Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:20:31

Підсумки книговидавничої діяльності у 2017 році

30.12.2017   08:52Агенцiя

У 2017 році в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки коштом обласного бюджету вийшли в світ 16 видань загальним накладом 3740 примірників.

Основним способом відбору творів для друку в рамках Програми є обласний конкурс рукописів місцевих авторів. У 2017 році прийом матеріалів на конкурс тривав з 29 травня до 3 липня, всього було подано 24 рукописи.
Одинадцять із них члени комісії з питань підтримки місцевого книговидання включили до видавничого плану для видання бюджетним коштом.

Отже, за результатами конкурсу видано 11 книг сумарним накладом 2300 примірників:

1. «Час плоду», автор – Володимир Кашка; літературно-художнє видання (збірка романів та есеїв);

2. «Книга радости», автор – Юрій Ананко; літературно-художнє видання (щоденникова проза);

3. «Петрусь, пес Тимоха і Кощійко з липового сучка», автор – Володимир Сенцовський; літературно-художнє видання (збірка оповідань для дітей молодшого шкільного віку);

4. «Парафіяльний літопис церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Ксьонзівки Чернігівської єпархії (1867–1915)», упорядники – Олександр Тарасенко, Анна Морозова; наукове видання (збірник документів і матеріалів);

5. «Солодкий смак гіркоти», автор – Валентина Михайленко; літературно-художнє видання (роман);

6. «Подвійний хронотоп», автор – Тетяна Сидоренко; літературно-художнє видання (повість);

7. «Стріла», автор – Петро Антоненко; літературно-художнє видання (збірка прозових та поетичних творів);

8. «Вдома, в школі і в дворі», автор – Василь Буденний; літературно-художнє видання (збірка віршів для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку);

9. «Проникнення», автор – Надія Марчук; літературно-художнє видання (збірка поетичних творів);

10. «Долі конем не об’їдеш», автор – Віталій Леус; літературно-художнє видання (збірка повістей та оповідань);

11. «У минуле навпростець, або Невеличкі казочки про старовинне місто на Десні», автор – Маргарита Бордонос; літературно-художнє видання (оповідання для дітей).

Презентації більшості книг – переможців конкурсу рукописів відбудуться вже у новому році. По тому видані твори будуть передані до бібліотек, навчальних закладів, громадських організацій та творчих спілок області задля задоволення потреб читачів Чернігівщини. Тексти презентованих книг розміщуються в електронному вигляді у спеціальному розділі веб-сайту Чернігівської ОДА.

Понад те, завдяки використанню системи електронних закупівель «Prozorro» та економії коштів під час випуску друком згаданих книг, вдалося реалізувати ще 5 позаконкурсних видавничих проектів — загальним накладом 1040 примірників. Усі вони отримали схвалення комісії з питань підтримки місцевого книговидання.

Так, побачила світ збірка нарисів «На палаючому Сході» (500 примірників), присвячена жителям Чернігівщини — учасникам бойових дій на сході України, яку упорядкував Володимир Лисенко.

Видано дві науково-популярні роботи чернігівських істориків, які в доступній формі оповідають про трагічні сторінки історії України: «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає» та «Великий терор на Чернігівщині (20–30-ті роки XX століття)».

Відгук про книгу чернігівських істориків написала дослідниця зі світовим ім’ям

Окрім того, випущено видання, присвячене 75-річчю 1-ї гвардійської дивизії, та довідник для військовозобов’язаних, військовослужбовців та ветеранів «Пам’ятка учасникам АТО. Права, обов’язки та гарантії соціального захисту».

Обласний конкурс рукописів місцевих авторів 2018 року планується оголосити протягом І кварталу 2018 року. Інформація про оголошення конкурсу буде оприлюднена на офіційному веб-сайті Чернігівської облдержадміністрації.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.