У Чернігові відкрилася виставка унікальної картини "Передчуття Голгофи". ФОТО
12 листопада у Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" (у Борисоглібському соборі) відкрилася виставка унікальної картини "Передчуття Голгофи", автором якої є Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Микола Стороженко.
Над цією роботою митець працював п’ять років. Тут і зрада Христа Петром, і Юдою, і розділення хліба та вина поміж учнями. За словами фахівців, у світовому образотворчому мистецтві немає аналогів цій картині.
Микола Стороженко малював твір, керуючись манерою Леонардо да Вінчі, з якою експериментував тридцять років, – не змішуючи кольорів, а накладаючи їх чистими мазками один на одний. Тому персонажі наче ворушаться...
Митцеві була властива широта мистецького кругозору, багатоплановість осмислення та образного втілення теми. У полотні «Передчуття Голгофи» закодовані глибинні філософські смисли та мораль майбутньої еліти нації.
Картина з величезним успіхом експонувалася в Івано-Франківську та Львові, тепер вона буде представлена в стародавньому Чернігові.
У приміщенні Колегіуму також відкрилася художня виставка «Від школи до храму», що представляє твори талановитих учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка. Автори картин: І.Пилипенко, О.Соловей, Г.Фурс, Н.Мелесь, О.Гуртова-Возіянова, Р.Богдан, П.Ніколаєв, О.Павлусенко, О.Вислободов, Н.Гладовська, В.Лозовська, О.Литвин-Горбаченко, М.Біндіч, Р.Петрук, О.Цугорка. У відкритті експозиції «Передчуття Голгофи» взяв участь Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського.
Довідка
Микола Стороженко – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ). Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво. Народився 24 вересня 1928 року в селі В’язове Конотопського району Сумської області. У 1956 році закінчив Київський художній інститут, де навчався на живописному факультеті у С.Григорєва, М.Шаронова, Т.Яблонської. Упродовж 1958—1973 рр. перебував на творчій роботі. Працював у галузі станкового та монументально-декоративного живопису, книжкової графіки. На педагогічній роботі у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури — з 1973 року, з 1989 — професор на кафедрі живопису і композиції; у 1993 році очолив новоутворену навчально-творчу майстерню живопису та храмової культури при академії. Закладення цієї майстерні стало важливою подією, адже багато храмів відновлюються, відбудовуються, реставруються сьогодні вчорашніми учнями Миколи Стороженка. Помер художник 15 квітня 2015 року на 87 році життя.
ФОТО:Віктор Кошмал
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.