6% менше). На країни Європейського Союзу в експорті товарів припадало 36%, в імпорті – 39%.

Значним попитом на зовнішньому ринку користувалися зернові культури (32% від загального експорту), вироби з паперу та картону (11%), готові харчові продукти та насіння й плоди олійних рослин (по 10% кожного), деревина та вироби з неї (7%), взуття (5%), текстильні матеріали та текстильні вироби (4%).
   
В асортименті імпорту переважали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (16%), готові харчові продукти (15%), продукція хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості (13%), текстильні матеріали та текстильні вироби (12%), папір та картон (11%).


Головне управління статистики у Чернігівській області

]]>
Пріоритетність - якісні послуги дітям та сім’ям http://monitor.cn.ua/ua/politics/61307 Чергове засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей відбулося 21 лютого під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової. Політика article Fri, 23 Feb 2018 09:23:37 +0200 Учасники заходу обговорили питання, що стосуються збору даних про становище дітей в області, моніторингу закладів інституційного догляду та виховання дітей, а також інвентаризації освітніх, медичних, реабілітаційних послуг, які надаються дітям та сім’ям з дітьми.

Нагадаємо, що така робота проводиться в районах та об’єднаних територіальних громадах області відповідно до завдань Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

До збору інформації залучені всі сільські, селищні, міські ради ОТГ, виконавчі комітети міст обласного значення, районні державні адміністрації, інтернатні заклади, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, дитячі будинки-інтернати для дітей з інвалідністю (усього 87 надавачів інформації).

Наразі на місцях збір інформації підходить до завершення, і уповноважені представники профільних підрозділів облдержадміністрації здійснюють перевірку отриманих даних. 

Наталія Романова наголосила на необхідності ретельного опрацювання всіх соціально-демографічних показників. Адже вони будуть покладені в основу Регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, і від їх об’єктивності залежатиме подальша доля дітей, які виховуються в інтернатних закладах.

Заступник голови ОДА переконана: пріоритетом має бути виховання дитини в родині або в умовах, наближених до сімейних. Для того, щоб батьки не віддавали своїх дітей до інституцій, а виховували їх самостійно, громади мають забезпечити комплекс необхідних послуг. Це має стати основним рушієм змін в інтересах дітей.


Служба у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації

]]>