Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 10:36:50

Міжнародна співпраця громад. Поради від U-LEAD

21.09.2022   16:48Агенцiя

Муніципалітети країн Європи мають значний досвід впровадження реформ та розвитку, який вкрай потрібний українським громадам.

З початком російського вторгнення для українських міст та сіл важливими стали обмін досвідом та гуманітарна підтримка від побратимів.

Команда Регіонального офісу U-LEAD в Чернігівській області проводить консультації для фахівців громад регіону "Налагодження міжнародного співробітництва громади". Вони спрямовані на інформування про можливості, які дають такі  партнерства.

“Ми потребуємо такої підтримки, а світ готовий її надавати. Ми бачимо, що громади в країнах ЄС активно підтримують міста України й допомагаємо налагодити партнерство. Наша робоча група проаналізувала законодавство та наявні можливості співпраці, і ці знання передаємо колегам”, - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу.

Нещодавно була створена робоча група із фахівців U-LEAD, яку очолює Людмила Чабак, радниця із децентралізації та місцевого самоврядування. Ця команда зібрала інформацію та підготувала низку порад для громад з питань пошуку партнерів і налагодження співпраці.

Вже відбулись онлайн консультації для низки громад, зокрема Ніжинської, Новобілоуської та Чернігівської. У Ніжині є партнерства з іншими містами, але варто шукати нові зв’язки та посилювати цю роботу, вважає Людмила Чабак.

“Важливо щоб про громаду можна було знайти інформацію англійською мовою. Наприклад зробити розділ на сайті, а в кращому випадку створити сторінку англійською у Вікіпедії”, - наголошує Людмила Чабак.

Крім інформаційної роботи громада має активно працювати із міжнародними проєктами. Так в Ніжині вже звернулись до низки міжнародних інституцій та організації із пропозиціями пошуку партнерів.

“Ми не чекаємо поки нас приїдуть і врятують. Ми активно спілкуємось із можливими партнерами. Ось нещодавно ми відвідали Бельгію, і зараз вже маємо громаду партнера. Ми навіть перейменували декілька вулиць в честь вже наявних міст-побратимів, і це дуже сильно резонувало у тих громадах”, - говорить Юрій Хоменко, секретар Прилуцької міської ради.

Важливою складовою успішності міжнародної співпраці громад є відкритість та прозорість у цьому процесі. Такий підхід створює гарні передумови для ефективного залучення не лише влади, а й волонтерів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини