Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 12:26:51

Війна. Герої. Пам’ять

11.09.2014   07:21Агенцiя

10 вересня виповнилося 120 років від дня народження нашого видатного земляка Олександра Петровича Довженка. З цієї нагоди у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкрилася виставка “О. Довженко. Війна. Герої. Пам’ять”.

Дитячі роки та юність митця пов’язані з мальовничою Десною, де у містечку Сосниця мешкала самобутня багатодітна родина. Саме тут сформувався характер Довженка – людини, якій судилося стати Великим майстром.

О. Довженко належить до когорти митців світового рівня. Саме він стояв біля витоків українського кіно. У 1958 р. у Брюсселі його стрічка “Земля” була визнана одним з 10 кращих фільмів світового кіномистецтва.

Нелегким був життєвий шлях нашого земляка. Доля випробовувала його характер, загартовувала. Не зважаючи на життєві негаразди Олександр Петрович не розгубив схильність до співчуття, сентиментальність, здатність аналізувати і передбачати подальший перебіг подій.

Саме в буремні роки Другої світової війни О.П. Довженко розкривається як публіцист. Він пише статті, короткі оповідання, в яких звертає увагу на одвічні людські почуття та стосунки, що формують спосіб життя взагалі. Його хвилюють дуалістична проблема відповідальності окремої людини та безвідповідальності чиновника; розуміння цінності життя окремої людини та народу в цілому; доля жінки в умовах війни; дезертирство та причини його виникнення.

На виставці за допомогою світлин та документів розповідається про життєвий шлях нашого земляка від маленького Сашка з деснянських луків до всесвітньо відомого кінорежисера. “Почути” роздуми О. Довженка над долею України, яка опинилася у огні дозволяють цитати зі “Щоденника” та інших творів. В центрі експозиції – меморії Олександра Довженка: капелюх та краватка, портфель і окуляри, авторучка та записна книжка, які зберігають його тепло.

До створення виставки долучилися Сосницький літературно-меморіальний музей О. Довженка та Чернігівський художній музей ім. Г. Галагана.
Під час відкриття у виконанні акторів Чернігівського молодіжного театру заслужених артистів України Л. Веселової та О. Биша пролунав уривок з документальної драми за творами О. Довженка “Я почав молитися Богу”.


Світлана Землянська, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.