Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 вересня, 20:19:03

У Чернігові відзначили 158-й день народження Михайла Коцюбинського

19.09.2022   10:46Агенцiя

16 вересня біля могили Михайла Коцюбинського на Болдиних горах в Чернігові громадськість і місцева влада вшанували пам’ять великого українця до 158-ї річниці з його дня народження.

У заході взяли участь Людмила Замай, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, представники Українського інституту національної пам’яті, Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, Чернігівського обласного історичного музею імені В.В. Тарновського, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, громадськості.

«Варто пам’ятати, що Михайло Коцюбинський, видатний український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові, був одним із фундаторів української нації. Своєю творчістю та громадською діяльністю духовно готував народ саме до Української революції 1917-1921 років. Свобода й гідність людини і народу, українська мова, культура, ідентичність — за це він і боровся. І саме це ми тепер у власній незалежній й демократичній державі захищаємо від сучасного російського агресора, спадкоємця тодішньої Російської імперії», — наголосив під час невеликого меморіального мітингу у своєму виступі Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, лауреат Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського.

«Михайло Коцюбинський є одним із найоригінальніших українських прозаїків. Він одним із перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. На мою думку, йому подобалося і найбільш вдавалося реалізувати свій видатний талант саме у невеликих літературних творах — новелах», — підкреслив Михась Ткач, український прозаїк, журналіст, головний редактор обласного журналу «Літературний Чернігів», Заслужений працівник культури України, лауреат Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського.

«На початку 20-го століття твори Михайла Коцюбинського перекладалися, друкувалися та були дуже популярні в багатьох країнах Європи», — зауважила Наталія Коцюбинська, модератор заходу, заступник директора Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, дружина правнука Михайла Коцюбинського.

«Українська справа Михайла Коцюбинського продовжується. У 1906 році він почав створення Просвіти у Чернігові, яка хоч і з перервами існує і працює і зараз. Багато наших просвітян тепер в лавах Збройних Сил України не просто захищають нашу країну, а також і дорогоцінну спадщину великого українця. Ми в Чернігові постійно нагадуємо, що Болдини гори є місцем духовної сили ще з 11 століття. Пропонуємо встановити великий Державний Прапор на Болдиних горах. Символізм реалізації цього задуму самоочевидний», — заявив у своєму виступі Андрій Глухенький, голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, завідувач відділу наукових досліджень Антонієвих печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Учасники поклали квіти до могили Михайла Коцюбинського та вклонилися класику української літератури та Великому Сонцепоклоннику.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини