Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 18:18:17

Децентралізація: у Чернігівській ОДА обговорили питання створення та функціонування служб у справах дітей

23.01.2021   10:17Агенцiя

Про створення та функціонування служб у справах дітей в територіальних громадах говорили 22 січня в облдержадміністрації під час онлайн наради, яку провів в.о. голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Участь у заході взяли начальниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько, її заступники, відповідальні у сфері соцзахисту представники місцевої влади усіх рівнів Новгород-Сіверського і Ніжинського районів та начальники служб у справах дітей Ніжинської й Новгород-Сіверської райдержадміністрацій і територіальних громад.

Як зазначив Олександр Савченко, після реформування адміністративно-територіального устрою новостворені громади отримують не лише повноваження, але й колосальну відповідальність. Це стосується усіх сфер життя, а особливо важливо – не залишити без уваги ті верстви населення, які найбільше потребують допомоги та підтримки.

Ефективна робота щодо забезпечення соціального захисту дітей на своїх територіях, зокрема дітей соціально-незахищених категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – це головне завдання місцевих органів влади, – підкреслив в.о голови облдержадміністрації.

В результаті процесів реформування, в області функціонує 57 сільських, селищних та міських територіальних громад, створено 5 укрупнених районів і, на жаль, не всі новостворені органи місцевого самоврядування наразі готові забезпечувати захист прав, свобод та законних інтересів своїх найменших громадян.

Створені у складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад служби у справах дітей (ССД) повинні бути укомплектовані кадрами та акумулювати інформацію у системі ЄІАС «Діти».

За словами заступниці начальника Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Юлії Олифіренко, станом на 20 січня 2021 року, у семи громадах не створені служби, відповідальні за цей напрямок. У п'яти ці установи розпочнуть роботу в січні-лютому, проте дві громади (Крутівська та Киселівська) на даний час таких намірів досі немає.

Із 50 служб виконавчих органів рад ТГ доступ до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» має 21 такий підрозділ (включаючи 4 служби у справах дітей міських рад міст обласного значення). Ще 8 служб наразі здійснюють підготовку до підключення, – повідомила Юлії Олифіренко. 

Нагадаємо, що наступним етапом буде передача райдержадміністраціями підоблікових особових справ створеним в громадах службам у справах дітей.

Попереду великий обсяг роботи. На Чернігівщині розпочали передачу справ 1279 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 1096 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Крім того, очікують передачу відомості про 447 дітей, які підлягають усиновленню, 799 дітей, які перебувають під опікою, піклуванням та 20 дитячих будинків сімейного типу, 121 прийомна сім'я, – наголосив заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Станіслав Железний, та додав, що службам у справах дітей 16 сільських та 25 селищних територіальних громад – справи передаються частково. Ведення обліку дітей, які підлягають усиновленню, кандидатів в усиновлювачі, кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей у повноваженні служб дітей міських територіальних громад і новостворених районних адміністрацій. 

В ході наради заслухали представників територіальних громад стосовно проблемних питань на шляху до створення служб у справах дітей у міських радах, селищних та сільських.

Олександр Савченко звернувся до присутніх із закликом акумулювати усі ресурси для ефективної реалізації державної політики щодо дітей, забезпечити повний обсяг та якість їх соціально-правового захисту.

Зазначу, що і керівництво адміністрації і профільні департаменти завжди готові надати допомогу в межах своєї компетенції, адже від злагодженої роботи залежить безпека та благополуччя дітей, передусім соціально-незахищених категорій, – зауважив в.о голови ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль

В Україні почалася третя хвиля епідемії СOVID-19 - Денис Шмигаль 17:48

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні, яка може призвести до введення чергового локдауну.

Про публічні фінанси

Про публічні фінанси 17:28

Бюджетні кошти в радах громад - як формуються та витрачаються - перебували в центрі уваги під час друго заняття семінару "Організація роботи територіальної громади", що призначається для старост, депутатів та працівників апарату Михайло Коцюбинської седищної ради.

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин

Облаштували у Чернігові нарколабораторію з виробництва психотропних речовин 17:14

Судитимуть учасників злочинних угруповань, у яких вилучили понад 170 кг психотропних та наркотичних речовин.

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 березня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт

У Чернігові більшість строковиків в перші місяці служби йдуть на контракт 16:59

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам та територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини