Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:01:54

У Куликівській громаді працюють над розвитком бізнесу

16.02.2022   12:33Агенцiя

Малий та середній бізнес для громад важлива складова спроможності. Такі підприємства створюють робочі місця та наповнюють бюджети, і їх розвиток дозволяє громадам посилювати своє економічне зростання.

Для такого зростання громада має створювати умови. І мова не лише про підтримку вже наявних бізнесів. У Куликівській громаді реалізовують проєкт «Бібліотечний коворкінг-центр» за підтримки «U-LEAD з Європою» у межах конкурсу «Громада, дружня до бізнесу». В коворкінгу проводять навчання для мешканців, які в перспективі можуть створити нові бізнеси.

«Ми створили можливість для ініціативних мешканців отримати знання. Як відкрити ФОП, які послуги та товари сьогодні необхідні в громаді, як сплачувати податки та як заробляти гроші – це все роз’яснюють експерти на навчаннях», - розповідає Юлія Постернак, Куликівський селищний голова.

Ця ініціатива дозволяє розвивати місцеве бізнес-середовище. Вже відбулось два дводенні тренінги на яких учасникам детально розповідали про створення бізнесу та старт у його роботі. 17 та 18 лютого відбудеться ще один тренінг «Основи ведення підприємницької діяльності у сфері етно-, еко-, агро-, сільського та зеленого туризму».

«Почати найскладніше, адже ми маємо обмаль інформації та не розуміємо всі ризики та переваги. Ці тренінги мають допомогти майбутнім підприємцям знайти відповіді на всі ці питання та швидше прийняти рішення», - говорить Світлана Задорожна, бізнес тренерка.

18 лютого відбудеться круглий стіл «Успішні практики наявного місцевого бізнесу» та консультаційний день з питань дозвільних, податкових вимог до бізнесу у сфері туризму та пошуку джерел фінансування.

«Куликівська громада дуже активна. Фахівці шукають різні можливості для зростання та залучення додаткових ресурсів у розвиток громади. Цей проєкт засвідчив, що за наявності бажання можна розв’язувати складні проблеми», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області.

Нагадаємо, що Куликівська громада отримала підтримку «U-LEAD з Європою» у створенні бібліотечного коворкінг-центру та організації циклу навчань для мешканців громади з розвитку бізнесу. Бібліотечний коворкінг-центр вже працює, а цикл навчань має завершитись на весні цього року.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.