Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:04:35

Війна. Герої. Пам’ять

11.09.2014   07:21Агенцiя

10 вересня виповнилося 120 років від дня народження нашого видатного земляка Олександра Петровича Довженка. З цієї нагоди у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “О. Довженко. Війна. Герої. Пам’ять”.

Дитячі роки та юність митця пов’язані з мальовничою Десною, де у містечку Сосниця мешкала самобутня багатодітна родина. Саме тут сформувався характер Довженка – людини, якій судилося стати Великим майстром.

О. Довженко належить до когорти митців світового рівня. Саме він стояв біля витоків українського кіно. У 1958 р. у Брюсселі його стрічка “Земля” була визнана одним з 10 кращих фільмів світового кіномистецтва.

Нелегким був життєвий шлях нашого земляка. Доля випробовувала його характер, загартовувала. Не зважаючи на життєві негаразди Олександр Петрович не розгубив схильність до співчуття, сентиментальність, здатність аналізувати і передбачати подальший перебіг подій.

Саме в буремні роки Другої світової війни О.П. Довженко розкривається як публіцист. Він пише статті, короткі оповідання, в яких звертає увагу на одвічні людські почуття та стосунки, що формують спосіб життя взагалі. Його хвилюють дуалістична проблема відповідальності окремої людини та безвідповідальності чиновника; розуміння цінності життя окремої людини та народу в цілому; доля жінки в умовах війни; дезертирство та причини його виникнення.

На виставці за допомогою світлин та документів розповідається про життєвий шлях нашого земляка від маленького Сашка з деснянських луків до всесвітньо відомого кінорежисера. “Почути” роздуми О. Довженка над долею України, яка опинилася у огні дозволяють цитати зі “Щоденника” та інших творів. В центрі експозиції – меморії Олександра Довженка: капелюх та краватка, портфель і окуляри, авторучка та записна книжка, які зберігають його тепло.

До створення виставки долучилися Сосницький літературно-меморіальний музей О. Довженка та Чернігівський художній музей ім. Г. Галагана.
Під час відкриття у виконанні акторів Чернігівського молодіжного театру заслужених артистів України Л. Веселової та О. Биша пролунав уривок з документальної драми за творами О. Довженка “Я почав молитися Богу”.


Світлана Землянська, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