Завершився перший етап проекту "Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики"
Внаслідок адміністративної реформи 2010 року був ліквідований головний уповноважений орган виконавчої влади, що займався реалізацією забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – Міністерство сім’ї, молоді та спорту України. Фактично була зруйнована управлінська вертикаль, що мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Координація діяльності між центральними і місцевими органами влади стала розбалансованою і вже не могла забезпечувати нагальні потреби.

Слід визнати факт прихованої дискримінації, що вкоренилася в суспільній свідомості, консервативних ґендерних стереотипах. Коли місце та роль жінки пов’язуються виключно із сім’єю, а чоловіка – із суспільною діяльністю. Слабка представленість жінок у сфері прийняття рішень суперечить принципам демократичного розвитку і також є виявом ґендерної нерівності в Україні. Закон стверджує, що жінки і чоловіки мають рівні права і на працю, і на сімейне життя, але фактично ці права є різними. Для жінок це стосується подвійного навантаження і у сім’ї та на роботі, і проблем з кар’єрним зростанням, для чоловіків - обмеження можливостей для виховання дітей та участі в сімейному житті.
Сьогодні Україна займає останнє місце в Європі по кількості жінок у парламенті. Політика в Україні традиційно вважається чоловічою сферою впливу. Зокрема, серед 442 народних депутатів України сьомого скликання тільки 42 жінки, тобто менше 10 %. Однак при цьому третину всіх законодавчих ініціатив до Верховної Ради по¬дають саме жінки. В Європі середній показник представництва жінок у парламенті становить 23 %, у сві¬ті — 14 %. За даними Національного агентства України з питань державної служби, кількість жінок-державних службовців становить 76,8 %. Однак чисельна перевага жінок на державній службі фор¬мується переважно за рахунок посадовців нижчих управлінських рівнів, з просуванням на посади вищого рівня їх частка значно зменшується.
Проект «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики», який реалізується громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» за сприяння Посольства Нідерландів в Україні, має на меті дослідити інституційну спроможність місцевих органів влади впроваджувати державні реформи, зокрема в сфері гендерної політики.
Результати проведення першого етапу проекту підтвердили відсутність єдиної вертикалі на місцевому рівні, яка б мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Сьогодні в регіонах державну політику в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків здійснюють як Управління/відділи у справах сім’ї, молоді та спорту так і Управління/відділи соціального захисту.
На наступних етапах проведення проекту планується детально вивчити, які саме дії проводяться для забезпечення гендерної рівності в областях, наскільки вони є ефективними і т.д.
Прес-служба Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики"
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.