13 дорослих собак Хаскі тримає подружжя на Чернігівщині
У селі Кладьківка Куликівської територіальної громади на Чернігівщині є неймовірне місце для відпочинку всієї сім’ї під назвою «Дім Хаскі».

Головна, так би мовити, «фішка» цього комплексу – собаки породи хаскі. Адже це чи не єдине в Україні місце, де можна покататися в упряжці собак хаскі, погратися та просто прогулятися з ними, отримавши від цього заряд позитивних емоцій. До речі, головна ціль цієї бази – саме наповнення своїх гостей емоціями. Тут їх дарують з надлишком.
Історія бази відпочинку «Дім Хаскі» почалася ще у 90-х роках, коли Анатолій Прокопець побудував тут конюшню і невеликий будиночок. Тривалий час ця база називалася «Стара пристань». Люди приїздили сюди покататися на конях, побути наодинці з природою, насолодитися неймовірними краєвидами та відпочити на Десні, яка, до речі, протікає зовсім поряд із базою.
«Я з дитинства цікавився кіньми, тому коли в мене з’явилася така змога, я купив собі коня і побудував тут конюшню, а згодом і будиночок для відпочинку, – розповідає власник «Дому Хаскі» Анатолій. – Я займаюсь бізнесом, а коні були моїм хобі. Та після того, як побудував тут будинок, люди могли приїздити, кататися на конях і отримувати певні позитивні емоції. Спочатку в мене був один кінь, потім запропонував друзям, у яких були коні, поставити їх до мене в конюшню і разом їх обслуговувати – це називають постій коней. Власне, так і сталося. Наразі в мене двоє своїх коней іще декілька на постої».
Все почалося з Лакі і Страйка
Перші хаскі у Анатолія з’явилися понад десять років тому. Якось дружина подарувала йому двох собак цієї породи і, як каже подружжя, понеслось.
«Чоловік обожнює кататися на конях. І коли він їздив верхи, то постійно хотів, щоб якась собачка поруч бігала, знаєте як у фільмах, на картинах, – розповідає дружина Євгенія. – І я вирішила подарувати йому собак. Коли думали про породу, то обрали хаскі, бо самі ці собаки дуже добре бігають, а ще вони – класні друзі. І 11 років тому в розпліднику під Києвом я купила двох собак – Лакі і Страйка».
Та це був лише початок великої справи, адже згодом подружжя придбало ще декілька, і ще… Зараз у них 13 дорослих собак.
«Спочатку це була просто їзда верхи на конях у супроводі Лакі і Страйка. Адже тоді вони були молодими, і я їх виховував. Цей процес трохи затягнувся, бо зі Страйком я досить швидко знайшов контакт – він мене слухав і виконував усі команди, а от Лакі – дуже норовлива і вільнолюбна собака, тому її довелося навчати довше, – згадує Анатолій. – Коли собаки вже розуміли команди, я вирішив їх поставити в упряжку і побачив, що вони можуть не лише бігати, але й тягнути нарти, лижника, велосипедиста. Якось я вирішив посадити в нарти ще й свого сина, і виявилося, що тяглової сили двох тварин мало. Я почав читати і дізнався, що для більшої тяглової сили потрібно більше собак. Тоді ми купили ще чотирьох. Потім друзі і знайомі почали дарувати нам хаскі або віддавати своїх. Адже, знаєте, хаскі – дуже добрі і дуже соціалізовані собаки, вони ніколи не вкусять людину. Це не охоронці будинку, це собаки, які вас швидше залижуть, аніж вкусять, але є в них один мінус. Хаскі – їздова порода, і їм просто необхідно бігати по кілька кілометрів на день. Тому часто, купуючи таку собаку, людина не завжди може так довго вигулювати її. У квартирі собакам цієї породи жити досить некомфортно.
Коли з’явилося достатньо собак, ми змогли катати по декілька людей в упряжці. Це було так драйвово, що захотілося ділитися цими емоціями з іншими людьми. Так, власне, і з’явилася вся ця ідея з «Домом Хаскі».
Коні, вівці, єноти і навіть равлики
Та, як то кажуть, не собаками єдиними. Хоча відпочинок і різні активності в компанії хаскі є родзинкою цього місця, проте, окрім собак, тут є на що подивитися і є з ким цікаво та емоційно провести свій час. Адже господар «Дому Хаскі» полюбляє заводити нових тварин. Наразі тут живуть вівці, декілька коней, милі поні, парочка єнотів-полоскунів. Цієї весни новими жителями бази відпочинку і гарного настрою стали равлики – не прості, а їстівні.
«Купили маленьких, заселили, – розповідає Анатолій. – Вкладень тут великих не потрібно, тому вирішили спробувати. Це їстівні равлики, які вже за три місяці стають дорослими особинами. Плануємо в майбутньому проводити ще й екскурсії з дегустаціями. М’ясо равлика дуже схоже на курятину, і в ньому зовсім немає холестерину».
Неймовірні емоції можна отримати, побувши бодай декілька хвилин з єнотами. Вони досить дружелюбні і дуже допитливі тварини, які не лише обійматимуться з вами, а ще й обов’язково перевірять, що ви з собою принесли.
Відпочинок для душі
«Дім Хаскі» – місце з неймовірною позитивною енергетикою, і насамперед це завдяки пану Анатолію. Адже це людина, яка просто живе тим, чим займається, і безмежно любить те, чим займається. Тому тут не надають послуг з відпочинку, тут дають найголовніше – емоції. Найважливіше завдання «Дому Хаскі» – подарувати відвідувачам яскраві і позитивні враження. І як стверджують господарі, ще жоден гість не залишився байдужим. І ті, хто тут побуває хоча б раз, неодмінно повернуться знову. І це не дивно, бо пройшовши трекінг із хаскі, покатавшись по лугу на конях або сходивши погуляти з хаскі над Десною і просто побувши з тваринами, людина ніби «перезавантажується». Тут забувають про всі негаразди, проблеми, про міську метушню і просто насолоджуються спілкуванням з тваринами. Активності тут знайдуться для будь-якої пори року.
«До нас проїздять і дорослі, і привозять на екскурсії малих діток, – розповідає Євгенія. – Так нещодавно були з чернігівського дитсадочка. Ми катали малечу в упряжці, діти пили чай, гралися з собаками. Діти поїхали такі задоволені! Взагалі багато хто приїздить взимку саме задля того, аби покататися на нартах. Адже ніде в Україні цього зробити не можна, лише в Лапландії це популярна активність».
Карантин допоміг розширитися
Назва «Дім Хаскі» – це вже бренд, який сім’я викупила і має на нього повне право. На території для гостей розташовані не лише конюшня та вольєри, а й два будинки – Будинок каюра (каюр – це погонич коней, собак, оленів, які запряжені в упряжку, – Авт.) і двоповерховий Будинок хаскі.
Дружина Євгенія показує лазню, яку спроектував Анатолій
«Спочатку тут був один будинок – «хаскі», а потім наш комплекс «Дім Хаскі» і ті емоції, які він дає своїм відвідувачам, зайняли перше місце в Чернігівській області в рейтингу «Гостинні садиби», – розповідає дружина Євгенія. – Саме завдяки цій перемозі у Анатолія з’явилася змога взяти кредит під відносно невеликі відсотки для того, аби побудувати Будинок каюра і тим самим розширити місце для відвідувачів. Будинок каюра Анатолій побудував, можна сказати, своїми силами. Звісно, запрошували працівників, але він разом з нашими синами Данилом і Михайлом теж працювали на цьому будівництві. Це було минулого року, якраз під час карантину. І тепер у нас є Будинок хаскі і Будинок каюра, в яких місця вистачить і на велику компанію, і для сімейного відпочинку».
Робота важка, але приємна
Надавати людям послуги у сфері туризму – досить складна штука, а от заряджати їх емоціями, як це роблять в «Домі Хаскі», ще складніше. Сім’я живе в Ніжині, де має ще один бізнес. Проте майже щодня приїздить у Кладьківку, аби зустріти своїх гостей та зарядити їх неймовірними емоціями.
«Ми влітку і взимку майже постійно тут знаходимося, бо це якраз сезон, – розповідає Євгенія. – Можемо тут ночувати, у нас є будинок, або з Ніжина приїздимо. Перший час було важко, бо всю роботу робили чоловік та син. Вони робили трекінги, катали людей в упряжках. Плюс до всього потрібен щоденний догляд за тваринами. І було по три-чотири компанії на день, тому дуже важко було все робити вдвох. Потім минулого року нам написали Лера і Ігор, що хочуть приїхати на екскурсію. Вони приїхали, побули в нас і залишилися. Тепер вони працюють у нас і неабияк допомагають – як, власне, і всі, хто разом з нами тут працює».
Марія Пучинець
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.