Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 10:39:06

Щодо результатів загальнонаціонального дослідження “Стан корупції в Україні”

10.10.2011   06:31Агенцiя

У вересні ц. р. під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ Вікторія Захожа – заступник директора Київського міжнародного інституту соціології та Світлана Горна – керівник експертної ради ГО “Європейська дослідницька асоціація” оприлюднили дані дослідження “Стан корупції в Україні. Чернігівська область”.

Загальнонаціональне дослідження “Стан корупції в Україні” проводилось Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Дослідження проводилось у лютому-березні 2007 року, у лютому-березні 2009 року та в березні-квітні 2011 року (10 639 чол.). Опитування проводилось в 24 областях України та АР Крим. Респонденти – доросле населення України віком від 18 років. Метод опитування – особисте інтерв’ю.

За результатами дослідження по Чернігівській області у 2011 році з корупцією в судах стикались 55,8% опитаних жителів Чернігівщини, в міліції – 55,6%, в ДАІ – 51,7%, в прокуратурі – 50,5%.

Щодо найбільш “популярних” видів корупції в Чернігівській області, то в 2011 році найчастіше для вирішення питань використовувалися особисті зв’язки – 19,1%. Добровільно давали хабар 11,2% опитаних. А от щодо вимагання хабара, то цей показник в Чернігівській області є найнижчим в Україні і становить 7,5% (для порівняння: середній показник по Україні – 25%).

Основну відповідальність за боротьбу з корупцією громадяни України і жителі Чернігівщини покладають на Президента – так вважають 77,6% опитаних. Боротьбу з корупцією як відповідальність та обов’язок пересічних громадян сприймають не більше 18% респондентів.

У те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією вірять лише 17% населення області. Трохи більше – 17,6% називають будь-які антикорупційні заходи в Україні ефективними.

Електронні засоби масової інформації – радіо і телебачення – залишаються незмінними лідерами у постачанні інформації про корупцію. Інформацію з радіо та телебачення отримують 30,4% респондентів. Втрачають свої позиції в інформуванні населення про корупцію друковані ЗМІ – їх аудиторія, що охоплювала чверть (25,2%) населення у 2007 році скоротилася до п’ятої частини (21,6%) у 2011 році. Експерти пояснюють це зростанням кількості користувачів Інтернету. Ще одним джерелом отримання інформації про корупцію залишається неформальне спілкування – про випадки корупції у такий спосіб дізнаються 25,4% опитаних.

Кожен другий житель Чернігівської області вважає, що корупція не може бути виправдана. Частка громадян, які декларують свою готовність протистояти корупціонерам, становить близько третини населення Чернігівщини – 32,5%. Найактивнішими у цьому є чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту.

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність, коли 30 березня 2023 року знімальній групі місцевого телеканалу “Дитинець” бізнесмен та екскандидат у депутати Сергій Берестовий зламав камеру та перешкоджав проводити зйомку.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.