Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:27:03

Відтепер головна водна артерія України - Дніпро буде під постійним контролем науковців

27.03.2019   10:14Агенцiя

26 березня у Чернігові розпочалася підсумкова конференція міжнародного проекту «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», що реалізується у рамках Програми територіального співробітництва ЄС для країн Східного партнерства «Україна – Білорусь».

Метою цієї ініціативи є підвищення ефективності управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро.

У відкритті заходу взяли участь перший заступник голови обласної ради, голова Наглядової Ради Чернігівського національного технологічного університету Валентин Мельничук, проректор Чернігівського національного технологічного університету Олег Новомлинець, науковці та студенти Чернігівського національного технологічного університету, Гомельського державного технічного університету імені П.В. Сухого, представники державних установ та партнери низки громадських організацій.

Як було наголошено, однією з найболючіших проблем сучасності є забезпечення людей якісною питною водою. Через безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища, надмірне використання природних ресурсів та безсистемну господарську діяльність, мільйони людей на планеті страждають саме через дефіцит води та її забруднення.

Звертаючись до присутніх на підсумковій конференції міжнародного проекту, Валентин Мельничук наголосив, що незважаючи на велику кількість річок, озер та підземних водних артерій, питання якісної питної води є досить актуальним як для Чернігівщини, так і всієї України.
Проект з комплексного управління транскордонними водними ресурсами в Україні та Республіці Білорусь Валентин Мельничук назвав епохальним рішенням. Адже без сумніву, що від дбайливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів залежить життя наших нащадків.

До колективного обговорення виконання проекту також долучився через Skype з столиці Німеччини міста Берлін адміністратор проектів «Україна – Білорусь» Програми Східноєвропейського партнерства, Німецького товариства міжнародного співробітництва Ерг Роелофс.

Модератором пленарного засідання виступив завідувач кафедри БРАС Чернігівського національного технологічного університету Олександр Велігорський.

Під час заходу серед іншого зазначалося, що в результаті співпраці та реалізації проекту впроваджено низку науково-інженерних рішень, проектування та будівництва інфраструктурних об'єктів.

Зокрема, розроблена та запроваджена система з двох нових автоматизованих гідрометеорологічних-екологічних станцій, встановлених в місцях багаторічних спостережень транскордонної ділянки річки Дніпро в місті Лоєв (Республіка Білорусь) та смт Любеч, (Україна).

Про особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу, методи обробки вимірювальної інформації та бездротового зв'язку гідрометеорологічних станцій розповіли науковці Чернігівського національного технологічного університету, координатор проекту THEOREMS-Dnipro Анатолій Приступа та Гомельського державного технологічного університету, експерт проекту THEOREMS-Dnipro Андрій Сахарук.

За словами виступаючих, Web-ресурс проекту THEOREMS-Dnipro, який буде інтегрувати аналітичну та вимірювальну інформацію про транскордонну зону річки Дніпро та оперативно інформуватиме служби МНС Білорусі та України про небезпечні значеннях реєстрованих параметрів.

Всі ці та інші ініціативи сприятимуть підвищенню ефективності системи моніторингу гідрометеорологічних та екологічних параметрів стану транскордонних водних ресурсів басейну річки Дніпро.

Завдяки проекту створюється новий клас інженерно-наукової інфраструктури для Республіки Білорусь і для України, який буде відповідати кращим світовим зразкам в даній сфері діяльності. Засоби вимірювання метеорологічних, гідрологічних та екологічних параметрів зосереджуються в одній точці і об'єднуються в одну станцію. Автоматично через 10-хвилинні інтервали часу від станції передаються інформаційні пакети на Web-сервер, а після обробки на ньому - на державну і Міжнародну мережі гідрологічних, метеорологічних і екологічних параметрів. Саме так, з отриманням всього комплексу необхідних параметрів з однієї точки, працюють комплексні автоматизовані метеостанції в багатьох країнах світу.

Відбулися дискусійні панелі: «Вода – основа життя», «Шляхи підвищення обізнаності населення про воду», «Конструкційні особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).