Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:00:54

Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ

02.12.2015   08:00Агенцiя

У день Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня в обласній державній адміністрації пройшов прес-брифінг. Говорили про запобігання ВІЛ/СНІДу, важливість просвітницької роботи серед населення задля подолання цієї епідемії.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш зауважив, що проблема ВІЛ-інфекції є актуальною вже понад 30 років. Серед країн Східної Європи Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами, під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я перебуває майже 125 тисяч ВІЛ-позитивних громадян України. У Чернігівській області – 3360 осіб.

Провідним спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом на Чернігівщині є обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом. Головний лікар цього центру Микола Дейкун зазначив, що в області організовано системний підхід до виявлення ВІЛ-інфікованих, їх лікування, а також попередження інфекції серед населення. Він детально зупинився на основних завданнях обласної цільової соціальної Програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, яка прийнята у вересні цього року. Його заступник Ніна Товчига озвучила тенденції щодо подолання епідемії ВІЛ в області, основні групи ризику серед населення. За її інформацією, на сьогодні 80% осіб з ВІЛ інфікувалися статевим шляхом. Останнім часом значно збільшилась захворюваність серед жінок, тепер цей показник – 45% від загальної кількості інфікованих.

Голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» Анжела Мойсеєнко говорила про чіткий механізм допомоги ВІЛ-інфікованим особам та хворим на СНІД. Вона відзначила важливість здійснення профілактичної роботи. Проте головною проблемою, на її думку, є фінансування заходів з попередження і лікування ВІЛ. Адже міжнародні донорські кошти на програми боротьби з ВІЛ Україна буде отримувати лише до 2017 року.

За інформацією виступаючих, на сьогодні в області забезпечено широкий доступ населення до консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. Починаючи з 2005 року, щорічно близько 100 тисяч жителів області (а це 9%) проходять консультування та тестування на ВІЛ.

Забезпечено доступ ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до спеціального лікування, яке зараз отримують 1576 осіб. Велика увага приділяється ВІЛ-інфікованим вагітним та дітям, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів.

В області відмічаються позитивні зміни в епідситуації з ВІЛ. Так, поступово зменшується рівень захворюваності та смертності від СНІДу, збільшується тривалість життя ВІЛ-інфікованих. З 25% у 2004 році до 4% у 2015 році зменшився рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

На переконання фахівців, проблема ВІЛ-інфекції/СНІДу давно вже вийшла за рамки медичної. В її основі лежать соціальні аспекти. А це проблеми культури, виховання, освіти, формування здорового способу життя, безпечної щодо ризиків інфікування ВІЛ поведінки.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини