Рекрутинг – як нова система комплектування військовослужбовців за контрактом
З 2017 року в ході експерименту Чернігівський обласний військовий комісаріат був переформатований у Чернігівський обласний територіальний центру комплектування та соціальної підтримки.

Основним напрямком з реформування став рекрутинг - активне та якісне комплектування війська за міжнародними стандартами. 80 відсотків роботи так званих «вербувальників» проходить у спілкуванні з місцевим населенням - саме до цього інструкторів спеціально готували.
Як зазначають експерти, раніше система відбору військовослужбовців за контрактом була досить поверховою та пасивною, тобто кандидат на контракт приходив сам - від "нема чого робити". За новими методиками, пошук кандидатів полягає, як в залученні усіх засобів масової інформації так і в активній роботі інструкторів-рекрутерів. "Вербувальники" від кожного виду Збройних Сил України шукають кандидатів в міських центрах зайнятості, на підприємствах, в навчальних закладах, інтернет-мережах, де є сайти з пошуку роботи для молоді.
Уявлення про кандидата на контракт насамперед формується в ході особистого спілкування і вивчення його морально-ділових якостей та спілкування через соціальні мережі, електронну пошту тощо.
Основну роботу інструктори-вербувальники проводять з людиною безпосередньо на виробництві, в начальному закладі або вдома - на це витрачають більшість свого службового часу.
В ході розмови "рекрутери" основну увагу акцентують на умовах проходження військової служби, ході бойової підготовки, соціальних стандартах, виконанні завдань в районі проведення операції об’єднаних сил. За результатами роботи інструкторів кількісно-якісний відбір кандидатів на контракт зріс майже вдвічі.
Українські інструктори-рекрутери проходили підготовку за стандартами НАТО в Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з залученням іноземних радників Сполучених Штатів Америки. В подальшому, американські колеги, в практичній діяльності радять звертати основну увагу на виявлення потенційних патріотично налаштованих кандидатів в місцевих навчальних закладах.
У військовослужбовців з військових комісаріатів, які поки що не стали територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, щодо рекрутингу є своя певна думка.
– Рекрутинг – досить оптимізована та позитивна складова формування війська, на мою думку. Користь від цього є, адже призовом строковиків будуть займатись відділи комплектування, а відбором контрактників відділи рекрутингу, тобто це буде розділено. Якщо ми хочемо щоб у нас була професійна, здатна здолати ворога армія, ми повинні якісно та посилено займатись відбором військовослужбовців за контрактом. І це не лише я так вважаю. Місцеві органи влади прийняли відповідні нормативні документи відповідно до яких призовнику, який укладає контракт з військом виплачується одноразова матеріальна грошова допомога до 10000 гривень від селищних громад, міських рад тощо, і це не враховуючи допомогу близько 15000 гривень від держави, – розповів заступник військового комісара-начальник відділення комплектування Конотопського об’єднаного міського військового комісаріату Сумської області Борис Сагайдачний.
В сфері гендерної рівності досить актуальним також залишається питання комплектування жінками-контрактниками. Якщо раніше жінки призивались на контрактну службу лише на певні посади, то зараз є навіть екіпажі танків і артилерійські розрахунки які складають суто жінки.
Тож поки точаться дискусії щодо подальшого впровадження рекрутингу в українську армію на основі власних вітчизняних здобутків та закордонного досвіду залишається лише покращувати соціальні стандарти. Саме це у майбутньому може істотно вплинути на мотивацію молодих юнаків та дівчат при обранні військової професії, повідомляє Інформагентства МО України «АрміяInform».
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.