Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:42:27

Дев’ятеро земляків – лауреати премії імені Пантелеймона Куліша

29.12.2016   08:04Агенцiя

Серед нинішніх достойників – поет, Шевченківський лауреат Леонід Горлач. Леоніда Никифоровича відзначено за визначний внесок в українську літературу. Директор музею імені П. Куліша Юрій Блоха з Борзнянщини став лауреатом за подвижницьку пропаганду творчості Пантелеймона Куліша та Ганни Барвінок.

Гурт «Смоляни» (Ольга Євченко, Микола Перець та Роман Кизюн) із Чернігівщини відзначено за значну творчу, патріотичну та благодійну діяльність і пропаганду української пісні. Письменниця Ольга Пилипчук, землячка з хутора Мотронівка Борзнянського району (зараз вона мешкає на Полтавщині, в м. Кременчук, та не забуває про рідне Придесення) нагороджена за поетичну збірку «На гостину до Куліша». А письменниця Людмила Шутько, у серці котрої дві Батьківщини – Україна та Італія, стала лауреатом завдяки новій книжці оповідань для дітей «Чи є душа у дерева?» (українською мовою). Посмертно нагороджені поет і прозаїк, автор книжок для дітей із Чернігова Василь Струтинський та письменник, перекладач, науковець, професор із Києва, уродженець Чернігівщини Володимир Ільїн. Їх відзначено за подвижницьку літературну діяльність.

Також почесну нагороду тепер отримали: письменник, Шевченківський лауреат, киянин Валерій Шевчук, письменник та науковець, професор із Канади Марко-Роберт Стех, поет і прозаїк Володимир Шовкошитний із Києва, лужицькі письменник Бенедикт Дирліх і публіцист Альфонс Вічас із Німеччини, письменники з Канади Олена Жукова та Михайло Співак, перекладачі з групи «MARa»: Роксана Кжемінська (Англія), Анна Кочень, Маріанна Хлопек-Лабо та Катажина Таргош (Польща), польський поет і прозаїк Марек Вавжинський. Посмертно нагороджені видатні письменник, перекладач Василь Барка та славіст-мовознавець, Шевченківський лауреат Юрій Шевельов (Шерех), які мешкали в США.

Лауреатами стали і поетеса, науковець Марія Моклиця та художниця Вікторія Федина (Луцьк), львів’яни: поет і прозаїк Микола Петренко та  фотохудожник Василь Пилип’юк, письменник Василь Кузан (Закарпаття), поет та журналіст Ярослав Савчин (Прикарпаття), письменник Михайло Лукінюк (Київ), поетеса Ольга Сотник (Черкащина), тележурналісти Марія Андрушко і Віталій Фетисов (Луцьк), священик Василь Погорецький (Тернопільщина), письменниця Адель Станіславська (Івано-Франківськ) та письменник Наіль Муратов (Одеса).

Ця престижна міжнародна відзнака заснована 1 березня 2011 року – за сприяння НСПУ та міжнародних громадських організацій, – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 52-х держав.
Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Рауль Чілачава, Віра Вовк, Василь Слапчук, Михайло Сидоржевський, Євген Нахлік, Сергій і Тетяна Дзюби, Євген Баран, Анна Багряна, Іван Корсак, Кшиштоф Савіцкі, Ееро Балк, Христо Черняев, Томаш Вашут, Фотіні Папаріга та інші відомі письменники, науковці, громадські діячі з України, США, Великобританії, Канади, Німеччини, Греції, Бразилії, Італії, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Чехії, Польщі, Грузії, Росії, Ізраїлю, Македонії.

Нині Комітет із нагородження Літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша сформовано в такому складі:
Ігор Павлюк – голова журі, письменник, доктор наук із соціальних комунікацій, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії Наук України, професор кафедри української преси Львівського національного університету ім. Івана Франка; Василь Слапчук – письменник, критик, кандидат філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Луцька і Волині; Анна Багряна – українська письменниця та перекладач, лауреат міжнародних і національних літературних премій; Ріта Кіндлерова (Чехія) – перекладач української класики, зокрема романів Оксани Забужко, чеською мовою; Сергій Дзюба  –  знаний письменник, журналіст, перекладач, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, лауреат міжнародних і національних літературних премій в Україні та за кордоном.

Цього року надійшло близько 400 подань і пропозицій з усіх регіонів України та закордону. Зокрема, кандидатури Валерія Шевчука та Леоніда Горлача на здобуття премії висунула Міжнародна літературно-мистецька Академія України.

   
Ігор Павлюк, голова журі

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини