Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:46:44

В історичному музеї відкрилася виставка “Вишита її життя дорога”

11.01.2014   16:04Агенцiя

10 січня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вишита її життя дорога”, присвячена творчості знаної художниці й вишивальниці Ганни Іванівни Григоренко (01.01.1944–06.05.2006).

Уродженка села Хаєнки Ічнянського району Чернігівської області, випускниця Київського училища прикладного мистецтва та Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова, за фахом художник декоративно-прикладного мистецтва та художник-графік, вона протягом всього життя займалась улюбленою справою. Розпочала трудову діяльність 1966 року художником Чернігівської фабрики художніх виробів імені 8 Березня, невдовзі – призначена головним художником підприємства. Кілька років обіймала посаду “старшого наукового співробітника по народному мистецтву” Чернігівського історичного музею. До речі, цю посаду ввели в музеї саме для неї. З 1976 року працювала в Художньо-виробничих майстернях Художнього фонду України.

Учасниця багатьох виставок, Член Спілки художників СРСР (1982), Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1993). Заслужений майстер народної творчості (2006).

На виставці представлені роботи Ганни Іванівни (рушники, рушники-панно, сорочки, блузи, сукні, костюми; акварелі із серії “Село моє”; ескізи узорів вишивок; фотодокументальні матеріали), її нагороди та відзнаки із зібрань Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та надані родиною художниці. Серед експонатів привертає увагу незавершена робота – рушник, в якому так і залишилася голка з червоною ниткою.

У відкритті виставки взяли участь музейники, викладачі вузів, художники, народні майстри, колеги по цеху, які згадалали про майстриню, її творчість, цікаві миттєвості життя. Особливої теплоти заходу надала участь у ньому рідних Ганни Іванівни: чоловіка Петра Васильовича Пікуля, скульптора; доньки Мирослави – художника-монументаліста; сина Романа – художника-ювеліра. Виступаючі вкотре наголосили про необхідність відновлення в Чернігові етнографічного музею, закритого після передачі Катерининської церкви.

Виставка працюватиме до середини лютого.

Чернігівський історичний музей

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.