Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 06:26:39

"Антонієві печери Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря: 950 років"

01.11.2019   12:52Агенцiя

30 жовтня на засіданні клубу "Краєзнавець" відбулася презентація видавничого доробку науковців Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" – монографії "Антонієві печери Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря: 950 років", авторами якої є Володимир Руденок та Тетяна Новик.

Книга присвячена перлині монастирського комплексу, який виник у ХІ ст. як заміська обитель ченців-відлюдників. В основі роботи – багаторічні археологічні дослідження співробітників заповідника, здійснені на території Іллінського яру, завдяки яким стало можливим розчистити недоступні ділянки Антонієвих печер, відкрити раніше невідомі частини давньоруського часу, датувати окремі складники печерного комплексу, музеєфікувати печери та зробити їх доступними для відвідувачів.

Крім того, розкопки сприяли суттєвому розширенню уявлень щодо певних суперечливих і маловідомих питань, а також уможливили здійснення історичної реконструкції топографії, планування давньоруського печерного монастиря і внутрішнього устрою окремих підземних споруд.
 
Директор ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко привітала друзів та партнерів бібліотеки з виходом у світ яскравої, цікавої, гарно ілюстрованої книги і побажала усім успіхів та творчого натхнення у підготовці нових краєзнавчих видань. Вона наголосила, що це, безперечно, наукове видання стане у нагоді як археологам, історикам, музеєзнавцям, так і усім поціновувачам історії нашого міста.
 
Про копітку та багаторічну працю зі створення монографії "Антонієві печери Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря: 950 років" розповіли заступник генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Алла Доценко, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам'яток археології НАІЗ "Чернігів стародавній" Володимир Руденок, старший науковий співробітник НАІЗ "Чернігів стародавній" Тетяна Новик, редактор книги, молодший науковий співробітник НАІЗ "Чернігів стародавній", кандидат історичних наук Інна Непотенко.
 
В обговоренні видання взяли участь народний архітектор України, доцент кафедри промислового і цивільного будівництва Чернігівського національного технологічного університету Володимир Павленко, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності НАІЗ "Чернігів стародавній", кандидат історичних наук Ольга Травкіна, кандидат мистецтвознавства Анатолій Адруг.
 
Під час засідання клубу "Краєзнавець" у читальному залі бібліотеки демонструвалася книжково-ілюстративна виставка "Антонієві печери: дотик до таємниці", яку прокоментувала модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини