Із трьох районних лікарень залишиться одна – у Мені
Головний лікар Менського району Петро Хомрач привіз до Березнянської райлікарні сучасний апарат фізіотерапевтичної лазеро-магнітної терапії. І на зустрічі з колективом закладу розповів про реформи у медичній галузі.

Перейменування
– Нині по області існує 14 номерних районних лікарень, а в сучасній медичній структурі такого бути не повинно, тож реформи назріли давно, – сказав на зустрічі з березнянськими медиками Петро Хомрач. – У Мені необхідно створити центр сімейної медицини, якому будуть підпорядковані амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ФАПи. Жителі Березни та Макошине за власним бажанням можуть лікуватися у місцевих стаціонарах. Березнянська райлікарня №1 Менської ЦРЛ буде реформована в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з відділенням поліативної медицини. А Макошинська райлікарня №2 стане амбулаторією загальної практики сімейної медицини з хоспісним відділенням. При цьому в обох лікарнях будуть збережені ліжка, а медпрацівники не втратять роботи. Сільські медичні заклади матимуть назви, які відповідатимуть виконуваним ними функціям.
Тобто, фактично сільські райлікарні будуть лише перейменовані. Мова про їх закриття не йде. Навпаки, як приклад, Березнянська лікарня отримала сучасний апарат фізіотерапевтичної лазеро-магнітної терапії.
– І це тільки початок, – запевнив головлікар району. – Обіцяю докласти усіх зусиль, аби у вашому медичному закладі вже до 1 вересня був комп’ютер та принтер, мережа інтернет та власний веб-сайт.
Ті – не можуть, інші – не хочуть
– Реформи повинні здійснюватися не тільки заради зміни назв, – зауважив Петро Петрович. – В галузі охорони здоров’я країни давно склалася ситуація, коли пацієнти не хочуть так лікуватися, а медики не можуть за таких умов працювати. Організаційні зміни назріли давно. Однак на рівні профільного міністерства говорять про реформи, не повністю розуміючи, які проблеми має сільська медицина. Мова йде про формування цілої інституції сімейних лікарів, міжрайонних госпітальних округів, реформування «швидкої допомоги». На жаль, реформи створюють керівники галузі, котрі працювали в інститутах і далекі від реалій сільської медицини. Тому все нове так складно запроваджується на місцях.
На Менщині, як стверджує головлікар, до вирішення назрілих проблем приступили ще більше десяти років тому. У нашому районі існує оптимальна кількість сільських лікарських закладів – ФАПів, амбулаторій, лікарень. Кількість ліжок відповідає сучасним стандартам. У 2009-му було реформовано «швидку».
Нинішнього року Менська ЦРЛ утретє за останні 12 років підтвердила ліцензію на вищу акредитаційну категорію (лише три райлікарні в області мають таку категорію). Окрім того, саме наша райлікарня однією з перших в області отримала звання «Лікарня, доброзичлива до дитини».
– Тож основне завдання сьогодні – розумно впроваджувати реформи і разом з тим зберегти медичні кадри, – підкреслив Петро Хомрач.
http://nslovo.com/blog/iz-troh-rajonnyh-likaren-zalyshytsya-odna-u-meni
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.