Нагородження премією імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності за 2014 р. Лауреати-чернігівці
Щороку наприкінці серпня до дня народження першорядного письменника, блискучого публіциста, видатного вченого і громадського діяча Івана Яковича Франка вручається премія його імені в інформаційній галузі, заснована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.
Цьогорічне нагородження відбулося на символічному для всіх українців місці – на Майдані Незалежності Києва, у рамках проведення книжкової виставки до Дня знань. Премії лауреатам вручив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко. Нині на здобуття премії було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей та регіонів України, всього 33 автори, а відзначено лише 3.
Переможцем у номінації «за кращу наукову роботу в інформаційній сфері» визнано науковця, журналістку, викладача Чернігівського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХIХ – першої третини ХХ століть: модель національної ідентичності». У її книзі аналізується публіцистика в контексті національного усвідомлення українців.
У своєму виступі під час нагородження Тетяна Дзюба, зокрема, відзначила, що ім’я Івана Франка має безпосередній стосунок до теми її дослідження. Адже з ним пов’язується якісно інший етап формування національної свідомості не лише у Галичині, а й Україні загалом. У багатьох працях Франка наявний перелік чинників національної ідентичності. Він був не лише провідним публіцистом, а й одним із перших дослідників публіцистики як явища, феномену публіцистики.
Дорога премія імені Івана Франка авторці ще й тому, що вона тривалий час досліджувала спадщину попередника, вчителя, людини, яка була незаперечним духовним авторитетом для письменника – Михайла Петровича Драгоманова. «Голос Франка сьогодні сучасний, як ніколи», – сказала на завершення Тетяна Дзюба.
Лауреатами премії в інших номінаціях стали: Павло Усенко – «за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський»;
колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію Володимир Качур, режисер Сніжана Потапчук, оператор Степан Юрченко) «за кращий твір у телевізійній сфері» – документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.