Операційна в укритті і нове відділення реабілітації: як розвивається медична галузь Чернігівщини
Як працює один із опорних медзакладів, реабілітаційне відділення й обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - дивився міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час поїздки на Чернігівщину.
Разом із начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом вони відвідали Корюківську ЦРЛ. Це опорна лікарня на півночі області, тож важливо, щоб там було безпечно. У медзакладі вже відремонтували сховище. На це пішло майже 26,4 мільйона гривень: 90% профінансувала держава, решту - місцевий бюджет. Укриття вміщує 500 осіб. Понад те - там пацієнти можуть отримувати медичну допомогу. Є й операційна, й палата реанімації.
Віктор Ляшко і В’ячеслав Чаус зустрілися з очільниками районів і громад, керівниками прикордонних лікарень. У центрі уваги — доступ до ліків і робота первинної медичної допомоги.
«У громадах, де немає аптек, люди все одно мають отримати ліки. Саме тому ми розвиваємо мобільні аптечні пункти, підключаємо ФАПи до реалізації медикаментів і запустили доставку препаратів «Укрпоштою». Це вже охоплює понад тисячу населених пунктів по всій країні. Чернігівщина — одна з тих областей, де ці механізми працюють щодня. Наразі в Чернігівській області працює три мобільні аптеки. Їхні маршрути охоплюють 115 населених пунктів. 82 фельдшерсько-акушерські пункти регіону мають договори з аптеками на реалізацію ліків», - зазначив міністр.
Первинка —це перша лінія медичного захисту і ще одна важлива тема поїздки. На Чернігівщині стабільно працює 600 лікарів первинної ланки. Область демонструє найкраще в Україні співвідношення кількості медсестер до кількості лікарів на «первинці» (1,80).
«Серед іншого говорили про доступність медичних послуг. Порушували й питання коефіцієнту 1,2 до базової ставки, за якою фінансуються медзаклади первинки в селах. Це була б значна фінансова підтримка для сільських медзакладів. І так медичні послуги будуть доступні навіть для мешканці віддалених населених пунктів», - розказав очільник області.
Робота екстренки та реабілітаційна допомога — також на порядку денному.
На зустрічі в Чернігівському обласному центрі екстреної медичної допомоги йшлося про навантаження на бригади, логістику викликів і кадрову ситуацію.
«Щодня на лінію «103» надходить до 500 звернень. У 2024 році — понад 151 тисяча виїздів, у першому кварталі 2025-го — ще понад 37 тисяч. У регіоні працює 92 бригади та понад 1100 фахівців. Автопарк центру налічує 125 авто, більшість із них — нові», - акцентував Віктор Ляшко.
Попри втрати через обстріли — загинули троє парамедиків, ще двоє працівників зазнали поранень — служба продовжує рятувати життя і зберігати високу швидкість доїзду: у 73% викликів — менш ніж за 20 хвилин.
Також міністр відвідав реабілітаційне відділення «RECOVERY», що запрацювало в обласній лікарні цьогоріч. Облаштували його коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива». Тепер там відновлюються захисники. Одночасно проходити реабілітацію можуть 45 пацієнтів. Відділення інклюзивне. Оснащене професійним обладнанням.
Від початку роботи там пролікувалися понад 150 військовослужбовців і більше 30 ветеранів. Із ними працюють кваліфіковані фахівці: фізичні терапевти, психологи, медсестри з реабілітації, ерготерапевти, терапевти з мови і мовлення.
«Дуже важливий проєкт для Чернігівщини, який є частиною політики Героїв. Ми саме створюємо ще один масштабний осередок у Чернігові - обласний центр реабілітації та відновного лікування. Вдячний МОЗу за підтримку цього проєкту», - відзначив В’ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.