Тіньовий бізнес чернігівських депутатів
Кожен сьомий депутат приховав свій бізнес у деклараціях за 2015 рік. Лідирують представники «Нашого краю».

Чернігівська міська рада VII скликання налічує 42 депутата. Шестеро з них не задекларували або не повністю задекларували свій чи/та родинний бізнес. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
Депутати міськради приховали від декларацій щонайменше 13 фірм. У 9 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 4 – членів їхніх родин.
Найбільша кількість незадекларованого бізнесу на одного депутата – це 4 компанії депутата від Радикальної партії Олега Ляшка, директора ПП «Мікас» Наталії Осіковської, яка у раді очолює постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності. У двох фірмах депутат має частки сама, ще в двох – її чоловік.
Депутат від партії «Батьківщина», директор ПП «Партнер 2000» Іван Бакшун не задекларував 3 фірми. У двох підприємствах він має частку сам, у одній – його дружина. У раді Бакшун очолює постійну комісію з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.
Депутат від «Нашого краю» Ігор Желдак не вказав у декларації дві свої фірми. Одна з них ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс», в якій депутат є директором та одноосібним власником. Розмір його внеску до цієї фірми, яка займається будівництвом, складає 2,8 млн грн. За останні 6 років «МЖК-Сервіс» виграв 8 тендерів на ремонт різних об’єктів комунальної власності на загальну суму 27,34 млн грн, з них у 2015 році – 5,18 млн грн.
Щодо сфери незадекларованого бізнесу, то 5 фірм пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 3 – з торгівлею, ще 3 – з діяльністю ресторанів та наданням послуг мобільного харчування, 1 – з мисливством, і ще 1 – з атракціонами та тематичними парками.
Найбільше порушників серед депутатів Чернігівської міськради виявилося у фракції партії «Наш край» – 3 особи. Окрім того, від «Батьківщини», «Опозиційного блоку» та Радикальної партії Олега Ляшка бізнес не задекларували по одному депутату.
Нагадаємо, згідно з законом «Про засади запобігання і протидії корупції» усі депутати повинні були подати декларацію про доходи за 2015 р., в якій мали вказати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариств, підприємств або організацій – своїх та своєї родини.
Віктор Волокіта, «Наші гроші»
http://nashigroshi.org/2016/06/03/tinovyj-biznes-chernihivskyh-deputativ/
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.