Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:57:08

Війна. Герої. Пам’ять

11.09.2014   07:21Агенцiя

10 вересня виповнилося 120 років від дня народження нашого видатного земляка Олександра Петровича Довженка. З цієї нагоди у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “О. Довженко. Війна. Герої. Пам’ять”.

Дитячі роки та юність митця пов’язані з мальовничою Десною, де у містечку Сосниця мешкала самобутня багатодітна родина. Саме тут сформувався характер Довженка – людини, якій судилося стати Великим майстром.

О. Довженко належить до когорти митців світового рівня. Саме він стояв біля витоків українського кіно. У 1958 р. у Брюсселі його стрічка “Земля” була визнана одним з 10 кращих фільмів світового кіномистецтва.

Нелегким був життєвий шлях нашого земляка. Доля випробовувала його характер, загартовувала. Не зважаючи на життєві негаразди Олександр Петрович не розгубив схильність до співчуття, сентиментальність, здатність аналізувати і передбачати подальший перебіг подій.

Саме в буремні роки Другої світової війни О.П. Довженко розкривається як публіцист. Він пише статті, короткі оповідання, в яких звертає увагу на одвічні людські почуття та стосунки, що формують спосіб життя взагалі. Його хвилюють дуалістична проблема відповідальності окремої людини та безвідповідальності чиновника; розуміння цінності життя окремої людини та народу в цілому; доля жінки в умовах війни; дезертирство та причини його виникнення.

На виставці за допомогою світлин та документів розповідається про життєвий шлях нашого земляка від маленького Сашка з деснянських луків до всесвітньо відомого кінорежисера. “Почути” роздуми О. Довженка над долею України, яка опинилася у огні дозволяють цитати зі “Щоденника” та інших творів. В центрі експозиції – меморії Олександра Довженка: капелюх та краватка, портфель і окуляри, авторучка та записна книжка, які зберігають його тепло.

До створення виставки долучилися Сосницький літературно-меморіальний музей О. Довженка та Чернігівський художній музей ім. Г. Галагана.
Під час відкриття у виконанні акторів Чернігівського молодіжного театру заслужених артистів України Л. Веселової та О. Биша пролунав уривок з документальної драми за творами О. Довженка “Я почав молитися Богу”.


Світлана Землянська, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.