Хороші наміри для покращення обслуговування пацієнтів
Чернігівщина стала однією з пілотних областей Національного проекту «Вчасна допомога», спрямованого на підвищення ефективності та оперативності роботи екстрених медичних служб.

Раніше одним з пілотних регіонів було визначено Дніпропетровську область, проте вона відмовилася від участі. Тож учасниками проекту стали Полтавська, Сумська та Чернігівська області.
Проектом «Вчасна допомога» передбачено утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб із використанням сучасних GPS - технологій для зменшення часу прибуття бригад «швидкої» медичної допомоги до пацієнта. Автомобілі екстреної медичної допомоги планується укомплектувати раціями, навігаторами, лікарям нададуть планшети, а пацієнти будуть мати змогу визивати «швидку» за допомогою SMS-повідомлення.
Мета такого масштабного проекту в тому, що б провести модернізацію та прирівняти роботу екстреної допомоги до європейських стандартів.
Хоча, за словами заступника директора Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Валентини Луценко, це поки лише наміри. «Так, ми отримали відповідне розпорядження Міністерства охорони здоров’я України і вважаємо, що воно дуже своєчасне. Втім, без фінансової допомоги з боку обласної влади нам не вдасться запустити цей проект, який потребує не одного десятка мільйонів гривень, адже у такому разі нам буде необхідно здійснити капітальний ремонт приміщень, утвердити проектно-кошторисну документацію та облаштувати Єдину диспетчерську службу, що прийматиме виклики від пацієнтів з різних куточків області. Поки ми маємо центральну оперативну диспетчерську, яка обслуговує виклики пацієнтів лише з обласного центру. Тому,– наголошує Валентина Луценко, - якщо проектне управління розробить відповідний проект, що матиме під собою необхідне фінансове підґрунтя, «Вчасна допомога» запрацює на благо населення Чернігівщини».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).