Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 08:38:17

В Тупичеві вивчали можливості залучення громадськості до захисту довкілля громади

15.11.2021   08:09Агенцiя

Тупичівська громада – одна з небагатьох сільських громад Чернігівської області. Втім з моменту створення у 2017 р. вона щоразу підтверджує свою спроможність, ефективно вирішуючи нагальні питання в умовах обмежених ресурсів та можливостей.

Водночас перед громадою постають завдання, вирішення яких потребує тривалого часу, визначеної послідовності дій та зусиль не лише влади, а й місцевих жителів. Одним з таких питань є захист навколишнього середовища, як основна запорука безпечних та комфортних умов проживання громадян.

«Громадськість може зробити набагато більше, ніж вона може собі уявити», – це ключове гасло семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом у Тупичеві 12 листопада 2021 р. в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації». Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Серед 25 учасників заходу – представники місцевого самоврядування, депутати сільської ради, жителі Тупичева та сіл громади.

Відкрила семінар Лариса Шовкова – тупичівський сільський голова. Вона підкреслила актуальність таких зустрічей для громади, що спонукають її жителів до активного діалогу та праці разом на спільну користь, в тому числі й на вирішення проблем захисту навколишнього середовища.

Експерти семінару зупинилися на ключових характеристиках поняття «громадянське суспільство», основних формах його участі (партисипації) в місцевому самоврядуванні та законодавчому забезпеченні участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення. Зокрема наголошувалося на можливостях жителів громад підготувати та подати на розгляд ради відповідні пропозиції чи ініціативи. У формі фокус-груп учасники семінару спробували створити громадські об’єднання та змоделювати їхню діяльність з точки зору захисту інтересів груп жителів громади, зокрема права на чисте довкілля. На їхню думку, започаткувати таку діяльність нескладно, головне – навчитися домовлятися, довіряти один одному, приймати рішення та виконувати взяті на себе зобов’язання. В якості прикладу звернули увагу на досвід партисипації в польських гмінах, де прозорість, відкритість, креативність та доступність є ключовими умовами у співпраці влади та громади.

Подальша мова йшла про можливості участі громадськості у формуванні екологічної політики, екологічному управлінні загалом та проведенні громадського екологічного моніторингу На основі проведених на початку листопада спостережень щодо стану довкілля та біорізноманіття Тупичівської громади, учасники зустрічі окреслили найбільш її гострі проблеми:

1.     Стан водойм на теренах громади та зниження рівня поверхневих вод (висихання водойм);

2.     Стан та скорочення запасів питної води;

3.     Забруднення навколишнього середовища від діяльності Ковальовського спиртового заводу;

4.     Утилізація відходів від виробництва спиртового заводу.

Присутні на семінарі відзначили важливість почутої інформації, зокрема практичного досвіду участі громадян у місцевому самоврядуванні, підготовки та реалізації екологічних проєктів. Також вони зацікавилися пропозиціями щодо можливостей розвитку зеленого туризму на теренах громади. Наостанок учасники обговорення висловили бажання та готовність брати участь у розробці екологічної політики громади та відповідних ініціатив, бо «громада – це територія, де ми живемо, працюємо, відпочиваємо та відповідно самі собі створюємо довкілля».

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Контакти: Дмитро Казіміров

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.