Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:57:47

Нагородження премією імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності за 2014 р. Лауреати-чернігівці

08.09.2014   07:05Агенцiя

Щороку наприкінці серпня до дня народження першорядного письменника, блискучого публіциста, видатного вченого і громадського діяча Івана Яковича Франка вручається премія його імені в інформаційній галузі, заснована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Цьогорічне нагородження відбулося на символічному для всіх українців місці – на Майдані Незалежності Києва, у рамках проведення книжкової виставки до Дня знань. Премії лауреатам вручив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко. Нині на здобуття премії було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей та регіонів України, всього 33 автори, а відзначено лише 3.

Переможцем у номінації «за кращу наукову роботу в інформаційній сфері» визнано науковця, журналістку, викладача Чернігівського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХIХ – першої третини ХХ століть: модель національної ідентичності». У її книзі аналізується публіцистика в контексті національного усвідомлення українців.

У своєму виступі під час нагородження Тетяна Дзюба, зокрема, відзначила, що ім’я Івана Франка має безпосередній стосунок до теми її дослідження. Адже з ним пов’язується якісно інший етап формування національної свідомості не лише у Галичині, а й Україні загалом. У багатьох працях Франка наявний перелік чинників національної ідентичності. Він був не лише провідним публіцистом, а й одним із перших дослідників публіцистики як явища, феномену публіцистики.

Дорога премія імені Івана Франка авторці ще й тому, що вона тривалий час досліджувала спадщину попередника, вчителя, людини, яка була незаперечним духовним авторитетом для письменника – Михайла Петровича Драгоманова. «Голос Франка сьогодні сучасний, як ніколи», – сказала на завершення Тетяна Дзюба.

Лауреатами премії в інших номінаціях стали: Павло Усенко – «за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський»;
колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію Володимир Качур, режисер Сніжана Потапчук, оператор Степан Юрченко) «за кращий твір у телевізійній сфері» – документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.