На Чернігівщині визначили переможців конкурсу на кращі журналістські матеріали, які висвітлюють соціально-екологічні проблеми регіону
На фабриці компанії “Бритіш Американ Тобакко Україна” в Прилуках відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу на кращі журналістські матеріали, які висвітлюють соціальні та екологічні проблеми Чернігівщини. Конкурс проводився другий рік поспіль компанією “Бритіш Американ Тобакко Україна” спільно з Управлінням у справах преси та інформації Чернігівської обласної державної адміністрації.

“Ми пишаємося тим, що конкурс поступово набирає популярності та залучає все більше учасників, – поділився Ніколас Муноз, директор з виробництва компанії “Бритіш Американ Тобакко Україна”. – Так, цього року до нас надійшло 69 конкурсних робіт – а це майже втричі більше, ніж торік”.
Переможців визначило журі, до складу якого увійшли шановані та досвідчені спеціалісти області: Никоненко Дмитро Миколайович, заступник начальника Управління у справах преси та інформації Чернігівської обласної державної адміністрації; Дзюба Валентина Андріївна, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, заступник Головного Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області; Сивенко Олександр Іванович, заступник міського голови м. Прилуки з питань діяльності виконавчих органів ради; Шульга Олександр Олександрович, директор Ічнянського національного природного парку; Бондаренко Петро Михайлович, менеджер зі зв’язків з громадськістю, компанія “Бритіш Американ Тобакко Україна”.
У цьому році визначено п’ять переможців змагання. Ними стали:
• у номінації “Найкраща стаття у друкованому або Інтернет-виданні” – Віктор Криворучко, газета “Прилуччина”, Роман Марусич, газета “Відомості Чернігівщини”, та Анатолій Фурман, газета “Наше слово”;
• у номінації “Найкращий теле- або радіосюжет” – Надія Дерев’янко, Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія;
• у номінації “Найкращий матеріал (для позаштатних журналістів)” – Лілія Черненко, газета “Відомості Чернігівщини”.
Конкурсні роботи були присвячені трьом важливим темам: “Сталий розвиток довкілля”, “Розвиток громади” та “Розвиток людини”.
Так, Віктор Криворучко у статті “Десяте літо половіє жито без Івана Супруненка” підсумував життєвий та трудовий шлях Івана Анатолійовича Супруненка, людини, яка зробила великий внесок у розбудову міста Прилуки та Чернігівської області.
Екологічних проблем торкається стаття Анатолія Фурмана “Великі біди малої річки” про ситуацію навкруги річки Мена, а також радіосюжет Надії Дерев’янко “Зберегти і примножити” про діяльність Борзнянського лісгоспу.
Роман Марусич переміг одразу з двома статтями “Знов козацький прапор гордо майорить…” та “З турботою про довкілля, з вигодою для бізнесу”, які набрали однакову кількість балів. Перша з них присвячена Прилуцькому козацькому куреню імені Івана Сірка, а друга розповідає про введення компанією “Бритіш Американ Тобакко Україна” програми Energy Saving задля охорони навколишнього середовища та збереження енергоресурсів.
А Лілія Черненко у статті “Прилуки – наш рідний дім…” розмірковує над проблемою іміджу рідного міста. Що робить місто Прилуки унікальним? Як створити не лише яскравий логотип маленького містечка, але й атмосферу, привабливу для туристів і самих містян?
Переможців нагородили дипломами та вручили їм цінні і корисні для роботи подарунки.
Троє учасників, які не здобули перемогу, але були близькими до неї, отримали почесні грамоти від Ніколаса Муноза за творчий підхід до висвітлення соціально-екологічних проблем Чернігівщини. Серед них:
• Олександр Бойко, газета “Град Прилуки”, стаття “Велика радість маленьких успіхів”, присвячена Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Прилуках;
• Катерина Дроздова, Чернігівський обласний тижневик “Гарт”, стаття “Великозагорівська автопроблема” про нагальну потребу для селян Великої Загорівки поновити автобусний маршрут “Борзна – Бахмач”, що проходив повз їхнє село;
• Людмила Смик, газета “В Двух Словах”, стаття “Мрії збуваються на фестивалі в Прилуках” про Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва “Мрій-Дім”, який відбувся в Прилуках у квітні цього року.
Решта учасників конкурсу отримала подяки, адже кожен із них зробив свій вклад в популяризацію ефективного вирішення соціальних та екологічних питань Чернігівщини.
Завершуючи церемонію нагородження, Ніколас Муноз, директора з виробництва “Бритіш Американ Тобакко Україна”, сказав: “Хочу подякувати всім учасникам конкурсу за активність. Одній людині дуже складно виправити хоча б одну соціально-екологічну проблему, але усі разом ми можемо зробити багато корисного. Наша сила у єдності та небайдужості. А те, що небайдужих на Чернігівщині багато, підтвердив наш конкурс. Бажаю всім учасникам нових творчих здобутків та досягнень!”
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.