Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ За прокурорського втручання до бюджету Прилуцької міської ради надійшло 600 тис. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/64209 З метою захисту економічних інтересів держави щодо стягнення збитків за безоплатне використання земельних ділянок під об’єктами нерухомості органами прокуратури області вживаються системні заходи представницького характеру. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 13:12:30 +0300 Зокрема, у минулому році прокуратурою області в інтересах Прилуцької міської ради заявлено позов до господарюючого суб’єкта про стягнення упущеної вигоди у сумі 600 тис. грн.

Відповідач згідно договорів купівлі-продажу є власником об’єктів нерухомості у м. Прилуки, які розміщені на земельних ділянках, належних територіальній громаді, загальною площею 31 тис. квадратних метрів.

Водночас, кошти за користування землею до бюджету не сплачувалися.
 
З метою поновлення інтересів держави в особі Прилуцької міської ради прокурор звернувся з позовом до суду. Рішенням суду позов задоволено у повному обсязі.

Наразі прокуратурою забезпечено його реальне виконання. Як результат, на сьогодні кошти у сумі 600 тис. грн. надійшли на рахунки Прилуцької міської ради.

Робота на даному напрямку триває.  
   

Прес-служба прокуратури області

]]>
На Чернігівщині поліція спільно з "Київстар" запустили соціальний проект для розшуку зниклих дітей http://monitor.cn.ua/ua/style/64208 Національна поліція та мобільний оператор зв’язку «Київстар» запустили в Чернігівській області спільний соціальний проект «Пошук дітей». Він успішно пройшов апробацію у Києві та Одесі, а відтепер працює й на Придесенні. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 13:10:14 +0300 Суть проекту полягає у тому, що сервіс, який працює на базі СМС-повідомлень, допомагає поліції використовувати можливості мобільної мережі «Київстар» для оперативного оповіщення громадян про зникнення дітей. СМС-повідомлення отримуватимуть абоненти, які перебувають в районі зникнення дитини (від 1 до 3 кілометрів).

«Київстар» з 6 червня вже запустив сервіс у тестовому режимі. Він активований у абонентів автоматично і безкоштовно. При бажанні абоненти можуть самостійно відключитися від отримання подібних СМС.

Повідомлення містить інформацію про дитину, обставини її зникнення, посилання на фейсбук-сторінку відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності у Чернігівській області з більш детальною інформацією та фотографією, а також контакти поліції, куди можуть звертатися потенційні свідки, які хочуть допомогти в пошуку.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 15 пожеж, 1 людина врятована http://monitor.cn.ua/ua/style/64207 Упродовж минулої доби на території Чернігівської області виникло 15 пожеж, з яких 1 на об'єкті, 8 в житловому секторі, 5 в природних екологічних системах та 1 на транспорті, під час яких 1 особу врятовано. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 13:08:32 +0300 Причинами загорянь у 7 випадках послужило необережність громадян у поводженні з вогнем, у 3 - коротке замикання електромережі, у 2 - розряд блискавки, у 1 випадку - порушення правил монтажу електроустановок та електромереж.

22 червня о 14:19 до Служби порятунку "101" у Куликівському районі надійшло повідомлення про пожежу в одній з квартир на четвертому поверсі багатоповерхового житлового будинку, що по вул. Миру, 45 у районному центрі. Оперативно на місце пригоди прибуло відділення вогнеборців 8-го Державного пожежно-рятувального посту УДСНС у Чернігівській області. На той момент в кімнатах оселі спостерігалося щільне задимлення.

Рятувальники у апаратах захисту органів дихання та зору під час проведення розвідки у помешканні виявили 64-річного чоловіка, який надихався небезпечних продуктів горіння та не міг самостійно вийти з небезпечної зони. Рятувальники вивели постраждалого на свіже повітря, проте від медичної допомоги чоловік відмовився.

Причиною виникнення пожежі послужило коротке замикання електромережі. Вогнем пошкоджено майно господаря.

22 червня о 13:58 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про загорання на балконі п'ятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, що по вул. Першотравневій, 30 у м. Бахмач. Його помітили перехожі і викликали рятувальників. Оперативно до місця пригоди прибуло два відділення вогнеборців 14-ої Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС у Чернігівській області. На той момент спостерігалося інтенсивне горіння на балконі однієї із квартир на третьому поверсі і вогонь перекинувся на поруч розташовані 2 сусідні балкони.

Завдяки професійним діям рятувальників пожежу о 14:05 було локалізовано, а о 14:55 остаточно ліквідовано та не допущено розповсюдження вогню на кімнати помешкань. Причиною загорання послужила необережність під час куріння особи, яка встановлюється. Вогнем пошкоджено майно та облицювання балконів.

У зв’язку з цим, рятувальники Управління ДСНС України у Чернігівській області сподіваються на свідомість кожного громадянина та попереджають про недопустимість халатного відношення до заходів пожежної безпеки. Пам’ятайте, лише суворе їх дотримання допоможе Вам уникнути лиха. Будьте обережними, бережіть своє життя і майно від вогню.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Місто викупить для суспільних потреб 3,6 га землі у власників паїв http://monitor.cn.ua/ua/style/64206 22 червня на пленарному засіданні Чернігівської міської ради затверджено викупну ціну кількох земельних ділянок для суспільних потреб. А саме, для розширення площі діючого міського кладовища «Яцево». Стиль article Sat, 23 Jun 2018 12:32:05 +0300 Загалом у власників земельних ділянок (паїв) планується викупити 3 земельні ділянки сільськогосподарського призначення сумарною площею 3,6878 га. Експертну грошову оцінку цих ділянок було проведено приватним підприємством «Десна – Експерт – М» у встановленому законодавством порядку. Відповідно до експертизи орієнтовна викупна ціна становить 130 тис грн за 1 га. Перша ділянка – 1,2226 га – 155 780 грн, друга – 1, 2113 га – 154 340 грн та третя – 1,2539 га – 159 768 грн.

У ході обговорення в депутатській залі було поставлено запитання, чи можливо земельні ділянки для таких суспільних потреб вилучати безкоштовно в судовому порядку. З цього приводу начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц пояснив, що відповідно до Конституції України (ст.41) право приватної власності є непорушним.А примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Також окремі депутати висловилися про те, що оціночна вартість за 1 га мала би бути меншою. Проте Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що, на його думку, ціну в 40 доларів за сотку землі, яка знаходиться фактично в місті, завищеною називати необ’єктивно.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Чи стане бюджет громади доступним і зрозумілим? http://monitor.cn.ua/ua/style/64205 22 червня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася підсумкова прес-конференція на тему «Чи стане бюджет громади доступним і зрозумілим?». Стиль article Sat, 23 Jun 2018 12:24:19 +0300 На цьому заході представники Центру «Доброчин» і Центру Прав Людини презентували результати діяльності проекту «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» і те, як саме забезпечується участь громадян в управлінні місцевим бюджетом в пілотних громадах.

- Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки проекту «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу», адже протягом року ми працювали з 4 пілотними громадами (Сновською, Менською, Кіптівською і Деснянською) разом з владою та громадянами над тим, щоб зробити бюджети ОТГ доступнішими, зрозумілішими та відкритішими, для чого ми проводили тренінги з журналістами (які висвітлювали ці процеси і роз’яснювали громадянам сутність бюджетного процесу громади), також розробили проекти бюджетного регламенту окремо для міських, сільських та селищних ОТГ і протягом півроку проводили зустрічі з громадянами для обговорення проектів бюджетного регламенту (з метою кращого інформування населення про те, що це їхній шанс скористатися можливістю отримати доступ до розподілу коштів місцевого бюджету і до моніторингу за цим), - розпочала прес-конференцію керівник проекту Центру «Доброчин» Наталія Дрозд, - адже бюджетний регламент – це спрощений бюджетний кодекс, де головним є графік узгодження робіт (хто, за що і як відповідає), тобто громада може обрати метод і механізми залучення громадян до роботи через громадські групи або громадські слухання (де будуть вказані чіткі дати й етапи змоги долучитися людям до розвитку ОТГ).

«Варто чітко розуміти, що собою являє бюджет ОТГ, адже це не кошти в сейфі, бо бюджетний процес складний в часі і його варто добре планувати заздалегідь (за рік і більше) згідно правових норм та аналізуючи усі витрати і доходи (для креативних же ідей є бюджет участі з певною сумою коштів), - додала пані Наталія, - тому це зовсім не простий процес, який ми розпочали і готові далі надавати громадський супровід, в тому числі й співпрацювати із зацікавленими активістами та ЗМІ з метою знаходження певного балансу між громадою і владою».

- В згаданому проекті було цікавим те, що ми співпрацювали з 4 різними громадами (села, селища і міста), де є свої особливості та різні типи мислення людей (наприклад, у Менській громаді люди налаштовані більш амбіційно і запропоновані зміни чомусь зустрічали з недовірою), але взагалі громадяни зустріли добре наші проекти бюджетних регламентів і вони знаходяться на фінальній стадії, хоча й у міських ОТГ з їхньою великою територією досить велике навантаження припадає на депутатський корпус та міську раду, що ускладнювало співпрацю (іноді це було дещо заполітизовано), - розповів експерт Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний, - варто відмітити приємний факт присутності журналістів на наших тренінгах, котрі висвітлювали все у місцевій пресі, що було своєчасним і цікавим, хотілося б більше бачити зацікавлених представників фінансових управлінь і відділів, але все одно проект пройшов вдало, бо у двох ОТГ маємо вже прийняті бюджетні регламенти (в інших двох вони на розгляді), а наша Чернігівщина лідирує в процесі прийняття бюджетних регламентів, які вже прийняті в 12 містах регіону.

«Хочу відмітити, що новоствореним громадам дійсно важко сьогодні працювати через велике навантаження (фінансове, адміністративне, правове) в умовах децентралізації, адже будь-якому лідеру ОТГ необхідна підтримка і розуміння населення, - додав пан Олександр, - але їх має втішати те, що маючи бюджетні регламенти і затвердивши статути, вони отримують можливість співпраці з європейською спільнотою та змогу залучення закордонних інвесторів».

На питання ж про факти недопущення громадян на сесії районних рад було надано відповідь, що це залежить від місцевого регламенту і є можливість подати заздалегідь заяву на присутність на сесії чи оскаржити це в судовому порядку.

А взагалі інші нагальні теми та питання стосовно відповідності життєвих реалій нормам права ще будуть озвучені згаданими вище представниками громадських організацій, тож слідкуйте за офіційними анонсами.

]]>
Відбулась зустріч з львівською майстринею та поетесою Оксаною Смерекою-Малик http://monitor.cn.ua/ua/culture/64204 Пані Оксана - уродженка Тернопільщини, випускниця Львівського національного університету ім. І. Франка та Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, філолог-романіст за фахом, засновник та багаторічний директор Львівського художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв поєднує вдало професійну діяльність з творчістю. Культура article Sat, 23 Jun 2018 12:21:23 +0300 Каркасні ляльки, які пані Оксана робить на основі традиційних народних мотанок, вже побували на виставках і фестивалях у Києві, Чернігові, Луцьку, Луганську, Львові, Черкасах, Хмельницькому, а також на Івано-Франківщині, Полтавщині, Одещині. Частина робіт зберігається у фондах багатьох музеїв України, деякі стали окрасою вітчизняних та зарубіжних приватних колекцій.

У творчому доробку ляльки виконані шляхом намотування, накручування різноманітних клаптиків, обрізків тканини на дерев’яний каркас, у руки вставлено дротик. Завдяки технології, віднайденій автором, вироби мають гнучкість, певну візуальну «рухливість», що задає їм певної дії, від чого складається враження живої картини.

За традицією в мотанках обличчя відсутнє. Пані Оксана ніколи не знає наперед якою буде лялька. Майбутній образ підказує тканина, її колір та фактура. Переважно це льон (найулюбленіший матеріал), бавовна, вовна, шовк, в обмеженій кількості синтетика. Весь процес виготовлення відбувається без голки. Її застосовують лише для фіксації на одязі прикрас.

Майстриня полюбляє декорувати кептарі, запаски, рукава суконь тасьмою, стрічками. Особливе задоволення приносить закінчення голівок: викручування очіпку, зав’язування хустки, плетіння чільця або вінку. Обов’язковим елементом є намисто, яке носить сама авторка. Загальний розмір витворів – 25 см, що по суті є ювелірною роботою.


Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана

]]>
Бюрократичний коктейль: обов’язково до меду порцію дьогтю - навіть при гендерній рівності http://monitor.cn.ua/ua/politics/64203 Ініціативний та прогресивний заступник Міністра юстиції України, висуванець із громадського сектора Олена Сукманова - продемонструвала високий клас управління та напружений ритм роботи, провівши низку зустрічей з представниками аграрно-промислової сфери Чернігівщини та взяла участь у протокольному засіданні оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу (так званого, «антирейдерського» штабу). Від Чернігівської ОДА поважну місію виконувала молода та прогресивна перша заступниця голови ОДА - Свириденко Ю. А. Політика article Sat, 23 Jun 2018 12:13:16 +0300 Олена Сукманова позиціонує себе як один із ініціаторів ідеї створення оперативних «антирейдерських» штабів, висококваліфіковано, чітко, конкретно окреслила супутнє коло проблем, пов’язаних із рейдерством в аграрній сфері. Вона довела до слухачів важливість цих штабів як платформи для проведення більш ефективного попередження злочинних дій в аграрній сфері. Загалом пані заступник Міністра відзначила порівняно стабільну ситуацію в Чернігівському регіоні та відносно незначну як кількість звернень до опер штабу та мобільних груп, так і проявів рейдерства. З цим не змогла не погодитись Юлія Свириденко.

