Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 12:59:05

Інформаційна сфера Чернігівської області підбила підсумки роботи за І півріччя 2012 року

15.08.2012   17:44

14 серпня відбулося розширене засідання колегії управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, на якому було підбито підсумки роботи інформаційної сфери Чернігівщини за І півріччя 2012 року.

Про результати роботи управління в першому півріччі поінформував присутніх в.о. начальника управління Дмитро Никоненко. За його словами, на сьогодні в області здійснює мовлення 37 телерадіоорганізацій. Усі телерадіоорганізації області мають ліцензії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. У регіоні скорочується мережа дротового радіомовлення. На даний час в області лишилося менше 60 тисяч абонентів цієї мережі. З 1 квітня 2012 року припинено діяльність Козелецького районного радіомовлення і подано прохання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про прорахунок частот на фм-мовлення. Попри наявність відповідних ліцензій у місцевих радіоорганізацій, у Городнянському, Ніжинському, Прилуцькому, Ріпкинському, Семенівському районах відсутнє мовлення проводового радіо, діяльність організацій згорнута. Радіоорганізації відсутні у Бахмацькому, Бобровицькому, Талалаївському, Щорському, Срібнянському районах.

Більш реальним шляхом відновлення районного радіомовлення виглядає перехід до ефірних трансляцій в FM-діапазоні. Так, зокрема, ліцензію на мовлення у цьому діапазоні отримали и мовлять ДО “Новгород-Сіверська регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” та комунальна радіоорганізація “Варвинське районне радіомовлення”.

У Чернігівській області створена і працює мережа цифрового мовлення. На даний час на Чернігівщині у цифровому форматі транслюються 34 канали. Крім загальнонаціональних мовників ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення одержали також місцеві мовники – Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія (м. Чернігів) та регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” (м. Новгород-Сіверський), які вже ведуть цілодобове мовлення у цифровому форматі з 1 січня 2012 року.

Управлінням відповідно до рішення уряду і доручення В.М.Тканка узагальнено і надано Держкому списки громадян, які звернулися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення із відповідною заявою, та їх відправка Держкомтелерадіо України.

Охарактеризував Дмитро Никоненко й роботу видавничої справи області. Зокрема, він зазначив, що саном на 1 липня 2012 року до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 47 суб’єктів видавничої справи Чернігівської області.

Стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності є одним з пріоритетів обласної програми підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки. На видавництво суспільно-значимих книг місцевих авторів на 2012 рік в рамках даної програми заплановано 450 тис. грн.

У першому півріччі 2012 року управлінням було профінансовано друк 13 назв книжок на загальну суму 195 тис. грн.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.06.2008 р. № 902-р “Про вимоги щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією” управлінням регулярно аналізується наявний стан книготорговельної мережі в Чернігівській області.

Протягом першого півріччя 2012 року управління у справах преси та інформації представляло книговидавничу продукцію Чернігівщини на 2 виставкових заходах.

Зокрема, 26–28 квітня ц. р. делегація Чернігівщини у складі представників управління у справах преси та інформації облдержадміністрації та редакторів районних газет взяла участь у XVI Міжнародній спеціалізованій виставці “ЗМІ в Білорусі” у Мінську.

17–20 травня ц. р. книги Чернігівської області загальною експозицією управління демонструвалися на VIII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

Окрім того, 2–5 червня ц. р. відбувся XII Міжнародний фестиваль журналістів регіональних ЗМІ “Золотий передзвін Придесення” за участю делегацій Гомельської області Республіки Білорусь та Брянської області Російської Федерації.

Протягом звітного періоду також продовжувалося співробітництво у медійній сфері обласних друкованих ЗМІ Брянської, Гомельської та Чернігівської областей у рамках програми транскордонного співробітництва Єврорегіон “Дніпро”.

На 01.07.2012 року на Чернігівщині зареєстровано 302 періодичні друковані видання. В області регулярно виходять у світ 93 видання, загальним разовим тиражем понад 890 тисяч примірників.З них – 83 газети та 10 журналів.

Він також відзначив, що 2012 рік ознаменувався підвищенням поліграфічної якості низки місцевих друкованих видань, у першу чергу – комунальних. Станом на 1 липня у кольорі виходило 9 комунальних газет (обласне видання “Прилуччина в новинах, подіях, коментарях”, газети Городнянського, Ічнянського, Коропського, Корюківського, Куликівського, Менського, Ріпкинського та Щорського районів).

З метою сприяння поліпшенню можливостей для безумовного забезпечення реалізації на території області державної інформаційної політики, підтримки розвитку друкованих і електронних ЗМІ, стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності, піднесення престижності та суспільної значимості праці журналістів, письменників, задоволення потреб споживачів інформації з особливими потребами, діє обласна програма підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012–2015 роки, затверджена 23 грудня 2011 року на засіданні 6-ї сесії Чернігівської обласної ради 6-го скликання.

Обговорюючи головне питання порядку денного колегії, її учасники порушували ще цілу низку проблемних питань.

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року