Завершився перший етап проекту "Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики"
Внаслідок адміністративної реформи 2010 року був ліквідований головний уповноважений орган виконавчої влади, що займався реалізацією забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – Міністерство сім’ї, молоді та спорту України. Фактично була зруйнована управлінська вертикаль, що мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Координація діяльності між центральними і місцевими органами влади стала розбалансованою і вже не могла забезпечувати нагальні потреби.

Слід визнати факт прихованої дискримінації, що вкоренилася в суспільній свідомості, консервативних ґендерних стереотипах. Коли місце та роль жінки пов’язуються виключно із сім’єю, а чоловіка – із суспільною діяльністю. Слабка представленість жінок у сфері прийняття рішень суперечить принципам демократичного розвитку і також є виявом ґендерної нерівності в Україні. Закон стверджує, що жінки і чоловіки мають рівні права і на працю, і на сімейне життя, але фактично ці права є різними. Для жінок це стосується подвійного навантаження і у сім’ї та на роботі, і проблем з кар’єрним зростанням, для чоловіків - обмеження можливостей для виховання дітей та участі в сімейному житті.
Сьогодні Україна займає останнє місце в Європі по кількості жінок у парламенті. Політика в Україні традиційно вважається чоловічою сферою впливу. Зокрема, серед 442 народних депутатів України сьомого скликання тільки 42 жінки, тобто менше 10 %. Однак при цьому третину всіх законодавчих ініціатив до Верховної Ради по¬дають саме жінки. В Європі середній показник представництва жінок у парламенті становить 23 %, у сві¬ті — 14 %. За даними Національного агентства України з питань державної служби, кількість жінок-державних службовців становить 76,8 %. Однак чисельна перевага жінок на державній службі фор¬мується переважно за рахунок посадовців нижчих управлінських рівнів, з просуванням на посади вищого рівня їх частка значно зменшується.
Проект «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики», який реалізується громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» за сприяння Посольства Нідерландів в Україні, має на меті дослідити інституційну спроможність місцевих органів влади впроваджувати державні реформи, зокрема в сфері гендерної політики.
Результати проведення першого етапу проекту підтвердили відсутність єдиної вертикалі на місцевому рівні, яка б мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Сьогодні в регіонах державну політику в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків здійснюють як Управління/відділи у справах сім’ї, молоді та спорту так і Управління/відділи соціального захисту.
На наступних етапах проведення проекту планується детально вивчити, які саме дії проводяться для забезпечення гендерної рівності в областях, наскільки вони є ефективними і т.д.
Прес-служба Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).