За фактами перешкоджань роботі аудиторів у Чернігові відкрито 12 кримінальних проваджень, - Алла Басалаєва
Місцева влада Чернігова, попри введену кримінальну відповідальність, намагається не допустити державних аудиторів до проведення перевірки використання бюджетних коштів. Як повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва, правоохоронними органами вже відкрито 12 кримінальних проваджень за частиною 1 статті 351-1 КК України.

«Аудитори звернулися до правоохоронних органів, оскільки КП «Чернігівводоканал» та два управління Чернігівської міськради не надали необхідних підтверджуючих документів про використання багатомільйонних надходжень на відновлення міста після ворожих обстрілів», - розповіла Алла Басалаєва.
Також аудитори не можуть отримати документи при проведенні зустрічних звірок на підрядних організаціях (ТОВ «УТБ-Інжиніринг», ПП «ТТ-нафта», ТОВ «ШБУ-14», ТОВ «ЕКО-комфорт груп», Корпорація «Укртрансбуд») на загальну суму майже 885 млн грн.
«Під час цього аудиту вже зафіксовано порушень на майже 2 млрд грн. Водночас через перешкоджання роботі аудиторів неможливо підтвердити законне та ефективне використання коштів місцевого бюджету на загальну суму 1 млрд 340 млн грн. Жителі Чернігова мають право довідатися як платники податків, на що було витрачено їхні кошти. Нагадаю, що за перешкоджання професійній діяльності аудиторів передбачено кримінальну відповідальність і війна не скасовує державний фінансовий аудит місцевих бюджетів», - прокоментувала Алла Басалаєва.
Вона уточнила, що державний фінансовий аудит бюджету Чернігівської міської територіальної громади є плановим, про що було поінформовано місцеву владу - він охоплює період з 1 квітня 2021 по 30 червня 2023 року.
«На жаль, місцева влада у період дії воєнного стану дозволяє собі саботувати дотримання законів. Коли держава починає цікавитися, як і на що було витрачено кошти громади, то виявляється, що місцева влада не готова звітувати. Якщо уповноважений державою орган контролю за використанням бюджетних коштів отримує перепони під час перевірки, то це свідчить ні про що інше, як про бажання щось приховати та уникнути відповідальності», - резюмувала Алла Басалаєва.
Нагадаємо, що під час аудиту, який зараз триває в Чернігові, фахівці Північного офісу Держаудитслужби зафіксували ряд масштабних зловживань із використанням земельних ділянок. У тому числі йдеться про 70 земельних ділянок громади площею 54 га, орієнтовною вартістю майже 700 млн гривень. Їх було безоплатно передано стороннім особам під забудову багатоквартирних будинків без відома громади.
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.