Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 16:16:50

Творчий вечір письменника Михася Ткача

07.10.2017   13:34Агенцiя

6 жовтня голова Літературної спілки «Чернігів», знаний на Чернігівщині і в Україні письменник Михайло Михайлович Ткач зібрав у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського поважну когорту прихильників і поціноновувачів свого таланту на творчий вечір з нагоди 80-літнього ювілею та 25-річчя від дня заснування журналу «Літературний чернігів».

Під час урочистостей Михась Ткач був нагороджений Почесними грамотами Міністерства культури України, Національної Спілки письменників України, обласних організацій, товариств і спілок.

Ювіляра привітали також від імені Департаментів інформаційної політики та комунікацій з громадськістю, культури та туризму ОДА, Чернігівського національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Управління культури Чернігівської міської ради, обласних газет «Деснянська правда», «Гарт», обласної організації Національної Спілки журналістів України, інших установ та організацій.

За дорученням очільника представницької влади Чернігівщини Ігоря Вдовенка ювіляра привітав радник голови обласної ради Дмитро Никоненко.

Музичні вітання дарували ювіляру артисти Чернігова.


Довідково:

Михась (Михайло) Михайлович Ткач народився 19 вересня 1937р. у с. Сахнівка, Менського району — український прозаїк, журналіст, головний редактор обласного журналу «Літературний Чернігів». Заслужений працівник культури України. Після закінчення семирічки Михайло Ткач працював у колгоспі.
Після проходження військової служби, закінчив вечірню Сахнівську середню школу, вчився в Ніжинському технікумі механізації. Деякий час працював трактористом, помічником бригадира тракторної бригади. Переїхавши до Чернігова, працював художником в історичному музеї ім. В. Тарновського, будівельному тресті, а по закінченні навчання в Остерському будівельному технікумі — майстром, виконробом, інженером-проектувальником.
Пізніше закінчив Заочний народний університет мистецтв у Москві, факультет малюнка і живопису. Працював художником в Чернігові на заводі синтетичного волокна, в історичному музеї, у будівельному тресті. На початку 1990-х взяв участь у заходах, спрямованих на утвердження нашої незалежності. Став членом Товариства української мови ім. Т. Шевченка (нині «Просвіта»), деякий час працював відповідальним секретарем цього Товариства. У 1992 році створює і з того часу очолює громадську організацію – Літературну спілку «Чернігів» та разом з колегами заснував журнал «Чернігів» (з 1993 виходить під назвою «Літературний Чернігів»). Член Національної спілки письменників України (2002). Член НСЖУ. Як літератор дебютував у журналі «Вітчизна» № 10 за 1973 р. оповіданням «Неспокій». Згодом з'являються його твори в журналі «Жовтень», альманасі «Вітрила», газеті «Деснянська правда» та інших періодичних виданнях. Є автором книжок: «Сонячний полудень», «Світле диво», «Святковий ранок», «Дике поле», «Гірка ягода калини», «Веселий Штанько», «Відлуння душі», «Зимові сюрпризи», «Багряні громи», «Осінні акорди», «Ласий ведмідь», «Анюта», «Спадок», «Зерна слова», «Хочеться грози». Має такі відзнаки: Лауреат літературної премії імені Михайла Коцюбинського, Лауреат міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди, Лауреат премії імені Миколи Гоголя, Лауреат премії імені Пантелеймона Куліша, Лауреат почесної відзнаки – медалі Івана Мазепи.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.