Для Чернігівської області презентовано рекомендації щодо підтримки постраждалих від сексуального насильства під час війни
Сексуальне насильство – дуже болюче і чутливе питання, а надто тепер – в умовах війни. Для Чернігівщини – області, яка була в окупації, проблема вкрай актуальна.
За інформацією Чернігівської обласної прокуратури, випадки сексуального насильства під час воєнної агресії продовжують фіксуватися на території регіону. Наразі розслідуються шість кримінальних проваджень. До слова, перший вирок в Україні щодо військовослужбовця рф, причетного до сексуального насильства, ухвалений саме на Чернігівщині.
Виявлення таких злочинів – справа кропітка і делікатна, адже не кожна постраждала особа готова говорити про пережите. Тому на місцях фахівці, залучені до надання відповідної допомоги, повинні набути навичок для ефективної комунікації з постраждалими. Тут у пригоді стануть методичні рекомендації щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок воєнної агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій. Національні експерти і розробники матеріалів презентували їх сьогодні для трьох областей, в тому числі й Чернігівської.
Методичні рекомендації є однією з перших фахових публікацій в Україні, що дають відповіді на низку важливих питань, розуміння яких допомагає забезпечити ефективну протидію викликам, з якими зіткнулися українки та українці з 2014 року – від початку війни росії проти України.
«Сьогодні всі ми маємо скоординуватися – органи влади, громадські організації, суспільство загалом – для розв’язання цього болючого питання. Ми маємо вселити довіру людині, щоб вона відкрилася і сміливо розповіла про те, про що не хочеться навіть думати. Принцип незворотності покарання за скоєне має працювати», – зауважив заступник начальника ОВА Іван Ващенко.
Ключова ідея методичних рекомендацій – підвищити обізнаність профільних фахівців, в тому числі й представників правоохоронних органів, щодо належного реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та допомогти їм виробити навички надання допомоги та захисту постраждалим. Рекомендації мають високу практичну орієнтованість, що базується на персональному досвіді авторок із документування таких злочинів з початку російської агресії.
Буклет містить посилання на корисні ресурси, а також інформацію щодо контактів громадських організацій та ініціатив на національному та місцевому рівні, які надають допомогу постраждалим. Матеріал підготовлений у межах проєкту «Підтримка постраждалих від СНПК на національному рівні шляхом підтримки за підходом “рівний – рівному”», який реалізує ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» за підтримки Stand Speak Rise Up!
Презентація для Чернігівської, Хмельницької та Рівненської областей відбулася у змішаному форматі в межах проєкту «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», який виконує Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.
За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
«Чому в житті навчився – те маю передати»: у Чернігові відзначили освітян обласними преміями 15:27
Напередодні Дня працівників освіти в Чернігові відбулася зустріч із лауреатами обласних премій імені Софії Русової та імені Георгія Вороного.
Жнива на Чернігівщині: вже зібрано ранні зернові та зернобобові, триває збирання технічних культур та кукурудзи 15:14
Аграрії Чернігівської області станом на 3 жовтня закінчили збирання ранніх зернових та зернобобових культур: озимої та ярої пшениці, озимого та ярого ячменю, гороху, гречки, проса, озимого та ярого ріпаку.
«Армія відновлення» Чернігівщини – одна з найбільших у країні 15:03
20994 направлень на суспільно корисні роботи видано службою зайнятості з початку дії урядового проєкту «Армія відновлення» (з жовтня 2022 р.).
Особлива робота для безробітних 14:29
Таку у службі зайнятості пропонують тим, хто має багато любові і готовий ділитися нею та дарувати тепло й турботу дітям, які цього потребують. Йдеться про патронатних вихователів та їхніх помічників, яких наразі шукають, зокрема й з-поміж безробітних.
Пожежі — загроза для природи та здоров'я людей 14:25
В Україні триває пожежонебезпечний період. З початком осені почастішали підпали сухої рослинності, які через відсутність опадів та високі температури переростають у масштабні пожежі.