Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 14:24:54

В чому суть роботи народного депутата – підсумки річного дослідження ОПОРИ

24.11.2016   22:08Агенцiя

23 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася публічна дискусія на тему: «Депутати-мажоритарники Чернігівської області: що вдалося зробити за рік?».

У заході взяли участь громадський консультант  Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, помічники народних депутатів України, представники громадських організацій та журналісти.

«Робота депутата – це не індивідуальна робота. Це вміння налагоджувати комунікації, співпрацювати, мислити», - зазначила Наталія Висіканець під час презентації підсумкового моніторингу роботи парламентарів за лютий-жовтень 2016 року. Вона розповіла про суть проекту, його завдання та які досягнення у кожного з мажоритарників Чернігівщини, діяльність яких пильно відстежувалася ОПОРОЮ. За її словами, у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа) фахівці ОПОРи упродовж лютого–жовтня цього року вивчали законотворчу діяльність та роботу в окрузі 105 депутатів-мажоритарників.
«Вони давали оцінку здобуткам народних обранців за багатьма критеріями, починаючи від кількості поданих законопроектів, закінчуючи чисельністю тих, що мають корупційні ризики», – пояснила Наталія Висіканець.

Слід відмітити, що народним обранцям Олександру Кодолі, Олегу Дмитренку, Валерію Давиденко та Анатолію Євлахову є про що звітувати виборцям – депутатську роботу вони виконують сумлінно, відстоюючи інтереси громадян у парламенті.
«У рейтингу областей, складеному нашою організацією за результатами дослідження, чернігівські депутати займають шосте місце. А Олександр Кодола, взагалі, потрапив у першу п’ятірку в індивідуальному рейтингу», - сказала Наталія Висіканець.

«Робота парламентаря має бути пов’язана із життям громади», - вважає Микола Торбєєв, помічник народного депутата України Валерія Давиденка. На його думку мінімізація дистанції між виборцем та депутатом, безперешкодне спілкування – все це сприяє більш ефективній роботі народного обранця за для покращення життя виборців. «Адже людей хвилює майбутнє дітей, розвиток територій, соціальні проблеми, робочі місця, економіка та інші важливі питання», - сказав М.Торбєєв.

На думку Валерія Литовченка, помічника народного депутата Олександра Кодоли, інформаційні кампанії щодо роз’яснення принципів роботи народних обранців є необхідними. «Виборці хочуть зрозуміти як працює депутат, при цьому не завжди знають за якими критеріями оцінювати його діяльність», - сказав він.

«Основна робота депутата не на ток-шоу, а у парламенті», - переконаний Віталій Голець, помічник Олега Дмитренка. Причому на його думку результатом роботи депутатів мають бути якісні законопроекти, а не прийняття рішень з точки зору революційної доцільності. Свою думку він пояснив цитатою 66-й держсекретаря США Кондолізи Райс, яка в своєму інтерв’ю сказала: «У вас за 25 років відбулося три революції – здобуття незалежності, Помаранчева революція та Майдан 2014 року. Може, нарешті треба почати управляти державою?»

На думку політичного оглядача Юрія Паперного народним обранцям самим потрібно нагадувати про їх обов’язки та що є депутатською роботою. Адже виховання виборця та його ставлення до депутатської діяльності багато в чому залежить від того, як побудована робота народного обранця в окрузі. «Люди звикли, що народний депутат – це роздача пайків та концерти під час виборів, і чекають цих благ і після голосування», - зазначив експерт. Він також розповів, що зараз під час виборів у об’єднаних територіальних громадах у людей лише два питання: «Що будуть давати і хто буде співати?».

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.