Триває співпраця між Національним заповідником “Чернігів стародавній” та Старобілоуським історичним комплексом
Наприкінці минулого року була укладена угода про співпрацю між Національним архітектурно-історичним заповідником “Чернігів стародавній” та Старобілоуським історичним комплексом.

Передбачається, зокрема, проведення спільних наукових конференцій, семінарів, круглих столів, виставок. Заплановано також видання наукових книг та збірників.
Співпраця заповідника та історичного комплексу розпочалася у січні 2012 року. 2 лютого в приміщенні Колегіуму (на Валу) відбулася презентація спільної культурно-мистецької програм “Чернігів на зламі минулих століть”. У її рамках було представлено цікавий захід “Домашнє музикування в оселях чернігівської інтелігенції кін. ХІХ – на поч. ХХ ст.”.
Газета “Чернігівські відомості”: “Організатори намагалися відтворити в уяві присутніх атмосферу домашніх музичних вечорів минулого. І це їм вдалося, завдяки чудовій класичній музиці у виконанні секстету під керуванням Анатолія Данилевського. Твори Моцарта, Баха, Мирослава Скорика сприяли створенню ностальгічного настрою, і гості, які завітали до зали, в якій зберігаються експонати минулих часів, із зацікавленістю поринули в захоплюючий світ минулого”.
Газета “Деснянська правда”: “…Невипадково на першій зустрічі говорили саме про музику. Адже, за словами співорганізатора заходу, голови Чернігівської міської просвіти, кавалера ордена княгині Ольги, поетеси Надії Галковської, це найзагадковіше, найтаємничіше, найпрекрасніше і водночас маловивчене мистецтво, котре, як ніщо інше, має великий емоційний вплив на людину. Тож саме ніжні звуки європейської класики – токата Баха, мінует Моцарта, мелодії Скорика, а також вальсу “Згадуючи минуле” Олени Малишко-Березовської у виконанні ансамблю струнно-смичкових інструментів Чернігівського музичного училища імені Л. Ревуцького перенесли присутніх у кінець ХІХ-початок ХХ сторіччя до будинку дворянської родини Березовських.
За словами Надії Галковської, проект “Чернігів на зламі минулих століть” передбачає активізацію наших музеїв. Адже 2012 рік Президентом України Віктором Януковичем оголошено роком відродження культури і музейної спадщини. Тож хочеться, аби у своїй роботі хранителі старовини не обмежувалися екскурсіями, а й проводили цікаві заходи, вечори…”.
Співпраця між Національним заповідником “Чернігів стародавній” та Старобілоуським історичним комплексом триває і незабаром шанувальників старовини та мистецтва ми запросимо на нові, пізнавальні заходи.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27
У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.
В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24
Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.
Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22
Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.
Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20
Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18
30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.