Але, традиційно, з’явився дьоготь!! Пані замміністра поскаржилась, у традиціях сучасної влади, що низька ефективність роботи та порівняно низька кількість скарг, ціла низка проблем, що призводить до рейдерства, викликана низькою юридичною освіченістю громадян і в якості панацеї поскаржилась на корумповані суди і відсутність повноважень у Міністерстві.

У відповідь представники громадськості і аграрного сектора на конкретних прикладах довели, що саме рівень адміністрації та прорахунки керівництва Чернігівської ОДА призвели до недовіри людей до владних інстанцій.

Зокрема, за рік роботи зі складу оперативного штабу були звільнений зі скандалом на всю Україну його керівник, заступник голови пан Леонід Сахневич. За ним покинули штаб ще кілька представників ОДА. Одну із служб, до якої, перш за все, рекомендувала звертатись заступник Міністра, Президент України охарактеризував як «гніздо рейдерства та корупції».

Представник профспілок акцентував також увагу на тому, що в самій Чернігівській ОДА тривалий час, на офіційному рівні, займались бюрократичними відтисками та не вважали боротьбу з рейдерством завданням, до якого має бути причетна ОДА. Після робочої дискусії робота перейшла в інформативне, конструктивне русло, багато в чому завдяки професійності керівника управління юстиції пана Трейтяка О. М.

Неупереджений погляд свідчить про те, що саме Міністерство юстиції України та його територіальне управління взяло на себе відповідальність і стало координуючим органом, який, ламаючи бюрократичний опір на місцях та супротив аграрних баронів-розбійників, об’єднало владні структури для захисту майнових та немайнових прав в аграрному секторі, захищати фермерів та селян. Така позиція повністю поділяється профспілками.

Але приведений в кінці зборів конкретний факт: коли лише за допомогою штабу було попереджено нахабне рейдерство за новою схемою під «кришею» голови Новгород-Сіверської РДА та безпроблемний прес-реліз, викладений обласною державною адміністрацією як матеріали, свідчать: до ліквідації рейдерства дуже далеко, як і до покарання осіб, причетних до рейдерства, особливо чиновників.


Федерація Незалежних Профспілок України

]]>
Прикордонники у білоруса виявили запчастини до стрілецької зброї http://monitor.cn.ua/ua/style/64202 В пункті пропуску «Нові Яриловичі» на виїзд з України прибув автобус, який прямував до Гомеля. В ході проведення прикордонно-митного оформлення пасажири засвідчили відсутність заборонених предметів до переміщення через державний кордон. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 12:09:08 +0300 Однак під час подальшої перевірки спрацював службовий собака, натренований на пошук зброї.

В результаті, прикордонники спільно з представниками фіскальної служби в одного з пасажирів - громадянина Республіки Білорусь виявили картонну коробку.

В ній знаходились запчастини ззовні схожі на деталі до стрілецької зброї у кількості 18 штук, а також багнет до гвинтівки Мосіна зразку1891 року.

Виявлені предмети вилучено та направлено для проведення експертизи, а на громадянина Білорусі складено відповідні процесуальні документи.

 

Державна прикордонна служба України

]]>
У міста Новгород-Сіверський все буде добре, а Грем’яч – це форпост нашої держави, - експерти Чернігівського ЦРМС http://monitor.cn.ua/ua/politics/64201 22 червня у Новгород-Сіверському відбувся круглий стіл "Добровільне приєднання до міста обласного значення", на який були запрошені представники міської ради та сільських громад Новгород-Сіверського району. Політика article Sat, 23 Jun 2018 12:01:01 +0300 Організатор обговорення - Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Новгород-Сіверський район розташований на півночі Чернігівської області, тут найменша щільність населення. На території більше 1800 км.кв. проживає біля 26 тисяч людей (за офіційною статистикою). За словами міського голови Олега Бондаренка, громада очолюваного міста готова скористатися можливостями, які дає закон про приєднання до міст обласного значення, разом із сільськими радами стати потужною об’єднаною територіальною громадою.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, зазначила: «Новгород-Сіверський район тривалий час був «білою плямою» на децентралізаційній карті області. У останньому варіанті перспективного плану, затвердженому обласною радою, розглядається конфігурація один район - одна громада. Але це не відповідає вимогам доступності, які передбачені реформою. Тим більш, що сьогодні Новгород-Сіверський - місто обласного значення і має всі шанси створити ОТГ. На думку експертів Чернігівського ЦРМС, варто розглядати створення двох громад у районі з центрами у Новгород-Сіверському і Грем'ячі».

За словами Вікторії Довгаль, керівника відділу з питань адміністративно-територіального розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, реформа органів місцевого самоврядування в нашій країні триває не перший рік і доводить свою успішність та дієвість. «Чернігівська облдержадміністрація зацікавлена у формуванні спроможних громад. Але для цього потрібно, щоб було бажання у людей», - сказала вона.

Її думку підтримала Ірина Кудрик: «Обласна влада на сьогодні є тим локомотивом, який рухає реформу, і не зрозуміло чому районна влада гальмує її».

Чому створення громади з центром у Грем'ячі є важливим, пояснив Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС. "Грем'яч - це форпост нашої країни, якщо цей населений пункт не стане центром об'єднаної громади, то через деякий він може залишитися без людей. І крайня північна точка області може стати ласою здобиччю для нашого сусіда-агресора. Таких прикладів в історії багато. Я переконаний, що створення Грем'яцької громади - це питання державної безпеки", - сказав він.

На його думку, Новгород-Сіверський – це сформоване місцеве самоврядування з розбудованою інфраструктурою. Місту і змінювати практично нічого не потрібно. Створення громади підсилить його спроможність, відкриє можливості для залучення інвестицій, участі у грантових проектах.

Людмила Чабак, радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, пояснила процедуру приєднання обласного значення та надала роз’яснення щодо кроків до створення об’єднаної громади. А також розповіла про переваги.

Як зазначають експерти, процес децентралізації вже набрав обертів і об’єднання громад – це питання часу. Підводячи підсумки зустрічі, міський голова Олег Бондаренко зазначив, що громада міста відкрита для діалогу, але остаточне рішення щодо об’єднання з містом – є виключно воля та бажання сільських громад та їх керівників.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
UA:Чернігів: В результаті суперечок обрали 22 учасника http://monitor.cn.ua/ua/style/64200 Ми отримали на участь у курсі 78 анкет. Провели 70 співбесід. І мали обрати 20 чоловік для навчання. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 11:54:20 +0300 Теми, які ми будемо розглядати.
– Стандарти журналістики
– Телевиробництво: зйомка, монтаж, робота в студії
– Радіовиробництво: інтерв’ю, робота з голосом
– Мистецтво інтерв’ю
– Digital-журналістика, робота в соціальних медіа

Тренерами навчання стануть медіа-спеціалісти Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України:
Алла Скорик – шеф-редакторка новин UA:ЧЕРНІГІВ,
Андрій Тіток – продюсер новин UA:ЧЕРНІГІВ,
Алла Копиловська – продюсерка радіо UA:ЧЕРНІГІВ,
Дмитро Хоружий – експерт у галузі обробки звуку,
Андрій Соколов – радіо-ведучий,
Оксана Слєсаревич - режисер монтажу,
Артем Шелковий – продюсер Чернігівської філії Суспільного.

Списки тих, хто пройшов:

Марія Євминець
Анастасія Буренок
Наталя Гоман
Віра Курико
Владислав Косаченко
Єлізавета Якимець
Вікторія Ліщук
Денис Шапошніков
Олексій Рахно
Денис Гакал
Юлія Іванченко
Олена Хоменко
Анастасія Бриль
Світлана Білоус
Єгор Бречко
Юлія Науменко
Андрій Кравець
Катерина Анікєєва
Жанна Гавриленко
Шушанна Багдасарян
Світлана Нестеренко
Злата Климчук
Оксана Стельмах

Також у нас є список очікування в разі, якщо хтось не прийде або відмовиться від участі ми запросимо наступного претендента.

Хто не пройшов - не засмучуйтеся. Ви прекрасні. Побачимося іншим разом неодмінно. Дякуємо за те, що не полінувалися і прийшли на співбесіду.

]]>
Рух автотранспорту по вул. Шевченка відновлено http://monitor.cn.ua/ua/style/64199 Сьогодні рух по вулиці Шевченка для проїзду автомобільного транспорту відкрито. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 11:46:31 +0300 Тролейбуси № 1, 8 та 9 вже розпочали їздити за своїми звичними маршрутами.

Автобус № 27 також курсує за своїм маршрутом.

Автобуси маршрутів № 25 та 42 ще деякий час будуть здійснювати об’їзд однієї з ділянок дороги за таким маршрутом: з проспекту Перемоги – на вул. Гетьмана Полуботка –  на вул. Олександра Молодчого і далі за маршрутом.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Уляна Супрун говорила про реформу медичної галузі з керівниками області, головними лікарями та журналістами http://monitor.cn.ua/ua/politics/64198 Хід медичних перетворень на Чернігівщині та ключові питання реформування галузі медицини – теми для обговорень у ході робочого візиту в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун до Чернігівської області, який відбувся 22 червня. Політика article Sat, 23 Jun 2018 11:35:30 +0300 З очільником профільного Міністерства зустрілися голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако, начальник Управління хорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, керівники дотичних структурних підрозділів ОДА, а також керівники декількох закладів охорони здоров’я Чернігова та області.

Валерій Куліч акцентував на важливості сьогоднішньої розмови, адже медична реформа є чи не найбільш резонансною та обговорюваною серед громадян.

– В області створено 4 госпітальні округи. Питання ж формування подальшої мережі медичних установ безпосередньо прив’язані до реформи децентралізації, створення ОТГ. Адже в перспективі ми розраховуємо, що межі повітів співпадуть з межами госпітальних округів, – зазначив Валерій Куліч і додав, що кожна громада має вирішувати, як її жителі будуть отримувати медичні послуги. Щоб ці послуги були якісними і доступними, область і надалі сподівається на підтримку профільного Міністерства, як методичну, так і в питаннях фінансування галузі.

До речі, на Чернігівщині досить непогані темпи реформування первинної ланки. Так, майже 25% жителів області підписали договори з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами (загалом же по Україні на договірних засадах з лікарями вже готова співпрацюєвати п’ята частина пацієнтів).

В.о. Міністра Уляна Супрун також відзначила, що область активно впроваджує реформу. Проте вона наголосила на необхідності пришвидшення процесу автономізації закладів медицини й укладення ними відповідних договорів із Національною службою здоров’я України на отримання фінансування.

– Медичним закладам необхідно спрацювати так, щоб встигнути до 1 вересня заключити договори із НСЗУ. Адже це дасть можливість вже з 1 жовтня мати кошти з державного бюджету, таким чином забезпечувати пристойну заробітну плату працівникам медустанов та проводити осучаснення закладів, – акцентувала очільниця Міністерства.

Першим в області договір підписав Корюківський центр медико-санітарної допомоги. Він уже отримає фінансування з першого траншу, тобто з 1 липня. Начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш запевнив, що інші медичні заклади працюють у цьому напрямку. Проте є ряд об’єктивних причин, які поки що стримують процес укладення договорів із НСЗУ (у тому числі, невідповідність закладів нормативам оснащення та досить повільний темп укладення договорів між лікарем та пацієнтом у сільській місцевості).

Тож Валерій Куліч наголосив на якнайшвидшому проведенні автономізації закладів області, щоб не упустити можливість скористатися державними коштами для розвитку медичних установ та покрашення якості надання послуг.

Поступово розмова перейшла у формат прямого спілкування очільників медзакладів з Уляною Супрун. Таким чином були обговорені найболючіші питання реформування та функціонування медичної галузі. Мова йшла, зокрема, про спрощення процедури отримання закладами нових ліцензій та акредитування, надання рекомендацій з боку Міністерства стосовно оплати праці працівників лікувальних закладів. Говорили і про невідповідність субвенції з держбюджету реальній потребі фінансування галузі, особливо на лікування важких хвороб.

Надзвичайно важливе питання, яке порушили керівники області, – пошук шляхів вирівнювання видатків на медицину для територій області, які мають критично низьку щільність населення, відтак, не мають власних ресурсів для розвитку не лише медицини, а й інших галузей. Тож є сподівання, що Міністерство опрацює можливі варіанти вирішення цієї нагальної проблеми.

Зі свого боку, Уляна Супрун запевнила, що її відомство працює над тим, щоб нарешті якісно запрацювала сільська медицина. Для цього напрацьовуються і питання технічного оснащення сільських медзакладів, і покращення доріг, і заохочення лікарів на селі. При цьому позиція очільниці Міністерства: завдання безпосередньо місцевої влади – знайти шляхи, щоб лікарі залишалися працювати в їхніх громадах, у тому числі, й найвіддаленіших селах.

Також в.о. Міністра поспілкувалася з представниками місцевих засобів масової інформації, яких, зокрема, хвилювали питання державного медичного страхування, відповідальності лікарів за якість лікування пацієнтів, недопустимість відмов лікарів підписувати договори та інші.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
В онкодиспансері запрацював кінотеатр під відкритим небом http://monitor.cn.ua/ua/style/64197 У Чернігівському обласному онкологічному диспансері 21 червня запрацював кінотеатр під відкритим небом. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 11:29:15 +0300 Локація знаходиться в парковій зоні, праворуч від приймального відділення. Відтепер щовечора о 20.00, якщо дозволять погодні умови, у кінотеатрі транслюватимуться улюблені пацієнтами фільми. Стартував кінопоказ «Весілля у Малинівці».

