"Я не хочу, щоб діти плакали знову"
Ці рядки — частина вірша голови обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Ніни Зубок, в якому вона передала весь біль свого дитинства, згадуючи страшні роки Другої світової війни. Знає про них не з чужих розповідей, адже восьмирічною дівчинкою у 1943 році її вивезли з України до одного з німецьких концтаборів, де маленька Ніна пробула більше двох років.

Зараз, у свої майже 83 роки, Ніна Володимирівна така ж активна, як і в молодості, небайдужа до чужого горя. Завжди радо відгукується на запрошення зустрітися з молодими людьми. От і сьогодні вона поділилася з ними спогадами в Обласному молодіжному центрі. Сам захід приурочений до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських таборів.
Ніна Зубок, зокрема, зазначила: «Нас, полонених, із пекла концтабору звільнили американці навесні 1945 року. Проте, таке довгоочікуване звільнення стало наступним етапом поневолення — ми дуже довго жили із клеймом зрадника. Ті, хто пережив жахи війни, мають доносити до людей правду про неї, щоб не допустити ще одного злочину проти людства у майбутньому».
Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш: «Сьогодні, в непростий період нашої країни, як ніколи значення слова «мир» болісне. Хочеться, щоб молодь розуміла, наскільки дорого він коштує; щоб кожен із нас відчував себе частинкою єдиної неподільної України. Тільки тоді ми переможемо у боротьбі, що триває на сході країни. А зараз у нас унікальна можливість поспілкуватися зі свідками далеких років Другої світової війни. Цінуймо це і не втрачаймо час».
Під час заходу декан факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації Чернігівського національного технологічного університету Тетяна Сила презентувала проект «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова». Його у 2014-2016 роках реалізував зазначений вищий навчальний заклад разом з Чернігівським міським відділенням Української спілки в’язнів-жертв нацизму та Територіальним центром соціального обслуговування Деснянської районної у місті Чернігові ради. Фінансову підтримку надав німецький фонд «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».
Насамкінець гості Обласного молодіжного центру переглянули фільм «Освенцім - жорстокість нацизму».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.