Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:42:09

Морський десант у Чернігові: прапор підняли, книгу презентували

05.02.2019   07:55Агенцiя

Громадська організація «Київське військово-історичне товариство» та КМЦ «Інтермеццо», на вихідних, провели презентацію книги авторів Чудновця О.М. та Латишева Р.М. «Монітор «Смоленськ» («Krakow») три долі (Історія корабля, бойовий шлях та сьогодення 1923-1941-2018 рр.). – Київ: Видавець Олег Філюк, 2018. – 256 с.


Три долі одного корабля. Риторичне питання — може у корабля бути три долі, три життя? Час показав, що так, може! Приклад тому історія героїчного бойового річкового корабля — монітора «Смоленськ».
Вся доля монітора розділилася на три періоди. Перший був з початку будівництва, потім становлення, як бойового корабля під назвою «Краків», в складі військово-морського флоту Польщі до затоплення (фактично загибелі) 21 вересня 1939 року. Другий період — найбільш героїчний, після підйому і відновлення з жовтня 1939 року в складі Дніпровської військової флотилії, а з червня 1940 року в складі радянської Пінської флотилії до другої своєї загибелі 12 вересня 1941 року.

Третій період це життя, після загибелі корабля до нашого часу. Дійсно життя, по іншому і не скажеш, бо тема загадкового монітора «Смоленськ» турбує і притягує всіх, хто не байдужий до нашої вітчизняної історії, вже на протязі більше ніж 70-и років. Залишки монітора «Смоленськ» і нині знаходяться на місці останнього бою корабля («останнього параду», як кажуть моряки) — в Ладинській затоці річки Десна в 30 км від стародавнього Чернігова. Зберегти для нащадків все, що залишилось від колись грізного бойового корабля, який є символом боротьби з нацизмом в роки Другої світової війни — задача нинішнього покоління. Що являв собою легендарний монітор «Смоленськ» («Краків»), чому він є символом нескореності, мужності і героїзму екіпажів? Хто воював на ньому і боронив свою землю від ворога? Що зараз являють собою останки корабля, як зберегти їх від вандалів і байдужості, щоб вони зайняли гідне місце в музеях в ролі експонатів? Пре це ми спробували викласти у своїй книзі.

По закінченю презентації за активну життєву позицію, вірність традиціям українського народу, вагомий особистий внесок в справу відродження духовності України чернігівські громадські активісти, добровольці і волонтери: Ясенчук Олександр, Аскеров Юніс, Терейковський Володимир, Хасенко Олег, Іванов Костянтин, Курач Віталій, Демиденко Олександр, Красногор Олександр і київський видавець та громадський активіст Філюк О.В. отримали заслужені почесні нагороди - пам’ятні медалі «1030 років Хрещення Київської Русі». Почесні знаки «За пошукову роботу» були вручені також і гостям – київським пошуковцям: Головачу Е.О., Кущенко Ю.А. та Снігирю Г.В.

Перед представленням книги на центральній площі Чернігова було офіційно піднято Військово-Морський прапор України. Таким чином місто Чернігів приєднався до міжнародної акції “Звільнимо українських військових моряків”. Ініціаторами акції виступили громадський актив Чернігівського осередку “Самооборона Майдану”, громадські організації “Київське військово-історичне товариство” та “Асоціація ветеранів ВМС України” за сприяння управління культури Чернігівської міської ради.


Чудновець Олександр

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини