Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 02:06:00

У Куликівській громаді працюють над розвитком бізнесу

16.02.2022   12:33Агенцiя

Малий та середній бізнес для громад важлива складова спроможності. Такі підприємства створюють робочі місця та наповнюють бюджети, і їх розвиток дозволяє громадам посилювати своє економічне зростання.

Для такого зростання громада має створювати умови. І мова не лише про підтримку вже наявних бізнесів. У Куликівській громаді реалізовують проєкт «Бібліотечний коворкінг-центр» за підтримки «U-LEAD з Європою» у межах конкурсу «Громада, дружня до бізнесу». В коворкінгу проводять навчання для мешканців, які в перспективі можуть створити нові бізнеси.

«Ми створили можливість для ініціативних мешканців отримати знання. Як відкрити ФОП, які послуги та товари сьогодні необхідні в громаді, як сплачувати податки та як заробляти гроші – це все роз’яснюють експерти на навчаннях», - розповідає Юлія Постернак, Куликівський селищний голова.

Ця ініціатива дозволяє розвивати місцеве бізнес-середовище. Вже відбулось два дводенні тренінги на яких учасникам детально розповідали про створення бізнесу та старт у його роботі. 17 та 18 лютого відбудеться ще один тренінг «Основи ведення підприємницької діяльності у сфері етно-, еко-, агро-, сільського та зеленого туризму».

«Почати найскладніше, адже ми маємо обмаль інформації та не розуміємо всі ризики та переваги. Ці тренінги мають допомогти майбутнім підприємцям знайти відповіді на всі ці питання та швидше прийняти рішення», - говорить Світлана Задорожна, бізнес тренерка.

18 лютого відбудеться круглий стіл «Успішні практики наявного місцевого бізнесу» та консультаційний день з питань дозвільних, податкових вимог до бізнесу у сфері туризму та пошуку джерел фінансування.

«Куликівська громада дуже активна. Фахівці шукають різні можливості для зростання та залучення додаткових ресурсів у розвиток громади. Цей проєкт засвідчив, що за наявності бажання можна розв’язувати складні проблеми», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області.

Нагадаємо, що Куликівська громада отримала підтримку «U-LEAD з Європою» у створенні бібліотечного коворкінг-центру та організації циклу навчань для мешканців громади з розвитку бізнесу. Бібліотечний коворкінг-центр вже працює, а цикл навчань має завершитись на весні цього року.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини