Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 00:33:56

Геноцид українського народу 1932—1933 років, голодомори 1921—1922, 1946—1947 рр в Україні: історія і сучасність

13.11.2014   10:09

Ліквідувати основу української нації і національного відродження, унеможливити спротив владі, а для цього – зруйнувати незалежні селянські господарства, встановити повний контроль над селянством. До таких заходів вдавався комуністичний режим, аби запанувати в Україні. Ціною цього панування стали мільйони українських життів.

Саме тому статтею 1 Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 р № 376-V чітко визначено: «Голодомор 1932–1933 років в Україні є геноцидом українського народу».

Про катастрофічні події тих часів, обставини та загибель значної частини населення України в цілому й Чернігівщини зокрема, про спротив українців нищівній більшовицькій політиці, наслідки та сучасні аспекти вивчення й аналізу цієї проблематики на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» говорили представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, кандидат історичних наук, член Асоціації дослідників голодоморів в Україні Тамара Демченко, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець, старший науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидат історичних наук Микола Горох.

У виступах науковці акцентували на тому, що наслідки винищення українського за суттю й духом селянства на сході й півдні країни даються взнаки й сьогодні, коли ідеї розколу України активно підживлюються суміжною державою.

Тому особливо важливо зараз пам’ятати уроки історії, не забувати, що навіть у жахливих умовах голодомору українці знаходили сили й снагу на спротив тоталітарному режиму. Як розповів Сергій Горобець, у доповідній записці ДПУ УСРР від 1 лютого 1932 р. вказано про виявлення і ліквідацію в Чернігівській області 34 повстанських груп, 19 «бандгруп», арешт 224 «терористів». Усього ж по області було заарештовано 7861 людину. Крім того, за офіційними даними, в Україні 1933 р. було заарештовано більше людей, ніж у 1938 р.

Інший історичний аспект, якому було приділено увагу під час засідання, — це те, що свідоме, патріотично налаштоване українське селянство, знищувалося шляхом голодомору не лише у 1932-1933 роках, а й у 1921-1923 та 1946-1947 роках. Попри свою специфічність, ці періоди об’єднані одним, вирішальним фактором — до масової загибелі людей від голоду призвели перш за все примусові державні заготівлі, обсяги яких були свідомо завищені до нереальних у тих умовах цифр.

Історики дійшли висновку, що встановити загальну кількість жертв цих голодоморів неможливо — заважає низка об’єктивних і суб’єктивних причин. Та хоча б один той жахливий факт, що 1922 року в Україні померло 70% немовлят, дає уявлення про масштаби трагедії, яку український народ переживав тричі протягом трьох десятиріч поспіль.

Тому відповідно до Указу Президента Петра Порошенка цьогоріч у День пам’яті жертв голодоморів (22 листопада) вшановуватимуть пам’ять загиблих під час всіх трьох голодоморів ХХ сторіччя, що випали на долю України.

 



Телеканал Дитинець

 

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини