Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 06:35:52

Відбулася наукова конференція, присвячена 1000-літтю від дня упокоєння князя Володимира Великого

14.09.2015   16:51

11 вересня в залі засідань Любецької селищної ради відбулася наукова конференція, присвячена 1000-літтю від дня упокоєння князя Володимира Великого, яка була організована Департаментом культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, історико-археологічним музейним комплексом «Древній Любеч».

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятників матері Володимира Великого Малуші, його дядька – воєводи Добрині та преподобного Антонія Печерського.

На початку конференції прозвучали вітання її учасникам від кандидата історичних наук, професора, директора Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, голови правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександра Коваленка, начальника управління туризму та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Людмили Замай. З вітальним словом від імені районної державної адміністрації до учасників конференції звернулася начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Зінаїда Пінчук. Також науковців привітали директор Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» Сергій Заліський, любецький селищний голова Сергій Зарецький.

З доповідями та повідомленнями виступили 15 досвідчених та молодих науковців з Києва та Чернігова, серед яких доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Олександр Моця.

Ріпкинський район представили заступник директора з наукової роботи Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» Анатолій Федорченко, який виступив зі змістовною доповіддю про родовід Володимира Великого по материнській лінії, та учасники конференції: методист методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Інна Булда, вчителі історії та правознавства Ріпкинської гімназії Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Тетяна Дебела та Віра Юхименко, заступник директора з навчально-виховної роботи Любецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. 12-ї гвардійської Пінської Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії Галина Шаповал, вчитель історії та правознавства Володимир Семешко, старшокласники цієї школи.

Особливий інтерес з точки зору належності до історико-культурної спадщини Ріпкинщини викликали доповіді кандидата історичних наук, доцента кафедри історії та археології України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Олени Веремейчик і наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського та Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» Олександра Бондаря.

Після завершення конференції її учасники обмінялися враженнями та своїм баченням щодо організації та проведення наступних конференцій і традиційних Любецьких читань.

Під час заходу обговорювалися наступні наукові теми:
• Про одну гіпотезу прийняття християнства за Володимира Великого;
• До питання про родовід Володимира Великого по материнській лінії;
• Князь Володимир Святий і його жінки: легенди та реальність;
• Доба Володимира Великого і пам’ятки храмової архітектури Чернігово-Сіверщини;
• Геральдична підвіска доби Володимира Великого з Чернігова;
• Використання саней у поховальному проводі князя Володимира;
• Військові перетворення доби Володимира Великого в історіографії ХІХ- початку ХХ ст.;
• Християнські старожитності Любеча ХІ-ХІІІ ст.;
• Результати та перспективи дослідження Лиственського археологічного комплексу;
• Християнські старожитності з Виповзівського городища;
• Дослідження Єлецької курганної групи в Чернігові у 2001р.;
• Графіті у «хрещальні» Чернігівського Єлецького Свято-Успенського монастиря;
• Невідомий малюнок Любеча 1651 р.;
• Любецькі духівниці ХVІІ-ХVІІІ ст.;
• Як Сновськ став Седнєвом;
• Любеч у програмі святкування 900-ліття Чернігівської єпархії.

У заході взяли участь науковці, археологи, вчителі, викладачі вищих навчальних закладів, студенти, учні, громадськість та представники засобів масової інформації.
 
За час обговорення проекту пропозиції та зауваження не надходили.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39

Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36

ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини