Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Представлені результати рейтингу "Regional Doing Business-2017" http://monitor.cn.ua/ua/style/62781 Щорічне підвищення позиції України в міжнародному рейтингу Світового банку «Doing Business» є визнаним у всьому світі індикатором якості бізнес-середовища, відкритості влади до ринкових зрушень в економіці та маркером інвестиційної діяльності. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 16:44:05 +0300 У 2017 році цей рейтинг також адаптовано для обласного рівня, аби визначити найбільш сприятливі регіони, зокрема, міста для ведення бізнесу в Україні. Надалі визначення та оголошення цього рейтингу — «Regional Doing Business» — планується проводити щорічно.

Про результати оцінки Чернігівщини говорили вчора, 24 квітня, виконавці проекту — експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO), якому FORBIZ наразі надає технічну допомогу, та представники органів влади області та міста Чернігова. Серед учасників — перший заступник голови ОДА Юлія Свириденко, керівник пілотного проекту FORBIZ у Чернігівській області Богдана Александрова-Ефе.

Як зазначив заступник голови Офісу ефективного регулювання Денис Малюська, регіональний «Doing Business» 2017 року свідчить про те, що Чернігівщина має значний потенціал для покращення своєї позиції у рейтингу (наразі посідає 23 місце з 25).

Досліджували п’ять напрямків взаємодії підприємців з місцевими органами влади: сплату місцевих податків, створення підприємства, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості та приєднання до електромережі.

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади.

Відтак, першість у рейтингу зайняли Сумська область. Чернігівщина із 171 балу набрала 81.

— Переконана, що визначення найбільш інвестиційно привабливих для ведення бізнесу областей та міст сприятиме ефективній реалізації регіонального компоненту державних реформ та започаткуванню власних ініціатив в економічній та соціальній сферах. Втім, виникають питання щодо самої методики обчислення рейтингу. Також варто враховувати специфіку кожного регіону та обраних респондентів. Ми готові створювати більш комфортні умови для підприємців, але не всі нововведення можливі без законодавчих змін, — наголосила Юлія Свириденко.

У чернігівських фахівців виникли питання щодо питомої ваги досліджених показників, а також цільової аудиторії, тобто опитаних експертів та їх кількості.

Рекомендації ж експертів BRDO будуть враховані при розробці пілотної програми FORBIZ.

Нагадаємо, наразі Чернігівська область є учасниками пілоту, що реалізується FORBIZ в рамках ініціативи EU4BUSINESS (за фінансування ЄС) та має своєю метою формування сприятливого бізнес-середовища на регіональному рівні. Результати пілотної програми будуть представлені міністерствам економічного розвитку і торгівлі, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, а напрацьовані рекомендації поширять серед ОДА та міських рад України.

До речі, сьогодні, 25 квітня, у Чернігові для членів робочої групи з реалізації проекту «FORBIZ» проходить п’ятий навчальний модуль в рамках Програми з розробки та реалізації місцевих стратегічних документів, спрямованих на розвиток малого та середнього підприємництва.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
СБУ викрила чергову спробу вербування громадянина України іноземними спецслужбами http://monitor.cn.ua/ua/style/62780 Співробітники Служби безпеки України викрили спробу вербування мешканця Чернігівщини спецслужбами Республіки Білорусь. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 16:29:52 +0300 Правоохоронці встановили, що житель одного з прикордонних населених пунктів Чернігівської області періодично виїжджав до Білорусі, щоб відвідати родичів.
Під час чергової поїздки українець був затриманий правоохоронними органами цієї країни за начебто порушення правил торгівлі.

При цьому представники КДБ Білорусі, погрожуючи кримінальним переслідуванням, вимагали від чоловіка передавати інформацію про військові об’єкти розміщені на прикордонній території. Отримані відомості необхідно було надавати представнику білоруської спецслужби під час виїздів до РБ.

Повернувшись додому чоловік одразу звернувся до СБ України і надав всі необхідні свідчення щодо обставин його вербування та поставлених перед ним завдань.

Згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі на строк до п`ятнадцяти років. Враховуючи той факт, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив правоохоронцям про свій зв’язок з ними, суд звільнив його від кримінальної відповідальності, що передбачено законодавством.

Управління СБ України в Чернігівській області звертається до громадян, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь і нагадує про необхідність бути пильними. У разі планування поїздок до зазначених країн спершу оцініть усі ризики і загрози та ретельно зважте потребу в таких мандрівках.

В разі контактування з представниками іноземних спецслужб потрібно негайно повідомляти про такі факти до СБУ. Номер телефону «гарячої» лінії Управління СБ України в Чернігівській області – (0462) 676-208.


Прес-група Управління СБ Українив Чернігівській області

 

]]>
Зростання рівня води в Десні в межах міста Чернігова зупинилося. http://monitor.cn.ua/ua/style/62779 За минулу добу рівень води не змінився. Станом на 8 годину 25 квітня рівень води складав, як і вчора, 559 см над «0» поста. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 11:11:11 +0300 Таку інформацію повідомив відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради.

За минулі п’ять днів (20 - 24 квітня) вода сумарно піднялася всього на 4 см.
   
В інших населених пунктах вверх по руслу Десни рівень води почав знижуватися: в м. Брянськ – на 8 см, у м. Новгород-Сіверський  –  на 5 см, р. Снов, яка впадає в Десну - на 6 см (станом на 24 квітня).


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Колегія ОДА: зміни в адміністративно-територіальному устрої - не привід позбутися соціальних послуг http://monitor.cn.ua/ua/politics/62778 На розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, що відбулося 24 квітня було обговорено стан надання соціальних послуг одиноким громадянам області в процесі створення об’єднаних територіальних громад. Політика article Wed, 25 Apr 2018 11:03:30 +0300 Як зауважив голова облдержадміністрації Валерій Куліч, в умовах демократичної кризи, яку переживає Чернігівщина, питання соціального захисту є надзвичайно актуальними. Тому скорочувати спектр соціальних послуг населенню, посилаючись на адміністративно-територіальну реформу чи нестачу коштів, неприпустимо.

Про рівень соціального обслуговування в області поінформував учасників засідання директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

Соціальні послуги в області, за словами Олега Русіна, отримують близько 32 тисяч людей, а потребують — понад 43 тисячі. При цьому трапляються випадки, коли в новостворених ОТГ не створюють чи скорочують посади соціальних працівників, тому люди похилого віку та особи з інвалідністю залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Директор Департаменту соціального захисту вважає такі рішення місцевих рад неправильними, натомість пропонує забезпечення соціального супроводу за кількома моделями.

Ефективність цих моделей соціальної допомоги підтвердили керівники районів та ОТГ, де вони успішно застосовуються. Тож члени колегії були одностайними в думці, що кожна людина має право жити повноцінним життям і соціальний супровід у разі потреби повинен це право забезпечити.

Інший соціальний аспект — надання медичних послуг населенню в умовах реформування проаналізував начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

Про питання, що виникають при підписанні декларацій між пацієнтами та лікарями, в управлінні охорони здоров’я знають. Петро Гармаш запевнив, що кількість необхідного для цього обладнання зросте в області вже найближчими днями. Набагато важче розв’язати іншу проблему: Чернігівщині не вистачає більше тисячі лікарів різних спеціальностей, у тому числі — понад 200 сімейних лікарів.

Голова облдержадміністрації зазначив, що обласна влада шукає можливості для підготовки потрібних області фахівців. Зараз активно вивчаються умови й перспективи відкриття у Національному університеті «Чернігівський колегіум» медичного факультету вже з наступного навчального року. До роботи в ньому планують залучати викладачів Донецького медуніверситету, який базується зараз в Маріуполі.

Таким чином, висловив сподівання Валерій Куліч, лікарів в області побільшає і все населення отримуватиме якісні медичні послуги.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Призовників урочисто проводжали до лав Збройних Сил України http://monitor.cn.ua/ua/style/62776 Для 48 призовників з усієї області 24 квітня у Чернігові організували урочисті проводи до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 10:53:26 +0300 Численні побажання та напутні слова майбутнім воїнам висловили заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур, військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату Олександр Криворучко, заступник голови Чернігівського відділення Української спілки ветеранів Афганістану Анатолій Кирилюк, голова Ради ветеранів учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих Чернігівської міської ради Андрій Требух, а також мати загиблого героя Павла Старченка, представниця громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Любов Ярошенко.

Від учасників заходу було встановлено спільну корзину квітів до пам'ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» на честь пам'яті та пошани всім захисникам України, починаючи від дружинників княжих часів до Героїв Небесної Сотні та учасників антитерористичної операції на Сході країни – військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та інших військових формувань.

Надійним оберегом українські військові вважають сувеніри, зроблені дитячими руками. І цього разу для своїх майбутніх захисників вихованці обласного Палацу дітей та юнацтва та обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді виготовили традиційний український оберіг — ляльку-мотанку «Подорожницю». А матері загиблих воїнів з громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» подарували призовникам обереги у вигляді янгола-охоронця.

Наприкінці урочистого заходу призовників благословив секретар Чернігівської єпархії Української Православної церкви Київського Патріархату, настоятель храму Святої Великомучениці Катерини протоієрей Роман Кіник.

]]>
Дитяче оздоровлення - 2018 має бути безпечним, якісним, змістовним http://monitor.cn.ua/ua/politics/62775 Заклади дитячого оздоровлення та відпочинку області повинні бути готовими зустріти дітей вже з першого червня. Про це йшлося на розширеному засіданні колегії при облдержадміністрації, роботою якого керував голова ОДА Валерій Куліч. Політика article Wed, 25 Apr 2018 09:30:37 +0300 За інформацією директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніни Лемеш, в області цьогоріч прийме дітей 21 позаміський заклад оздоровлення та відпочинку, 458 закладів з денним перебуванням та 2 наметові містечка.

Особлива увага при підготовці дитячих установ до сезону відпочинку приділяється питанням безпеки. Їх вирішення одержить цього року значне фінансування.

Передбачається, що відпочити й оздоровитися зможуть цього літа більше 55% школярів області. Проте кількість дітей, які за планом зможуть скористатися послугами з оздоровлення та відпочинку коливається від 45,4% у Корюківському районі до 69,8% — у Прилуцькому. Ніна Лемеш наголосила, що влада на місцях має подбати, щоб якнайбільше дітей оздоровилися та змістовно відпочили влітку. Особливо, якщо йдеться про соціально вразливі категорії.

Працювати, акцентувала директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, потрібно не лише над кількісними, а й над якісними показниками.

Начальник управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький зупинився на підготовці до роботи влітку освітянських закладів, зокрема, на підборі кваліфікованих кадрів та організації тематичних змін. Як і минулого року, основними будуть два напрямки цієї роботи: національно-патріотичний та мовний, на якому школярі удосконалюватимуть своє знання англійської, німецької, французької та іспанської мов, спілкуючись з волонтерами, для яких ці мови рідні.

На впровадженні заходів, що допоможуть уникнути спалахів гострих кишкових інфекцій у дитячих закладах, наполягав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.

Кожна така установа має план-завдання з поліпшення матеріально-технічної бази, яким передбачене функціонування необхідного технологічного та холодильного обладнання, наявність кухонного та столового посуду, миючих та дезінфікуючих засобів, забезпечення умов для додержання правил особистої гігієни відпочивальників та персоналу, стабільна робота водопровідних та каналізаційних систем. Якщо ці завдання не виконані, приймати дітей до такого закладу заборонено.

Крім того, керівники дитячих закладів мають подбати і про закупівлю якісних продуктів харчування та розроблення збалансованого меню. Лише таким чином, на думку начальника управління Держпродспоживслужби області, можна забезпечити дітям здоровий відпочинок.

— Минулого року область мала непогані показники оздоровлення й відпочинку дітей, тож мусимо зберігати цю гарну тенденцію і цього літа, — підсумував обговорення питання голова облдержадміністрації. — Завдання влади — забезпечення й контроль за якісною підготовкою дитячих закладів до оздоровчого сезону.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрії

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/62774 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 09:25:18 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 6,8 тис. осіб та 1,7 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення кількості пропущених через державний кордон громадян та транспортних засобів на 56% та 47% відповідно.

Через державний кордон не пропущено 3 особи.

До адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та порушення правил перебування іноземних осіб та осіб без громадянства в Україні притягнуто 5 осіб, на яких накладено штрафів на суму 1649 гривень.


Помічник начальника прикордонного загону- начальник  прес-служби підполковник  О. Дудко

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/62773 Інформаціяпро надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 квітня до 8:00 25 квітня. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 09:21:28 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 пожежі, 5 випадків виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

 
Пожежі – 2, з них 1 випадок загоряння сухої трави на площі 0,5 га та 1 інша пожежа.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 5:

- групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області о 10 год. 50 хв. 24 квітня було знищено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни, яку було виявлено 23 квітня під час проведення земляних робіт в м. Прилуки по вул. Гетьмана Сагайдачного, 72а;

- групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області о 16 год. 45 хв. 24 квітня було знищено 2 ручні гранати РГД-33 та 1 ручну гранату РГД-41 часів Другої світової війни, які були виявлені о 8 год. 24 квітня в лісовому масиві біля с. Комань Новгород-Сіверського району;

- біля с. Дрімайлівка Куликівського району на відкритій території о 9 год. 24 квітня було виявлено артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити 25 квітня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області;

- біля с. Анисів Чернігівського району на відкритій території о 18 год. 45 хв. 24 квітня було виявлено артилерійський снаряд калібру 85 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити 25 квітня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області;

- 24 квітня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування
управління ДСНС України у Чернігівській області, в ході виконання завдання з розвідки та розмінування території урочища "Ветхе" (Ніжинський район), було виявлено 1 артилерійський снаряд калібру 152 мм та 2 снаряди калібру 37 мм часів Другої світової війни. З початку робіт виявлено 5 вибухонебезпечних предметів.


Негативні наслідки повені:

Внаслідок підйому рівня води в р. Снов:
Стався перелив ґрунтової дороги між селами Малий Дирчин та Великий Дирчин Городнянського району. Станом на 24 квітня залишається ускладненим транспортне сполучення з с. Малий Дирчин (довжина перелитої ділянки дороги - 135 м, глибина – 80 см). Сполучення здійснюється за допомогою автотранспорту підвищеної прохідності, двох човнів та  через с. Смяч Сновського району.

Внаслідок підйому рівня води в р. Десна:
1. З 10 квітня призупинено функціонування паромної переправи між смт Сосниця та населеними пунктами Пекарівської сільської ради (с. Пекарів),    с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин). Сполучення здійснюється через Коропський район.
2. Сталося підтоплення окремих елементів понтонного мосту через р. Десна в м. Новгород-Сіверський, з 14 квітня порушене пряме  автотранспортне сполучення між м. Новгород-Сіверський та с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне Новгород-Сіверського району. Транспортне сполучення здійснюється через Шосткинський район Сумської області. Для перевезення населення через р. Десна залучено моторний човен, перевезення здійснюється  за встановленим графіком.
3. З 24 квітня стався перелив дорожнього покриття автодороги   Т-25-21 смт Сосниця-Шаповалівка довжиною 30 м, глибиною до 10 см. Проїзд автотранспорту забезпечено. Розмиви елементів дороги паводковими водами відсутні. Ділянка автодороги знаходиться під контролем служби автодоріг та філії Сосницької ДЕД.

Внаслідок підйому рівня води в р. Дніпро:
З 15 квітня стався перелив ґрунтової дороги в смт Радуль Ріпкинського району, в результаті чого ускладнене сполучення з провулком Паромним та вулицями: Дніпровська, Новікова, Набережна, Гоголя. На зазначених вулицях проживають  46 чоловік. Підтоплення домогосподарств та будівель немає. Станом на 24 квітня довжина перелитої ділянки дороги складає 120 м, глибина - 60 см. Сполучення здійснюється за допомогою автотранспорту підвищеної прохідності та човна.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  10-11 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 10 мкр/год., Ніжин – 10 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 24 квітня до 20 години 25 квітня очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 5-10º тепла, вдень 15-20º тепла.
По Чернігову температура вночі 7-9º тепла, вдень 17-19º тепла.

]]>
На кордоні виявили наркомана http://monitor.cn.ua/ua/style/62772 В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» на виїзд з України оформлювався легковий автомобіль «SUBARU». Стиль article Wed, 25 Apr 2018 08:32:58 +0300 В рамках проведення спеціальних заходів з протидії переміщенню через державний кордон заборонених предметів та матеріалів для огляду автомобіля залучили натреновану для пошуку наркотичних речовин службову собаку.

При огляді автомобіля, службова собака Ральф спрацювала на нішу для рукавичок де знаходилось портмоне водія, 30-річного громадянина України.
В подальшому, в портмоне виявлено згорток з фольги в якому знаходилась речовина білого кольору та прилад для паління марихуани. Зі слів водія виявлена речовина, загальною вагою близько 1 грама, є амфетаміном.  

Про виявлення кримінального правопорушення передбаченого статтею 309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» повідомлено представників Національної поліції.


Помічник начальника прикордонного загону  - начальник прес-служби підполковник О. Дудко
 

]]>
Менська громада та місцева владавчились ефективно використовувати інструменти місцевої демократії http://monitor.cn.ua/ua/education/62771 "Роль громади в умовах децентралізації. Наявний стан та перспектива розвитку асиметричних ОТГ із залученням ініціативної громадськості"- таку назву мав просвітницький семінар, який провів Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократіїдля членів ініціативних груп, громадських активістів та представників місцевої влади Менської ОТГ 24 квітня у місті Мені. Освіта article Wed, 25 Apr 2018 08:26:31 +0300 Під час заходу була надана інформація як:
•    підвищити поінформованість та активність членів громади та влади,
•    забезпечити сталий  рівноправний розвиток всіх територій ОТГ, 
•    доступ до бюджетних ресурсів
•    та включення у процес прийняття рішень.

Велику зацікавленість проявили активісти до використання механізмів безпосереднього народовладдя, а саме:  через місцевий референдум, загальні збори членів територіальної громади, участь у роботі наглядових рад комунальних підприємств, місцеві ініціативи, громадські слухання, громадську експертизу, проведення масових вуличних заходів, участь у роботі колегіальних органів місцевого самоврядування для захисту прав та інтересів мешканців Менської ОТГ.

Відкритість та прозорість діяльності органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та депутатів як невід’ємна характеристика здійснення управління в інтересах громади.

]]>
Від Prozorro до Dozorro - у Чернігові проходить тренінг по тендерним закупівлям http://monitor.cn.ua/ua/education/62770 Протягом двох днів 23 та 24 квітня у Чернігові проходить тренінг на тему «Закон «Про публічні закупівлі» від теорії до практики. Освіта article Wed, 25 Apr 2018 08:20:34 +0300 Особливості роботи з майданчиками та веб-порталом prozorro.gov.ua». Організатор навчання – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «ULEAD з Європою» та Мінрегіону.

Семінар проводять Крістіна Бєлякова, головний редактор журналу «Радник в сфері державних закупівель», та Ігор Данчук, керівник навчального відділу журналу.

Учасниками тренінгу стали представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області, а також профільних відділів Департаменту економіки ОДА та міської ради.

Протягом двох днів учасники отримали інформацію про особливості діяльності тендерного комітету, які основні його функції, хто є уповноваженими особами та як розподіляються повноваження, складається поіменний протокол засідання комітету та інші. Також особлива увага буде приділена предмету закупівлі, як його визначати, прописувати. Яким має бути алгоритм дій замовника при визначенні предмета закупівлі. На прикладах визначення предметів закупівлі (газ, тепло, вода, електроенергія, бензин, медикаменти, поточний ремонт, роботи) тренери розказали про практичні нюанси проведення процедур.

В ході також тренінгу були розглянуті система Рrozorrо та електронні майданчики. «Основною перевагою системи «Рrozorrо» є те, що всі дані про проведення торгів, закупівель та використання коштів державними замовниками, є відкритими. система дозволила підвищити рівень коштів, зекономлених в результаті проведення аукціонів, забезпечила можливість викриття порушень та зловживань, до яких вдаються як замовники, так і учасники закупівель, задля перемоги у тендері «потрібного» учасника», - зазначили тренери.

Крістіна Бєлякова провела загальний огляд основних майданчиків та надала рекомендації по роботі з ними. Також була приділена увага на особливостях складання тендерної документації.

В чому особливості договорів про закупівлю та внесення змін до істотних умов документу, які договори можна укладати без проведення процедур закупівель і чи обов’язково включати в тендерну документацію проект договору розповів Ігор Данчук. Він також зупинився на тих умовах, які повинні містити договори про закупівлі, та пояснив як відбувається захист інтересів сторін, які укладають договір.

Також учасники тренінгу дізналися як мають проводитися відкриті торги, з якими проблемами можуть стикнутися представники громад під час  автоматичного формування звіту про результати проведення процедури закупівлі, коли необхідно розміщувати повідомлення про внесення змін до договору.

Тренери також презентували модулі аналітики  - bi.prozorro.org, антикорупційний монітор. Це інструменти, завдяки яким суспільство може контролювати систему державних закупівель та впливати на її вдосконалення.

«Головним органом, який здійснює державний фінансовий контроль, зокрема, контроль у сфері публічних закупівель, є Державна аудиторська служба України (ДАСУ). Саме до аудиторів звертаються, наприклад, правоохоронні органи, щоб зрозуміти: є порушення у закупівлі чи немає», - пояснили тренери.

Вони розказали як відбувається моніторинг публічних закупівель цією структурою та чого чекати замовнику.
По завершенню семінару учасники мали змогу оцінити отримані знання, пройшовши спеціальні тести та виконавши практичні вправи. А також отримати сертифікати про навчання.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
 

]]>
Прокуратурою заявлено позов про повернення у державну власність Чернігівської спортивної лижної бази олімпійського резерву http://monitor.cn.ua/ua/style/62768 Чернігівським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за позовом Чернігівської місцевої прокуратури до приватного нотаріусу Чернігівського міського нотаріального округу про визнання дій протиправними та скасування рішення про державну реєстрацію прав, згідно з яким за Чернігівською обласною організацією фізкультурно-спортивного товариства «Україна» зареєстровано право власності на нежитлові приміщення «Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижного спорту» загальною площею 2874 кв.м. вартістю 1,3 млн грн., розташовані за адресою вул. Шевченка, 59, с. Новоселівка Чернігівського району. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 08:09:09 +0300 Заявленню прокуратурою позову передувало вивчення стану використання будівель позашкільних навчальних закладів, у ході якого виявлено, що передача у власність ФСТ «Україна» спортивної школи суперечить вимогам Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», оскільки фактично майно вибуло із державної власності.
   
Зокрема, установлено, що вказане нерухоме майно обліковується за позашкільним навчальним закладом «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з лижного спорту», який перебуває у загальнодержавній власності. Будь-які розпорядчі рішення про передачу майна у власність ФСТ «Україна» не приймалися.
   
Також при оформленні правовстановлюючих документів приватним нотаріусом порушено порядок реєстрації речового права.
   
На усунення виявлених порушень прокуратурою в інтересах держави вжито заходів представницького характеру. 


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

]]>
Кримінальна поліція викрила кулібіна з арсеналом зброї http://monitor.cn.ua/ua/style/62767 В Ріпкинському районі кримінальна поліція під час операції «Зброя та вибухівка» поліція вилучила у громадянина гранати, набої та саморобні пістолети. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 07:57:36 +0300 Оперативники отримали інформацію, що мешканець одного з сіл району у своєму господарстві незаконно зберігає цілий незаконний арсенал зброї. Під час перевірки інформація знайшла своє підтвердження.

23 квітня в ході проведення оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Зброя та вибухівка» кримінальна поліція Ріпкинського відділення спільно з колегами з Головного управління Нацполіції під час санкціонованого обшуку у мешканця району виявили та вилучили дві ручні гранати РГД-5 із запалами, майже півсотні набоїв до бойової зброї, а також два предмети, зовні схожі на саморобні пістолети.

 Вилучене направлено на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС розпочали планові роботи по перевірці урочища "Ветхе" на наявність вибухонебезпечних предметів http://monitor.cn.ua/ua/style/62766 З 23-го квітня фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області розпочали планові роботи по перевірці урочища "Ветхе", що поблизу м. Ніжина на наявність вибухонебезпечних предметів. Стиль article Wed, 25 Apr 2018 07:47:03 +0300 До складу розрахунку увійшли 5 піротехніків, які здійснюватимуть роботи за призначенням.

Перевірка та очищення місцевості проводиться з метою запобігання загибелі й травмуванням людей від несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами, а також на виконання затвердженого головою Чернігівської облдержадміністрації "Плану організації виконання завдань з розвідки і розмінування місцевості Чернігівської області у 2018 році", відповідно до якого планується обстежити 10 га території.

Питання проведення робіт узгоджені з представниками органів місцевого самоврядування, Національної поліції, "Ніжинрайагролісництва" та "Укртелекому".

Протягом 23-24 квітня під час обстеження близько 1 га території піротехніками ДСНС виявлено 2 артилерійських снаряди калібром 37 та 152 мм, а також 1 ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Бійця Андрія Лебедєва поховають на рідній землі. Цього дня Чернігів буде у жалобі http://monitor.cn.ua/ua/style/62765 У середу, 25 квітня, у Чернігові в Катерининській церкві об 11 годині відбудеться прощання з Андрієм Лебедєвим, кулеметником 13-го окремого мотопіхотного батальйону (на момент загибелі воїна батальйон підпорядковувався 1-й окремій танковій бригаді). Стиль article Wed, 25 Apr 2018 07:37:04 +0300 Андрій Лебедєв народився 6 червня 1980 року в місті Ярославлі у Росії, згодом сім’я переїхала до України.

Закінчив Чернігівську школу № 32, потім професійно-технічний заклад № 1 міста Чернігова.

Строкову військову службу проходив у складі частини Національної гвардії України в місті Сімферополі (АР Крим), за військовою спеціальністю — кулеметник.

Після служби в армії працював експедитором.

У квітні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Рядовий, кулеметник 1-ї мотопіхотної роти 2-го мотопіхотного взводу 13-го мотопіхотного батальйону. З травня цього ж року воював у зоні проведення АТО.

Загинув 29 січня 2015 року під час відбиття танкової атаки ворога на блокпосту 1301 (позиція «Вовк») у районі міста Вуглегірськ Артемівського району Донецької області. Тоді разом з Андрієм загинули ще троє наших земляків-чернігівців. Їх тіла бойовики віддали рідним. А от Андрій тривалий час вважався зниклим безвісти. Згодом його поховали як тимчасово невстановленого захисника України. І лише нещодавно ідентифікували за експертизою ДНК.

У бійця залишилися старенька мати, яка так і не дочекалася свого сина.

Для вшанування пам’яті Андрія Лебєдєва та пам’яті військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мирних жителів на сході України, у Чернігові 25 квітня оголошено День жалоби.

Відповідне розпорядження підписав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

На знак скорботи за загиблим на будівлях і спорудах органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій міста буде приспущено Державний Прапор України з чорною стрічкою.

Цього дня обмежується проведення розважально-концертних заходів на території міста, заборонено звучання розважальної музики на ринках, у закладах торгівлі та ресторанного господарства, в громадському транспорті, вуличного мовлення.

Вічна пам’ять і шана Героям!

]]>
25 квітня - Міжнародний День ДНК http://monitor.cn.ua/ua/rest/62764 Цікаві факти про молекулу ДНК: якщо зібрати по одній молекулі ДНК всіх людей, хто живе нині, а це становить понад 7,6 мільярда осіб, разом ці молекули цілком можуть розміститися в одну чайну ложку і будуть важити близько 1,2 грама. Відпочинок article Wed, 25 Apr 2018 06:42:33 +0300 Міжнародний День ДНК встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу «Nature», в якому була опублікована невелика стаття вчених з Кембриджу англійця Френсіса Кріка та американця Джеймса Уотсона під назвою «Молекулярна структура нуклеїнових кислот» та відкриттю подвійної спіралі ДНК.

У навчальних аудиторіях медичних вузів багатьох країн світу в цей день проводяться семінари і читаються тематичні лекції для студентів, аспірантів і лікарів, педагогів, присвячені тому, наскільки важливі для людства сучасні досягнення медичної генетики. Цей День - унікальна можливість для генетиків та лікарів різних спеціальностей, пов’язаних з наданням допомоги хворим зі спадковою патологією, обговорити свої дослідження із студентами, лікарями та населенням.

Зустрічі генетиків і населення в День ДНК об’єднують теоретиків і практиків, сприяють створенню товариств зацікавлених і працюючих у даному напрямку людей. Важливо, щоб інформація про досягнення вчених у цій галузі стала доступною, щоб надихнути студентів, лікарів, клінічних ординаторів, дати їм можливість розглядати свою кар’єру в медичній генетиці або будь-якої галузі практичної медицини на новому витку розвитка науки.

]]>
25 квітня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/62763 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 25 Apr 2018 06:38:47 +0300 Біба Алла Миколаївна
Гальперін Сергій Миколайович
Гриненко Анатолій Іванович
Дробишева Світлана Василівна
Єсипенко Микола Степанович
Іваненко Микола Михайлович
Кутько Володимир Миколайович
Олійник Лариса Іванівна
Пшенишний Анатолій Григоровмч
Ричок Віра Василівна
Сухомлин Ігор Володимирович
Чижик Василь Васильович


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Про підсумки роботи промисловості в січні–березні 2018 року. ДОВІДКА http://monitor.cn.ua/ua/economics/62762 За підсумками січня–березня 2018р. індекс промислової продукції області становив 94%. Економіка article Tue, 24 Apr 2018 14:00:31 +0300 У добувній промисловості виробництво склало 105,9% проти січня–березня 2017р., у переробній промисловості – 87,3%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 108,5%.

На підприємствах із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів обсяг промислової продукції порівняно із січнем–березнем 2017р. становив 79,6%. 

Спостерігалося зменшення випуску яловичини і телятини, свіжих чи охолоджених, свинини свіжої чи охолодженої,  виробів ковбасних, олії соняшникової нерафінованої, хліба та виробів хлібобулочних, напоїв безалкогольних. Водночас зросло виробництво масла вершкового (на 39,5%), молока та вершків незгущених (на 38,2%), сирів сичужних та плавлених (на 26,9%), оселедців солоних (на 21,9%), борошна (на 18,4%).

Серед підприємств переробної промисловості відбулося зростання у  виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності (на 15%) та металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 9,9%).

Більше вироблено деревини із сосни, шпалер, засобів мийних та для чищення, шампунів, цегли невогнетривкої керамічної будівельної, інструментів ручних, світлофорів, верстатів для оброблення деревини, вогнегасників, автобусів; менше – вовняних тканин, взуття, елементів конструкцій збірних для будівництва,  тракторів, пожежних машин.


Головне управління статистики у Чернігівській області

 

]]>
Про розвиток культури на Чернігівщині говорили на Суспільному http://monitor.cn.ua/ua/culture/62761 20-го квітня в прямому ефірі Чернігівської філії НСТУ вийшла друга програма спільного проекту UA: Суспільне мовлення та громадського руху «Чесно» «Звіти. Наживо». Перед громадою області звітував директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко. Культура article Tue, 24 Apr 2018 13:55:07 +0300 З гостем спілкувалися і чернігівські медійники: Людмила Пархоменко («Деснянська правда»), Аліна Ковальова («Гарт»), а також Сергій Зосименко («Громадське телебачення: Чернігів»).

Протягом години очільник відповів майже на півтора десятки запитань ведучого, журналістів, експертів, а також глядачів, які спілкувалися з Олександром Левочком телефоном та через соціальні мережі.

Зокрема, питання щодо системи фінансування галузі культури він роз’яснив наступним чином:

«Думають, що гроші виділяються безпосередньо на департамент, і багато питань задають: «А де ж ви ці гроші діваєте?». Для розуміння – як формується бюджет. Наші обласні підвідомчі установи (їх 22) планують наприкінці року свій бюджет – заробітна плата, утримання приміщень… Подаються пропозиції щодо капітальних видатків, проведення поточних, капітальних ремонтів, а також проведення централізованих заходів. Складаються відповідні кошториси. Після чого утворюється комісія, в яку входять і представники громадськості, і депутати обласної ради, які узагальнюють всю інформацію і доводять департаменту фінансів. Ми захищаємо контрольну цифру, яку планується виділити на галузь культури. А потім вже подається на сесію обласної ради: як депутатський корпус проголосує, такі кошти й надійдуть безпосередньо до наших обласних підвідомчих установ».

На запитання голови Чернігівської єврейської общини Семена Бельмана, коли ж національній громаді повернуть приміщення колишньої синагоги, в якому нині розташований Молодіжний театр, директор Департаменту відповів:

«Це питання не одного десятиліття… Неодноразово зверталися до нас, щоб повернути приміщення, де зараз знаходиться Молодіжний театр, єврейській громаді. Ми за те, щоб культові споруди поверталися релігійним громадам. Але проблема – куди діти Молодіжний театр? Ми розглядали різні варіанти. Поєднати з іншим театром – тоді ми губимо цей театр… Театр потрібно перемістити і відповідне приміщення, якого, на превеликий жаль, поки що немає. Це питання ще не вирішене, але буде вирішуватися».

Інші питання в програмі «Звіти. Наживо» стосувалися проведення фестивалів цього року, співпраці з представниками туристичної сфери, підтримки починань художників, проблем, пов’язаних з «чорною археологією», фондосховищами Чернігівського історичного музею і таке інше.

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/62760 Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 13:48:55 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість державного кордону України, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 10,6 тис. осіб та 2,5 тис. транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано зменшення кількості пропущених через державний кордон громадян на 4%.

Через державний кордон не пропущено 3 особи, з яких 2 громадян Росії.

До адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та порушення правил перебування іноземних осіб та осіб без громадянства в Україні притягнуто 8 осіб.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник  О. Дудко

]]>
Упродовж доби Чернігівські вогнеборці ліквідували 11 пожеж http://monitor.cn.ua/ua/style/62759 Щодоби до Служби порятунку "101" у Чернігівській області надходять десятки повідомлень про пожежі, спричинені необережністю громадян у поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях, у лісопаркових зонах, а також при спалюванні сухої рослинності у природних екологічних системах та приватному житловому секторі громадян. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 13:00:08 +0300 Упродовж минулої доби підрозділами Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 7 загорянь сухої рослинності та 4 пожежі в житловому секторі. Вогнем пройдено понад 3 га відкритих територій.

Слід зазначити, що лише з початку квітня на Чернігівщині через людську недбалість, а також внаслідок випалювання сміття й минулорічних залишків сухої рослинності виникло 217 пожеж в екологічних системах, вогнем пройдена територія понад 350 га, ще 45 пожеж зареєстровано в житловому секторі громадян, 1 людина загинула. Крім того, ліквідовано 2 пожежі настилу в лісі на загальній площі 2 га. Лише завдяки оперативному втручанню вогнеборців пожежно-рятувальних підрозділів не допущено розповсюдження вогню на великі площі та населені пункти.

У зв’язку з цим, рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області вкотре звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем в приватному житловому секторі, а також при перебуванні у лісових масивах, на відкритих територіях та біля торфовищ. Крім того, наголошуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачає покарання у вигляді адміністративного стягнення.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
"Дні децентралізації" на Чернігівщині розпочалися із зустрічі у селищі Ріпки http://monitor.cn.ua/ua/style/62758 Децентралізаційні процеси в Україні ідуть повним ходом вже не перший рік. Але на картах областей залишаються так звані «білі плями» - села, містечка або міста жителі яких не визначилися з ким вони хочуть будувати спільне майбутнє. В Чернігівській області вже функціонують 37 об’єднаних територіальних громад, які вкривають більше 50 % території. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 11:50:07 +0300 Основне завдання Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, - це допомагати жителям Чернігівської області створювати успішні та самодостатні, ефективні громади. Тобто  зробити так, щоб «білі плями» на мапі області зникали, а на їх місці з’являлися нові ОТГ. І тому з 23 по 26 квітня команда Чернігівського ЦРМС оголосила про «Дні децентралізації на Чернігівщині».

Перша інформаційна зустріч в рамках «Днів децентралізації» відбулася 23 квітня у селищі Ріпки.
В стінах Ріпкинської селищної ради йшлося про стан та перспективи розвитку об’єднаних громад в Україні, Чернігівській області та Ріпкинському районі зокрема.  Радники Чернігівського ЦРМС окреслили основні аспекти процедури добровільного об’єднання та перші кроки на шляху становлення об’єднаної територіальної громади, торкнулися кадрових питань, питань служби у органах місцевого самоврядування, а також фінансової децентралізації як  єдиного шляху розвитку громади.

«Об’єднуючись, створюючи потужні громади, виграють всі. Об’єднані територіальні громади отримують фінансову підтримку від держави, повноваження та можливості, яких досі не було у сіл, селищ або міст. До бюджету громади надходить більше коштів та ресурсів. І головне, Ви самі вирішуєте на які потреби та проекти спрямувати ці гроші в першу чергу», - наголосила Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, звертаючись до присутніх.

Зрозуміло, що разом із повноваженнями громади отримують і відповідальність за майбутній розвиток територій, створення належних умов для людей, які на них проживають. Але в умовах децентралізації жителі громади самі мають можливість брати активну участь у її житті, контролювати діяльність органів місцевого самоврядування та вносити пропозиції. Адже головною перевагою є те, що послуги максимально наближаються до людей. 

Учасників зустрічі, а це сільські  голови, депутати селищної ради, цікавив досвід сусідів (а саме Любецької ОТГ у процесі її становлення), а також строки добровільного об’єднання в Україні. Запитання стосувалися також ролі старости в ОТГ та обсягу повноважень нової громади.
Як зазначила Людмила Чабак,  радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, процес об’єднання в Ріпкинській громаді розпочався ще у 2017 році, але дещо затягнувся. «Але, за підсумками зустрічі, громада налаштована надолужити втрачений час та активізувати процес створення Ріпкинської ОТГ. І це може стати дуже потужна громада, адже в процес об’єднання буде залучатися Добрянська та інші сусідні з нею сільради», - підкреслила вона.
Зазначимо, що наступні зустрічі в рамках «Днів децентралізації на Чернігівщині» відбудуться у Бахмачі 25 квітня у Бахмацькій районній раді (початок об 11.00) та у Борзні 26 квітня, Борзнянська міська рада (початок об 11.00).


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/62757 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 23 квітня до 8:00 24 квітня. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 11:41:01 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж та 3 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.


Пожежі – 11, з них 4 пожежі в житловому секторі та 7 випадків загоряння сухої трави та сміття на загальній  площі 3,531 га.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 3:

- групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління ДСНС України у Чернігівській області об 11 год. 35 хв. 23 квітня було знищено ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни, яку було виявлено о 17 год. 20 хв. 22 квітня на відкритій території біля с. Малійки Чернігівського району;

 - в м. Прилуки по вул. Гетьмана Сагайдачного, 72а о 15 год. 23 квітня  під час проведення земляних робіт було виявлено мінометну міну калібру 82 мм часів Другої світової війни. Знищення даного вибухонебезпечного предмету планується здійснити 24 квітня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування
управління ДСНС України у Чернігівській області;

-  23 квітня  групою піротехнічних робіт та підводного розмінування управління  ДСНС України у Чернігівській області розпочато виконання завдань з розвідки і розмінування території урочища "Ветхе" на території Ніжинського району. Проведення робіт заплановано протягом квітня - травня поточного року. Під час обстеження 23 квітня  виявлено 1 артилерійський снаряд калібру 37 мм та 1 ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни.


Негативні наслідки повені:

Внаслідок підйому рівня води в р. Снов:
Стався перелив ґрунтової дороги між селами Малий Дирчин та Великий Дирчин Городнянського району. Станом на 23 квітня залишається ускладненим транспортне сполучення з с. Малий Дирчин (довжина перелитої ділянки дороги - 138 м, глибина – 85 см). Сполучення здійснюється за допомогою автотранспорту підвищеної прохідності, двох човнів та  через с. Смяч Сновського району.

Внаслідок підйому рівня води в р. Десна:
1. З 10 квітня призупинено функціонування паромної переправи між  смт Сосниця та населеними пунктами Пекарівської сільської ради (с. Пекарів,  с. Кнути, с. Костирів, с. Синютин). Сполучення здійснюється через Коропський район.
2. Сталося підтоплення окремих елементів понтонного мосту через р. Десна в м. Новгород-Сіверський, з 14 квітня порушене пряме  автотранспортне сполучення між м. Новгород-Сіверський та с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне Новгород-Сіверського району. Транспортне сполучення здійснюється через Шосткинський район Сумської області. Для перевезення населення через р. Десна залучено моторний човен, перевезення здійснюється  за встановленим графіком.

Внаслідок підйому рівня води в р. Дніпро:
З 15 квітня стався перелив ґрунтової дороги в смт Радуль Ріпкинського району, в результаті чого ускладнене сполучення з провулком Паромним та вулицями: Дніпровська, Новікова, Набережна, Гоголя. На зазначених вулицях проживають 46 чоловік. Підтоплення домогосподарств та будівель немає. Станом на 23 квітня довжина перелитої ділянки дороги складає 100 м, глибина - 55 см. Сполучення здійснюється за допомогою автотранспорту підвищеної прохідності та човна.

 
Радіаційний фон:


На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 10 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 23 квітня до 20 години 23 квітня очікується хмарна погода з проясненнями, вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер південний 5-10 м/с. Температура по області вночі 2-7º тепла, на поверхні ґрунту місцями заморозки 0-3º, вдень  10-15º тепла.
По Чернігову вдень короткочасний дощ. Температура вночі 3-5º, вдень 13-15º тепла.

]]>
Італія очима наймолодших: у Чернігові презентували унікальну виставку http://monitor.cn.ua/ua/culture/62755 Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа в рамках сьогоднішнього візиту до Чернігова завітав до обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка на відкриття виставки «Італія очима дітей Чернігівщини». Культура article Tue, 24 Apr 2018 09:14:08 +0300 Автори робіт — діти з інвалідністю, діти-сироти та діти з найбідніших верств населення. Всі вони відпочивали в Італії, а свої емоції, враження та почуття передали через живопис.

Унікальну експозицію оглянули, зокрема, президент благодійної італійської асоціації «Кассаго кличе Чорнобиль» Армандо Кріппа, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко, голова Дитячого фонду Чернігівщини Валентина Хуторненко.

Ця виставка, як зазначив Армандо Кріппа, вже була презентована в Італії. Президент благодійної італійської асоціації наголосив, що реалізації даного проекту завдячують сотням небайдужих італійських родин. Деякі з них теж приїхали до Чернігова. До речі, організатори планують представити виставку у Брюсселі, доповнивши її іншими матеріалами. Таким чином вони хочуть нагадати світовій спільноті, що в Україні наразі продовжуються військові дії.

На переконання Надзвичайного і Повноважного Посла, співпраця України та Італії через допомогу дітям — це віддзеркалення дружби народів, таких різних і в той же час схожих між собою. А роботи дітей яскраво демонструють ці відносини.

Перший заступник голови ОДА Юлія Свириденко: «Саме завдяки діяльності Дитячого фонду Чернігівщини більше 2,5 тисячі дітей упродовж 20 років оздоровилися в Італії. Щирість та відкритість італійських родин відображена у сьогоднішній експозиції. Приємно, що наша область стала першою в Україні, де презентують подібну виставку дитячих малюнків. Сподіваємось, що такі спільні заходи сприятимуть як культурній, так і економічній співпраці наших країн».

Серед представлених робіт обрали вісім, які поїдуть до Києва.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Неплатежі бюджетних установ перед "Чернігівгаз Збутом" зросли в 11 разів http://monitor.cn.ua/ua/style/62754 Станом на 1 квітня 2018 року загальна сума заборгованості бюджетних установ перед ТОВ «Чернігівгаз Збут» сягнула 26,2 млн грн. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 09:06:27 +0300 Від початку року рівень неплатежів зріс в 11 разів. В цьому місяці компанія направила попередження на відключення газопостачання в зв’язку з заборгованістю 170 бюджетним установам.

Левова частка боргу за газ припадає на установи, що фінансуються з місцевих бюджетів – це 15,6 млн грн. Організації, що фінансуються з держбюджету недоплатили «Чернігівгаз Збуту» 8,2 млн грн, а з обласного – 2,4 млн грн.

Через неплатежі бюджетних установ, «Чернігівгаз Збут» звернувся до судових інстанцї – наразі там на розгляді перебуває 8 справ зі стягнення заборгованості на користь компанії на загальну суму понад 6 млн грн. Серед найбільших боржників: Квартирно – експлуатаційний відділ м. Чернігова, що має борг майже 3,2 млн грн., Управління освіти Ніжинської міської ради – понад 885 тис грн., Відділ освіти Ріпкинської РДА - 750,4 тис грн., Відділ освіти, молоді та спорту Новгород – Сіверської міської ради – 676,3 тис грн.

«Відповідно до законодавства, якщо установа своєчасно не сплачує за газ, компанія повинна припинити газопостачання, - зазначає директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста. - Перший крок врегулювання питання про борги - письмове повідомлення про припинення поставок газу.

Якщо ж після цього борг не погашений, ми ініціюємо відключення і справа вирішується в судовому порядку».

Бюджетники пояснюють незадовільний стан платіжної дисципліни проблемами з фінансуванням. Незважаючи на те, що нова система розрахунків працює майже 3 роки, процедура оплати і надходжень бюджетних коштів до сих пір залишається недосконалою. При цьому, з деякими установами дотепер неврегульовані договірні відносини, що також створює проблеми з проведенням платежів.

Найкраще на Чернігівщині розраховуються за газ бюджетники в Варвинському, Коропському, Носівському, Срібнянському районах та м.Прилуки, а серед найгірших платників – Бахмацький, Ріпкинський, Новгород-Сіверський райони та м.Чернігів.


 ТОВ «Чернігівгаз Збут»

]]>
Підбито підсумки І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" http://monitor.cn.ua/ua/style/62753 У березні-квітні 2018 року в апараті обласної державної адміністрації проведено І тур конкурсу. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 08:53:57 +0300 Відбулось підсумкове засідання профільного організаційного комітету під головуванням керівника апарату обласної державної адміністрації, голови оргкомітету Тетяни Гліб.

За результатами проведення випрбуваньув номінації «Кращий керівник» переможцем стала Катерина Павленко – заступник начальника загального відділу апарату обласної державної адміністрації.

У номінації «Кращий спеціаліст» перемогу здобула Анна Шкуріна – головний спеціаліст відділу контролю апарату обласної державної адміністрації.


За повідомленням організаційного відділуЧернігівської облдержадміністрації

 

]]>
Розмова про пожежі в екосистемі: природа залежна від свідомості людей http://monitor.cn.ua/ua/style/62752 З початку квітня на території області зареєстровано понад 210 загорянь сухої рослинності на загальній площі майже 350 гектарів. Дві пожежі виникло у лісових масивах. Внаслідок цих спалахів 44 рази горіло у приватному житловому секторі громадян. Головна причина – людський фактор. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 08:47:56 +0300 Про боротьбу з вогнем та людською недбалістю говорили сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації начальник Управління ДСНС України в області Роман Гордовий; начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський; начальник відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Марахонько; заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в області Олег Флюгерт.

Як зазначали спікери, за сірники найчастіше беруться аграрії, які хочуть швидко позбутися стерні на полях, рибалки ж випалюють очерет, таким чином борються із залишками рослинності і в домогосподарствах.

Роман Гордовий зауважив, що завдяки оперативному втручанню підрозділів Управління ДСНС в області не допущено розповсюдження вогню на великі території. Однак, мали місце трагічні випадки.

Начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський повідомив, що наразі до Мінюсту уже подано законопроект, яким передбачено збільшення санкцій за самовільний підпал сухостою.

Про нині діючі штрафи у прямій мові.

Врегулювання потребує і механізм стягнення штрафів. На переконання виступаючих, аграрії мають гарантувати безпеку на своїх ділянках. Адже, як кажуть, впіймати за руку у цій ситуації майже не можливо.

Наразі всі відповідальні служби поширюють превентивну інформацію та тримають наготові наявні технічні засоби боротьби з вогнем. Особливо пильнуватимуть під час тривалих травневих вихідних.

Втім, першим механізмом забезпечення пожежної безпеки в області під час весняно-літнього періоду є усвідомлення проблеми людьми та їх непереборне бажання зберегти екосистему та власне майно.

Декілька порад у випадку перебування в осередку пожежі:

- не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

- гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу;

- особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

- після виходу із осередку пожежі повідомте пожежно-рятувальну службу за номером "101" про місце, розміри та характер пожежі.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Завдяки бюджету участі в Чернігові гравці з вадами зору теж можуть грати у футбол http://monitor.cn.ua/ua/style/62751 Серед проектів Громадського бюджету (бюджету участі) Чернігова, які перемогли у 2016 році та виконувалися в 2017, був проект «Організація спортивної реабілітації інвалідів з вадами зору». Стиль article Tue, 24 Apr 2018 08:37:39 +0300 Про основні етапи та результати його реалізації розповів керівник громадської організації «Конкордія» Віктор Мозговий 20 квітня під час публічного звіту на засіданні робочої групи з питань реалізації Громадського бюджету в Чернігівській міській раді.

В ході реалізації цього проекту, який сприяв популяризації «сліпого футболу», відновлена діяльність ФКІ «Спорт-Конкордія». Команда складається з 14 гравців та двох дівчат, які теж допомагають в організації спортивних заходів. «Сліпий футбол» - це паралімпійський вид спорту і, як зазначив Віктор Мозговий, Чернігів - єдиний, хто зберіг його, підтримує та вивів на достойний рівень.

На цьому тижні, орієнтовно у четвер, команда проводитиме майстер-клас та показову гру для студентів Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Г. Шевченка». Під час цієї гри учасники одягнуть спеціальні маски для того, щоб мати можливість відчути ізольованість у світі, відчути як почувають себе люди, які мають вади зору.

Серед партнерів проекту, який переміг у бюджеті участі і виконаний:

    в/ч Т0500 (8-й Чернігівський навчальний центр)
    Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений гай»
    Чернігівська ЗОШ - інтернат ім. М. Коцюбинського.

Загалом в рамках реалізації проекту проведено 68 тренувальних занять та 6 майстер-класів, які проходили також і в інших містах країни: Київ, Харків, Умань, Слов’янськ, Львів. Заняття у м. Чернігові проводилися на базі школи-інтернату для дітей з вадами зору.

Крім того, була придбана спортивна форма для гравців, розроблені та надруковані методичні матеріали, в яких розповідається про виникнення й розвиток «сліпого футболу» в Україні та правила проведення гри для дитячо-спортивних інтернатів, що опікуються дітьми з вадами зору. Також проводився захід до Міжнародного дня інвалідів. До співпраці був залучений психолог для проведення корекційних занять відновлювального характеру.

Додатковими результатами реалізації цього проекту стали інтегрування отриманого досвіду у подальшу діяльність дитячо-юнацької спортивної школи-інтернату та те, що команду включили до календарного плану Асоціації футболістів-інвалідів України.

Загалом з міського бюджету на реалізацію усіх заходів цього проекту спрямовано 205,5 тисяч гривень.

У поточному році громадська організація планує вирішити питання щодо створення постійної спортивної бази для команди на базі стадіону «Чернігів-арена», де проводитимуться заходи та тренування. Також триває підготовка та організація до проведення національного чемпіонату з «сліпого футболу» в місті Чернігові разом з АФІУ (Асоціації футболістів - інвалідів України).

 Довідково. ФК «Конкордія – спорт» створений у 2008 році за підтримки ЧГО «Конкордія» та Віктора Мозгового. У 2009 – 2010 роках учасники клубу брали участь у турнірах, що проходили в Італії. Протягом 2011-2014 р. команда займала призові місця у більш, ніж дев’яти турнірах, що проходили у різних країнах.


Прес-служба Чернігівської міської ради
 

]]>
Чернігівщину відвідала італійська делегація http://monitor.cn.ua/ua/politics/62750 23 квітня Чернігівщину вперше з офіційним візитом відвідала делегація Італійської Республіки на чолі з Надзвичайним і повноважним послом Італійської Республіки в Україні паном Давіде Ла Чечіліа. Політика article Tue, 24 Apr 2018 08:24:36 +0300 У рамках візиту делегати – Надзвичайний і повноважний посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа, помічник Надзвичайного і повноважного посла Італійської Республіки в Україні, перекладач Ірина Півненко і президент благодійної італійської асоціації «Кассаго кличе Чорнобиль» Армандо Кріппа ознайомилися з роботою системи охорони здоров’я на Чернігівщині, ходом модернізації Чернігівської обласної лікарні, взяли участь у відкритті художньої виставки «Італія очима дітей Чернігівщини» та провели зустріч із представництвом Чернігівської обласної державної адміністрації на чолі з її головою Валерієм Кулічем.


У ході офіційної зустрічі в облдержадміністрації сторони обговорили ключові аспекти вже існуючої співпраці та домовилися про подальші напрямки і конкретні кроки її розвитку.

Також, користуючись нагодою, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч запросив представників дипломатичної місії і, за їхнього посередництва, приватних зацікавлених осіб до участі у щорічному «Форумі інвестицій та експорту Чернігівщини», який невдовзі, 16 травня, відбуватиметься уже втретє.

На завершення зустрічі членам делегації Італійської Республіки було презентовано сувеніри на згадку про перше знайомство з Чернігівщиною.


Прес-служба облдержадміністрації

]]>
В облраді говорили про необхідність справедливого перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та ветеранам силових структур http://monitor.cn.ua/ua/politics/62749 22 квітня представницький орган Придесення став місцем проведення багаточисельного зібрання представників ветеранських організацій Чернігівщини. Політика article Tue, 24 Apr 2018 08:17:58 +0300 Ключовою темою розмови, до участі в якій долучився голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін, депутат обласної ради Микола Дейкун, голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко, відповідальні працівники департаментів та управлінь ОДА та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, стало обговорення проблеми перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та працівникам силових структур.

Ігор Вдовенко, відкриваючи зустріч, відзначив, що Чернігівська обласна рада завжди ставилася із розумінням та приділяла належну увагу пенсійному забезпеченню пенсіонерів і ветеранів органів внутрішніх справ, намагалася сприяти вирішенню їх проблем. Яскравим свідченням цього, за словами керівника, є те, що на сьомій сесії обласної сьомого скликання було прийнято Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України стосовно законодавчого врегулювання питання правонаступництва міліції та забезпечення проведення перерахунку пенсій.

- Сьогодні ми зібралися у цій залі? щоб напрацювати конкретні пропозиції щодо вирішення цього важливого питання і знайти найбільш толерантний і виважений варіант виходу із ситуації, що склалась, - підкреслив Ігор Вдовенко та подякував активу ветеранів силових структур, що, попри всі негаразди та непорозуміння із своєчасною виплатою перерахунку, їм вистачило витримки та розуміння не вдаватися до радикальних виявів своєї позиції.

Як зазначали у своїх виступах самі військові пенсіонери, характерною особливістю нашої області є те, що на її теренах проживає значна кількість колишніх військовослужбовців та людей, які несли службу в силових структурах. Наразі на Чернігівщині діє 22 ветеранські організації, які об’єднують екс-працівників МВС, СБУ, ЗСУ, установ виконання покарань, прикордонної служби тощо. Розповіли активісти і про те, як відстоювали свою позицію під час слухань в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему «Проблеми пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Свою позицію щодо повного перерахунку та виплати надбавок до пенсії колишні правоохоронці виборюють під час акцій протесту і в судовому порядку. На думку військових пенсіонерів, анонсоване урядом збільшення пенсій військових пенсіонерів є недостатнім. Крім того, занепокоєння серед цієї категорії громадян викликає те, чи будуть ці надбавки виплачуватись на постійній основі чи одноразово.

Своє бачення ситуації щодо належного пенсійного забезпечення правоохоронців висловив Сергій Каплін та анонсував створення в області Об'єднання пенсіонерівЗСУ та МВС «Силовик». Позицію профспілок в питанні перерахунку соціальних виплат колишнім силовикам озвучив Ігор Москаленко.


Відділ інформаційного забезпеченнята звязків з громадськістю виконавчого апарату обласної ради

]]>