Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 вересня, 02:29:42

Утвердження національної ідентичності на Чернігівщині: національно-патріотичне виховання, сприяння функціонуванню української мови та збереження пам’яті

06.06.2024   13:47Агенцiя

Питання утвердження в області української національної та громадянської ідентичності обговорили сьогодні на засіданні профільної Координаційної ради при Чернігівській ОДА.

   «Формування нашої національної ідентичності є надважливим в умовах російської військової агресії. Від становлення українців як нації залежить майбутнє нашої держави в цілому», – наголосив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

За словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрія Шемця, наразі до процесу утвердження української національної та громадянської ідентичності в області залучені всі можливі заклади – бібліотеки, будинки культури, заклади освіти, молодіжні центри та простори тощо. Разом з тим, триває збір інформації щодо інститутів громадянського суспільства, які активно працюють у цьому напрямі.

Про національне-патріотичне виховання дітей та заходи, які проводить Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, розповів його очільник Петро Степовик.

Один з них – «Школа виховників джур» – спрямований на підготовку до виховницької діяльності зі створення та забезпечення роботи в районах і громадах осередків Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Він передбачає психологічну та вогневу підготовку, відпрацювання елементів надання першої медичної допомоги та інше.

    «Після завершення цього вишколу учасники отримують право створювати власні рої, об’єднувати в курені у громадах, а також надавати теоретичну та практичну допомогу у проведенні гри «Сокіл» («Джура»)», – зазначив Петро Степовик.

    «Джура» – дуже гарний захід, позитивно сприймається дітьми. Необхідно зробити все можливе, щоб він охопив максимальну кількість дітей», – наголосила перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш.

Говорили учасники зібрання й про стан реалізації у 2023 році обласної Програми сприяння функціонуванню української мови як державної.

Минулого року на виконання заходів, передбачених програмою, було витрачено понад 700 тисяч гривень. Більша частина коштів направлена на поповнення бібліотечних фондів, а також на створення фонду аудіозаписів окремих творів письменників Чернігівщини (наразі аудійовано шість творів, які розміщені на YouTube-каналах бібліотек та на платформі MEGOGO). Крім того, в межах програми проведено ряд фестивалів, літературних конкурсів, поетичних марафонів.

Ще один важливий захід – хакатон «Технологічні рішення для роботи з пам’яттю» – проводився на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» у співпраці з Міжнародним фондом «Партнерство за сильну Україну». Він спрямований на те, щоб залишити в історії пам’ять про події російського вторгнення на Чернігівщині.

Серед проєктів, які представили учасники хакатону, – розробка сайту та чат-ботів, створення відео для візуалізації даних, передача інформації за допомогою коміксів. Теми проєктів стосувались історій війни та окупації, захисту тварин, збереження історичних архітектурних споруд, кваліфікації воєнних злочинів тощо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51

Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.

Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.

“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17

Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.

Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10

Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.

 Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань

Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09

305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.