У кінозалі замість стільців − тюки із сіном, замість кока-коли пацієнти смакують екологічно чисту питну водичку. У планах − розширення “кіношного” раціону соками, зеленим чаєм та галетним печивом, тому що свіже повітря та природа завжди наганяють добрий апетит.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, кінотеатр відкрили в межах створення екологічного майданчика – території дозвілля для пацієнтів. Про його створення йшлося ще у вересні минулого року.                                                                                 
− Ідея створення такого своєрідного куточка − необхідність. Однією зі складових на шляху до оздоровлення є моральний стан пацієнта. А оскільки вагома частка людей, що лікуються в нас, мешкає в сільській місцевості, то ми вирішили додати задумці, так би мовити, сільського, такого звичного для них колориту, – озвучив своє бачення ситуації Валерій Зуб.


КЛПЗ "Чернігівський обласний онкологічний диспансер"

]]>
Патріотичним флешмобом "Кров людська - не водиця" громада Чернігівщини вшанувала пам’ять жертв війни в Україні http://monitor.cn.ua/ua/style/64196 У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, 22 червня, ветерани, представники громадськості, нинішні захисники нашої держави зібрались біля храму святої Параскеви П’ятниці Української православної церкви Київського Патріархату, щоб віддати данину шани і поваги подвигу та жертовності синів і дочок українського народу, які полягли під час Другої світової війни. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 11:12:31 +0300 До участі у культурно-мистецькій меморіальній акції – флешмобі «Кров людська - не водиця» долучилися і перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Ініціаторами та ідейними натхненниками проведення заходу і основними виконавцями патріотичного заходу стали капела бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Микола Борща.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять жертв Другої світової війни,тих, хто віддав своє життя за перемогу над нацизмом, а також усіх українських борців, які в різні воєнні часи захищали рідну землю від ворогів і віддали своє життя за свободу України.

Від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, ветеранських, волонтерських, релігійних, громадських організацій, всіх учасників меморіального заходу до пам’ятників на місцях найбільш масових страт цивільного населення Чернігова за часів нацистської окупації були покладені квіти.

Заупокійну літію за полеглими відправили настоятель П’ятницької церкви, протоієрей Мирон Баран та настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, протоієрей Роман Кіник.

З поетичним словом на заході виступила голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв фашизму Ніна Зубок, на долю якої ще восьмирічною дівчинкою випало пережити лихо нацистських концтаборів.

До присутніх також звернувся учасник антитерористичної операції, розвідник 41-ого окремого мотопіхотного батальйону Альберт Черешко. Він висловив впевненість, що нинішня агресія східного сусіда проти України неодмінно скінчиться перемогою українського війська, а взаєморозуміння і злагода знову запанують на Донбасі.

Завершився захід спільним виконанням пісні-молитви Тараса Петриненка «Боже, Україну збережи».

]]>
Керівників закладів загальної середньої освіти Чернігова призначатимуть за конкурсом http://monitor.cn.ua/ua/education/64195 Чернігівська міська рада затвердила Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти міста Чернігова, що належить до комунальної форми власності. Освіта article Sat, 23 Jun 2018 11:07:27 +0300 Відповідно до затвердженого Положення такий конкурс проводитиме Управління освіти міської ради.

На підставі рішення конкурсної комісії керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначатиметься на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років, або строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше.

Прийняття директорів за результатами конкурсного відбору – це відкритий та прозорий процес, який дозволить запровадити у місті Чернігові єдиний, узгоджений із державним зразком, механізм проведення конкурсного відбору та призначення на посаду керівників закладів загальної середньої освіти.

До складу конкурсної комісії включаються з рівною кількістю кожної із сторін:
- представники Чернігівської міської ради та Управління освіти;
- представники трудового колективу;
- представники громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти;
- представники громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти м. Чернігова.

Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:

- перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти,

- перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання;

- публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.

Протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу Управління освіти призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір з дотриманням вимог законодавства України про працю.

 Попереднє рішення Чернігівської міської ради з цього приводу від 17 серпня 2017 року №22/VII-15 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова, що належать до комунальної форми власності» втратило чинність.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
На Чернігівщині реалізовуватимуться 18 проектів за кошти ДФРР http://monitor.cn.ua/ua/economics/64194 Міжвідомча комісія Мінрегіону з питань оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році, засідала 21 червня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Економіка article Sat, 23 Jun 2018 10:56:58 +0300 Чернігівську область на засіданні комісії представляла перший заступник голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

17 областям погодили майже 280 проектів із обсягом фінансування близько 1,6 мільярда гривень. Як уже повідомлялося, умова Мінрегіону – проекти мають забезпечувати комплексний підхід до вирішення питань регіонального розвитку.

Чернігівській області погоджено 10 проектів на суму 62,6 мільйона гривень.

Нагадаємо, що загальний ліміт коштів ДФРР, виділених у 2018 році для Чернігівщини, – 115,7 мільйона гривень.

Раніше 8 проектів було затверджено розпорядженням Кабміну від 23 травня цього року. Тож усього в області за кошти Фонду буде реалізовуватися 18 проектів.


За матеріалами Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації

]]>
Відпочинок з користю: на Голубих озерах відкрили "ТАМ" http://monitor.cn.ua/ua/rest/64193 Уже традиційно свято творчості й натхнення, енергії і запалу День молоді збирає активну молодь Чернігівщини у наметовому містечку «ТАМ» (Територія активної молоді), що розмістилося на території комплексу «Голубі озера» на Ріпкинщині. Відпочинок article Sat, 23 Jun 2018 10:54:44 +0300 Урочисте відкриття відбулося 21 червня. До заходу долучилися заступник голови ОДА Наталія Романова.

Цього ж дня на «тамівців» чекали цікаві локації та змагання, зокрема заняття з тактичної підготовки та поводження зі зброєю, інтелектуальні ігри для знатоків, фестиваль фарб, виступи команд КВК. Надвечір — театралізоване дійство Івана Купала, кіноклуб та дискотека.

Учасники наметового містечка перебуватимуть на Голубих озерах упродовж трьох днів.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Дошкільні навчальні заклади №№ 4 і 22 Чернігова перепрофілюють у центри розвитку дитини http://monitor.cn.ua/ua/education/64192 Міська рада затвердила рішення про перепрофілювання 2-х закладів дошкільної освіти Чернігова у центри розвитку дитини. Це - Чернігівський дошкільний навчальний заклад №4 «Калинонька» та Чернігівський дошкільний навчальний заклад №22. Освіта article Sat, 23 Jun 2018 10:51:38 +0300 Рішення набирає чинності з 1 вересня 2018 року.

Відтоді ці заклади матимуть назву: "Заклад дошкільної освіти №4 «Калинонька», центр розвитку дитини Чернігівської міської ради" та "Заклад дошкільної освіти №22, центр розвитку дитини Чернігівської міської ради".

Управлінню освіти міської ради доручено забезпечити державну реєстрацію вказаних змін до правовстановлюючих документів у відповідності до вимог чинного законодавства. Також депутати затвердили Статути цих закладів.

Перепрофілювання діючих закладів дошкільної освіти на центри розвитку дитини передбачено міською цільовою Програмою розвитку освіти м. Чернігова «Освіта в житті нашого міста» на 2017-2021 роки.

У центрах розвитку дитини запроваджуються нові форми роботи з дітьми дошкільного віку, спрямовані на забезпечення різнобічного розвитку кожної дитини з урахуванням її нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей.

В основі роботи педагогічних колективів цих закладів – фізкультурно-оздоровче спрямування освітнього процесу. З огляду на це розроблена модель управлінської діяльності процесом фізичного виховання і оздоровлення, система роботи з використанням сучасних технологій, спрямованих на збереження здоров’я дітей.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Склад населення Чернігівської області за віком. ДОВІДКА http://monitor.cn.ua/ua/style/64191 Чисельність постійного населення Чернігівської області впродовж минулого року зменшилася на 1,3% та на 1 січня 2018 року становила 1011,5 тис. осіб (2,4% постійного населення України). Стиль article Sat, 23 Jun 2018 09:53:44 +0300 Відбулося незначне зменшення чисельності в наймолодшій віковій групі населення (0–14 років), яка, за розрахунками, становила 138 тис. осіб, або 14% постійного населення області.

Найбільшою є частка дітей серед населення Корюківського та Носівського районів (по 16%), найменшою – серед  жителів Коропського та Ніжинського районів (по 12%).

Чисельність населення віком 15–64 роки за рік скоротилася на 2% та становила близько 677 тис. осіб, або 67%. Ця найчисельніша вікова група є основним постачальником трудових ресурсів в області, більше третини якої – молодь у віці 15–34 роки.
   
Найстарша вікова група населення (65 років і старше) налічує 196 тис. осіб, або 19%. У поважному віці перебуває кожен шостий житель у міських поселеннях та кожен  четвертий – у сільській місцевості.

На початок поточного року середній вік жителів області становив 44 роки (у міських поселеннях – 42, у сільській місцевості – 46). Наймолодше населення проживає в містах Чернігів, Ніжин, Н.-Сіверський та Корюківському районі, середній вік якого 42 роки, найстарше – у Ніжинському районі (47 років).

 
Головне управління статистики у Чернігівській області

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/64190 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 22 червня до 8:00 23 червня. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 09:19:41 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме:   1 дорожньо-транспортну пригоду, 15 пожеж та 2 аварійні ситуації на системах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.


Аварійні ситуації на системах життєзабезпечення
– 2:

- внаслідок несприятливих погодних умов (дощ, гроза, пориви вітру) в ніч на 23 червня сталося пошкодження повітряних ліній електропостачання, відключено 1 ЛЕП 10 кВ, 1 ділянка ЛЕП 10 кВ, 15 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишалися мешканці 4 населених пунктів в Ніжинському районі. Станом на 8 год. 23 червня без електропостачання залишається 1 населений пункт. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами ПАТ "Чернігівобленерго".

- в м. Чернігові по проспекту Миру, 129 о 15 год. 22 червня стався порив водопроводу діаметром 100 мм. Без постачання холодної води залишилися мешканці 20 будинків приватного сектора по провулку Олени Білевича. Підвіз води здійснюється силами автоцистернами КП "Чернігівводоканал".Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами КП "Чернігівводоканал".


Дорожньо-транспортні пригоди
– 1:

На 120 км автодороги Київ-Чернігів-Нові Яриловичі біля с. Топчіївка Чернігівського району близько 23 год. 23 хв. 21 червня водій автомобіля "BMW X6" здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Чернігівської міської лікарні №2.


Пожежі – 15, з них 8 пожеж в житловому секторі, 1 пожежа на об’єкті, 1 пожежа на транспорті та 5 випадків загоряння сухої трави та сміття на загальній площі 1,872 га.


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  9-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 9 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 9 мкр/год.


Прогноз погоди:


За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 22 червня до 20 години 23 червня очікується хмарна погода з проясненнями, дощ, гроза, місцями сильний дощ. Вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 12-17º тепла, вдень 15-20º тепла.
По Чернігову дощ, гроза. Температура вночі 13-15º тепла, вдень 16-18º тепла.

]]>
Припинено збут особливо небезпечної психотропної речовини http://monitor.cn.ua/ua/style/64189 Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно чоловіка, який маючи не зняту та непогашену судимість за злочин пов'язаний з зберіганням наркотичних засобів умисно, незаконно придбав, зберігав, перевозив з метою збуту, а також збував психотропну речовину. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 09:14:14 +0300 Чоловіка затримано та повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також збут наркотичних засобів, психотропної речовини або їх аналогів вчиненні повторно або за попередньою змовою групи осіб, або особою яка раніше вчиняла злочини пов’язанні з наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх аналогами).

До підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
На даний час досудове розслідування триває.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 307 КК України передбачає відповідальність від 6 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Коропський відділ  Бахмацької місцевої прокуратури

]]>
Кримінальна поліція затримала автоугонщика http://monitor.cn.ua/ua/style/64188 Зловмисник проник до гаражу і викрав звідти легковик «ВАЗ 21103». Стиль article Sat, 23 Jun 2018 09:08:50 +0300 21 червня до поліції надійшла заява від мешканця Срібнянського району, що невідома особа, відігнувши засув з тильної сторони гаражу, проникла всередину та викрала звідти автомобіль «ВАЗ 21103».

В ході проведення комплексу розшукових заходів кримінальна поліція Срібнянського відділення ГУНП в Чернігівській області вийшла на слід викрадача. Ним виявився односелець потерпілого. Зловмисник затриманий в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили 3 артилерійські снаряди калібром 125 мм та ручну гранату РГД-5 http://monitor.cn.ua/ua/style/64187 21 червня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області знищено три артилерійські снаряди калібром 125 мм та ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни. Стиль article Sat, 23 Jun 2018 09:00:50 +0300 Артилерійський снаряд о 13:10 виявили місцеві жителі с. Кошівка Чернігівського району на відкритій території. Місце виявлення вибухонебезпечного предмету було взято під охорону співробітниками Національної поліції. Сапери ДСНС, які прибули за викликом встановили, що це артилерійський снаряд калібром 125 мм часів Другої світової війни. Під час обстеження прилеглої території, надзвичайники виявили ще два снаряди аналогічного калібру.

Після проведення невідкладних робіт вибухонебезпечні предмети були вивезені спецавтомобілем у безпечне місце та о 15:40 знищені.

Того ж дня о 14:30 у Чернігові до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що у обласному центрі по проспекту Перемоги біля буд. №119А мешканці виявили металевий предмет, схожими за ознаками на вибухонебезпечний. Фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області ідентифікували його, як ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни. Вибухонебезпечний предмет о 17:10 знищено у встановленому порядку.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
23 червня - Міжнародний Олімпійський день http://monitor.cn.ua/ua/rest/64186 Cьогодні ми відзначаємо 124-у річницю заснування Міжнародного Олімпійського Комітету, а також 70-у річницю проведення Олімпійського дня. Кількість прихильників здорового способу життя та фізичної культури щороку зростає, а філософія олімпізму та універсальних олімпійських цінностей охоплює все ширшу аудиторію по всьому світу. Відпочинок article Sat, 23 Jun 2018 08:55:15 +0300 Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби.

У червні 1894 року в Парижі відбувся міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн ...

23 червня свою доповідь представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх з розробленими ним організаційними основами олімпійських ігор. Саме тоді був створений Міжнародний олімпійський комітет. Пост генерального секретаря МОК зайняв П’єр де Кубертен. Конгрес прийняв рішення про проведення Ігор I Олімпіади в 1896 році в Греції.

У 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем.

На першій Олімпіаді 311 атлетів із 13 країн розіграли медалі в 13 видах спорту. В Олімпійських іграх 2004 року в Греції взяли участь близько 15 з половиною тисяч спортсменів і офіційних осіб більш ніж з 200 країн світу. Медалі розігрувалися вже в 28 видах спорту.

В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу.

]]>
23 червня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/64185 ВІТАЄМО! Відпочинок article Sat, 23 Jun 2018 08:54:01 +0300 Андрієвській Михайло Володимирович
Безкоровайний Михайло Григорович
Жукова Світлана Григорівна
Коваленко Олександр Володимирович
Кравченко Микола Олександрович
Мельниченко Ірина Олександрівна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Зустріч Послів країн Великої Сімки з представниками громад Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/politics/64184 21 червня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програм «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, відбулася зустріч Послів країн Великої сімки з керівниками об’єднаних територіальних громад Чернігівської області. Політика article Fri, 22 Jun 2018 13:20:04 +0300 Посли країн Великої Сімки мали на меті дізнатись більше про успішні реформи в Україні, такі як реформа децентралізації, від безпосередніх учасників реформи – лідерів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

У обговоренні взяли участь Сергій Гарус, Іванівській сільський голова, Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова, Наталія Халімон, Куликівський селищний голова, Ратан Ахмедов, Корюківський міський голова, Сергій Пінчук, Любецький селищний голова та Андрій Портний, Сосницькій селищний голова.

Кудрик презентувала поважним гостям результати децентралізації в регіоні. Особливу увагу приділила фінансовим показникам діяльності громад та їх успіхам.

Кожен із голів, присутніх на зустрічі, мав можливість презентувати свою громаду, розказати про досягнення та успіхи, поділитися проблемами та викликами, з якими доводиться стикатися щодня. Вони розповіли про розподіл землі, двовладдя та тривладдя у громадах-районах, недосконалість законодавства, що стосується діяльності об’єднаних громад, реформу медичної та освіти сфери, розвиток туристичного потенціалу, залучення іноземних інвестицій.

Учасники зустрічі говорили про необхідність підтримки міжнародними партнерами перед Урядом та Парламентом України питань прийняття законопроектів щодо основ адміністративно- територіального устрою, передачі земельних ресурсів в розпорядження громадам, збереження стабільності державних субвенцій та дотацій на виконання переданих державою повноважень.

Джудіт Гоф, посол Великої Британії, особливо зацікавила тема гендерного представництва серед керівників громад. Вона зазначила, що за її спостереженням серед голів об’єднаних громад частіше зустрічаються чоловіки, а жінок у самоврядуванні набагато менше.
 
«Дуже приємно, що така поважна делегація відвідала Чернігівську область із робочим візитом. Для наших керівників громад спілкування з Послами країн «великої сімки» у невимушеній атмосфері є важливим кроком. Вони мали можливість відверто говорити про успіхи та досягнення громад. Сподіваюся, що ця зустріч матиме продовження в напрямку розвитку наших об’єднаних громад», - зазначила Ірина Кудрик.


Довідково:
Група підтримки України послів країн Великої Сімки була створена після саміту Ельмау-G7 у 2015 році для забезпечення прогресу у процесі економічних реформ в Україні шляхом надання узгоджених порад та допомоги українській владі. З метою надання Україні допомоги у проведенні реформ у січні 2018 року Група підтримки України послів країн Великої Сімки, яку на сьогодні очолює Канада, оголосила Пріоритетні напрямки на 2018 рік. Ці напрямки базуються на стратегічних цілях та ключових заходах Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду України до 2020 року, і їх буде переглянуто відповідно до зростаючих потреб та нових пріоритетів країни.

 

]]>
Державні та приватні виконавці Чернігівщини посилюють спроможність в сфері виконання судових рішень http://monitor.cn.ua/ua/education/64183 В Чернігові відбувся тренінг для державних та приватних виконавців на тему: «Примусове виконання рішень: сучасний досвід і кращі практики». Освіта article Fri, 22 Jun 2018 12:10:18 +0300 Метою заходу стало підвищення обізнаності виконавців про зміни в законодавстві про виконання судових рішень, надання практичних порад щодо ефективної організації примусового виконання рішень, підвищення обізнаності учасників щодо вимог сучасного антикорупційного законодавства, яке поширюється як на державних так і на приватних виконавців.

Захід відкрила Надія Едієва, представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

«Значною проблемою на сьогодні в державі є невиконання судових рішень, чинне законодавство постійно змінюється. Так, Закон України «Про виконавче провадження» прийнятий у 2016 року, вже зазнав декількох суттєвих змін. Тому дуже важливим є обговорення стану законодавства про виконавче провадження саме з тими людьми, хто безпосередньо працює з цим кожного дня, тобто з державними та приватними виконавцями», - підкреслила правозахисниця.

В свою чергу, начальник Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Сергій П’ятниця подякував за організацію такого заходу, а також підкреслив, що на сьогоді є актуальним підвищення кваліфікації та удосконалення роботи державних та приватних виконавців, в тому числі за сприяння правозахисних організацій та міжнародних донорів.

Тренером заходу виступив завідувач навчально-методичного кабінету підвищення кваліфікації Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, адвокат Олександр Кузь.

«На сьогоднішній день запроваджено інститут приватних виконавців, який для України є новим досвідом. В той же час, такий інститут діє у багатьох країнах світу. Ні для кого не секрет, що сьогодні примусове виконання рішень трохи «буксує». Але ми всі розуміємо, що примусове виконання рішень є дуже важливою складовою системи правосуддя», - підкреслив експерт.

