Заява правління чернігівського обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка щодо музейної справи на Чернігівщині
Нещодавно на засіданні відповідної комісії в департаменті культури, туризму, національностей та релігії Чернігівської обласної держадміністрації справа призначення директора обласного художнього музею імені Г.Ґалаґана зрушила з мертвої точки: вирішено, що ним буде Юрій Ткач, колишній начальник міського управління культури.

Не маючи нічого проти цієї кандидатури, правління обласної «Просвіти» звертає вкотре увагу обласної влади, що насправді такого музею в Чернігові нема – є тільки вивіска, фонди і виставки. Проте будь-хто, наближений до музейної справи, скаже, що без експозицій нема музею. А їх нема через те, що за часів творця олігархату Леоніда Кучми, завдяки корупційним схемам 1040 квадратних метрів художнього музею були передані Борису Дєдову для приватної галереї. Відповідно, виставляти експозиції художньому музею нема де, крім одного залу. До речі, і приватної галереї там нема, як і оголошеного Б.Дєдовим «музею сучасного мистецтва», крім вивіски та поодиноких виставок.
Позиція обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка була озвучена на сесії обласної ради депутатом, головою Бахмацького районного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Олегом Калиняком, але була проігнорована обласним керівництвом. Невже й досі бояться чіпати схеми часів Кучми – Бутка?
Тому просвітяни вимагають повернення орендованих (за 1 гривню!) площ художнього музею імені Г.Ґалаґана для організації повноцінного його функціонування. Позиція ж Ю.Ткача про розгортання музею на всіх площах лише через 5 років нам видається неприйнятною.
Також правління обласної «Просвіти» звертає увагу на необхідність перебудови всієї музейної справи – скажімо, новгород- сіверський музей «Слова о полку Ігоревім» після зміни керівництва продовжує пропагувати московські схеми історії та літератури, ігноруючи українських дослідників. Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського лишається, за словами відомого історика В.В’ятровича, “радянським музеєм радянського музею», особливо його військово – історичний відділ. Перебудови потребують експозиції періоду другої світової війни у всіх краєзнавчих музеях області. На часі започаткування музею Героя України Левка Лук’яненка.
За дорученням правління Олександр Шевченко, голова
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.