Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток http://monitor.cn.ua/ua/culture/100465 Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства. Культура article Fri, 26 Jul 2024 12:19:58 +0300 В умовах збройних конфліктів та військових агресій захист об'єктів культурної спадщини набуває особливого значення, оскільки ці об'єкти часто стають мішенями для атак, спрямованих на підрив культурної ідентичності та морального духу нації.
Україна, з її багатою історією та культурною різноманітністю, володіє величезною кількістю об'єктів культурної спадщини, які представляють чималу цінність не лише для українського народу, але й для всього людства. Однак, із початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в лютому 2022 року ці об'єкти опинилися під серйозною загрозою. Численні музеї, історичні будівлі, пам'ятники та археологічні пам'ятки зазнали пошкоджень або повного руйнування внаслідок бойових дій.
Фіксування даних пошкоджень є вельми важливим для документування військових злочинів, що може слугувати доказовою базою у міжнародних судах; планування майбутніх реставраційних робіт та оцінки необхідних ресурсів; залучення міжнародної підтримки та фінансування для захисту і відновлення культурної спадщини; створення історичного запису для майбутніх поколінь про масштаби руйнувань; підвищення обізнаності світової спільноти щодо проблеми знищення культурного надбання України. За повідомленням МКІП від 06.05.2024 р. зафіксовано подальше зростання кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини внаслідок російської агресії. Станом на цю дату загальна кількість зруйнованих або пошкоджених пам’яток досягла 1062. З них 123 пам'ятки національного значення, 864 – місцевого значення, та 75 щойно виявлених об'єктів культурної спадщини.
Рейтинг областей за кількістю пошкоджених або знищених росіянами пам’яток
ГО «Антикорупційний штаб» зібрала дані від обласних державних адміністрацій по всій країні, що дозволило створити комплексну картину пошкоджень та руйнувань культурних пам'яток.
Ми зробили рейтинг областей з втратами об’єктів культурної спадщини. Рейтингувати втім дуже складно, бо кожна пам’ятка має свою унікальність та цінність, але ми вирішили показати найбільші кількісні показники в залежності від областей по втратах. Втім, наголошуємо: кожна пам’ятка має неймовірне значення і пошкодження або знищення кожної — це трагедія.
Отже, рейтинг виглядає наступним чином:
1. Харківська область: 279 пошкоджених об'єктів культурної спадщини, зокрема 12 музеїв, 2 пам'ятки археології, 6 пам'яток та щойно виявлених об'єктів монументального мистецтва, 63 пам'ятки історії, 196 пам'яток архітектури та містобудування.
2. Донецька область: 127 пошкоджених об'єктів, з них 66 історичних, 55 архітектурних, 4 монументального мистецтва, 2 археологічні. З 32 музеїв на початок війни, 14 зараз перебувають на тимчасово окупованій території.
3. Херсонська область: 145 пошкоджених або знищених об'єктів культурної спадщини в області.
4. Одеська область: 116 пошкоджених об'єктів культурної спадщини, у тому числі 18 пам'яток архітектури та містобудування національного значення та 5 музеїв.
5. Чернігівська область: 75 пошкоджених об'єктів, включаючи 44 пам'ятки архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва, 24 об'єкти культурної спадщини та 7 музеїв.
6. Запорізька область: 46 пошкоджених нерухомих об'єктів культурної спадщини та 4 музейні заклади. Близько 70% території області тимчасово окуповано.
7. Миколаївська область: 45 пошкоджених об'єктів, включаючи 6 музеїв.
8. Львівська область: пошкоджено або зруйновано 36 нерухомих об'єктів культурної спадщини внаслідок бойових дій.
9. Луганська область: 34 пошкоджених об'єкти, включаючи 30 нерухомих пам'яток культурної спадщини та 4 приміщення музеїв. Усі об'єкти знаходяться на окупованій території або в зоні бойових дій.
10. Київська область: 31 пошкоджений об'єкт, у тому числі 5 зруйнованих музеїв та 26 пошкоджених об'єктів культурної спадщини.
11. Сумська область: 26 пошкоджених об'єктів культурної спадщини, з них 16 архітектурних, 8 історичних, 2 археологічних. Додатково пошкоджено 2 будівлі музеїв.
12. Полтавська область: пошкоджено 12 об'єктів, з яких 6 належать до культурної інфраструктури, а 6 - до культурної спадщини, за даними Полтавської ОДА з початку повномасштабного вторгнення.
13. Хмельницька область: пошкоджено 10 пам'яток архітектури внаслідок ворожих обстрілів, фіксація пошкоджень здійснюється органами охорони культурної спадщини шляхом складання Акту огляду технічного стану об'єкта.
14. Житомирська область: пошкоджено 4 об'єкти культурної спадщини, з яких 1 національного та 3 місцевого значення, розташовані в Коростенському та Житомирському районах.
15. Закарпатська область: 2 пошкоджені об'єкти – Воловецький будинок культури та Воловецька бібліотека для дорослих.
16. Три області прозвітували про те, що у них пошкоджені по одному об’єкту:
Черкаська область: пошкоджено Міст дев'ятиарковий у складі пам'ятки національного значення "Парк та паркові споруди" (с. Синиця, Уманський район).
Вінницька область: 1 пошкоджений об'єкт – Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського.
Кіровоградська область: 1 пошкоджений об'єкт – Онуфріївська школа №1, пам'ятка містобудування та архітектури місцевого значення.
Аналіз отриманих даних
Варто зауважити, що деякі підсумки нашого рейтингу за кількома областями розходяться з даними Міністерства культури та інформаційної політики України (посилання). Втім, аналітики ГО «Антикорупційний штаб» досліджували дані, які отримували з офіційних відповідей обласних військових адміністрацій. Перелік від Міністерства зроблений раніше – цілком ймовірно, пам’яток станом на початок травня 2024 року було пошкоджено менше, відтак, є і різниця. Але у Харківській області, відповідно до даних Міністерства, 299 пошкоджених пам’яток, тоді як у відповіді Харківської ОВА «Антикорупційному штабу» — 279. Звідки така різниця, невідомо.
Аналіз пошкоджень пам’яток культурної спадщини по областях України малює картину масштабних втрат та героїчних зусиль з їхнього збереження. Вже згадана вище Харківська область стала епіцентром культурної трагедії, втративши 279 безцінних об'єктів. Серед них – величні пам'ятки архітектури, що століттями формували обличчя міста, музеї, що берегли історію краю, та археологічні скарби, що відкривали таємниці минулого. Донеччина та Одещина також зазнали тяжких втрат: обидві зазнали руйнації понад сотні об'єктів культурної спадщини. Чернігівщина, древня земля княжої доби, має 75 пошкоджених пам'яток, серед яких перлини архітектури та садово-паркового мистецтва.
Проблеми з обліком є у Херсонській області: підрахунок пошкоджених об’єктів значно ускладнюється російською окупацією частини області, а також постійними обстрілами деокупованої частини області (правобережної) росіянами. Відомі факти знищення і пограбування об’єктів культурної спадщини, обстрілів, але порахувати все наразі не виявляється можливим: через обстріли та окупацію частини регіону.
Львівщина, незважаючи на відносну віддаленість від лінії фронту, також постраждала, втративши 36 об'єктів, що свідчить про безжальність росіян до культурних цінностей по всій країні. Особливо трагічна доля спіткала Луганську область, де 34 пошкоджені об'єкти опинились на окупованій території, відрізані від можливості реставрації та збереження. Та сама проблема – на Херсонщині, адже переважна частина області перебуває в окупації, там є пошкоджені або знищені пам’ятки, але до них немає доступу, тож доводиться фіксувати руйнування за тими залишками інформації, які є від окупантів. Київщина, Сумщина, Запоріжжя та Миколаївщина також зазнали значних втрат, кожна недорахувавшись десятків історичних пам'яток.
Навіть у відносно спокійних регіонах, як Закарпаття чи Черкащина, війна залишила свій слід на культурній мапі. І хоча Тернопільщина,  Івано-Франківська область та Буковина не зафіксували прямих пошкоджень, сам факт загрози нависає над кожним історичним об'єктом в Україні. Кожна втрачена пам'ятка – це невідновна частка нашої спільної історії, кожен пошкоджений музей – це розірваний зв'язок між поколіннями.
Проте особливе занепокоєння викликає ситуація з Дніпропетровською, Волинською та Рівненською областями, які відмовилися надати інформацію, посилаючись на міркування національної безпеки.
«Така позиція є проблематичною, оскільки прозорість у питаннях пошкодження культурної спадщини критично важлива для документування військових злочинів, планування відновлювальних робіт та привернення міжнародної уваги до проблеми культурного геноциду, — коментує відмову Голова правління ГО «Антикорупційний штаб», юрист Сергій Миткалик. — Відкритість цих даних необхідна для формування повної картини руйнувань, що може слугувати вагомим доказом у міжнародних судах та допомогти у притягненні до відповідальності винних у знищенні культурного надбання України. Крім того, така інформація є ключовою для ефективного планування реставраційних робіт, оцінки необхідних ресурсів та залучення міжнародної допомоги. Як поширення даних про руйнування культурної спадщини може вплинути негативно на національну безпеку, невідомо. Тим більше, що у зведенні Міністерства культури та інформаційної політики травня 2024 року Дніпропетровщина з 34-ма пошкодженими або знищеними об’єктами є. І ці дані публічні. В чому проблема надати їх нам, я не розумію. Волині та Рівненщини немає навіть у даних Міністерства і це дійсно дуже дивно».
Важливо також зазначити, що документування пошкоджень культурної спадщини є невід'ємною частиною збереження історичної пам'яті про наслідки війни для України. Відкритість даних також допоможе запобігти поширенню дезінформації та маніпуляцій щодо стану культурних об'єктів. Тому критично важливо закликати всі регіональні адміністрації до співпраці та надання повної інформації про пошкодження культурної спадщини.
ГО «Антикорупційний штаб» разом із іншими організаціями громадянського суспільства продовжує фіксацію руйнувань культурної спадщини в Україні та об’єктів культури взагалі через російські обстріли. Робимо ми це завдяки додатку «TruePic» від Microsoft, який дозволяє зберігати метадані, відтак, використовувати дані в якості доказів.
 