«Про дієвість інституту приватних виконавців ще рано говорити, тому що такий інститут діє лише рік. На сьогоднішній день в Україні зареєстровано близько 118 приватних виконавців, але для України це «мізер». Практика показує, що приватні виконавці більше спрямовані на реальне виконання рішень. Їхня практика доводить, що це правильна позиція стосовно запровадження цього інституту і рівень виконання у них спостерігається кращий аніж у державної виконавчої служби», - зауважив Олександр Кузь.

В межах тренінгу учасники обговорили законодавство, що регулює порядок здійснення виконавчого провадження, зокрема практичні аспекти щодо відкриття та витрат виконавчого провадження, стягнення виконавчого збору. Окрему увагу було приділено отриманню інформації про боржника, розшуку боржника та виявлення його активів. Підсумували захід практичними аспектами звернення стягнення на майно (кошти) боржника, оцінка майна боржника та його реалізація.

Тренінг організований Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги та Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

]]>
Антон Братков повертається в Десну http://monitor.cn.ua/ua/sport/64181 21 червня Десна підписала чергового новачка – Антона Браткова. Спорт article Fri, 22 Jun 2018 12:02:23 +0300 Втім, називати новачком Антона важко, адже в складі чернігівського клубу Братков провів майже 40 матчів і став срібним призером чемпіонату Першої ліги сезону 2016/2017. Контракт із захисником підписано терміном на 1 рік.

Таким чином, захисна ланка сіверян повністю вкомлектована: два правих захисника – Денис Фаворов та Сергій Люлька, два ліві – Слінкін та Мостовий, а також чотири центральні захисники – Єрмаков, Гітченко, Головко та Братков.

Нагадаємо, що 24 червня Десна виходить з відпустки – команда збиреться в Чернігові, де і пройде перший етап підготовки до старту УПЛ. 8 липня Десна відправиться на навчально-тренувальний збір до Білорусі

]]>
КП "Шкільне": основний критерій відбору продуктів для харчування дітей - належний рівень їх якості http://monitor.cn.ua/ua/education/64180 У Чернігові 21 червня відбувся брифінг за участю журналістів, громадських активістів, представників постачальних компаній, на якому говорили про діяльність комунального підприємства «Шкільне» Чернігівської міської ради. Освіта article Fri, 22 Jun 2018 11:45:00 +0300 КП «Шкільне» вже 15 років традиційно надає послуги з харчування учнів обласного центру. Восени 2017 року комунальне підприємство отримало міжнародні сертифікати системи управління якістю та системи управління безпечністю харчових продуктів ДП «Чернігівстандартметрологія», які засвідчили вихід підприємства на сучасний рівень контролю за безпечністю та якістю виробленого продукту. Про це повідомила директор КП «Шкільне» Антоніна Радченко.

За її словами, цього року технологічна служба КП «Шкільне» кардинально змінила підхід до вибору постачальників сировини до шкільних їдалень м. Чернігова. Основним критерієм відбору є належний рівень якості сировини, відсутність у рецептурі заборонених складників, посвідчення якості продукції та декларація відповідності виробника, а також наявність спеціального транспорту для забезпечення оперативної доставки, зручність упаковки й тари сировини.

З метою більш ефективного контролю за якістю сировини, яка поставляється в їдальні шкіл міста, до штату підприємства вперше введено посаду інспектора з контролю якості продукції. Це досвідчений спеціаліст, який має багаторічний досвід роботи на місцевих виробництвах та сертифікат внутрішнього аудитора з системи управління безпечністю харчових продуктів.

З таким підходом змінилась і економічна складова харчування – вартість. За погодженням батьківських комітетів її підвищено на 2 грн. Таким чином, сніданок для учнів 1-4 класів коштує 16 грн (8 грн за рахунок батьківської плати і 8 грн за рахунок місцевого бюджету).

Це також дало змогу «оздоровити» шкільне меню. Зокрема, зменшено в декілька разів питому вагу кондитерських виробів, які закуповувались у постачальників (печиво, вафлі). Додані у меню фрукти та імунозміцнюючі складові напоїв (цитрус в чай та сухофрукти для узвару), 6 нових страв з вмістом тваринного білка, збільшена вага м’ясних виробів. Також розширений асортимент овочевих салатів та страв з використанням кисло-молочних продуктів. Окрім традиційних сирних запіканок, сирників, какао та оладок із сметаною, весною цього року експериментально було запроваджено 2 рази на тиждень видачу склянки молока учням початкової ланки для зміцнення їх кісткової системи. У харчуванні дітей, які вже влітку відвідували пришкільні табори були введені до раціону йогурти та кефір.

Як зазначила Антоніна Радченко, весь цей складний процес безумовно не міг відбутися без зміни ще одного фактора – перегляду постачальників сировини, яка поставляється до шкільних їдалень. Велику увагу було приділено саме вибору тих постачальників, які є безпосередньо виробниками, або постачальниками, які працюють напряму з виробниками на правах офіційного дистриб’ютора та мають досвід в постачанні продуктів харчування у заклади освіти і медицини.

Так, на сьогодні основними постачальниками КП «Шкільне» є:
    Куликівське підприємство «КОЛОС» - м’ясна продукція;
    Куликівський молокозавод - молоко та молочні продукти;
    ТОВ «МІКСПРОД-ЧЕРНІГІВ» - бакалійна група товарів (борошно, цукор, олія, крупи, твердий сир, соки, масло вершкове та ін.);
    ТОВ «ШТОРМ» - риба та філе курей;
    ФОП Ніколаєва (Ріпкинський район) – овочі та фрукти;
    ТОВ «СІВЕРПРОДУКТ» - чай, складові для випічки.

У найближчих планах КП «Шкільне» модернізація технологічного обладнання, введення нового асортименту страв у більш сучасному форматі, розроблення та введення рецептур в поєднанні м’ясних та овочевих страв, розширення асортименту фруктів. Також на перспективу планується декілька шкіл в рамках пілотного проекту перевести на лінійне обслуговування учнів, що дасть змогу більш якісно та в сучасному форматі обслуговувати школярів нашого міста.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Вилучено 1900 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв http://monitor.cn.ua/ua/style/64179 Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області спільно із прокуратурою Чернігівської області вже вдруге цього місяця припинили незаконне виробництво небезпечного алкогольного сурогату. Стиль article Fri, 22 Jun 2018 11:13:20 +0300 Виробництво фальсифікату здійснювалось у приміщенні одного з гаражних кооперативів розташованого в одному з райцентрів області. Рідина виготовлялась шляхом змішування спирту невідомого походження з водою та іншими харчовими домішками.

Реалізація небезпечної продукції здійснювалась в пластикових 5-літрових  пляшках через торгівельну мережу Чернігова та області.

За результатами проведених обшуків з незаконного обігу вилучено 1900 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв орієнтовною вартістю 325 тисяч гривень.

На даний час триває досудове розслідування по кримінальному провадженню зареєстрованому за ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут і транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

]]>