Децентралізація: у Чернігівській ОДА обговорили питання створення та функціонування служб у справах дітей
Про створення та функціонування служб у справах дітей в територіальних громадах говорили 22 січня в облдержадміністрації під час онлайн наради, яку провів в.о. голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Участь у заході взяли начальниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько, її заступники, відповідальні у сфері соцзахисту представники місцевої влади усіх рівнів Новгород-Сіверського і Ніжинського районів та начальники служб у справах дітей Ніжинської й Новгород-Сіверської райдержадміністрацій і територіальних громад.
Як зазначив Олександр Савченко, після реформування адміністративно-територіального устрою новостворені громади отримують не лише повноваження, але й колосальну відповідальність. Це стосується усіх сфер життя, а особливо важливо – не залишити без уваги ті верстви населення, які найбільше потребують допомоги та підтримки.
– Ефективна робота щодо забезпечення соціального захисту дітей на своїх територіях, зокрема дітей соціально-незахищених категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – це головне завдання місцевих органів влади, – підкреслив в.о голови облдержадміністрації.
В результаті процесів реформування, в області функціонує 57 сільських, селищних та міських територіальних громад, створено 5 укрупнених районів і, на жаль, не всі новостворені органи місцевого самоврядування наразі готові забезпечувати захист прав, свобод та законних інтересів своїх найменших громадян.
Створені у складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад служби у справах дітей (ССД) повинні бути укомплектовані кадрами та акумулювати інформацію у системі ЄІАС «Діти».
За словами заступниці начальника Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Юлії Олифіренко, станом на 20 січня 2021 року, у семи громадах не створені служби, відповідальні за цей напрямок. У п'яти ці установи розпочнуть роботу в січні-лютому, проте дві громади (Крутівська та Киселівська) на даний час таких намірів досі немає.
– Із 50 служб виконавчих органів рад ТГ доступ до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» має 21 такий підрозділ (включаючи 4 служби у справах дітей міських рад міст обласного значення). Ще 8 служб наразі здійснюють підготовку до підключення, – повідомила Юлії Олифіренко.
Нагадаємо, що наступним етапом буде передача райдержадміністраціями підоблікових особових справ створеним в громадах службам у справах дітей.
– Попереду великий обсяг роботи. На Чернігівщині розпочали передачу справ 1279 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 1096 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Крім того, очікують передачу відомості про 447 дітей, які підлягають усиновленню, 799 дітей, які перебувають під опікою, піклуванням та 20 дитячих будинків сімейного типу, 121 прийомна сім'я, – наголосив заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Станіслав Железний, та додав, що службам у справах дітей 16 сільських та 25 селищних територіальних громад – справи передаються частково. Ведення обліку дітей, які підлягають усиновленню, кандидатів в усиновлювачі, кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей у повноваженні служб дітей міських територіальних громад і новостворених районних адміністрацій.
В ході наради заслухали представників територіальних громад стосовно проблемних питань на шляху до створення служб у справах дітей у міських радах, селищних та сільських.
Олександр Савченко звернувся до присутніх із закликом акумулювати усі ресурси для ефективної реалізації державної політики щодо дітей, забезпечити повний обсяг та якість їх соціально-правового захисту.
– Зазначу, що і керівництво адміністрації і профільні департаменти завжди готові надати допомогу в межах своєї компетенції, адже від злагодженої роботи залежить безпека та благополуччя дітей, передусім соціально-незахищених категорій, – зауважив в.о голови ОДА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.