Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
«Кожен бізнес зараз, не тільки на Прилуччині, стикається з проблемою фінансової підтримки. Зі свого боку, намагаємося знайти баланс, спілкуючись з бізнесом про наявні проблеми та реальну допомогу, яка потрібна і яку ми можемо надати», – наголосив начальник Прилуцької РВА Володимир Чернов на сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.
Важливим напрямом є підтримка держави. Приміром, з 2022 року 22 підприємці отримали грантову допомогу на загальну суму більш ніж 5 млн грн, забезпечивши таким чином створення понад 40 нових робочих місць. Минулого тижня у Прилуках запрацював другий в області офіс підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», на базі якого можна проконсультуватися щодо започаткування власної справи, використання урядових ініціатив тощо.
Читати також: У Прилуках запрацював другий на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні»
Як зазначив Володимир Чернов, Прилуцький район – аграрний, тому більшість підприємств мають сільськогосподарське спрямування. Водночас є й промислові. Таких налічується близько 35, зокрема одне з бюджетоутворюючих – ТОВ «ПК «Пожмашина». Під час війни частину його потужностей релоковано до іншого регіону.
«В складні часи потрібно знаходити позитивні моменти для розвитку. Труднощі – це можливості», – переконаний генеральний директор ТОВ «ПК «Пожмашина» Олег Авер’янов.
Спікер розповів, що свого часу довелося прийняти нелегке рішення, розділивши виробничі спроможності. В результаті працюють два підприємства: одне з виготовлення сільськогосподарської техніки на Чернігівщині, інше – пожежної аварійно-рятувальної на Львівщині.
Загальна кількість працівників компанії складає пів тисячі осіб. Саме пошук фахівців і є однією з найголовніших проблем. Відтак керівник ПК «Пожмашина» вже зараз інвестує у підготовку потрібних кадрів, допомагаючи профтехам із закупівлею навчального обладнання та подальшим працевлаштуванням випускників.
За словами Володимира Чернова, подібна практика застосовується і в інших галузях.
Детальніше – у наступному відео.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.