Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 03:51:41

Багато мальв насіяла війна...

07.09.2015   19:03

7 вересня у Батуринській загальноосвітній школі відбувся науково-просвітницький захід "Пам’яті вічний вогонь", з нагоди 72-річниці з дня звільнення Батурина від нацистських загарбників.

Громада зібралася, щоб згадати тих, хто поліг в боротьбі з коричневою чумою ХХ століття– нацизмом, хто визволяв рідну землю від окупантів.

Особлива увага у виступі ведучої була приділена Герою Радянського Союзу Миколі Васильовичу Кадуну. З перших днів радянсько-німецької війни Микола перебував на фронті. 3 червня 1944 року за мужність і героїзм, проявлені у важкому бою, гвардії капітан Микола Кадун удостоєний найвищої нагороди - Золотої зірки Героя. Невдовзі, 30 липня 1944 року, у віці 25 років, під час визволення молдавського міста Тирасполь, Микола загинув. Пам’ятник Герою вже 40 років прикрашає територію школи, де проходять всі урочисті шкільні заходи.

Дворічна окупація Батурина нацистськими загарбниками завершилася завдяки жертовній допомозі місцевого населення, серед яких були і діти-мешканці сусідніх - села Обмачева та хутора Дробці. Саме про визволителів міста розповіла у своєму виступі науковий співробітник заповідника "Гетьманська столиця" Каріна Солдатова. Ще і ще раз згадали геройську і таку необхідну допомогу мужніх хлопчаків, які показали воїнам-визволителям броди через глибоку ріку Сейм. 13-ти річний обмачівець Коля Герасько загинув, виконуючи це завдання. 14 річний же Степан Донець, вдало виконав його, за що пізніше отримав орден Червоної зірки і пройшов усю війну сином полка. Про свого батька, Степана Донця, поділився спогадами його син, теж ветеран війни, але в Афганістані, Василь Донець. Непрохані, але такі зрозумілі, сльози зволожили очі ветерана та присутніх.

Озброєні до зубів нацисти міцно трималися за Батуринську висоту. На жаль, під час протистояння були і втрати з боку наших визволителів. 176 воїнів полягло геройською смертю, звільняючи Батурин. Вони знайшли вічний спокій на Братському кладовищі у парку "Кочубеївський". Честі покласти квіти до могил визволителів були удостоєні активні учасники Батуринського загону пластунів ім.Д.Чечеля Максим Прокопович та Дар’я Хитаєнко, до пам’ятника Миколи Кадуна квіти поклала Сушко Світлана.

Війна і зараз забирає життя наших співгромадян. На захисті державності України гинуть і втрачають здоров’я тисячі українців.
Бахмаччина і Батурин теж вносять свій внесок у справу захисту держави від агресора. Свою криваву данину серед наших земляків смерть почала збирати ще на Майдані, у лютому 2014-го. Серед загиблих - семеро наших земляків - уродженців Бахмаччини, які віддали найдорожче -своє життя - за наше право жити в незалежній, цивілізованій, європейській Україні.

Виставку, "Герої не вмирають", підготовлену заповідником спеціально до цього дня, презентували, як данину пам’яті справжнім чоловікам і героям, якими можемо пишатися. Їх імена назавжди залишаться на скрижалях історії і в наших серцях - Герой України, Василь Прохорський, Юрій Бутусов, Віктор Кеслер, Володимир Лестуха, Олександр Пащенко. Більш детально розповідь прозвучала про двох із загиблих - Олександра Ровного, із сусіднього села Матіївки, та сина Батуринського міського голови Леоніда Душі -Станіслава Душу. Цю хвилюючу місію виконали активні учасники історичного гуртка "Батуринський курінь" заповідника "Гетьманська столиця" Максим Нескуба та Євгенія Біліченко. Скорботні секунди хвилини мовчання за загиблими об’єднали аудиторію заходу.

Затамувавши подих, слухали учні і гості пісні на воєнну тематику у виконанні дуетів Вікторії Огієвської та Оксани Винник, Людмили Пендюх та Сушко Світлани, Марини Петровської і Сушко Світлани.
Сподіваємося, що цей урок мужності, організований і проведений педагогами школи і заповідника, назавжди закарбується в пам’яті майбутніх захисників Вітчизни.

Виставка "Герої не вмирають" буде експонуватися впродовж кількох місяців на Цитаделі Батуринської фортеці. І дай Боже, щоб нам не довелося поповнювати цей страшний список загиблих!...

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини