Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:10:56

Публіцистика революційної доби 1917–1920 років від Сергія Євремова

18.11.2014   16:53

— Двохтомник Сергія Єфремова — це певною мірою хрестоматія української журналістики, адже автор працював у всіх тогочасних професійних жанрах: тут є інформація, репортажі, замітки, коментарі, рецензії, статті, памфлети, некрологи, нариси, замальовки тощо, — сказав під час презентації доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк, який є одним з упорядників видання.

Нову збірку широкому загалу показали сьогодні, 18 листопада, в рамках прес-клубу «Ділове слово», яке традиційно відбувається у Департаменті інформдіяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Владислав Верстюк також розповів, що найбільшу кількість статей Сергія Єфремова було знайдено у підшивці газети «Нова Рада». До речі, підшивка належала самому автору статей.

— Єфремов радів революції, але швидко зрозумів, що це не панацея. Тільки зміна суспільства, кожної людини окремо, може привести до змін у державі. Він закликає дивитись критичним поглядом у першу чергу на себе, а не на свого ворога, — зазначив науковець.

Кандидат історичних наук Галина Басара, яка також є одним з упорядників двотомника, зачитала цитати і підкреслила, що слова Сергія Єфремова майже через сто років лишаються актуальними.

— Сергій Єфремов – це канон української журналістики. Ця книжка повинна потрапити до кожного – політика, журналіста, громадськості…

Директор Чернігівського ЦППК, кандидат історичних наук Володимир Бойко розповів про особливості кропіткої роботи історикив над матеріалами Єфремова.

— Раніше не було технічних можливостей, як сьогодні, тому мені доводилось просто фотографувати ці статті. Три чверті всього матеріалу набиралось вручну. Все це забрало багато років, але я жодного разу не пожалкував, адже Єфремов – це людина, яка допомагає не лише дізнатися про історичні події, а й зрозуміти сьогодення.

Останні кілька років над створенням двотомника працював і кандидат історичних наук Віталій Скальський. Під час презентації, він звернув увагу на те, «Публіцистика революційної доби (1917–1920 рр.)» містить в собі унікальну інформацію, яку не знайти на Вікіпедії чи будь яких інших Інтернет-джерелах і виданнях.

Відтепер для широкого кола політологів, істориків, журналістів, громадських діячів, управлінців став доступним значний обсяг класичної української суспільної публіцистики, що супроводжується науковими коментарями, іменним та географічним покажчиками.

Видання стало можливим завдяки підтримці Американської ради наукових товариств.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.