Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 12:13:55

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у квітні 2012 року

11.05.2012   10:55Агенцiя

Протягом квітня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 406 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 118 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 106.

За результатами перевірок складено 169 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 166 осіб. Матеріали 3-х справ передано у судові органи, 9-ти – у правоохоронні органи.
Загальна сума накладених штрафів склала 28,203 тис.грн., стягнуто 32,249 тис.грн., відсоток стягнення складає 114%, у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 68 осіб. Накладено штрафів на суму 14,314 тис.грн., стягнуто 18,445 тис.грн., відсоток стягнення складає 129%;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. Накладено штрафів на суму 3,876 тис.грн., стягнуто 4,301 тис.грн., відсоток стягнення складає 111%;
– у галузі надрокористування (в т.ч. підземні води) до адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи. Накладено штрафів на суму 2,839 тис.грн., стягнуто 4,811 тис.грн., відсоток стягнення складає 169%;
– у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 18 осіб. Накладено штрафів на суму 2,414 тис.грн., стягнуто 1,598 тис.грн., відсоток стягнення складає 66%.
За результатами інспекційної діяльності у квітні, пред’явлено 24 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 4802,678 тис.грн.
Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 6173,550 тис.грн.
Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Приватно-орендним підприємством ім. Герасименка (с. Анисів, Чернігівський район), ТОВ “Бітлайн” (м. Чернігів), КП “Журавка” (с. Журавка, Варвинський район), СТОВ “Богданівське” (с. Богданівка, Прилуцький район), Прилуцькою філією ПрАТ “Київ – Дніпровське МППЗТ” (м. Прилуки) та Добрянською дільничною лікарнею (смт Добрянка, Ріпкинський район) виявила порушення ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Суб’єктами господарювання здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за відсутністю відповідних дозволів.
Керівникам установ пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів.
Суми збитків, відповідно, становлять:
ПОП ім. Герасименка – 1432 грн.;
ТОВ “Бітлайн” – 362 грн.;
КП “Журавка” – 28850 грн.;
СТОВ “Богданівське” – 5466 грн.;
Прилуцькій філії ПрАТ “Київ – Дніпровське МППЗТ” – 4666 грн.;
Добрянській дільничній лікарні – 5162 грн.
В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своєї компетенції, під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Остерським виробничим управлінням житлово-комунального господарства виявила порушення вимог Кодексу України “Про надра”.

Підприємством самовільно, без наявності спеціального дозволу на користування надрами, забрано 101034,9 м3 прісних вод.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок використання водних ресурсів при відсутності спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) Остерським ВУЖКГ, становить 3554407 гривень.

Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.
Матеріали справи передано до Прокуратури Чернігівської області для порушення кримінальної справи.
Під час планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ФГ “Лео і Партнери” (с. Шами, Козелецький район) та ТОВ “Головеньківське плюс” (с. Головеньки, Борзнянський район) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог ст. ст. 44 (п.9), 49 Водного кодексу України.

Встановлено, що ФГ “Лео і Партнери” самовільно, без наявності дозволу на спеціальне водокористування за період з 08.08.11р. по 10.12.11р. забрано 45,96 м3 підземних вод з артезіанської свердловини.

ТОВ “Головеньківське плюс” самовільно, без наявності дозволу на спеціальне водокористування за період з 08.08.11р. по 31.12.11р. забрано 6258 м3 підземних вод з артезіанської свердловини.

Суми збитків, заподіяних державі порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води, відповідно становлять 1616 та 220156 гривень.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків.

Матеріали перевірки ТОВ “Головеньківське плюс” передані до Чернігівської міжрайонної природоохоронної прокуратури для порушення кримінальної справи.

Також, Держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області, під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства НГВУ “Чернігівнафтогаз” ПАТ “Укрнафта” здійснено обстеження земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту (дільниця ППТ НГВУ “ЧНГ” ПАТ “Укрнафта” в межах території Гнідинцівської сільської ради Варвинського району).

В результаті обстеження земельної ділянки, що знаходиться поблизу автодороги Варва – Остапівка на відстані 50 м з лівої сторони та на відстані 1 – 1,5 км від адміністративної будівлі Гнідинцівського газопереробного заводу, встановлено забруднення земельної ділянки солоною водою (або нафтопродуктами) внаслідок пориву трубопроводу. Проведено відбір ґрунту. Заміри площі забрудненої ділянки становлять 400 м.кв (4х100м.)

Даний факт є порушенням ст. 96 Земельного Кодексу, ст. 35 Закону України “Про охорону земель”.

Розрахунок розміру шкоди від забруднення земель, що відбулося в результаті пориву трубопроводу дільниці ППТ НГВУ “ЧНГ” ПАТ “Укрнафта” на землях Гнідинцівської сільської ради Варвинського району становить 1713 гривень.

Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.
За порушення природоохоронного законодавства у квітні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 3-х об’єктів:
Експлуатацію двох котлів на природному газу марки Proterm приватно-орендного підприємства ім. Герасименка;
Експлуатацію печі калориферної типу “Буллер’ян” на твердому паливі (деревина) ТОВ “Бітлайн”;
Експлуатацію котлів на твердому паливі (2 шт.) Чернігівського районного комунального підприємства “Чернігіврайагробуд”.
Підприємствами та організаціями порушувалися вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища” та “Про охорону атмосферного повітря”.
Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.
За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7636 одиниць пересувних транспортних засобів та 3248 вагонів.
Здійснено екологічний контроль 30695,8 тон вантажів та радіологічний контроль 265267,9 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 13 порушників, накладено штрафів на суму 1445 грн.

Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ
Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини