Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:49:48

Дев’ятеро земляків – лауреати премії імені Пантелеймона Куліша

29.12.2016   08:04Агенцiя

Серед нинішніх достойників – поет, Шевченківський лауреат Леонід Горлач. Леоніда Никифоровича відзначено за визначний внесок в українську літературу. Директор музею імені П. Куліша Юрій Блоха з Борзнянщини став лауреатом за подвижницьку пропаганду творчості Пантелеймона Куліша та Ганни Барвінок.

Гурт «Смоляни» (Ольга Євченко, Микола Перець та Роман Кизюн) із Чернігівщини відзначено за значну творчу, патріотичну та благодійну діяльність і пропаганду української пісні. Письменниця Ольга Пилипчук, землячка з хутора Мотронівка Борзнянського району (зараз вона мешкає на Полтавщині, в м. Кременчук, та не забуває про рідне Придесення) нагороджена за поетичну збірку «На гостину до Куліша». А письменниця Людмила Шутько, у серці котрої дві Батьківщини – Україна та Італія, стала лауреатом завдяки новій книжці оповідань для дітей «Чи є душа у дерева?» (українською мовою). Посмертно нагороджені поет і прозаїк, автор книжок для дітей із Чернігова Василь Струтинський та письменник, перекладач, науковець, професор із Києва, уродженець Чернігівщини Володимир Ільїн. Їх відзначено за подвижницьку літературну діяльність.

Також почесну нагороду тепер отримали: письменник, Шевченківський лауреат, киянин Валерій Шевчук, письменник та науковець, професор із Канади Марко-Роберт Стех, поет і прозаїк Володимир Шовкошитний із Києва, лужицькі письменник Бенедикт Дирліх і публіцист Альфонс Вічас із Німеччини, письменники з Канади Олена Жукова та Михайло Співак, перекладачі з групи «MARa»: Роксана Кжемінська (Англія), Анна Кочень, Маріанна Хлопек-Лабо та Катажина Таргош (Польща), польський поет і прозаїк Марек Вавжинський. Посмертно нагороджені видатні письменник, перекладач Василь Барка та славіст-мовознавець, Шевченківський лауреат Юрій Шевельов (Шерех), які мешкали в США.

Лауреатами стали і поетеса, науковець Марія Моклиця та художниця Вікторія Федина (Луцьк), львів’яни: поет і прозаїк Микола Петренко та  фотохудожник Василь Пилип’юк, письменник Василь Кузан (Закарпаття), поет та журналіст Ярослав Савчин (Прикарпаття), письменник Михайло Лукінюк (Київ), поетеса Ольга Сотник (Черкащина), тележурналісти Марія Андрушко і Віталій Фетисов (Луцьк), священик Василь Погорецький (Тернопільщина), письменниця Адель Станіславська (Івано-Франківськ) та письменник Наіль Муратов (Одеса).

Ця престижна міжнародна відзнака заснована 1 березня 2011 року – за сприяння НСПУ та міжнародних громадських організацій, – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 52-х держав.
Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Рауль Чілачава, Віра Вовк, Василь Слапчук, Михайло Сидоржевський, Євген Нахлік, Сергій і Тетяна Дзюби, Євген Баран, Анна Багряна, Іван Корсак, Кшиштоф Савіцкі, Ееро Балк, Христо Черняев, Томаш Вашут, Фотіні Папаріга та інші відомі письменники, науковці, громадські діячі з України, США, Великобританії, Канади, Німеччини, Греції, Бразилії, Італії, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Чехії, Польщі, Грузії, Росії, Ізраїлю, Македонії.

Нині Комітет із нагородження Літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша сформовано в такому складі:
Ігор Павлюк – голова журі, письменник, доктор наук із соціальних комунікацій, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії Наук України, професор кафедри української преси Львівського національного університету ім. Івана Франка; Василь Слапчук – письменник, критик, кандидат філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Луцька і Волині; Анна Багряна – українська письменниця та перекладач, лауреат міжнародних і національних літературних премій; Ріта Кіндлерова (Чехія) – перекладач української класики, зокрема романів Оксани Забужко, чеською мовою; Сергій Дзюба  –  знаний письменник, журналіст, перекладач, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, лауреат міжнародних і національних літературних премій в Україні та за кордоном.

Цього року надійшло близько 400 подань і пропозицій з усіх регіонів України та закордону. Зокрема, кандидатури Валерія Шевчука та Леоніда Горлача на здобуття премії висунула Міжнародна літературно-мистецька Академія України.

   
Ігор Павлюк, голова журі

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини