Управління культури та туризму запровадило відкритий конкурс на кращий рецепт регіональної страви
Управління культури та туризму Чернігівської міської ради запровадило відкритий кулінарний конкурс на кращий рецепт регіональної страви з використанням локальних продуктів.

Презентували ініціативу 17 лютого у Туристичному інформаційному центрі. Головна стратегічна мета муніципального конкурсу - зробити акцент на регіональній поліський кухні, страви якої у перспективі могли б з'явитись у рестораціях Чернігова.
Конкурс проходить у рамках проєкту "Чернігівщина - кулінарна спадщина". Ціль конкурсу - популяризувати українську та регіональну кухню і поширити корисну інформацію про культуру приготування різноманітних страв регіону.
За словами начальниці відділу культури Управління культури і туризму Катерини Литвин, гастрономічна спадщина - це самоідентифікація українців, зокрема, чернігівців та жителів Чернігівської області. Тому вкрай важливо зберегти цю спадщину та популяризувати її за допомогою ресторацій, у меню яких мають з'явитися майбутні страви.
Конкурс на кращий рецепт регіональної страви буде проходити протягом місяця, з 17 лютого по 17 березня, у три етапи.
- Перший етап - організаційний, з 17 лютого по 28 лютого 2022 року. На цьому етапі проводиться відбір заявок на участь у конкурсі.
- Другий етап - експертний, з 1 березня по 10 березня 2022 року. На цьому етапі проводиться аналіз рецептів членами журі, відбір та оприлюднення 3-х кращих рецептів.
- Третій етап - фінальний, з 11 березня по 17 березня 2022 року. На цьому етапі проводиться презентація та приготування страви переможцями відбіркового етапу. Організатори конкурсу забезпечують учасників необхідним для приготування обладнанням, інвентарем та продуктами.
У конкурсі можуть взяти участь будь-які особи віком від 16 років, які або цікавляться кулінарією, або професійно працюють в цій сфері. Участь у конкурсі безкоштовна.
Нині розпочався етап відбору заявок. До складу журі конкурсу увійшли провідні кухарі, громадські діячі, керівники ресторанних та туристичних підприємств Чернігова. Чіткого переліку інгредієнтів, які мають використовуватись у запропонованих стравах поліської кухні, немає. Проте важливою умовою конкурсу є використання саме тих складників, які властиві нашому регіону.
Переможець кулінарного змагання, страва якого/якої найбільше сподобається журі, отримає винагороду у розмірі 10000 гривень. Крім того, унікальні рецепти учасників будуть розміщені у збірці "Чернігівщина - унікальна спадщина", яку планують видати в електронному варіанті вже в цьому році.
Створення унікальних рецептів дасть можливість ще більше популяризувати туристичну галузь Чернігова. Є плани і на перспективу, а саме, створити унікальний кулінарний фестиваль поліської кухні, який би проходив у Чернігові на регулярній основі.
Пропозиції рецептів страв можна надсилати сюди: http://surl.li/bkgav
За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами 067 388 57 21 або 093 141 29 50.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41
22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38
Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02
Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.

Ошукали військовослужбовців ЗСУ та волонтерів – повідомлено про підозру трьом учасникам злочинної групи 15:56
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом учасникам організованої злочинної групи у шахрайстві шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3, 4 ст. 190 КК України).