Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Виявлено 22 нові випадки COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/87793 За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 17:02:36 +0300 Захворювання підтверджено у 13 чернігівців, одного жителя Прилук. Шість інфікованих – в Ічнянському районі, по одному – в Бобровицькому та Сосницькому. З них одну особу госпіталізовано, решта лікується амбулаторно.

За минулу добу від коронавірусної інфекції в області одужало 28 хворих. З них 13 чернігівців, троє ніжинців, один мешканець Прилук. Троє одужалих – у Бахмацькому районі, по двоє – в Ічнянському та Чернігівському, по одному – в Бобровицькому, Козелецькому, Менському та Семенівському районах. З них 14 осіб перебували на лікуванні в закладах охорони здоров’я.

Загалом на Чернігівщині 57 398 випадків захворювання COVID-19, з них:
– 55 452 пацієнти одужали;
– 406 — лікуються амбулаторно;
– 89 — перебувають на госпіталізації у медзакладах;
– 1353 летальні випадки;
– 98 осіб померли із супутнім діагнозом COVID-19.

За минулу добу в області провели понад 1300 досліджень.

]]>
Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї http://monitor.cn.ua/ua/style/87792 Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 16:56:21 +0300 За словами голови Наглядової ради Агенції, депутата обласної ради Дмитра Іванова, це практичний напрям допомоги бізнесу, який створить робочі місця та сплачуватиме податки до бюджету.

Навчання, що складалось із теорії та практики, тривало більше 2 місяців. У результаті слухачі підготували 10 проектів.

Ідеї для бізнесу, які презентували випускники програми, дуже різні: виробництвокрем-меду та інших оригінальних смаколиків, еко-кафе, крафтове виробництво із дерева, металу та шкіри, дизайн та пошиття одягу для людей з інвалідністю.

Навчання та практика для підприємців-початківців – це один із напрямків роботи Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion у співпраці з Агенцією регіонального розвитку.

“Ми також підтримуємо нашого регіонального виробника через акцію “Чернігівщина, купуй рідне”, просування товарів підприємств області на виставках в Україні та закордоном, мотивація бізнесу через щорічний “Бізнес-фест” та інші напрямки, які передбачені в обласній Програмі розвитку малого і середнього підприємництва на 2021 – 2027 роки, а такожпідтримка органічного землеробства та багато іншого”, – зазначив Дмитро Іванов, голова фракції “Слуги Народу” у Чернігівській обласній раді.

Окрім того, за словами депутата, власну бізнес-ідею можна “прокачати” на базі Агенції регіонального розвитку. Окрім професійної консультації, тут можна пройти повноцінний курс навчання, є послуга коворкінгу та лабораторії-майстерні.

]]>
За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи http://monitor.cn.ua/ua/style/87791 За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 16:47:22 +0300 З них:
- вакциною AstraZeneca – 22 074 (17 999 перша доза + 4 075 друга);
- вакциною CoronaVac – 14 210 (12 265 перша доза + 1 945 друга);
- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 13 770 (11 437 перша доза + 2 333 друга).

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи, з них:
- вакциною AstraZeneca – 559 (друга доза);
- вакциною CoronaVac – 733: 694 перша доза + 39 друга (маломобільні групи, їхні опікуни, критично важливі структури, ПЕК);

- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) –780 (перша доза) працівників інтернатних закладів, будинків для людей похилого віку, соціальної сфери, людей в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку, працівників критично важливих структур державної безпеки (ДСНС, прикордонники), освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування.

]]>
Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах http://monitor.cn.ua/ua/style/87790 Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 15:10:00 +0300 Першою свої двері для громадян відчинила поліцейська станція в Чорнотичах. Відтепер громада перебуватиме під надійним захистом дільничного офіцера Олександра Пінченка.

– Передусім хочу подякувати голові громади Андрію Портному. 8 місяців тому ми вперше зустрілися під час презентації проекту «Поліцейський офіцер громади». Тоді ми обговорили необхідність постійної поліцейської присутності в громадах. Дуже приємно, що Сосницька ОТГ стала першою в Корюківському районі, де запрацювала поліцейська станція. Кандидатура вашого дільничного офіцера користується повагою і довірою серед населення. А це – основна оцінка, яка може бути в роботі кожного поліцейського, – сказав Володимир Нідзельський.

Олександр Пінченко має 15-річний досвід роботи поліцейським, тому повністю готовий до виконання всіх свої завдань у громаді та чудово знає її проблематику.

– Свій робочий день я, за звичкою, починаю з того, що обдзвонюю представників місцевої влади, актив сіл, фермерів – так я завжди залишаюся у курсі всіх справ і новин, – пояснює дільничний Олександр Пінченко. – До Сосницької громади входять 18 населених пунктів. Найбільші з них – села Чорнотичі і Спаське. Територія громади дуже велика, загалом тут мешкають близько 7 тисяч громадян. Серед найрозповсюдженіших проблем я б виділив крадіжки та домашнє насильство. Активно працюватиму над розкриттям злочинів, притягненням правопорушників до відповідальності та забезпеченням порядку і спокою в громаді.

Для несення служби дільничного офіцера та комфортного прийому відвідувачів у Чорнотичах облаштували сучасну поліцейську станцію в новобудові амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Станцію обладнали усім необхідним для роботи.

– Дякую за те, що безпекові послуги наближаються до людей. Чим ближче буде поліцейський до населення громади, тим швидше люди зможуть отримати необхідну допомогу чи пораду, розв’язати проблему. У Чорнотичах відтепер працює перша поліцейська станція у Сосницькій громаді, але я переконаний – не остання, – зазначив голова  Сосницької ОТГ Андрій Портний.

Присутній на відкритті станції начальник Корюківського районного відділу поліції Роман Солохненко підкреслив, що свою роботою дільничний офіцер доведе, що відкриття поліцейської станції – це правильний крок для цілодобового забезпечення правопорядку в громаді.

У переддень професійного свята дільничних, яке відзначають 18 червня, начальник поліції області Володимир Нідзельський відкрив ще одну поліцейську станцію – в Олишівці Чернігівського району.

– Дуже приємно бачити, що ваша громада розвивається і рухається вперед, – звернувся до присутніх Володимир Олександрович. – Ваш дільничний забезпечуватиме постійну поліцейську присутність у громаді, а його номер телефону буде у абсолютно кожного місцевого мешканця. Завдяки цьому дільничний офіцер оперативно реагуватиме на будь-які виклики, розв’язуватиме як побутові проблеми, так боротиметься зі злочинністю.

Начальник Чернігівського районного управління поліції Олег Калита додав, що поліцейські докладуть максимум зусиль для забезпечення порядку, злагоди в громаді та своєчасне реагування і розв’язання як дрібних, так і вагомих проблем.

– Запуск такого важливого проекту в Олишівці означає, що ця громада дійсно піклується про безпеку та добробут громадян. Хочу завірити, що дільничний офіцер ефективно працюватиме й над попередженням правопорушень, – говорить Олег Калита.

– Довгоочікуване відкриття поліцейської станції – це дійсно одна зі знакових подій в розвитку нашої громади. Безпека є важливою складової добробуту громадян. Я вважаю, що такі проекти сприяють зниженню рівня злочинності не лише в конкретній громаді, а й в країні в цілому, – відзначив голова Олишівської ОТГ Сергій Малець. – Завдяки станції наш дільничний зможе швидше та якісніше реагувати на повідомлення, орієнтуватися на потреби громадян, запобігати та протидіяти злочинності. Тому я дякую всім, хто долучився до втілення цієї програми в життя.

Дільничний офіцер Юрій Положухно працює в Олишівці з 2006 року. Поліцейський постійно комунікує з населенням, тому в громаді його добре знають і довіряють.

– До Олишівської громади входять 6 населених пунктів, де мешкають близько 3 тисяч осіб. У цій громаді я живу, тому досконало знаю стан справ та всі проблемні питання. Передусім займатимуся розкриттям майнових злочинів, працюватиму над попередженням домашнього насильства, продовжу проводити профілактичну роботу з інформування громадян про шахрайські схеми. Я цілодобово на зв’язку з громадянами та селищним головою, адже відтепер за свою роботу передусім звітую перед ними, – пояснює Юрій Положухно.

Як відзначив заступник начальника Управління превентивної діяльності Андрій Зеляк, з початку року на Чернігівщині відкрилися 8 поліцейських станцій.

– Минулого року ми почали впровадження на Чернігівщині проекту «Поліцейський офіцер громади». Нині на пропозицію втілити його в своїй громаді відгукнулися 42 ОТГ з 57-ми. Загалом в області вже працюють 18 поліцейських станцій. Ще 6 станцій мають запрацювати цього літа. Загалом до кінця року ми плануємо запустити поліцейські станції у 25 громадах.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/87789 Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 14:53:25 +0300

17 червня на території ДП "Комбінат "Айстра" Державного агентства резерву України", що в місті Чернігові проведені спільні штабні тренування з органами управління та силами ланок територіальної та функціональних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту з практичним відпрацюванням спільних дій територіальної підсистеми  єдиної державної системи цивільного захисту області під час виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій і небезпечних подій на об'єктах та підприємствах паливно-енергетичного комплексу.

http://www.youtube.com/watch?v=CEtZsQ8geis

]]>
В області у повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за травень http://monitor.cn.ua/ua/style/87788 Відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області завершили фінансування щомісячних страхових виплат за травень, кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для 3 039 осіб. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 14:53:00 +0300 На це направлено 7,2 мільйони гривень.

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності. Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

Середній розмір допомоги за підсумками п’яти місяців 2021 року склав 2 308,55 грн.

Загалом з січня по травень 2021 року відділеннями нараховано щомісячні страхові виплати для потерпілих або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму 39 млн гривень.

Фонд соціального страхування України в Чернігівській області

]]>
Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА http://monitor.cn.ua/ua/economics/87787 За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції в травні 2021 р. в області становив 101,1%, в Україні – 101,3%. Економіка article Fri, 18 Jun 2021 14:46:02 +0300 На споживчому ринку області в травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%.

Найбільше (на 10,2% та 7,9%) подорожчали фрукти і олія соняшникова. На 1,3%–4,1% зросли ціни на кисломолочну продукцію, сметану, безалкогольні напої, макаронні вироби, хліб, сало, м'ясо та м'ясопродукти, масло. Водночас на 28,6% подешевшали яйця, на 3,9% – овочі, на 1,3% – рис.

Ціни на тютюнові вироби підвищилися на 2,4%.

Природний газ подорожчав на 11,2%, проїзд у залізничному пасажирському транспорті – на 2,4%, паливо та мастила – на 1,3%.

Головне управління статистики у Чернігівській області

]]>
Антоній Баришевський: сольна програма у “Сіверських музичних вечорах” http://monitor.cn.ua/ua/culture/87786 Один з найіменитіших сучасних піаністів України, лауреат десятків міжнародних конкурсів і всеукраїнських фестивалів Антоній Баришевський представив свою сольну програму чернігівським глядачам 17 червня в рамках ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики “Сіверські музичні вечори”. Культура article Fri, 18 Jun 2021 12:24:00 +0300 Концерт відбувся на сцені Чернігівської музичної школи №1 ім. С.Вільконського.

Представляючи музиканта публіці, засновник і художній керівник фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач зауважив: “Я хочу сказати тільки про те, що знаменитий Вадим Руденко вважає Антонія Баришевського найкращим піаністом України; я цілком приєднуюсь до цієї думки”.

Двадцятий фестиваль “Сіверські музичні вечори” присвячений 250-річчю з дня народження Людвіга ван Бетховена. Творчість великого німецького композитора посідає особливе місце в репертуарі Антонія Баришевського. Сольну програму, презентовану на фестивалі, розпочала лірична, навіть інтимна соната №30 мі мажор Бетховена - за словами Ромена Ролана, “пісня серця” композитора.

Також у насичену, різнопланову концертну програму увійшли “Образи” Оскара Коломіни, Ноктюрн фа мінор і Мазурка до мажор Фридерика Шопена, “Тріана” Ісаака Альбеніса, Прелюдія і фуга ре мажор Йоганна Себастьяна Баха, Соната №12 фа мажор Вольфганга Амадея Моцарта, “Карнавал” Роберта Шумана. Виконання кожного твору супроводжувався короткою анотацією музиканта.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

]]>
Прилуки: питання погашення заборгованості із заробітної плати обговорили на черговому засіданні комісії http://monitor.cn.ua/ua/style/87785 17 червня у малій залі міської ради відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 12:16:00 +0300 На засіданні розглядалися питання щодо стану погашення заборгованості по заробітній платі на підприємствах, в установах та організаціях міста; стану погашення заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України та відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгових пенсій; стану адміністрування єдиного соціального внеску по м. Прилуки та заборгованості по податках і зборах до бюджету станом на 01.06.2021 року.

Заслухано керівника КП «Міськсвітло» Шаповала Є.Д. про вжиті заходи для ліквідації зарплатного боргу.

]]>
Ніжин: "Безпечне місто" - потужна програма для розкриття та недопущення злочинів http://monitor.cn.ua/ua/style/87784 17 червня міський голова Олександр Кодола та радник міського голови Сергій Охонько відвідали пункт відеоспостереження, куди надходить інформація з камер відеонагляду. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 12:00:19 +0300 Цього року відбулось запровадження дуже важливого проекту під назвою «Безпечне місто».

«Ми реалізували два великих проекти, на які було виділено кошти з міського бюджету в сумі 2,3 млн грн. Зокрема 900 тис грн пішло на забезпечення відеонаглядом залізничного вокзалу. На жаль, до цього року там не було жодної відеокамери, а це ключова залізнична гілка всієї Чернігівщини, де кожного дня тисячі людей пересувається і користується послугами залізниці. Тому, на сьогодні там встановлена 21 відеокамера. Там є відеокамери з розпізнаванням обличчя, камери, які ідентифікують номерні знаки. Загалом на сьогодні по місту вже встановлено 57 відеокамер, з яких 11 розпізнають номерні знаки, і 7 – обличчя», - акцентував міський голова Олександр Кодола.

Олександр Кодола наголосив, що на Чернігівщині є лише 8 відеокамер, які розпізнають обличчя, 7 з яких вже працюють в Ніжині.

«Це сильний поштовх для співпраці з правоохоронними органами по розкриттю різних злочинів. Зокрема мене турбують акти вандалізму, які відбуваються в нашому місті. Міська влада працює над благоустроєм міста, над тим, щоб місто розвивалось і було більш комфортним для проживання. На жаль, є багато випадків, коли люди не цінують те, що робиться в місті і просто руйнують те, що бачать, особливо в стані алкогольного сп’яніння.

Тому, я хочу звернутись до всіх ніжинців і гостей, якщо ви захочете в місті Ніжині порушити закон – ми вас ідентифікуємо, знайдемо і ви будете відповідати відповідно до чинного законодавства», - зауважив Олександр Кодола.

На думку міського голови, безпека і порядок – це те, над чим маємо працювати спільно з національною поліцією.

«Приємно, що нарешті вперше за останні чотири роки ми якісно почали реалізувати цю програму. Адже аналітичні камери відеоспостереження застосовуються в усіх найрозвинутіших містах світу. І сьогодні ми бачимо вже реальні результати. Це тільки перший крок, надалі дуже багато потрібно провести роботи, а саме – створення баз злочинців, щоб їх можна було ідентифікувати. А з боку міської ради і міського голови ми будемо робити все можливе, щоб цей проект реалізувався і збільшувався в своїх масштабах», - запевнив радник міського голови Сергій Охонько.

«Хотілось би подякувати міському голові і депутатському корпусу за те, що вони відкликались на прохання правоохоронних органів і встановили 57 відеокамер. Ця мережа буде допомагати в боротьбі зі злочинністю дуже суттєво. Автомобільний транспорт і пішоходи будуть моніторитись і розпізнаватись. Це набагато покращить ефективність роботи поліції, швидкість реагування на правопорушення. За допомогою відеоспостереження ми матимемо відеоматеріали, які можна використовувати як доказ у кримінальних провадженнях. Щоб розвивати всю цю систему ми зробимо аналіз вчинених кримінальних правопорушень на території міста, будуть визначені місця, де ці правопорушення вчиняються, в тому числі акти вандалізму, місця концентрації ДТП і т.д. Ми будемо звертатись до депутатського корпусу задля розширення співпраці та подальшого встановлення відеокамер, які будуть нам допомагати і запобігати вчиненню правопорушень», - наголосив начальник Ніжинського відділу поліції Володимир Духно.  

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

]]>
Програма DOBRE запрошує до навчання в Чернігівській літній школі громадського активіста http://monitor.cn.ua/ua/style/87782 Представників громадських організацій, ініціативних груп та активних громадян з громад-партнерів програми DOBRE запрошуємо до навчання в Чернігівській літній школі громадського активіста, яку організовує ГО “Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень” спільно з громадським об'єднанням “Спілка ініціатив Чернігівщини”. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 11:40:58 +0300 Школа - це триденне інтенсивне  навчання  в темі громадського активізму та роботі громадських організацій, яке відбудеться на базі відпочинку поблизу Чернігова.

Під час Школи в тренінгові формі та з практичними заняттями будуть розкриті теми  роботи громадських організацій, командотворення, залучення ресурсів, проведння локальних досліджень проблем громад, написання та реалізації проєктів.

Також буде надана консультація щодо участі  конкурсі грантів для громадських організацій  та ініціативних груп від програми DOBRE, який буде оголошений у липні.

Перша Школа відбудеться 2 - 4 липня 2021 року для представників  Менської, Сновської, Корюківської, Новгород-Сіверської  та Сосницької територіальних громад

Друге навчання заплановане на 16 - 18 липня для представників Ніжинської, Лосинівської, Любечської, Тупичівської та Коропської ТГ

Участь в школі безкоштовна. Кількість місць обмежена. Планується,  що в Школі візьме участь 5 - 6 осіб з кожної громади.

Учасникам забезпечуються проживання, харчування, роздаткові матеріали  та трансфер до місця проведення заходу.

Для участі  необхідно зареєструватися за посиланням  https://cutt.ly/CnJdKCS

Відібрані учасники отримають запрошення до участі в Школі не пізніше як за 5 днів до проведення заходу.

Контактна особа Наталія Висіканець, vysikanetsn@gmail.com, тел.: 0952850539

]]>
У Чернігові відкрили пункт вакцинації проти COVID-19 для всіх бажаючих http://monitor.cn.ua/ua/style/87781 У Чернігові створений пункт вакцинації проти COVID-19 для всіх бажаючих. Він працюватиме по вихідних і вперше відкриеться вже 19 червня. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 11:37:00 +0300 Пункт вакцинації розташований у приміщенні колишньої Деснянської районної ради (просп. Перемоги, 141 - на «5 кутах») на третьому поверсі (в актовій залі). На цьому тижні він працюватиме в суботу і понеділок, у зв’язку з тим, що неділя – це свято Трійці. А з наступного тижня кожна субота і неділя будуть робочі.

Проведення вакцинації буде тривати з 8 ранку по 15 годину дня, по «живій» черзі.

Вакцинуватися зможуть люди віком 18 років і старше.

При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і телефон. Вакцинація буде проводитися вакциною CoronaVac китайського виробництва.

]]>
Як гідно відзначити 25-річчя Конституції України обговорили в ОДА http://monitor.cn.ua/ua/style/87779 Концепцію проведення заходів з нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України обговорили 17 червня на робочій нараді під керівництвом заступниці голови ОДА Олени Думи. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 11:21:22 +0300 У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Чернігівської міської ради.

 - Наше спільне завдання – гідно відзначити 25-річчя Конституції України. Необхідно консолідувати наші зусилля та організувати всі заходи креативно, цікаво, змістовно та з урахуванням інтересів громадськості, - наголосила Олена Дума.
Одним із пріоритетних питань для обговорення стала урочиста церемонія розгортання Рушника єдності. До цього дійства долучаться керівники області та міста, представники 57 територіальних громад та жителі регіону, що стане символом єднання та прикладом для всієї України.

Обговоривши попередній план проведення заходів, учасники наради внесли необхідні корективи.

]]>
У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація http://monitor.cn.ua/ua/style/87778 За словами фахівців Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, від початку року і досі Чернігівська область залишається благополучною по інфекційних захворюваннях тварин. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 11:09:54 +0300 З-поміж іншого це є наслідком наполегливої роботи Держпродспоживслужби, в тому числі у напрямку активізації профілактичних заходів. Зокрема, від січня по травень включно спеціалісти державної ветеринарної медицини області зробили майже 5 мільйонів щеплень та здійснили близько 52 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин.

Крім того, у 2021 році на  засіданнях ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації і при районних, міських державних адміністраціях обговорювались питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб тварин. Загалом відбулось 33 таких зібрання, на яких були ухвалені  відповідні рішення.

Від початку року регіон повністю благополучний по АЧС. Також в області не зареєстровано жодного випадку захворювання на сказ. Протягом січня-травня у населених пунктах Чернігівщини спеціалісти державних лікарень ветмедицини щепили антирабічною вакциною 4770 голів ВРХ, 29 - дрібної рогатої худоби, 36 коней, 45309 собак та 40832 котів. Для лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у мисливських угіддях регіону відібрано 580 зразків.

Відповідно до моніторингу губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби проведено облік поголів’я старше трьох років у господарствах різних форм власності, зроблений аналіз забою великої рогатої худоби  на м’ясопереробних підприємствах області, відібрані відповідні проби та направлені на дослідження до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи.

]]>
Обстановка на кордоні. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/87777 Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 11:08:06 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Порушень державного кордону України не допущено, пункти пропуску, які продовжують свою роботу, працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

На ділянці Чернігівського прикордонного загону функціонує 3 пункти пропуску через державний кордон України : міжнародний автомобільний пункт пропуску «Сеньківка», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нові Яриловичі», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Славутич».

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 2136 осіб та 958 транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано збільшення кількості пропущених через державний кордон громадян на 6% та зменшення кількості пропущених через державний кордон транспортних засобів на 7%.

Мобільний додаток для контролю режиму самоізоляції «Вдома» встановлено 98 особам. Осіб, які відмовились від встановлення мобільного додатку не було.

В пунктах пропуску 4 іноземцям вручено 4 постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі на території України.

Пропущено за наявності ПЛР-тесту 549 осіб.

Температурний скрінінг, що проводиться відносно громадян, які в’їжджають до України, проведено у 1224 осіб. Випадків виявлення осіб з підвищеною температурою або явними ознаками вірусних захворювань не зафіксовано.

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/87776 Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 червня травня по 8:00 18 червня 2021 року. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 09:00:34 +0300 Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.


Пожежі – 6:

пожежі в житловому секторі – 3 :

- в  с. Тур'я Корюківського району  (Сновська ТГ)  по вул. Лащенко, 8 о 13 год. 50 хв. 17 червня сталася пожежа житлового будинку (4х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна), що не експлуатується. Вогнем пошкоджена покрівля на площі 3 кв.м та стіни на площі 1,5 кв.м. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

- в с. Дягова  Корюківського району  (Менська ТГ)  по вул. Луговій,14 о 15 год. 52 хв. 17 червня  сталася пожежа житлового будинку (8х10 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем пошкоджені перекриття на площі 2 кв.м та електролічильник. Причина пожежі - коротке замикання електромережі.

- в  м. Прилуки  по вул. Трубарівській, 17 о 04 год. 34 хв. 18 червня сталася пожежа житлового будинку (6х8 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджені перекриття, стіни на площі 25 кв.м та майно. Причина пожежі - коротке замикання електромережі..

пожежі на транспорті – 1:

- в с. Курінь Ніжинського  району  (Бахмацька ТГ)  по вул. Міщенка біля будинку №65 о 14 год. 19 хв.  17 червня сталася пожежа телескопічного навантажувача "МАNITOU MLT 735-120 LSU". Вогнем пошкоджено моторний відсік навантажувача. Причина пожежі та збитки встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття – 2 :

- біля смт Ріпки  Чернігівського району  (Ріпкинська ТГ) о 20 год. 25 хв. 17 червня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,5 га.

- біля м. Борзна   Ніжинського   району  (Борзнянська ТГ) о 21 год. 05 хв. 17 червня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1 га.

Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.


Виявлення та знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни – 2:

- групою піротехнічних робіт та підводного розмінування ГУ ДСНС України у Чернігівській області о 09 год. 40 хв. 17 червня знищена ручна граната Ф-1 часів Другої світової війни, яку було виявлено 16червня  на відкритій території в смт  Куликівка Чернігівського району (Куликівська ТГ) по вул. Коцюбинського.

- групою піротехнічних робіт та підводного розмінування ГУ ДСНС України у Чернігівській області о 12 год. 10 хв. 17 червня знищений артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни, який було виявлено о 10 год. 25 хв. 17 червня на відкритій території в с. Киселівка Чернігівського району (Киселівська ТГ).


Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин –  13 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.


Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 17 червня по  20 годину 18 червня очікується  мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 7-12 м/с. Температура вночі  12-17º, вдень 23-28º тепла.
По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний 7-12 м/с. Температура вночі 15-17º, вдень 26-28º тепла.

]]>
В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/87775 Серед них - 32 дитини та 6 медпрацівників. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 08:57:07 +0300 Також за минулу добу:
◾ госпіталізовано – 585 осіб;
◾ летальних випадків – 50;
◾ одужало – 2 312 осіб;

За добу протестовано:
◾  методом ПЛР – 25 888 осіб,
◾  методом ІФА – 9 342 особи,
◾  експрес-тестами – 15 969 осіб.

За весь час пандемії в Україні:
◾  захворіло – 2 228 192 особи;
◾  одужало – 2 147 972 особи;
◾  летальних випадків – 51 952;
◾  проведено ПЛР-тестувань – 10 629 744.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (207), Харківській (68), Донецькій (61), Київській (54) та Дніпропетровській (50) областях.

]]>
Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/87774 Аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області на підставі інформації, отриманої від управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Чернігівській області виявлено схему, за результатом якої зменшено накопичене від’ємне значення по податку на додану вартість на суму понад 300 тис грн та упереджено відшкодування ПДВ на суму понад 100 тис гривень. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 08:04:04 +0300 Відповідно до норм податкового законодавства перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов’язань певного звітного періоду формує від’ємне значення з ПДВ, яке може переноситися до декларації наступного звітного періоду та впливати на зменшення у ньому суми податкових зобов’язань.

Оформлення нереальних операцій та не відображення в податковому обліку їх реальних обсягів призводить до накопичення такого від’ємного значення по ПДВ, а в подальшому до незаконного відшкодування ПДВ несумлінним платникам податків.

Так, одним із суб’єктів господарювання реального сектору економіки здійснювались операції по придбанню добрив на митній території України у несумлінних платників, які шляхом маніпулювання марками цих добрив нарощували обсяги їх придбання. При цьому кінцевий споживач не мав достатніх земельних площ для внесення цих добив у відповідності до норм їх застосування.
Як наслідок, до податкових органів були подані завідома неправдиві відомості в податкових деклараціях, за якими заявлено відшкодування ПДВ з бюджету.

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на неухильне дотримання вимог законодавства при складанні первинних бухгалтерських документів та податкової звітності з ПДВ з метою уникнення податкових наслідків при його відшкодуванні.

]]>
Вбивство пенсіонерки за 7300 гривень – судитимуть 27- річного чернігівця http://monitor.cn.ua/ua/style/87773 Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 27-річного мешканця Чернігова за фактами умисного вбивства з корисливих мотивів та розбою (п. 6 ч. 2 ст. 115 та ч. 4 ст. 187 КК України). Стиль article Fri, 18 Jun 2021 07:49:00 +0300 Установлено, що у березні 2021 року у с. Довжик Чернігівського району підозрюваний прийшов до будинку, в якому мешкала 81-річна пенсіонерка, через незамкнені двері потрапив у помешкання та, погрожуючи предметом схожим на пістолет, став вимагати у потерпілої гроші. Коли та відмовила, молодик повалив літню жінку на підлогу і завдав їй не менше п’ятнадцяти ударів молотком по голові. Від отриманих ушкоджень пенсіонерка померла на місці події.

Вбивши жінку, нападник обшукав її будинок, в одній з кімнат знайшов 7300 грн та заволодів ними.
До відома: санкція п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури

]]>
Поліція затримала чоловіка, який понад рік переховувався від відбування покарання http://monitor.cn.ua/ua/style/87772 Оперативники Новгород-Сіверської районної поліції встановили місцезнаходження чоловіка, якого в лютому 2020 року Коропський районний суд Чернігівської області засудив до 4 років позбавлення волі за грабіж. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 07:31:12 +0300 Як встановили поліцейські під час досудового розслідування, наприкінці вересня 2018 року четверо осіб проникли у приватний будинок на Коропщині. Один зі зловмисників наніс 26-річному власнику помешкання легкі тілесні ушкодження. Після чого чоловіки заволоділи майном потерпілого.

Кримінальна поліція оперативно встановила причетних до скоєння цього правопорушення осіб. Ними виявилися жителі Коропського та Прилуцького районів віком від 20 до 26 років.

Слідчі Коропського відділення поліції провели досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, які заволоділи чужим майном за попередньою змовою (частина 2 статті 186 Кримінального кодексу України).

В лютому 2020 року Коропський районний суд визнав усіх чоловіків винними у скоєнні грабежу. Утім, один із засуджених вирішив уникнути відбування покарання та більше року переховувався на Київщині. Стало відомо, що чоловік приїхав в Коропську громаду. Його оперативно затримала поліція та доставила до слідчого ізолятора.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили ручну гранату та артилерійський снаряд http://monitor.cn.ua/ua/style/87771 17 травня о 09:40 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області у встановленому порядку знищено ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни. Стиль article Fri, 18 Jun 2021 07:27:02 +0300 На небезпечну знахідку напередодні ввечері натрапив місцевий мешканець смт Куликівка під час покосу трави біля свого подвір`я. Чоловік негайно повідомив правоохоронців і до приїзду піротехніків місце виявлення вибухонебезпечного предмета охороняли працівники Національної поліції.

Цього ж дня о 12:10 знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм, який був виявлений зранку на відкритій території біля с. Киселівка Чернігівського району. Небезпечну знахідку помітили місцеві мешканці та повідомили рятувальникам. При додатковому обстеженні прилеглої території інших вибухонебезпечних предметів піротехніки не виявили.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
18 червня – День стійкої гастрономії http://monitor.cn.ua/ua/rest/87770 21 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № 71/246 проголосила 18 червня Днем стійкої гастрономії (Sustainable Gastronomy Day). Відпочинок article Fri, 18 Jun 2021 07:17:11 +0300 Дане рішення було продиктовано тим, що гастрономія – важливий елемент культурного самовираження будь-якого народу, пов'язаний з природним і культурним розмаїттям світу. А також тим, що всі культури і цивілізації можуть сприяти сталому розвитку і відіграють вирішальну роль в його досягненні.

Мета Дня – привернути увагу світової спільноти на тій ролі, яку стійка гастрономія може зіграти в досягненні цілей в області стійкого розвитку, в тому числі за рахунок прискорення сільськогосподарського розвитку, підвищення продовольчої безпеки, поліпшення харчування людей, забезпечення сталого виробництва продовольства та збереження біорізноманіття.

В основу рішення також лягла резолюція «Перетворення нашого світу: Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року», в якій Генасамблея затвердила в 2015 році всеосяжний набір універсальних і орієнтованих на перетворення цілей і завдань в галузі сталого розвитку, в цей День ООН пропонує всім державам-членам, організаціям системи організації Об'єднаних Націй, інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати День стійкої гастрономії відповідно до національних пріоритетів.

]]>
18 червня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/87769 ВІТАЄМО! Відпочинок article Fri, 18 Jun 2021 07:13:15 +0300 Авраменко Тетяна Петрівна
Баранова Тетяна Сергіївна
Демченков Ярослав Сергійович
Заіка Володимир Миколайович
Клименко Тетяна Іванівна
Лущай Ігор Олександрович
Миненок Олена Павлівна
Поводиш Тетяна Володимирівна
Шульга Юлія Олексіївна


Хочете, щоб знали про іменинників все? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
Виявлено 19 нових випадків COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/87768 За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19. Стиль article Thu, 17 Jun 2021 16:42:34 +0300 Проведені ПЛР-дослідження підтвердили захворювання у дев’ятьох чернігівців, двох ніжинців, стількох же мешканців Менського району. По одному інфікованому – у Прилуках, Коропському, Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському і Сновському районах. Усі вони госпіталізовані до лікарень області.

На жаль, маємо ще чотири летальні випадки. Від ускладнень, спричинених вірусом COVID-19, померли 81-річна жінка з Менського району, троє чернігівців: двоє чоловіків 75 й 52 років та 66-річна жінка. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким померлих.

За минулу добу від коронавірусної інфекції в області одужало 160 хворих. З них 96 чернігівців, п’ятеро прилучан, троє ніжинців, стільки ж мешканців Коропського і Куликівського районів. По чотири одужалих у Козелецькому, Корюківському, Семенівському й Сновському районах, по два – у Бобровицькому, Борзнянському, Городнянському, Ніжинському, Новгород-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Ічнянському та Чернігівському. Семеро хворих одужало у Бахмацькому районі, шестеро – у Менському, по одному – у Ріпкинському, Срібнянському і Варвинському. З них 21 особа перебувала на лікуванні в закладах охорони здоров’я.

Загалом на Чернігівщині 57 376 випадків захворювання COVID-19, з них:
– 55 424 пацієнти одужали;
– 410 — лікуються амбулаторно;
– 91 — перебуває на госпіталізації у медзакладах;
– 1353 летальні випадки;
– 98 осіб померли із супутнім діагнозом COVID-19.

За минулу добу в області провели понад 1200 досліджень.

]]>
Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/education/87767 Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини Освіта article Thu, 17 Jun 2021 15:00:41 +0300 Запровадження карантинних норм також погіршило ситуацію. За статистикою у 2020 році в судах на розгляді перебували 1877 проваджень щодо домашнього насильства. Роком раніше, у 2019, таких справ було втричі менше — 626.  І це тільки ті випадки, які дійшли до суду, загалом у 2020 році зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї. Зокрема, 180 921 звернення надійшло від жінок, 27 676 — від чоловіків та 2 756 — від дітей.

Держава опікується правами постраждалих від домашнього насильства, зокрема дана категорія громадян має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги (з видами послуг, які надає система БПД ви можете ознайомитись тут).

Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини за участі Віктора  Вальчука, національного експерта і тренера із запобігання та протидії домашньому та ґендерно зумовленому насильству. До заходу, також, долучились Волонтери БПД, що співпрацюють з Регіональним центром з надання БВПД у Чернігівській області.

Під час вступного слова директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко зазначила, що випадки проявів домашнього насильства є ганебним явищем, з яким суспільство не повинно миритись, а тим більше заплющувати на це очі. Працівники системи безоплатної правової допомоги – це люди, які безпосередньо контактують з клієнтами та забезпечуються надання правової допомоги, тому даний захід є хорошою можливістю освіжити старі знання та отримати нові від людини, яка є фахівцем в галузі надання правової допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Під час тренінгу Віктор Вальчук розповів про особливості спілкування з особою, яка постраждала від домашнього насильства та надав наступні поради,  а саме:
     Беріть на себе ініціативу в питаннях про домашнє насильство – не чекайте, що особа сама все розповість. Це показує, що ви берете на себе професійну відповідальність за її ситуацію, і це допомагає будувати довірчі відносини.
    Уникайте ставити питання про домашнє насильство особі в присутності члена сім’ї або дітей.
    Будьте терплячі з постраждалими особами, майте на увазі, що в умовах кризи вони можуть мати суперечливі почуття.
    Уникайте непотрібних перебивань і задавайте уточнюючі питання тільки після того, як особа завершить свою розповідь. Уникайте пасивного слухання. Це може змусити особу думати, що ви не вірите їй, і що вона не права, а кривдник правий. Уважно прислухайтеся до її переживань і переконайте її, що її почуття, емоції виправдані.

Для того, щоб перевірити засвоєння теоретичного матеріалу Віктор Вальчук провів роботу з групою для наочної демонстрації важливості навиків активного слухання.

Відбулось обговорення  алгоритму взаємодії  суб’єктів відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству, який визначений постановою КМУ №658 від 22 серпня 2018 року.

Окремо було звернено увагу на важливість вміння ідентифікувати випадки домашнього насильства.  На даний час виокремлюють чотири види домашнього насильства, серед яких:

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру;

Психологічне насильство – форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

Сексуальне насильство – форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;

Економічне насильство – форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Найбільш важко ідентифікувати саме економічний вид домашнього насильства, оскільки, в більшості випадків, зберігання документів чи грошей чоловіком в недоступному для жінки місці є нормою та не сприймається як утиск прав жінки. Хоча, як показує практика, в критичних ситуаціях саме неможливість  покинути оселю з документами змушує жінок терпіти прояви домашнього насильства, – зазначив Віктор Вальчук.

]]>
Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник http://monitor.cn.ua/ua/style/87764 Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129 кілометрі автодороги “Київ-Чернігів-Нові Яриловичі” сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник. Стиль article Thu, 17 Jun 2021 13:25:51 +0300 Постраждалих немає.

Прибувши на місце та поспілкувавшись з водієм, патрульні звернули увагу, що у водія наявні зовнішні ознаки алкогольного сп’яніння. Громадянин категорично відмовився проходити огляд на визначення стану сп’яніння.  

Патрульні склали на 25-річного порушника два адміністративних протоколи: за ст. 130 (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння) та ст. 124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, дорожніх споруд чи іншого майна) КУпАП.

Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб http://monitor.cn.ua/ua/style/87763 За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 червня в області першою та другою дозою щеплено 47 982 людини. Стиль article Thu, 17 Jun 2021 13:19:51 +0300 З них:

- вакциною AstraZeneca – 21 515 (17 999 перша доза + 3 516 друга);

- вакциною CoronaVac – 13 477 (11 571 перша доза + 1906 друга);

- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 12 990 (10 657 перша доза + 2 333 друга).

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб, з них:

- вакциною AstraZeneca – 529 (друга доза);

- вакциною CoronaVac – 671: 611 перша доза + 60 друга (маломобільні групи, їхні опікуни, критично важливі структури, ПЕК);

- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 738: 735 перша доза + 3 друга (працівники інтернатних закладів, будинків для людей похилого віку, соціальної сфери, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку, працівники критично важливих структур державної безпеки (ДСНС, прикордонники), працівники освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування).
 

]]>
За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну http://monitor.cn.ua/ua/style/87762 Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону. Стиль article Thu, 17 Jun 2021 11:53:00 +0300 Під час здійснення контрольних заходів в пункті пропуску Сеньківка охоронці кордону відділу Гірськ виявили подружжя, які в квітні 2021 року здійснили незаконний в’їзд-виїзд до Автономної Республіки Крим.

Оскільки на півострів вони потрапили з порушенням встановленого порядку в’їзду та виїзду, у в’їзді на територію України їм відмовили.

Крім того, прикордонники заборонили вказаним іноземцям  в’їзд в Україну терміном на три роки.

]]>
Олександр Кодола провів координаційну раду з правоохоронцями http://monitor.cn.ua/ua/style/87761 Міський голова Олександр Кодола провів координаційну раду з представниками правоохоронних органів щодо криміногенної обстановки та дотримання правопорядку. Стиль article Thu, 17 Jun 2021 11:42:08 +0300 Ніжинський міський голова Олександр Кодола наголосив, що на вулицях Ніжина збільшили кількість камер відеоспостереження, у тому числі камер з функцією розпізнавання облич і номерних знаків автомобілів.

Тепер таких пристроїв у Ніжині 57. Серед них 11 – з додатковими функціями розпізнавання.
«До 2021 року на вокзалі не було жодної камери відеонагляду, хоча це ключова станція області. Ми додали багато камер по місту. Це серйозний крок в питанні безпеки міста», - зазначив Олександр Кодола.

Начальник Ніжинського відділу поліції Володимир Духно поінформував, що у порівнянні з минулим роком у місті зменшилась кількість злочинів, ДТП, п’яних дебошів. Хоча, за словами Володимира Духна, збільшилась кількість нетверезих водіїв.

Під час координаційної ради Олександр Кодола обговорив з правоохоронцями ситуацію щодо вандалізму та крадіжок квітів з міських клумб.
Правоохоронці запевнили, що нетверезих осіб у вечірній час стало менше, адже за ініціативи міського голови Олександра Кодоли виконавчий комітет прийняв рішення про заборону торгівлі спиртними напоями після 22 години вечора.

Також під час засідання обговорили особливості роботи правоохоронців під час святкування Трійці та Дня Конституції України, закупівлю швидких тестів на визначення наркотичних речовин в організмі затриманих і проблеми, пов’язані з паркуванням автомобілів на вулицях міста.

«Найближчим часом ми розпочнемо наводити порядок з паркуванням автомобілів. І нам буде необхідна підтримка нацполіції, адже, на жаль, водії часто залишають свої автомобілі там, де це не дозволено правилами дорожнього руху та на тротуарах і проїжджій частині. Особливо в зимовий період такий спосіб паркування доставляє багато клопоту при чищенні вулиць від снігу», - зазначив міський голова Олександр Кодола.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

]]>
Шляхом конкурсу обрано ще трьох керівників навчальних закладів у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/education/87760 Відбулася друга черга захистів перспективних планів у конкурсі на заміщення вакантних посад директорів чернігівських шкіл. Освіта article Thu, 17 Jun 2021 11:39:19 +0300 16 червня комісія визначалася з майбутніми директорами НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно – технологічний ліцей № 16» і загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №18 та №34.

За результатами конкурсу на посаду керівника ЗОШ №34 було переобрано нинішнього директора цієї школи Носача Олександра Борисовича, у ЗОШ №18 директором було обрано Хоменко Ірину Миколаївну, а школу-ліцей № 16 тепер очолить Докіна Наталія Юріївна.

Від імені всієї конкурсної комісії її голова Олександр Ломако привітав переможців відбору і побажав їм плідної праці.

Конкурси серед претендентів на посади керівників семи закладів загальної середньої освіти проходть у Чернігівській міській раді цього  тижня. Обираються директори загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 5, № 14, № 18, № 34, загальноосвітньої школи І ступеня № 36 і комунальних закладів «Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно – технологічний ліцей № 16» та «Чернігівський навчально – реабілітаційний центр № 1» Чернігівської міської ради.

Після вивчення конкурсною комісією поданих претендентами документів, мотиваційних листів і перспективних планів розвитку навчального закладу до участі в конкурсному відборі на посади керівників цих закладів допущено 14 кандидатів.

Довідково: перший конкурс на посади директорів шкіл у Чернігові відбувся в 2017 році. Відтоді вакансії на ці посади заповнюються тільки через такий відбір.

Рішення Чернігівської міської ради від 17.08.2017 року № 22/VII-15 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста Чернігова, що належать до комунальної форми власності»

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>