В міськраді комунальники обговорили проведення місячника благоустрою
Участь чернігівців у Дні довкілля 4 квітня, особливості вивезення зібраного сміття, погодження посадки дерев, дотримання правил благоустрою.

Про ці та інші питання йшлося під час спільної наради управління житлово-комунального господарства міської ради та департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації з питань підготовки і проведення місячника благоустрою та Дня довкілля, що пройшла 31 березня в Чернігівській міській раді.
До участі були запрошені керівники комунальних підрозділів та служб області й міста.
За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Геннадія Луценка, наразі вже розподілено ділянки для прибирання. Основна увага приділятиметься історичному центру міста – Валу, а також території Центрального парку культури та відпочинку. «Комплекс робіт фактично вже розпочато, приємно, що колективи, які упорядкували власні і прилеглі території, готові попрацювати на інших неприбраних ділянках», - розповів Г. Луценко.
Для організованої участі в Дні довкілля всі охочі можуть звертатися до районних у місті рад, або ж безпосередньо до управління ЖКГ. Керівник пообіцяв по-можливості забезпечити учасників прибирання необхідним інвентарем.
Одним із актуальних питань під час масових прибирань залишається вивезення зібраного сміття. Г. Луценко пояснив, що ця робота виконуватиметься поетапно, буде задіяна вся техніка і всі комунальні підприємства, аби чимскоріш навести лад.
Про організацію і проведення робіт із благоустрою в Чернігівському районі розповіла керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Куриленко. Вона акцентувала увагу, що до прибирання і висадки дерев із виховною метою долучається учнівська молодь шкіл району. Також до виконання громадських робіт залучаються місцеві безробітні. Задля посилення мотивації до сумлінного прибирання в районі проводиться конкурс серед населених пунктів із преміальним фондом.
Г. Луценко вважає, що під час місячника благоустрою не варто ділити дотичні території міста і району. «Ми будемо працювати спільно», - запевнив він.
Окрему увагу учасники наради приділили таким питанням, як обов’язковість використання тентованого транспорту при вивезенні сміття, необхідність погодження посадки дерев і кущів, аби під саджанцями не опинилися міські комунікації.
Начальник міської екологічної інспекції Сергій Стринадко зауважив, що навесні поширеними порушеннями у сфері благоустрою є спалювання сміття та несанкціоноване спилювання дерев. За його словами, лише за березень інспекторами складено більше 80 адмінпротоколів.
Очільник міських комунальників висловив сподівання на активну участь громади в запланованому Дні довкілля. «Якщо люди масово вийдуть на прибирання свого міста, то й підтримувати порядок комунальникам буде легше», - переконаний начальник управління ЖКГ міської ради.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.