Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 02:49:18

Митці та жителі Чернігова створили колекцію про війну, емоції та тварин

29.10.2024   14:21Агенцiя

28 жовтня у приміщенні Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відбулася презентація мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться» за підтримки Українського культурного фонду.

 За невеликий проміжок часу, поки тривав проєкт, а це з серпня до жовтня цього року, відбулося двадцять майстер-класів з українських декоративних розписів та відкриті 4 виставки творів: у Чернігові, Дніпрі, Миколаєві та Вінниці,  на яких представлені десять різновидів українських декоративних розписів та розписної кераміки, створених майстрами та учасниками майстер-класів.

Протягом місяця на початку проєкту 9 майстрів провели майстер-класи: Маріанна Ваценко та Тетяна Стадниченко з петриківського розпису, Ангеліна Пан та Яна Власенко-Бернацька з самчиківського та подільського розписів, Наталія Бойко – з київського, Світлана Філаткіна – з слобожанського, Світлана Махонько – з кримськотатарського, Тетяна Добровольська – з косівського, Світлана Бойкова-Калюжна – з таврійського.

Місцем їх проведення став ART Media Hub музею, зручний простір, обладнаний усім необхідним, який функціонує як частина укриття. То ж творчий процес не переривався на сигнали повітряних тривог. Таким чином це сприяло створенню позитивної атмосфери для спілкування, взаємодії і набуття практичного досвіду, пов’язаного з культурною спадщиною. Крім того, ініціатива сприяла об’єднанню територіальної громади довкола  спільної культурної ідентичності з можливістю полегшення інтеграції до неї внутрішньо переміщених осіб.
Найкращі роботи, створені під час майстер-класів, були відібрані і долучені до тимчасового експонування у музеях Чернігова, Дніпра, Миколаєва, Вінниці. Їх можна побачити поряд з роботами 26 майстрів розпису з 10 областей України.

Ідеєю проєкту стала візуалізація історій про тварин у контексті війни з публічного простору. Оскільки саме образи тварин стали невід’ємною частиною публічних комунікацій, здатних формувати колективну свідомість, підтримувати моральний дух і сприяти мобілізації суспільства.
Образи, створені майстрами долученими до мистецького проєкту, акумулюють ідеї проєкту: опір окупанту, захист держави в умовах збройної агресії росії проти України, взаємодопомога і емпатія, військові злочини окупантів, пов’язані з тваринами та екоцид.

Цінним надбанням проєкту стали історії авторів, майстрів українських декоративних розписів, відображені у коментарях до творів. Ними доповнена як експозиція, так і каталог мистецького проєкту. Це оповіді у тому числі і про власний досвід війни. Тому вони є свідченням живої пам’яті, що зберігає індивідуальний і колективний досвід. Через ці розповіді глядачі отримують можливість зрозуміти не лише естетичну цінність творів, а й глибину емоцій, які їх супроводжують.

Результати проєкту, представлені у каталозі робіт, до якого увійшло понад 70 творів, створених майстрами та учасниками майстер-класів, будуть поширені у друкованому вигляді, а також каталог буде доступним онлайн для широкого загалу.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини