Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 січня, 09:16:25

В Тупичеві вивчали можливості залучення громадськості до захисту довкілля громади

15.11.2021   08:09Агенцiя

Тупичівська громада – одна з небагатьох сільських громад Чернігівської області. Втім з моменту створення у 2017 р. вона щоразу підтверджує свою спроможність, ефективно вирішуючи нагальні питання в умовах обмежених ресурсів та можливостей.

Водночас перед громадою постають завдання, вирішення яких потребує тривалого часу, визначеної послідовності дій та зусиль не лише влади, а й місцевих жителів. Одним з таких питань є захист навколишнього середовища, як основна запорука безпечних та комфортних умов проживання громадян.

«Громадськість може зробити набагато більше, ніж вона може собі уявити», – це ключове гасло семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом у Тупичеві 12 листопада 2021 р. в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації». Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Серед 25 учасників заходу – представники місцевого самоврядування, депутати сільської ради, жителі Тупичева та сіл громади.

Відкрила семінар Лариса Шовкова – тупичівський сільський голова. Вона підкреслила актуальність таких зустрічей для громади, що спонукають її жителів до активного діалогу та праці разом на спільну користь, в тому числі й на вирішення проблем захисту навколишнього середовища.

Експерти семінару зупинилися на ключових характеристиках поняття «громадянське суспільство», основних формах його участі (партисипації) в місцевому самоврядуванні та законодавчому забезпеченні участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення. Зокрема наголошувалося на можливостях жителів громад підготувати та подати на розгляд ради відповідні пропозиції чи ініціативи. У формі фокус-груп учасники семінару спробували створити громадські об’єднання та змоделювати їхню діяльність з точки зору захисту інтересів груп жителів громади, зокрема права на чисте довкілля. На їхню думку, започаткувати таку діяльність нескладно, головне – навчитися домовлятися, довіряти один одному, приймати рішення та виконувати взяті на себе зобов’язання. В якості прикладу звернули увагу на досвід партисипації в польських гмінах, де прозорість, відкритість, креативність та доступність є ключовими умовами у співпраці влади та громади.

Подальша мова йшла про можливості участі громадськості у формуванні екологічної політики, екологічному управлінні загалом та проведенні громадського екологічного моніторингу На основі проведених на початку листопада спостережень щодо стану довкілля та біорізноманіття Тупичівської громади, учасники зустрічі окреслили найбільш її гострі проблеми:

1.     Стан водойм на теренах громади та зниження рівня поверхневих вод (висихання водойм);

2.     Стан та скорочення запасів питної води;

3.     Забруднення навколишнього середовища від діяльності Ковальовського спиртового заводу;

4.     Утилізація відходів від виробництва спиртового заводу.

Присутні на семінарі відзначили важливість почутої інформації, зокрема практичного досвіду участі громадян у місцевому самоврядуванні, підготовки та реалізації екологічних проєктів. Також вони зацікавилися пропозиціями щодо можливостей розвитку зеленого туризму на теренах громади. Наостанок учасники обговорення висловили бажання та готовність брати участь у розробці екологічної політики громади та відповідних ініціатив, бо «громада – це територія, де ми живемо, працюємо, відпочиваємо та відповідно самі собі створюємо довкілля».

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Контакти: Дмитро Казіміров

Останні новини Чернігівщини

Приписне посвідчення: 17-річні чернігівці ставатимуть на військовий облік 16:18

Призов на строкову військову службу в Україні наразі не проводиться через воєнний стан, але ставати на облік до територіальних центрів комплектування все ж потрібно, зазначив на брифінгу Олег Гончарук 25 січня.

Поблизу Чернігова відкрили 30-метровий міст 16:14

Мешканці села Новий Білоус тепер зможуть зручніше діставатися до обласного центру.

За позовом прокурора до бюджету Коропської селищної ради надійде 150 тис. грн, сплачених за непоставлену техніку

За позовом прокурора до бюджету Коропської селищної ради надійде 150 тис. грн, сплачених за непоставлену техніку 15:53

Сосницьким районним судом задоволено позов прокурора про стягнення з двох фізичних осіб у солідарному порядку на користь Коропської селищної ради Новгород-Сіверського району 150 тис. грн завданих збитків.

Агровиробництво Чернігівщини знизилось на чверть

Агровиробництво Чернігівщини знизилось на чверть 15:50

Аграрії Чернігівської області попри значні виклики та втрати від війни достойно пройшли надважкий минулий рік.

Олена Костевич завоювала золото на міжнародного турніру H&N Cup з кульової стрільби 15:46

Чернігівська спортсменка Олена Костевич зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу міжнародного турніру H&N Cup з кульової стрільби, що проходить у німецькому Мюнхені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини