Аграрне беззаконня: прибережну зону річки Десна збирається засіяти
Аграрне беззаконня. Жителі селища Сосниця на Чернігівщині обурені діями агрокомпанії, яка збирається засіяти прибережну зону річки Десна. Це може призвести до екологічного лиха. Чому? З'ясовував Даніїл Снісар.

Зранку у полі на околиці селища Сосниця зібралися пів сотні людей. Місцеві жителі випадково помітили, що на ділянку заїхав трактор і оре землю. Вони вирішили з'ясувати - хто і на якій підставі. Виявилося, у тракториста немає ні техпаспорта, ні будь-яких дозвільних документів. Власники цих паїв віддали землю в оренду агрофірмі.
Володимир Михайлович, житель смт Сосниця:
Ми почали дзвонити один одному. Мені подзвонили - я приїхав. Взагалі був на рибалці за Десною. Людям дали паї. Но люди ж прекрасно розуміють. Йому дали пай на орну землю і пай на випас. Так вони ж знають, що дають на випас. Але ж її будуть орать. Але ж її давали на випас. Не на ор. Оце ми обурюємся. Ми розуміємо, що їм гроші потрібні.
Трактор місцеві заблокували, прив'язавши тросом до стовбура, і викликали поліцію. З'явився тут й представник агрофірми, яка орендує земельну ділянку у власників паїв. Щоправда, жодних документів про сільськогосподарські роботи на місці чоловік надати не зміг.
Олег, власник агрофірми:
Если что то нарушили, где-то есть комиссии - можно писать заявления, будут проверки, мы будем отвечать за это. Могу предоставить все документы. Есть у нас юристы в Киеве, которые этим занимаются.
Громада здесь есть, которая решает, что делать с землей. Паси скот і коси сіно.
За словами чоловіка, тут хочуть вирощувати рослинні культури. Тому й почав зорювати землю. Ця новина місцевих жителів приголомшила. Адже вся земля в радіусі десятків кілометрів - це заливні луги, які чи не щовесни перетворюються в озера. За кількасот метрів протікає Десна.
Андрій Портний, селищний голова Сосниці:
Це все надалі буде впливати на наше здоров'я, на здоров'я наших діток. І ми, чесно кажучи, соснинчани, отут всі згуртувалися. Навпроти двох тижнів такі у нас протистояння відбуваються з цими аграріями, які виконують незаконні дії. Тут потрібна чітка і зрозуміла позиція державних контролюючих органів. В нас є поліція, державна екологічна інспекція, в нас є Держкомзем і є прокуратура: дайте конкретну відповідь, чи можна таку діяльність звершувати? Всі заяви, всі звернення від Сосницької селищної ради надійшли. Кримінальні провадження зареєстровані.
Розорювати заплавні землі заборонено Водним Кодексом України. Окрім того, ділянки в плавнях річок не можна використовувати у садівництві та городництві. Та агропідприємства-орендарі свідомо порушують не лише водний а й земельний кодекс. Так аграрії вже встигли переорати десятки гектарів землі просто біля берегів ще однієї річки - Чепелихи.
Ігор Чорнуха, начальник земельного відділу Сосницької громади:
Бачимо розорені заливні луги. Розорена земельна ділянка, розорений луг. Прибережні смуги я бачу що вони не витримані. І лінія - це прибережна захисна смуга, це мала річка - повинні бути 25 метрів. Вона, бачу, не витримана там. Якщо є наклон вище 3 градусів - кількість збільшується. Тобто, повинно бути 50 метрів.
Місцеві жителі кажуть, діють аграрії щоразу нахабніше. Під виглядом сільськогосподарських робіт навіть пісок незаконно видобувають і вивозять. Що ж до Сосниці - тут вже б'ють на сполох через імовірну екологічну катастрофу - у разі, якщо агрогіганти візьмуться обробляти землю хімдобривами.
Андрій Портний, селищний голова Сосниці:
Внесення агрохімікатів, хімічних добрив - вся ця вода піде в річку. А хочу, нагадати киянам, що в першу чергу, вони пьють воду з Десни. Я зараз звертаюся до президента країни, до голови Верховної Ради - наведіть, будь ласка, порядок під час карантину.
Володимир Михайлович, житель смт Сосниця:
Я розумію цих орендарів. Я розумію тих людей, які здали свої паї. Ті всі хочуть гроші, тому що у нас біднота в країні. Але хай же люди нас поймуть, усіх. 10 людей наживаються, а тисячі - страждають.
Соснинці кажуть, якщо влада їх не почує, готові до рішучіших дій.
https://podrobnosti.ua/2346433-agrarne-bezzakonnja-priberezhnu-zonu-rchki-desna-zbiratsja-zasjati.html
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.