]]>
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/100464 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Економіка article Fri, 26 Jul 2024 12:03:53 +0300 Найбільшу частку у загальній сумі (63,4 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 2,7 млрд гривень.
Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 730 млн грн (17,1 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів).
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 475 млн грн (11,1 відс. доходів місцевих бюджетів).
Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 169 млн грн (4 відс.).
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить 4,4 відс.: податку на прибуток сплачено 76 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 83 млн грн, екологічного податку – 8 млн гривень.  
П’яту частину надходжень до місцевих бюджетів області сплатили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я  (21,6 відс. або 922 млн грн). Також значні суми сплатили платники, що відносяться до сфери сільського господарства (19,4 відс. загальної суми або 829 млн грн), промислові підприємства (16,2 відс. або 691 млн грн). Від громадян надійшло 760 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (17,8 відс. загальної суми надходжень).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 392 млн грн (9,2 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 184 млн грн (4,3 відс.), лісового господарства – на 91 млн грн (2,1 відс.), будівництва – на 60 млн грн (1,4 відс.).
      

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті http://monitor.cn.ua/ua/style/100463 Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців. Стиль article Fri, 26 Jul 2024 10:10:05 +0300 Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

На Миколаївщині затримали двох підлітків 16 та 17 років, які, спокусившись на «легкий заробіток» в інтернеті, облили легкозаймистою рідиною і підпалили дві автівки військовослужбовців на Одещині. Замовник цих підпалів перебуває за кордоном. За рішенням суду хлопцям обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Ще одним прикладом є затримання чотирьох мешканців Дніпропетровщини віком від 17 до 21 року, які підпалили військовий мікроавтобус у Дніпрі. Вони також діяли за завданням спецслужб рф, спокусившись на грошову винагороду.

Поради для батьків:

    інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
    слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
    контролюйте дотримання комендантської години;
    при отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Поради для підлітків:

    будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
    розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
    уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
    передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
    при отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

Кримінальна відповідальність

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавлення волі, зокрема, за статтями:

    ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
    ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
    ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
    та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Департамент кіберполіції Національної поліції України
 

]]>
Медиків Чернігова привітали з професійним святом http://monitor.cn.ua/ua/style/100462 У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня. Стиль article Fri, 26 Jul 2024 10:06:47 +0300 В.о. очільника Чернігова Олександр Ломако напередодні у міському палаці культури ім. В. Радченка вручив медикам Почесну грамоту Чернігівської міської ради та виконавчого комітету й Подяки Чернігівського міського голови.

У своєму вітальному слові подякував за сумлінну працю та  професіоналізм. Також побажав здоров'я всім працівникам і працівницям і щоб люди, які приходять за медичною допомогою, завжди були вдячними, а також якнайшвидшої Перемоги України.

– Зрозуміло, що зараз не до гучних святкувань, але для мене особисто, і я думаю для всієї громади, це знак поваги і шани до вашої професії, до кожної і кожного, хто працює в медичних закладах міста, оскільки ваша праця є надзвичайно важливою, – звернувся до медичних працівників Олександр Ломако. – Наразі перед всією громадою стоять серйозні виклики й у сфері медицини. За останні роки, вважаю, ми суттєво профінансували цю галузь, незважаючи на брак коштів у бюджеті, адже зараз у пріоритеті допомога ЗСУ, а також відновлення міста. Ми зробили якісне відділення реабілітації у міській лікарні №2. Незабаром почнемо ремонт віддленя в лікарні №4, паралельно продовжуємо ремонт і у міській лікарні №3. Все це про повагу і вдячність до тих, хто нас захищає.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток медичної галузі міста Чернігова та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника Почесною грамотою Чернігівської міської ради та виконавчого комітету нагороджена:

    Пономаренко Тетяна Валеріївна, біохімікині клініко-діагностичної лабораторії КНП «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради.

Подяка Чернігівського міського голови оголошена:

    Абакуменко Любові Володимирівні, сестрі медичній приймального відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради.
    Алексієнко Людмилі Петрівні, лікарці-акушерці-гінекологині гінекологічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради.
    Бакуринській Олені Олександрівні, завідувачці другого стоматологічного відділення  КНП «Міська стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради.
    Візор Юлії Миколаївні, лікарці-терапевтці відділення «Хоспіс» КНП «Чернігівська міська лікарня № 4» Чернігівської міської ради.
    Дмитренко Людмилі Миколаївні, сестрі медичній старшій ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради.
    Кезлі Валентину Олександровичу, лікарю-хірургу, лікарю-хірургу-проктологу хірургічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради.
    Коваленко Людмилі Миколаївні, старшій сестрі медичній відділення інтенсивної терапії новонароджених КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.
    Лукаш Єлизаветі Олександрівні, акушерці акушерсько-обсерваційного відділення з ліжками екстрагенітальної патології КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.
    Молочко Ірині Володимирівні, лікарці-невропатологу неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу КНП «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради.
    Ністратовій Світлані Миколаївні, завідувачці, лікарці-педіатру четвертого відділення з надання первинної медичної допомоги КНП «Сімейна поліклініка» Чернігівської міської ради;
    Пройді Ользі Олександрівні, сестрі медичній зі стоматології КНП «Міська стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради.
    Рижовій Ірині Сергіївні, заступниці генерального директора з економічних питань КНП «Чернігівська міська лікарня № 4» Чернігівської міської ради.
    Співаку Олегу Романовичу, завідувачу (лікарю-урологу) урологічного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» Чернігівської міської ради.
    Тимошенко Оксані Петрівні, сестрі медичній старшій спеціалізованого відділення № 2 КНП «Сімейна поліклініка» Чернігівської міської ради.
    Троцик Ларисі Миколаївні, завідувачці клініко-діагностичної лабораторії КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100461 Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало. Стиль article Fri, 26 Jul 2024 10:04:14 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

6 вибухів із ствольної артилерії 152 мм біля н. п. Кам'янська Слобода Новгород – Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н. п. Ковпинка Новгород – Сіверського району.

15 вибухів з міномета 120 мм біля н. п. Берилівка Чернігівського району.

2 вибухи із ствольної артилерії 122 мм біля н. п. Лісківщина Новгород – Сіверського району.

1 вибух  БпЛА м. Ніжин.

Внаслідок вибуху пошкоджено 24-х квартирний будинок, 3 цивільні особи травмовано.

1 вибух  БпЛА  Ніжинський район по об'єкту критичної інфраструктури

Внаслідок вибуху виникла пожежа трансформатору.

8 вибухів з міномета 120 мм біля н. п. Клюси Корюківського району.

Про інші  втрати серед місцевого населення чи пошкодження  іншої цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – :

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 26 липня знеструмлено 12 ЛЕП 10 кВ (з них 9 частково), 65 трансформаторних підстанцій, 26 населених пунктів (з них 4 частково). Без електропостачання залишаються 1564 абонента.

Пожежі – 8:

пожежі в житловому секторі – 2:

- в с. Смолянка Чернігівського район (Олишівська ТГ) по вул. Лугова, 73 о 09 год. 53 хв. 25 липня сталася пожежа навісу для зберігання дров (2х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено стіну навісу . Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюється.

- у м. Ніжин в квартирі на першому поверсі двохповерхового 24-ох квартирного житлового будинку по вул. І. Франка, 271  о 02 год. 25 хв.  26 липня виникла пожежа площею 30 м.кв. Внаслідок пожежі знищено майно, травмовано 3 чоловіки. Вибуховою хвилею пошкоджено скління вікон, покрівлю, фасад будинку на площі 20 м.кв Причина - потрапляння боєприпасів, їх уламків  внаслідок бойових дій.

пожежі сухої трави та сміття –4 :

- біля с. Дроздівка  Чернігівського район (Куликівська ТГ) на відкритій території об 11 год. 47 хв. 25 липня сталася пожежа сміття на площі 0,03 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал;

-  біля м. Сновськ Корюківського району (Сновська ТГ)  на відкритій території о 13 год. 26 хв. 25 липня сталася пожежа сміття на площі 2,4 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- в м. Ічня Прилуцького району (Ічнянська ТГ) по біля вул. Максиміхіна на відкритій території о 20 год. 22 хв. 25 липня сталася пожежа сміття на площі 0,0025 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

- в м. Ніжин  Ніжинського району (Ніжинська ТГ) по вул. Михайла Коцюбинського  на відкритій території о 23 год. 41 хв. 25 липня сталася пожежа сміття на площі 0,003 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

інші пожежі –2 :

- в  м. Бахмач  Ніжинського району (Бахмацька ТГ) по вул. Вернацького, 3 о 13 год. 55 хв. 25 липня сталася пожежа надвірної споруди (1,5х2 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено споруду та пошкоджено стіни господарчої споруди на площі 2 кв.м. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюється.

- в селищі Ріпки  Чернігівського район (Ріпкинська ТГ) по вул. Святомиколаївська, 99А  о 14 год. 42 хв. 25 липня сталася пожежа альтанки (4х4 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищена покрівля. Власник та причина встановлюються.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 7 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 7 ВНП (з початку бойових дій - 53675 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 25 липня по 20 годину 26 липня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 13-18º, вдень 26-31º тепла.

 По м. Чернігову мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура  вночі 15-17º, вдень 28-30º тепла.

]]>
26 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100460 ДЕНЬ 884 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 884 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 26 Jul 2024 10:02:26 +0300 26 липня у світі відзначають День дядька і тітки, День системного адміністратора, День есперанто.

В Україні - День парашутиста.

Цього дня, 1908 року в США створено Федеральне бюро розслідувань (ФБР).

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Єрмолая; святої преподобної мучениці Параскеви.

День дядька й тітки

Брат батька або матері, або їхня сестра якраз і є стосовно людини її дядьком і тіткою. Для більшості людей стосунки між племінником або племінницею та їхніми дядьками й тітками не можна назвати настільки ж близькими, як стосунки з батьками або бабусею і дідусем. Однак варто пам'ятати і про те, що для когось дядько чи тітка якраз і стають тими людьми, з якими буває простіше розмовляти на відверті теми, оскільки вони дещо випадають із суворої сімейної ієрархії.

В окремих випадках, коли складаються важкі життєві ситуації, саме дядько й тітка можуть стати тими людьми, хто підставить плече в скрутну хвилину або дасть відповідь на складне запитання.

Буває, що, втративши батьків і не маючи бабусь і дідусів, дитина або підліток опиняються перед перспективою опинитися у виховних установах для сиріт. Першим, хто може надати в такій ситуації допомогу і зайняти місце батьків, ставши опікуном - законним представником, є дядько і тітка. Нерідко саме вони беруть на себе відповідальність за виховання дитини, забезпечення її комфортними умовами для життя та навчання.

Цінність родинних стосунків сильна з часів традиційних суспільств, де кожен член родини, близький чи далекий родич готовий був прийти на допомогу близькому.

Цікавим є й той факт, що в багатьох культурах, звертаючись до знайомої людини старшого віку, до її імені додають префікс "дядько" або "тітка", хоча про родинні зв'язки тут не йдеться.

День парашутиста

День парашутиста вперше відзначили в 1930 році.

Його винахідником називають Леонардо да Вінчі. Ескізи пристрою він намалював ще у 1485 році.

Британський парашутист Адріан Ніколас довів цей факт у 2000, побудувавши парашут за малюнками да Вінчі та здійснивши на ньому успішне приземлення.

Парашут у сучасному вигляді з'явився завдяки Луї-Себастьяну Ленорману наприкінці 18 століття.

Створення ФБР

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) - наступник створеного 26 липня 1908 року в міністерстві юстиції США бюро розслідувань. Нинішню назву воно отримало 1935 року.

ФБР входить до системи міністерства юстиції та Розвідувального співтовариства США, підпорядковане генпрокурору і, одночасно, директору Національної розвідки.

Основними сферами діяльності ФБР є боротьба з тероризмом і організованою злочинністю, контррозвідувальна робота, боротьба з наркобізнесом і тяжкими злочинами проти особистості, а також розслідування порушень громадянських прав.

Ще цього дня:

1913 - Австрійський уряд скасовує конституцію Богемського королівства;

1914 - Австро-Угорщина оголошує загальну мобілізацію і концентрує війська на кордоні з Російською імперією;

1919 - Махновці вбивають отамана українського війська за часів Громадянської Війни Матвія Григор'єва;

1929 - На екрани виходить фільм Олександра Довженка "Арсенал";

1941 - У Канаді засновано Українське товариство допомоги Батьківщині (згодом - Товариство об'єднаних українських канадців);

1945 - На маріупольському заводі "Азовсталь" відбудовується перша домна;

1946 - В УРСР створено Товариство охорони природи;

1948 - Велика Британія і США підписують умови реалізації "плану Маршалла" (плану допомоги країнам Європи);

1971 - Стартує американський космічний корабель "Аполлон-15", пілотований астронавтами Д. Скоттом, А. Ворденом і Дж. Ірвіном, який 30 липня здійснює посадку на Місяць;

1995 - Представники 15 країн Євросоюзу підписали Конвенцію про створення Європолу - організації, покликаної координувати дії поліції країн ЄС у боротьбі зі злочинністю;

1998 - Компанії Circuit City I Good Guys анонсували новий стандарт цифрового відео - Digital Video Express (DIVX), як альтернативу стандарту Digital Video Disks (DVD).

Церковне свято

Православна церква вшановує пам'ять святого Єрмолая, одного з Нікомідійських мучеників поряд з Єрміппом і Єрмократом. На початку 4 століття за наказом імператора Максиміліана в Нікомідійській церкві було спалено 20 тисяч християн, але трьом чоловікам вдалося врятуватися. Після цього вони переховувалися у віддалених місцях імперії, проте не переставали вчити ближніх християнської віри.

Одного разу повз будинок Єрмолая проходив юнак-язичник Пантолеон (майбутній святий мученик Пантелеймон). Вийшовши до нього назустріч, християнин почав роз'яснювати йому хибність і суєтність язичницьких вірувань. Відтоді Пантолеон став щодня приходити до Єрмолая - доти, доки юнака не викрили язичники. Після цього схопили також Єрмолая, Єрміппа та Єрмократа. Усім трьом запропонували зректися Христа і принести жертву ідолам, але вони відмовилися. Язичники стали погрожувати християнам муками і смертю, але раптово почався землетрус, і ідоли в капищі впали і розбилися. Коли про це стало відомо імператору Максиміліану, той виніс мученикам смертний вирок.

Іменини: Гнат, Сергій, Федір.

]]>
«єВідновлення» на Чернігівщині: майже половину зі сформованих житлових сертифікатів – вже реалізовано http://monitor.cn.ua/ua/style/100459 Якщо детальніше, то близько 200. Загалом же в області наразі сформовано 486 таких сертифікатів на 691 мільйон гривень (всього подано 925 заяв). Стиль article Thu, 25 Jul 2024 18:14:20 +0300 Таку статистику озвучив сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня та додав:

    «За час реалізації програми по пошкодженому майну в області подано 4617 заяв, з них за 2700  – нараховані компенсації на легкий ремонт і майже 170 – на капітальний (загалом 274 мільйони гривень)».

Якщо ж говорити про компенсацію на відбудову у вигляді грошових коштів, то подано 203 заяви, за 100 з них – сформовано компенсацію на суму 206 мільйонів гривень.

    «Тобто в цілому за більш ніж рік дії програми на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень», – наголосив спікер.

Одна з передових громад, яка активно включилась в роботу від початку реалізації «єВідновлення», – Киїнська.

Комісія оперативно відпрацьовує всі заяви, надає консультаційні послуги усім, хто звертається за роз’ясненнями.

    «Наша громада – одна з найбільш постраждалих через активні бойові дії з початку повномасштабного вторгнення. Наразі на розгляд комісії подано 506 заяв по пошкодженому і близько 60 – по знищеному житлу, – каже Роман Клименко, завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Киїнської сільської ради. – У першому випадку опрацьовано 470 заяв на 70 мільйонів гривень. А стосовно знищеного житла – сформовано 19 сертифікатів. А також нараховано 6 компенсацій на самостійну відбудову».

До речі, саме цей вид відшкодування з’явився відносно недавно та користується попитом, тому Сергій Куреня нагадав, як саме потрібно діяти, щоб отримати цей вид виплат.

Необхідно:

    подати інформаційне повідомлення про знищений об’єкт нерухомості (через мобільний застосунок «Дія» або реєстратора в ЦНАПі);

    сформувати заяву на отримання виплати саме цього виду компенсації (знову ж таки через Дію чи ЦНАП);

    в Дії отримати повідомлення про схвалення;

    подати документи, що дають право на початок будівництва: будівельний паспорт із схемою майбутньої забудови ділянки з прилеглою територією та повідомлення про початок будівельних робіт;

    припинити право власності через державного реєстратора на знищений об’єкт нерухомого майна (разом з об’єктами на прилеглій території – літня кухня, гараж тощо).

Виконавши всі необхідні умови, особа:

    отримає 50% від нарахованої компенсації на будівництво нового житла, які повинна освоїти за 18 місяців з дати надходження грошей на рахунок;

    повинна, використавши 90% коштів від першої виплати, повідомити ОМС про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання компенсації;

    отримає другу половину коштів;

    має не пізніше 30 робочих днів подати повідомлення про використання компенсації (Дія, ЦНАП чи нотаріус).

Ще серед важливого:

    як придбати будівельні матеріали, так і замовити роботи можна тільки в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/;

    кінцеву верифікацію проведуть лише у частини заявників, які будуть визначені автоматично системою.

Втім, якщо ж особа не подала цей звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Обласна дитяча лікарня отримала авто швидкої допомоги від волонтерського центру «Квазар» http://monitor.cn.ua/ua/style/100458 Вже не вперше медзаклад отримує допомогу від міжнародних донорів. Вчора ж автопарк лікарні поповнився новою «швидкою» від італійських благодійників. Стиль article Thu, 25 Jul 2024 18:11:48 +0300  Реалізовано цей важливий для медзакладу проєкт завдяки ініціативі дружини італійського посла Світлани Дзадзо.

    «Це – дуже суттєва допомога для закладу. Приємно зазначити, що пані Світлана – уродженка Ніжина. Сподіваємося і на подальшу активну співпрацю та допомогу лікарням Чернігівщини», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА, під час зустрічі з іноземними гостями.

Для обласної дитячої лікарні, яка є єдиним закладом на Чернігівщині, що надає спеціалізовану медичну допомогу дітям, такий подарунок є вкрай важливим і необхідним.

Автівка обладнана всією необхідною апаратурою для транспортування важкохворих дітей.

Загалом же, у поточному році в лікарні отримали стаціонарну допомогу понад 6 тисяч маленьких пацієнтів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Поліція встановлює обставини інциденту за участю неповнолітніх у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/100457 Стиль article Thu, 25 Jul 2024 13:09:56 +0300 В ході моніторингу соцмереж поліцейські виявили інформацію про те, що компанія неповнолітніх у Чернігові у принизливій формі глузує над особами з особливостями розвитку.

За цим фактом співробітники ювенальної превенції обласної поліції розпочали перевірку. Нині поліція встановлює особи всіх учасників та обставини інциденту.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
Вітаємо наших спортсменів з вражаючими досягненнями на чемпіонаті України з маунтенбайку! http://monitor.cn.ua/ua/sport/100456 Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з велосипедного спорту (маунтенбайку). Спорт article Thu, 25 Jul 2024 12:32:00 +0300 Вихованці відділення велоспорту Чернігівської міської ДЮСШ «Україна», завоювали 6 золотих, 1 срібну і 1 бронзову медалі:

    чемпіонами України в дисципліні крос-кантрі серед юніорів стали: Михайло Лавренко та Анастасія Рубаненко (тренери Микола Аксюта і Євген Коржинський);
    серед дівчат віком 13-14 років в дисципліні крос-кантрі чемпіонкою стала Софія Фінів (тренери Микола Кирієнко і Євген Коржинський);
    Михайло Лавренко та Анастасія Рубаненко (тренери Микола Аксюта і Євген Коржинський) також стали чемпіонками України серед юніорів в дисципліні шорт-трек;
    у дисципліні елімінатор Анастасія Рубаненко стала чемпіонкою, а Михайло Лавренко срібним призером серед юніорів. Софія Фінів в цій дисципліні стала бронзовим призером серед дівчат віком 13-14 років;

За результатами виступів на чемпіонаті України Михайло Лавренко і Анастасія Рубаненко виконали нормативи Майстра спорту України і представлятимуть Чернігівщину у складах збірних команд України на чемпіонаті Європи серед юніорів, який відбудеться в кінці серпня в Іспанії.

Окрім того 4, 5 і 6 місця в різних дисциплінах серед юнаків віком 15-16 років посів вихованець тренерів Миколи Кирієнка, Евгена Коржинського та Олексія Науменка -Іван Чорногор.

Завдяки стабільним результатам Івана Чорногора також включено до складу збірної команди України і він представлятиме Чернігівську область на чемпіонаті Європи серед юнаків віком 15-16 років, який відбудеться в середині серпня у Швеції.
 

 

 

 

]]>
За успіхи в навчанні 117 учнів та учениць шкіл Чернігова отримають грошову допомогу http://monitor.cn.ua/ua/style/100455 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 22 липня погодив надання допомоги за успіхи в навчанні учням та ученицям з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. Стиль article Thu, 25 Jul 2024 12:02:50 +0300 Підтримку від міста отримають:

    у розмірі 3 196 грн – 18 осіб;
    у розмірі 2 077,4 грн – 99 осіб.

Допомога, загальна сума якої - 263 190,6 грн, надається за результатами ІІ семестру 2023-2024 навчального року.

Із зазначеного списку учнів закладів загальної середньої освіти:

    23 дітей мають статус дитини-сироти;
    37 позбавлені батьківського піклування;
    57  є членом сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Нагадаємо, такі виплати з бюджету Чернігівської міської територіальної громади здійснюються у рамках міської Програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2024-2028 роки, затвердженої рішенням Чернігівської міської ради від 31 липня 2023 року № 33/VIII-17.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100454 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загиблих та постраждалих осіб не зареєстровано. Стиль article Thu, 25 Jul 2024 09:59:25 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

8 вибухів із ствольної артилерії 122 мм біля н. п. Дачне Новгород – Сіверського району.

5 вибухів з міномету 82 мм біля н. п. Клюси Корюківського району.

2 вибухи (FPV дрони) біля н. п. Тимоновичі Новгород – Сіверського району.

1 вибух FPV дрон біля н. п. Тимоновичі Новгород – Сіверського району.

1 вибух FPV дрон біля н. п. Тимоновичі Новгород – Сіверського району.

4 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород – Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне Новгород – Сіверського району.

1 вибух (ВОГ з БпЛА) біля н.п. Карповичі Новгород – Сіверського району.

1 вибух (ВОГ з БпЛА) біля н.п. Карповичі Новгород – Сіверського району.

8 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Карповичі Новгород – Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

Про  втрати серед місцевого населення чи пошкодження  цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :

Внаслідок технологічних порушень станом на 06 год. 25 липня, сталося часткове відключення повітряних ліній електропостачання, відключено 4  ЛЕП 10 кВ, 2 частково, 33 трансформаторні підстанції. Без електропостачання залишились мешканці 8 населених пунктів, 4 н.п. частково, 1539 абонентів,  (Чернігівський район – 4, Ніжинський район – 2, Корюківський район – 2). Аварійно – відновлювальні роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленерго».

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 25 липня знеструмлено 11 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 64 трансформаторних підстанцій, 25 населених пунктів (з них 3 частково). Без електропостачання залишаються 1539 абонентів.         

Пожежі – 6:

пожежі в житловому секторі –3 :

- в с. Козари Ніжинського  району  (Носівська ТГ) по вул. Кузьми Дорошка, 14 о 22 год. 44 хв. 24 сталася пожежа господарчої будівлі (4х6 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі, внутрішнє облицювання стіни на площі 20 кв.м., пошкоджено майно. Загинула 1 голова великої рогатої худоби. Причина, збиток встановлюються.

- в с. Тиниця  Ніжинського  району  (Бахмацька ТГ)  по вул. Загребелля о 01 год. 00 хв. 25 липня сталася пожежа неексплуатуємого житлового будинку  (6х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі, пошкоджено внутрішнє облицювання стіни на площі 30 кв.м. Власник, причина та збиток встановлюються.

- в с. Жуківка Чернігівського району (Куликівська ТГ) по вул. Зої Космодемʼянської, 13 о 02 год. 40 хв. 25 сталася пожежа житлового будинку  (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля металева). Вогнем знищено майно, пошкоджено конструктивні елементи перекриття та внутрішнє облицювання стіни на площі 16 кв.м. Причина, збиток та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття –3 :

- біля с. Богдани  Прилуцького  району  (Варвинська ТГ) о 14 год. 59 хв. 24 липня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 1 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитки встановлюються.

- в м. Прилуки, по вул. Вокзальна, біля буд. 50 о 22 год. 01 хв. 24 липня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,001 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитки встановлюються.

-  біля с-ща Куликівка  Чернігівського  району  (Куликівська ТГ) о 22 год. 05 хв. 24 липня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,005 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитки встановлюються.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

Піротехнічні підрозділи 9 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 6 ВНП (з початку бойових дій - 53668 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 15 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год, Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 24 липня по 20 годину 25 липня очікується  мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 12-17º, вдень 25-30º тепла.

По м. Чернігову. Мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний 5-10 м/с.Температура вночі 14-16º, вдень 27-29º тепла.

]]>
25 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100453 ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 25 Jul 2024 08:16:02 +0300 25 липня у світі відзначають Міжнародний день фахівців із впровадження цифрових технологій, Міжнародний день здоров'я щастя і гіпнозу, Всесвітній день запобігання утопленням, День вина і сиру, Міжнародний день червоних туфель, День зубного техніка.

Православна церква - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Міжнародний день фахівців із впровадження цифрових технологій

Відзначається щорічно в останній четвер липня, є визнанням значного внеску фахівців із впровадження цифрових технологій.

Міжнародний день здоров'я щастя та гіпнозу

Цей день присвячений підвищенню обізнаності про користь гіпнозу для поліпшення здоров'я і щастя.

День зубного техніка

25 липня, з 2000 року, відзначається неофіційне професійне свято - День зубного техніка.

Зубний технік - стоматологічний фахівець, який опікується виготовленням і ремонтом зубних і лицьових протезів.

Робота зубного техніка вимагає наявності знань таких наук, як математика, фізика, хімія, анатомія, а також володіння навичками гравіювання і слюсарною справою.

Ще цього дня:

1909 - Француз Луї Блеріо першим у світі перелетів Ла-Манш на моноплані власної конструкції;

1920 - Формування Євгеном Петрушевичем у Відні закордонного уряду ЗУНР;

1947 - У Празі відкрився I Всесвітній фестиваль молоді;

1952 - Конгрес США оголосив Пуерто-Ріко "державою, що добровільно приєдналася";

1957 - У Тунісі скасовано монархію;

1963 - Велика Британія, СРСР і США підписали договір про заборону ядерних випробувань у повітрі, відкритому космосі та під водою;

1978 - У Великій Британії народилася перша людина, зачата внаслідок штучного запліднення;

2008 - Початок візиту Вселенського патріарха Варфоломія I до України;

2017 - Націоналістичні сили оголосили початок безстрокової акції "Чорний список", для ліквідації в Україні колабораційного бізнесу.

Церковне свято

Успіння праведної Анни, матері Богородиці

Успіння праведної Анни, матері Діви Марії, вшановує пам’ять про мирну смерть і небесний перехід святої Анни.

Цей день ушановує її важливу роль у святому родоводі як бабусі Ісуса Христа.

Свята Анна, постать, шанована в християнській традиції, але не згадана в Біблії, походить переважно з апокрифічних джерел, таких як Протоєвангеліє Якова. Згідно з цими текстами, Анна була одружена зі святим Іоакимом, і вони жили в Назареті.

Незважаючи на свою побожність і молитви, вони залишилися бездітними до глибокої старості, що в їхній громаді вважалося Божою немилістю. Однак їхня наполеглива віра була винагороджена, коли Анні з’явився янгол, який пророкував народження доньки, що благословить усі покоління – Діви Марії.

Іменини: Олександр, Макар, Анна, Іраїда.

]]>
У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок http://monitor.cn.ua/ua/education/100452 Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів. Освіта article Wed, 24 Jul 2024 16:44:48 +0300 Наразі в закладі реалізують проєкти щодо будівництва протирадіаційного укриття та реконструкції харчоблоку. Учора ліцей відвідала заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк. У ході робочої поїздки вона оглянула стан укриттів та наявні потужності харчоблоку.

Найпростіше укриття ліцею розраховане на 290 осіб. Минулого року тут провели ремонтні роботи коштом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Також 2023 року під захисну споруду цивільного захисту реконструйовано будівлю теплиці. На це використано 3,3 млн грн з державного та 1,5 млн грн з місцевого бюджету.

    «Площі наявних укриттів не можуть забезпечити повноцінний освітній процес. Тож наразі коштом державної субвенції за співфінансування громади реалізується проєкт щодо будівництва власного протирадіаційного укриття для ліцею. Ми розраховуємо, що завдяки цьому більшість учнів зможуть навчатись в очному режимі», – зауважила заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк та додала, що проєкт реконструкції харчоблоку попередньо включений експертною комісією МОН до загального переліку проєктів, які планується фінансувати за рахунок державної субвенції у 2024 році.

Зазначимо, на реалізацію проєкту щодо будівництва протирадіаційного укриття виділено 24,5 млн грн з державного та 10,5 млн грн з місцевого бюджету.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/style/100451 Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 16:39:39 +0300 Загальна сума грантових коштів на започаткування або розвиток бізнесу склала понад 86,6  млн грн. Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області 809 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.

Зокрема, у поточному році за програмою «Власна справа» переможцями стали  89 мешканців Чернігівщини. Це додатково 192 робочих місця, на створення яких державою виділено 21,4 млн грн. Серед цікавих бізнес-проєктів - надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо.
Також цьогоріч схвалено 5 бізнес-ідей за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які передбачають створення 10 робочих місць. Для їх реалізації державою виділено 2,2 млн грн, зокрема на розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції.

За видами діяльності найбільша кількість бізнес-ідей реалізується у переробній промисловості, торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, організації харчування. Грантову підтримку використовують переважно для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини та матеріалів, оплату оренди, реклами.
Серед переможців більшість (до 70%) – діючі підприємці, 11% - юридичні особи, а майже чверть – новачки у бізнесі. За статтю переважають жінки – їх понад 66%, частка людей з вищою освітою перевищує 70%.

Нагадаємо:
Служба зайнятості супроводжує 2 грантові програми урядового проєкту єРобота.
За програмою «Власна справа», яка діє з липня 2022 року, можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.  
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.

Віднедавна за програмою «Власна справа» громадяни, які зобов’язуються зареєструватися як ФОП, можуть отримати мікрогрант у розмірі 75 тис. грн  і їм не обов’язково створювати робочі місця. Відповідні зміни, які набули чинності 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів.

Аби стати учасником програми, необхідно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти  онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
 

 

   Підготувала Світлана Шеремет

]]>
У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/100450 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Економіка article Wed, 24 Jul 2024 16:36:31 +0300 Єдиного соціального внеску надійшло 6,2 млрд гривень (зростання на 15,4 відс.).
Зокрема, до державного бюджету спрямовано 5,8 млрд грн, що становить 57,5 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 3,2 млрд грн (56,1 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 1,3 млрд грн (23,3 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 573 млн грн (9,9 відс.) та податку на прибуток – 549 млн грн (9,5 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 4,3 млрд грн (42,5 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 2,7 млрд грн (63,4 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 730 млн грн (17,1 відс.), податку на майно – майже 475 млн грн (11,1 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 19,9 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2023 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, податку на майно, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.
За січень-червень 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 34,8 відс.,
- сільське та лісове господарство – 15 відс.,
- переробна промисловість – 10,5 відс.,
- добувна промисловість – 7,5 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,1 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,9 відс.,
- будівництво – 1,9 відс.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем http://monitor.cn.ua/ua/style/100449 Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 12:21:00 +0300  Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого та заманливого заробітку.

Вчора до поліції звернулась 36-річна мешканка Прилук із повідомленням, що її ошукали. Нещодавно вона погодилась на онлайн заробіток в інтернеті, який полягав у виконанні певних «простих завдань за винагороду».

Заявниця виконала вимогу перерахувати на вказаний картковий рахунок близько 16 тисяч гривень. За ці гроші вона мала отримати комплект завдань, за виконання яких розраховувала заробити значно більшу суму. Натомість їй запропонували вкласти ще більше грошей. Жінка зрозуміла, що її ошукали, і одразу звернулась по допомогу до поліції.

Поліція Чернігівщини закликає громадян максимально критично ставитися до будь-яких пропозицій швидкого та легкого заробітку. Особливо якщо це пов’язано з видами фінансової активності, якою ви раніше ніколи не займалися.

Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів.

]]>
Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій http://monitor.cn.ua/ua/style/100448 Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 12:03:00 +0300 Правоохоронці встановили, що в квітні 2024 року чоловік, під час сварки зі 74-річною місцевою жителькою, завдав їй ударів по голові та грудній клітці, в результаті яких жінка померла. Поліція оперативно затримала підозрюваного.

Слідчі поліції вже завершили досудове розслідування та під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури направили до суду кримінальне провадження за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілої).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

 

Відділ комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100447 Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечних події, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 11:39:00 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

1 вибух (FPV-дрон) в районі с. Карповичі, Новгород-Сіверського району.

8 автоматних черг в напрямку с. Грем'ячка, Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) в районі с. Карповичі, Новгород-Сіверського району.

1 вибух (FPV-дрон) в районі с. Карповичі, Новгород-Сіверського району.

7 вибухів з АГС в районі  с. Клюси, Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження  цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1 :

Внаслідок технологічних порушень станом на 06 год. 24 липня, сталося часткове відключення повітряних ліній електропостачання, відключено 3  ЛЕП 10 кВ, 31 трансформаторна підстанція, Без електропостачання залишились мешканці 6 населених пунктів, 1737 абонентів,  (Чернігівський район – 3, Прилуцький район- 3).

Аварійно – відновлювальні роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленерго».

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 24 липня знеструмлено 11 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 66 трансформаторних підстанцій, 25 населених пунктів (з них 3 частково). Без електропостачання залишаються 1556 абонентів.

Загибель на водних об’єктах – 1:

- біля с. Боромики, Киселівської ТГ, Чернігівського району о 08 год. 55 хв. 23 липня, з р. Десна, виявлено та піднято на поверхню тіло громадянина 1981 р.н..        

Пожежі –2 :

пожежі сухої трави та сміття –2 :

- біля с. Глинщина, Прилуцький район, Линовицька ТГ о 15 год. 50 хв. 23 липня, на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,1 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитки встановлюються.

- м. Прилуки, вул. Кільцева біля буд. 34 о 16 год. 01 хв. 23 липня, на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,1 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитки встановлюються.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

Піротехнічні підрозділи 9 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 8 ВНП (з початку бойових дій - 53662 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – _11_ мкр/год., Остер – _13_ мкр/год., Покошичі – 13_ мкр/год, Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  23 липня по 20 годину 24 липня очікується Мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура по області вночі 13-18º, вдень 26-31º тепла.

По м. Чернігову. Мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі  15-17º, вдень 28-30º тепла.

]]>
Організатора та учасників озброєної банди засуджено до 8 та 5 років ув’язнення http://monitor.cn.ua/ua/style/100446 Апеляційним судом відмовлено в задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишено без змін вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова, яким визнано винними трьох осіб у організації озброєної банди з метою нападу та заволодіння чужим майном, поєднаному із застосуванням насильства, проникненням у житло, а також у придбанні вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 4 ст. 187, ст. 257, ч. 1 ст. 263 КК України). Стиль article Wed, 24 Jul 2024 11:34:00 +0300 Нагадаємо, що на початку серпня 2018 року 25-річний житель Хмельницької області, з метою нападу на господарства громадян на території Чернігівської області, організував стійку злочинну групу (банду), до складу якої увійшли двоє його знайомих.

Учасники банди 29.08.2018 проникли до будинку одного з сіл Ніжинського району та, застосовуючи насильство, здійснили розбійний напад на подружжя пенсіонерів.

З метою прикриття своєї злочинної діяльності, учасники організованої групи використовували заздалегідь підготовлені рукавички, маски, пістолет та газовий балончик.

Організатору банди судом призначено покарання у вигляді 8 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, а її учасникам – у вигляді 8 років та 5 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі вирок набрав законної сили.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

]]>
7 тисяч пацієнтів отримали психологічну підтримку на первинному рівні медичної допомоги у Чернігівській області http://monitor.cn.ua/ua/style/100445 24 липня відзначають Міжнародний день турботи про себе. Турбуватися про себе варто не тільки у цей день, а завжди. Це стосується не лише фізичного, а також і ментального здоров’я: відчуттів та емоцій. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 09:32:33 +0300 Допомога у сфері психічного здоровʼя є одним із пріоритетів Програми медичних гарантій. Сімейний лікар – перший, до кого українцям слід звертатися за консультацією при проблемах з фізичним та ментальним здоров’ям.

«Через повномасштабне вторгнення рф українці та українки живуть у постійній загрозі та атаках ворога, а, отже, – переживають хронічний стрес. Реагуючи на виклики війни, розуміючи, як важливо для людей мати доступ до психологічної допомоги, у 2022 році Національна служба здоров’я України запровадила у Програмі медичних гарантій новий пакет послуг – «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Саме сімейні лікарі, терапевти та педіатри першими прийняли виклик і почали надавати психологічну допомогу пацієнтам.

Сьогодні 1 053 заклади первинної медичної допомоги уклали договір з НСЗУ на цей пакет. Медики пройшли спеціалізоване навчання від mhGAP та впроваджують нові знання на практиці. Завдяки цьому вже 333 646 пацієнтів отримали психологічну підтримку на первинному рівні медичної допомоги. Тобто люди, які потерпали від тривоги, порушень сну, пригніченого настрою отримали безоплатну допомогу в лікаря, з яким уклали декларацію, а значить – якого добре знають і якому довіряють», – каже Наталія Гусак, голова НСЗУ.

У Чернігівській області від початку 2024 року безоплатно допомогу щодо психічного здоровʼя на первинці отримав 7 001 пацієнт. Найчастіше пацієнти зверталися з таких причин: відчуття тривоги, нервування, порушення сну, пригнічений настрій, розлади поведінки у дітей.

«На Чернігівщині 39 закладів первинної медичної допомоги надають послугу із супроводу та лікування дорослих і дітей з психічними розладами, з них 5 – у Чернігові. Щоб отримати допомогу щодо психічного здоровʼя на первинці, необхідно звернутися до  сімейного лікаря, з яким пацієнт має декларацію, та надати згоду на скринінг на психічні розлади. За згоди пацієнта лікар проведе клінічну оцінку фізичного стану здоров’я та психічного статусу – для виявлення психічних і неврологічних розладів у дорослих, на виявлення емоційних, поведінкових розладів, ознак насильства – у дітей», – розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.


За результатами скринінгу сімейний лікар може запропонувати:

направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити психічні чи неврологічні розлади, пов’язані з фізичним здоров’ям;

направлення до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій з лікування (за згодою пацієнта);

першу психологічну допомогу – не тільки пацієнтові, а й членам родини, які доглядають за ним;

складання плану ведення та лікування пацієнта/пацієнтки з виявленими та встановленими раніше розладами в межах компетенції сімейного лікаря;

моніторинг лікування та контроль за виконанням плану спостереження та лікування;

забезпечення супроводу пацієнтів із психічними чи неврологічними розладами;

за відсутності позитивної динаміки у стані пацієнта/пацієнтки – направлення до психіатра, психолога, психотерапевта, психофізіолога, нарколога, невролога (залежно від діагнозу та стану пацієнтів), взаємодія з цими лікарями тощо.

Повний перелік послуг в межах пакету  – на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2024» п. 30.

Знайти найближчий до вас заклад ПМД, законтрактований за пакетом з допомоги щодо психічного здоровʼя на первинному рівні, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть потрібну область та групу послуг («51 Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги»).

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

]]>
Відтепер у місті працює тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка» http://monitor.cn.ua/ua/style/100444 23 липня у Чернігові почав курсувати тролейбусний маршрут №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка». Унікальність цього маршруту в тому, що він з'єднав мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 09:25:06 +0300 Для його запуску, за кошти Чернігівської міської теритоіральної громади, придбали чотири тролейбуса з автономним запасом ходу. Також на маршруті працюватимуть автобуси, аби забезпечити інтервал руху 20 хвилин. Для пасажирів вартість квитка буде однаковою на всьому маршруті, незалежно від виду транспорту.

За схемою руху цього тролейбусного маршруту наразі завершується облаштування місць посадки/висадки пасажирів.

 

Схема руху тролейбусного маршруту №1 «Діагностичний центр – мікрорайон «Шерстянка»

Від кінцевої зупинки «Діагностичний центр»: вул. Шевченка, вул. В. Тарновського, вул. Гетьмана Полуботка, вул. П’ятницька, вул. Київська, вул. І. Мазепи, вул. Любецька, вул. Ріпкинська, вул. Тероборони, вул. Дніпровська, вул. Попова, вул. Ціолковського, вул. Д. Самоквасова, вул. Текстильників до кінцевої зупинки «Мікрорайон Шерстянка» в прямому напрямку.

Та в зворотному напрямку: від кінцевої зупинки «Мікрорайон Шерстянка»: вул. Попова, вул. Дніпровська, вул. Тероборони, вул. Ріпкинська, вул. Любецька, вул. І. Мазепи, просп. Миру, просп. Перемоги, вул. О. Молодчого, вул. Шевченка до кінцевої зупинки «Діагностичний центр».
 

Чернігівська міська рада
 

]]>
Капремонт частин вулиць Стрілецької та Курсанта Єськова почнуть з відновлення мосту через р. Стрижень http://monitor.cn.ua/ua/style/100443 Управління житлово-комунального господарства готове оголосити тендер на виконання капітального ремонту вулиць Стрілецької та Курсанта Єськова. Проєкт складається з двох черг. Роботи стартують вже цього року і почнуть їх з відновлення аварійного мосту через річку Стрижень. Стиль article Wed, 24 Jul 2024 09:22:38 +0300 Про розроблення та затвердження, згідно законодавства, відповідного проєкту, йшла мова під час загальноміської наради 23 липня. Пізніше, цього дня, на засіданні виконавчого комітету, погоджений, власне, сам робочий проєкт.

– У зв’язку з тим, що частина землі в структурі Міноборони, проєкт розбито на дві черги. Днями управління ЖКГ оголошує тендер на виконання робіт і після визначення переможця вони стартують. Орієнтовно, у кінці серпня, – повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Проєкт робіт розділено на дві черги у зв'язку з тривалістю погодження земельних питань: частина дороги у власності громади, інша – держави.

Саме тому Чернігівська міська рада свого часу звернулася до одного з центральних органів виконавчої влади, аби забрати землю у власність громади і мати право профінансувати ремонт дороги з міського бюджету. У передачі землі Міноборони відмовило, але запропонувало варіант сервітуту.

– Нам дали лист-погодження по сервітуту, ми його оформлюємо, – зазначив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Ці процедурні питання вимагають певного часу. Саме тому частину робіт планують виконати вже цього року, а наступного завершити у частині, де земля під дорогою у державній власності.  

Роботи почнуть з мосту через Стрижень, аби зробити пропуск для вантажного транспорту. Це відправна точка I-ої черги ремонту частини вулиці Курсанта Єськова.

    – Треба робити реконструкцію, тому що весь вантажний транспорт, що йде на північ, Новгород-Сіверський, йде через Михалевича і цей міст. На перетині Єськова та Михалевича зробимо коло, тому що дуже навантажене перехрестя. І біля 10-го будинку на Єськова також буде коло і розворотний майданчик для маршрутного транспорту, – розповів Ярослав Куц. – Відповідно до розробленого проєкту, там 8 тисяч квадратних метрів дороги, тротуари, велодоріжки, освітлення, парковки, а біля збудованих будинків робиться благоустрій.

II-га черга ремонту частини вулиці Стрілецька запланована на наступний рік.


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
24 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100442 ДЕНЬ 882 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 882 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Wed, 24 Jul 2024 09:19:34 +0300 24 липня у світі відзначають День двоюрідних братів і сестер, Всесвітній день БДСМ, Міжнародний день турботи про себе, День народження розчинної кави.

В Україні - День фінансового працівника, у Польщі - День поліції, у Фінляндії - Морський фестиваль у Котку.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Бориса і Гліба; святої великомучениці Христини.

День фінансового працівника в Україні

24 липня в Україні відзначається День фінансового працівника. Це професійне свято відзначається щорічно, щоб нагадати про важливу роль фінансових працівників в економіці країни.

Уряд України схвалив проєкт Указу Президента про встановлення в Україні професійного свята - Дня працівників фінансової сфери, яке щорічно відзначатимуть 24 липня. Це рішення було ухвалено 15 лютого 2021 року.

Фінансові працівники відіграють важливу роль в економіці країни. Вони забезпечують стабільність фінансової системи, контролюють рух коштів, здійснюють планування та гарантують виконання бюджету.

Міжнародний день турботи про себе

У 2011 році стартувало щорічне святкування Міжнародного дня турботи про себе. Його відзначають 24 липня за ініціативи однойменного фонду, що має на меті роз'яснити людству важливість турботи про власне здоров'я.

Принцип самодопомоги, про який говорять ініціатори, ґрунтується на тому, що насамперед сама людина може і повинна допомогти собі бути здоровою. Ця самодопомога може проявлятися в різних аспектах: від просвітництва та розширення власних знань про здоров'я, до переходу на принципи здорового способу життя: розпорядок дня, правильне харчування, здорова фізична активність, здоровий повноцінний сон і відпочинок, відмова від шкідливих звичок. Турбота людини про власне здоров'я - це не лише турбота про фізичний, а й психологічний та емоційний стан.

Організатори свята нагадують людству, що здоров'я - основна запорука успішності людини. І в жодному разі не можна сприймати це свято, як гімн егоїзму. За великим рахунком, від здоров'я однієї людини дуже часто залежить успішність, здоров'я і навіть життя людей, які її оточують, і, насамперед, рідних, серед яких є діти і літні люди, які потребують уваги і турботи. Надати повноцінну турботу і приділити увагу їм людина зможе, тільки коли вона здорова.

День народження розчинної кави

Щорічно 24 липня світ відзначає День народження розчинної кави, оскільки в цей день у 1938 році компанія Nestle розпочала масштабне виробництво цього напою.

Всесвітній день БДСМ

Всесвітній день БДСМ (БДСМ — психосексуальна субкультура, заснована на обміні владою між партнерами, а також на принципах безпеки, добровільності й розумності), що відзначається щорічно 24 липня, зобов'язаний своїм існуванням дуже відомому БДСМ-клубу в Барселоні, Rosas Cinco Club, заснованому 2003 року швейцарським ентузіастом БДСМ Куртом Вальтером Фішером.

День двоюрідних братів і сестер

День двоюрідних братів і сестер, або День кузенів, відзначається щорічно 24 липня. Це свято є національним у США.

Двоюрідні брати і сестри часто стають нашими першими друзями, формуючи зв'язки ще в дитинстві, які можуть тривати все життя.

Точне походження Дня кузенів залишається невідомим. Однак важливість двоюрідних братів і сестер та зв'язків, що формуються між ними, визнана і відзначається здавна.

Ще цього дня:

1911 - Американський археолог Хайрам Бінгем відкрив у Перу "загублене місто" Імперії Інків Мачу-Пікчу.

1918 - Гетьман Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію;

1923 - Під час мирної конференції в Лозанні (1922-1923 рр.) підписано мирний договір, згідно з яким встановлювалися кордони Туреччини в Європі та Малій Азії;

1945 - На Потсдамській конференції президент США Трумен Гаррі повідомив Сталіну про створення "надзвичайно потужної зброї" - ядерної бомби;

1950 - Перший запуск з мису Канаверал ракети - німецької Фау-2;

1981 - В Італії заборонено діяльність усіх масонських лож і таємних товариств;

1990 - Уперше перед будівлею Київської міської ради поруч із державним прапором УРСР замайорів національний синьо-жовтий прапор;

1991 - Урочисте відкриття пам'ятної таблиці в Батурині на згадку про гетьмана Івана Мазепу.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять святих Бориса і Гліба (у хрещенні Романа і Давида). Вони були князями, синами великого князя Володимира Святославовича. Бориса і Гліба вбив їхній єдинокровний брат Святополк Окаянний у боротьбі за владу після смерті батька. За церковними переказами, на такий вчинок Святополка штовхнув диявол.

Іменини: Анатолій, Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Микола, Роман, Христина.

]]>
Немає води під час відключень світла – «Чернігівводоканал» працює над вирішенням питань http://monitor.cn.ua/ua/style/100441 КП «Чернігівводоканал» продовжує працювати з адресами багатоквартирних житлових будинків, які під час відключень світла залишаються без води. Про останні результати доповідав під час загальноміської наради 23 липня директор підприємства Сергій Малявко. Стиль article Tue, 23 Jul 2024 13:36:09 +0300 Зокрема, для вирішення питання будинку по вулиці Незалежності, 15, для подачі води під час відключення світла,  встановили генератор та автоматичну систему його включення. Під час відсутності електроенергії тепер запускається генератор і забезпечує роботу підвищувальної системи.

Для будинків по вулиці Жабинського, 2В та 2Д споруджено дві повітряних лінії електропередач, які енергетики розвели на різні черги відключень. Що наразі гарантує цілодобову роботу підвищувальної насосної станції. У такий же спосіб вирішили питання і стосовно адреси проспект Миру, 271Д.

На черзі, вулиця Красносільського, 49.

         – Запропонували ОСББ взяти під звіт генератор, який надаємо, і також зробимо прокладання кабелів до підвищувальної насосної станції. Якщо вони погодяться, то підвищувальна станція теж працюватиме, – повідомив під час наради Сергій Малявко.

Нагадаємо, що під час загальноміської наради минулого тижня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако поставив завдання вирішити питання з відключеннями об'єктів критичної інфраструктури від електроенергії. Послуги водо- та теплопостачання, а також водовідведення, мешканцям обласного центру важливо надавати безперебійно. Зараз питання вирішуються в індивідуальному порядку по кожній адресі.

Загалом, стосовно ситуації в енергосистемі цього тижня, то вона «дещо покращилася», повідомив під час сьогоднішньої наради представник АТ «Чернігівобленерго» Олександр Короп.

    – Діє дві черги графіка погодинних відключень тривалістю по три години. Починаючи з 14:00 і до 23:00 заплановано три черги, – говорить директор Чернігівських МЕМ Олександр Короп

АТ «Чернігівобленерго», як і будь-хто інший, не можуть впливати на графіки відключень, говорить Короп. Всією ситуацією в енергосистемі володіє тільки диспетчерська служба НЕК «Укренерго». Саме вона доводить до відома регіональних диспетчерів графіки, які ті зобов'язані виконувати.

– В енергетиці діє вертикальна система управління. В залежності від стану енергосистеми і наявності генерації, можливості передачі потужностей в регіони України – вводяться графіки відключень. Вони є різні: погодинні, аварійні, спеціальні.

    Диспетчеру АТ «Чернігівобленерго» надходить команда від чергового НЕК «Укренерго» [...] і вона обов'язкова до виконання. Термін введення графіків відразу після отримання команди – 10-15 хвилин, – повідомив Олександр Короп

 

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу щодо озброєної організованої злочинної групи виробників та торгівців наркотиками http://monitor.cn.ua/ua/style/100440 Поліцейські припинили діяльність організованої злочинної групи, яка систематично виготовляла та збувала уроздріб психотропні речовини в особливо великих розмірах. Слідчі слідчого управління обласної поліції завершили досудове розслідування, матеріали провадження з обвинувальним актом скеровано до суду. Стиль article Tue, 23 Jul 2024 13:32:14 +0300 Нагадаємо, слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області у взаємодії з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури затримали злочинну групу з числа мешканців Талалаївської громади Прилуцького району. Поліцейські реалізували зібраний масив оперативної інформації щодо причетності зловмисників до кустарного виробництва і роздрібного продажу психотропних речовин.

Заходи затримання членів злочинної групи відбулися за силової підтримки поліцейських спецпідрозділу КОРД, а подальші санкціоновані обшуки в їхніх помешканнях та автотранспорті – із залученням кінолога зі службовим собакою та вибухотехніків поліції.
В ході слідчих дій поліцейські виявили та вилучили у зловмисників загалом понад 50 грамів психотропної речовини амфетаміну, засоби його кустарного виробництва та фасування, гроші від реалізації забороненої речовини. Також вилучено наркотичний засіб канабіс, п’ять ручних гранат з чотирма запалами до них, гранатометний постріл, понад 250 набоїв до автоматичної стрілецької зброї, інші речові докази.

За даними оперативників поліції, щомісячний прибуток членів групи від їхньої незаконної діяльності перевищував 150 тисяч гривень. Роздрібний збут психотропних речовин здійснювався у Прилуцькому районі Чернігівщини.

Слідчі поліції Чернігівщини повідомили зловмисникам про підозри у скоєнні злочинів у складі організованої злочинної групи:

за частиною 3 статті 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені організованою групою);

за частиною 1 статті 306 Кримінального кодексу України (використання коштів, здобутих від незаконного обігу психотропних речовин з метою продовження їх незаконного обігу);

за частиною 3 статті 311 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів, вчинені організованою групою або в особливо великих розмірах);
за статтею 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Прилуцькі поліцейські викрили чоловіка у перевезенні контрафактної продукції майже на мільйон гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/100439 Керманича з нелегальним багажем поліцейські зупинили у Прилуках. З автівки правоохоронці вилучили 15 тисяч пачок цигарок без марок акцизного податку. Стиль article Tue, 23 Jul 2024 13:28:47 +0300 За цим фактом поліція під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури розслідує кримінальне провадження.

Днями на одній із вулиць міста поліцейські зупинили мікроавтобус для перевірки. У салоні автомобіля перебував 53-річний водій та пасажир.

Попередньо поліцейські отримали інформацію, що водій транспортного засобу перевозить незаконну тютюнову продукцію.

Для фіксації злочину на місці події працювала слідчо-оперативна група райвідділу.

Під час огляду автомобіля поліцейські виявили 30 картонних ящиків, які були вщент наповнені цигарками. На пачках з продукцією поліцейські помітили відсутність акцизного маркування.

Поліцейським чоловік зізнався, що товар він замовив в Інтернеті для подальшої реалізації.

Загалом поліцейські вилучили з транспортного засобу 15 тисяч пачок з цигарками без марок акцизного податку. Вартість продукції за цінами «чорного ринку» сягає понад мільйон гривень.

За цим фактом слідчий поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури розслідує кримінальне провадження за частиною 1 статті 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
У шести громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я http://monitor.cn.ua/ua/style/100438 Всеукраїнська програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, продовжує розширювати свої можливості та інструменти, які допоможуть подбати кожному про свій внутрішній стан. Стиль article Tue, 23 Jul 2024 13:25:19 +0300 Нова ініціатива від проєкту – консультанти громад. Це – центральні контактні особи в ТГ, які впроваджуватимуть послуги психосоціальної підтримки саме на місцях. Вони займатимуться каскадуванням активностей та заходів регіонального рівня до рівня громад, здійснюватимуть оперативну комунікацію та мають на меті створити систему послуг і надавачів на рівні громад.

На території нашої області таких консультантів поки що 6. Але згодом їхня кількість зросте.

Познайомилися з консультантами та окреслили основні напрямки роботи днями в ОДА Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА, та радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області Інна Чистенко.

    «Рада, що наша команда, яка займається ментальним здоров’ям, поповнилася новими спеціалістами. Ми разом з вами будемо займатися просвітою, поширювати основні засади програми ментального здоров’я максимально вглиб регіону: починаючи від рівня області, району та громади – до найменшого населеного пункту Чернігівщини. Допомагати в цьому будуть сімейні лікарі, соцпрацівники, психологи в школах, представники громадських організацій тощо», – наголосила Жанна Шерстюк.

Вона з Інною Чистенко ознайомила присутніх з тим, що вже зроблено в регіоні у межах програми ментального здоров’я «Ти як?».

Приміром, проведено аудит просторів формальних надавачів послуг (це заклади охорони здоров’я, передовсім первинна ланка, амбулаторії, сімейні лікарі, простори закладів освіти та соціального захисту).

Фахівці первинки підвищили свою кваліфікацію стосовно питань психологічного здоров’я населення за програмою mhGAP (якщо конкретніше – «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP»).

Мають успіх і виїзди мобільних медичних бригад, у складі яких є психотерапевти.  

Близько 1000 осіб пройшли тренінги «Самодопомога+» та «Перша психологічна допомога». А понад 100 фахівців з територіальних громад – навчання з тем «Посилення спроможності здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їхніх сімей з питань психічного здоров’я» та «Особливості надання соціальних послуг під час воєнних дій».

Навесні цього року у закладах загальної середньої освіти відбувся обласний конкурс відеоробіт учнівської молоді «Я ОК!». Протягом квітня – травня школярі з усієї області подавали відеороботи для своїх однолітків з порадами, рекомендаціями, вправами, що допоможуть стабілізувати психоемоційний стан, відновити стресостійкість тощо.

Також у рамках Всеукраїнської програми підтримки ментального здоров’я «Ти як?» створено онлайн сервіс «Швидкодопомога». На мапі можна знайти детальну інформацію (адресу, телефон, знайти посилання на сайт закладу або соціальну сторінку) про надавачів послуг психосоціальної підтримки та психічного здоров'я. А також – про соціальні та медичні заклади, про послуги партнерів із неурядових громадських організацій.

А для адаптації та ресоціалізації ветеранів на Чернігівщині працює проєкт «Відновлення». Він реалізується у співпраці Чернігівською ОДА та благодійним фондом «Карітас Чернігів» та спрямований на психосоціальну підтримку родин ветеранів.

    «Багато втіленого, але ще більше можна зробити. А з вами це буде набагато швидше і якісніше. Бо ви краще знаєте потреби громад і зможете деталізувати запити в сфері ПЗПСП», – звернулася до консультантів Інна Чистенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/100437 Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 4 випадки загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 4 особи. Стиль article Tue, 23 Jul 2024 10:09:00 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

1 вибух, скид з FPV-дрону,  біля н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з ствольної артилерії 120 мм біля с. Хрінівка Корюківського району.

7 вибухів з САУ 152 мм біля с. Буда-Вороб'ївська Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з ствольної артилерії 152 мм біля с. Кремський Бугор Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 120 мм біля с. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району.

3 вибухи  з міномету 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження  цивільної інфраструктури інформації не надходило.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

внаслідок несприятливих погодних умов (дощ, гроза, пориви сильного вітру) в області станом на 06 годину 23 липня залишаються відключеними  6 ЛЕП 10 кВ (з них 5 частково), 30 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються мешканці 10 населених пунктів (Чернігівський район - 8, Корюківський – 2), 870 абонентів.

Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ "Чернігівобленерго"  (3 бригади, 3 од. техніки та 11 фахівців).

Внаслідок бойових дій станом на 06 год. 23 липня знеструмлено 12 ЛЕП 10 кВ (з них 3 частково), 72 трансформаторні підстанції, 28 населених пунктів (з них 3 частково). Без електропостачання залишаються 1800 абонентів.

Загибель на водних об’єктах – 4:

- в с. Колісники Ніжинського району (Вертіївська ТГ) з штучної водойми о 08 год. 41 хв. 22 липня водолазами Прилуцької рятувальної станції піднято на поверхню тіло чоловіка, 1972 року народження, мешканця с. Плоске Ніжинського району. Обставини події та причина смерті встановлюються;

- в м. Чернігові з річки Десна о 10 год. 30 хв. 22 липня працівниками Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби піднято на поверхню тіло чоловіка, 1993 року народження, мешканця Харківської області. Обставини події та причина смерті встановлюються;

- в м. Чернігові з річки Десна о 16 год. 27 хв. 22 липня Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби піднято на поверхню тіло чоловічої статі. Особу загиблого, обставини події та причина смерті встановлюються;

- в м. Чернігові з річки Десна о 05 год. 15 хв. 23 липня фахівцями підрозділу ГУ ДСНС України в області піднято на поверхню тіло чоловіка, 1948 року народження. Місце проживання, обставини події та причина смерті встановлюються.

Пожежі – 7:

пожежі в житловому секторі – 2:

- в  с. Бутівка Чернігівського району (Городнянська ТГ) в господарстві по пров. Центральний, 11 о 19 год. 45 хв. 22 липня сталася пожежа господарчої будівлі (5х15 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіни та перекриття на площі 12 кв.м. Причина встановлюється;

-  в с. Блистова Корюківського району (Менська ТГ) в господарстві по вул. Олени Лук’янової, 42 о 01 год. 06 хв. 23 липня сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіни. Причина - порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації побутових газових, гасових та бензинових приладів.

пожежі на транспорті – 1:

в м. Ніжин по вул. Об’їжджа біля буд. 41А о 22 год. 53 хв. 22 липня сталася пожежа автомобіля "Volkswagen Transporter". Вогнем знищено навісне обладнання двигуна автомобіля, окремі конструктивні елементи кузова автомобіля, пошкоджено салон. Причина - встановлюється.

пожежі сухої трави та сміття – 3 загоряння на відкритій території на загальній площі 1,25 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитків  не завдано.

пожежа торфу – 1:

біля с. Корінецьке Прилуцького району (Талалаївська ТГ)  на відкритій території о 09 год. 50 хв. сталася пожежа торфу на площі 0,1 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитку не завдано.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 9 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 6 ВНП (з початку бойових дій - 53654 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 12-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  22 липня по 20 годину 23 липня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вночі та вранці подекуди слабкий туман. Вітер північний 5-10 м/с. Температура по області вночі 13-18º, вдень 24-29º тепла.

 По м. Чернігову  без істотних опадів, температура  вночі 14-16º, вдень 26-28º тепла.

]]>
23 липня: цей день в Україні і світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/100436 ДЕНЬ 881 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 881 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Tue, 23 Jul 2024 09:18:05 +0300 23 липня у світі відзначають Всесвітній день синдрому Шегрена, Всесвітній день китів і дельфінів.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними.

Всесвітній день китів і дельфінів

Всесвітній день китів і дельфінів заснований 1986 року Міжнародною китобійною комісією. Його відзначають 23 липня, оскільки цього дня 1982 року IWC проголосувала за повну заборону комерційного видобутку китів, із сезону 1985/1986.

Заборона набула чинності 19 лютого 1986 року. Тому 19 лютого відзначають ще один день - Всесвітній день китів. Його вважають днем захисту й інших морських ссавців, покликаним звернути увагу людства на проблеми китів, китоподібних та інших морських ссавців.

Іноді екологічні організації різних країн спільно присвячують цей день захисту якогось одного виду ссавців, над яким нависла загроза знищення. За іншими даними, цей день відзначають кожної 3-ї суботи лютого.

Всесвітній день синдрому Шегрена

Синдром Шегрена - це розлад імунної системи, що характеризується сухістю в очах і роті, оскільки він вражає клітини, які виробляють слину і сльози. Він також може вражати інші частини тіла, такі як щитовидна залоза, нирки, печінка, легені та нерви. Інші симптоми - біль у суглобах, шкірні висипання, сухість піхви, безперервний сухий кашель, збільшення слинних залоз, поганий стан зубів, надмірна спрага і тривала втома різного роду.

Синдром Шегрена був уперше виявлений доктором Генріком Шегреном, шведським офтальмологом, у 1933 році. Він зустрів пацієнта, який скаржився на сухість очей, сухість у роті та біль у суглобах. Хоча кожен із цих симптомів уже був добре відомий, саме їхнє поєднання доктор Шегрен помітив і вирішив дослідити. Його робота не лише проклала шлях для сучасних дослідників у цій царині, а й допомогла всім пацієнтам, які живуть із цим складним захворюванням.

Ще цього дня:

1888 - У Києві відкрили пам'ятник Богдану Хмельницькому;

1901 - Німецький лікар Роберт Кох висунув теорію, що переносником бубонної чуми є щури;

1908 - Молодотурецька революція. Відновлення конституції в Османській імперії;

1936 - Створено Інститут історії України АН УРСР;

1951 - У Рокенкорті (Французька республіка) відкрито штаб-квартиру НАТО;

1966 - Запустили першу чергу Кременчуцького нафтопереробного заводу;

1974 - Скинуто диктатуру "чорних полковників" у Греції;

1975 - Канада закрила свої атлантичні порти для іноземних рибальських кораблів;

1979 - Духовний лідер Ірану аятола Хомейні заборонив трансляцію музики через те, що це розбещує молодь;

1980 - Запуск космічного корабля Союз-37, у складі екіпажу якого в космос вирушив перший космонавт з Азії, в'єтнамець Фам Туан;

1982 - Ухвалено рішення про повну заборону вилову китів із комерційною метою;

1990 - Леоніда Кравчука обрано головою Верховної Ради УРСР.

Церковне свято

День пам'яті святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними

Святі мученики Трохим, Теофіл і з ними тринадцять святих мучеників постраждали за часів гонінь на християн при імператорі Діоклетіані (284-305).

Приведені на суд, вони мужньо сповідували себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. Після жорстоких тортур святих мучеників із перебитими гомілками кинули у вогонь. Зміцнювані Господом, вони вийшли з вогню абсолютно неушкодженими і ще більше прославляли Христа. Тоді, зневірившись зломити волю святих сповідників, мучителі їх обезголовили.

Іменини: Андрій, Віталій, Трохим, Теофіл, Федір, Ганна.

]]>