4 січня - Міжнародний день Брайля
4 січня відзначається Міжнародний день Брайля, який підкреслює важливість і вплив системи письма, що складається з опуклих крапок для людей з порушеннями зору.

календар
В основі шрифту Брайля – комбінація із шести крапок, у якій зашифрована певна літера алфавіту, цифра або символ.
Шрифт Брайля надає людям з порушеннями зору можливість мати незалежний доступ до інформації, у тому числі й до інформації про свої права.
Зокрема він сприяє забезпеченню кращого доступу до виборчого процесу для людей із порушеннями зору.
Наприклад, в Індонезії, Індії, Македонії та Східному Тиморі шрифт Брайля та/або тактильні бюлетені використовуються під час виборів, аби люди з порушеннями зору могли віддати свій голос без сторонньої допомоги.
В Україні використання таких бюлетенів ще не було інституціоналізовано, проте відповідні рекомендації включені у виборче законодавство.
Міжнародні стандарти підкреслюють, що кожен повинен мати можливість голосувати незалежно й таємно. Брайль і тактильні бюлетені є одними з інструментів, за допомогою яких це право забезпечується для незрячих та людей із порушеннями зору, гарантуючи, що держави дотримуються вимог щодо доступності, визначених Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про права людей з інвалідністю, яку також ратифікувала Україна.
Останні новини Чернігівщини
Мінрозвитку оголошує відбір проєктів, фінансування яких може здійснюватися за кошти, залучені в рамках спільних з ЄІБ проєктів 11:23
Розпочато відбір проєктів, реалізація яких буде здійснюватися за рахунок «Програми відновлення України ІІІ» (Транш В) та нерозподілених залишків коштів програм «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та «Програма з відновлення України».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:19
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Ультразвукова діапедевтика в практиці лікаря первинної ланки при урологічній патології 10:02
Урологічні хвороби залишаються однією з основних проблем в Україні.
Поліція Чернігівщини перекрила канал незаконного переправлення військовозобовʼязаних через державний кордон 09:37
Поліцейські припинили діяльність міжрегіональної злочинної групи, яка нелегально переправляла військовозобовʼязаних чоловіків за межі України. Вартість «послуги» сягала 6000 доларів з однієї особи. Фігурантів, причетних до організації незаконного перетину кордону, затримали та повідомили їм про підозру.