Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 15:28:18

Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на ПАТ "Млибор"

07.10.2016   07:42

Для того, щоб успішно ліквідовувати надзвичайні ситуації, гасити пожежі, рятувальникам Чернігівщини постійно доводиться підвищувати свою професійну майстерність. З цією метою з особовим складом підрозділів ДСНС області постійно проводяться практичні заняття і навчання.

Цього разу об'єктом для їх проведення стало ПАТ "Млибор", що знаходиться по вулиці Елеваторній у місті Чернігові. Місце проведення навчань було визначено не випадково, адже це потужне підприємство зберігання та переробки зерна, виробництва борошна і комбікормів відноситься до категорії підвищеної небезпеки. При здійсненні операцій приймання, очищення, сушіння, відпуску зерна та практично на кожному етапі технологічного процесу у виробничих ємностях, спорудах, приміщеннях утворюються пилоповітряні суміші.

Цей пил, що осідає на технологічному та іншому обладнанні, стінах, підлозі, конструктивних елементах виробничих приміщень, являє собою велику небезпеку, так як він – джерело вибухонебезпечних аеросумішей. Наявність осілого пилу сприяє швидкому розповсюдженню пилового вибуху з однієї технологічної машини на весь об’єм приміщення, з однієї дільниці виробництва на іншу.

Крім того, в результаті закладки та зберігання зерна з підвищеною вологістю або температурою, через недотримання термінів зберігання, може відбуватися його саморозігрівання та самозаймання. Ці процеси призводять до виділення із сировини горючих газів (водню, метану, вуглекислого газу), які, змішуючись з повітрям, можуть утворювати вибухонебезпечні газоповітряні суміші. І достатньо невеличкої іскри, щоб стався аварійний вибух.

Навчання, які проводилися 6 жовтня, розпочались із ознайомлення з основною небезпекою об'єкта. Після чого пролунав сигнал тривоги. За легендою, через самозагоряння виникла пожежа зерна у силосі № 6, що з’єднаний із силосами № 3 і 9 перепускними вікнами. Першою на місце пригоди прибуває пожежна команда "Млибору", яка проводить флегматизацію палаючого та сусідніх силосів, шляхом подачі з балонів двоокису вуглецю за допомогою спеціальних стволів.

Через три хвилини прибуває перший пожежно-рятувальний підрозділ, який оголошує підвищений номер виклику для підрозділів ДСНС міста. Відразу ж було організовано взаємодію з адміністрацією об'єкта, будівлю знеструмлено, зупинено технологічний процес. Тим часом, прибувають пожежно-рятувальні підрозділи.

Створюється штаб пожежогасіння та оперативні дільниці для ліквідації надзвичайної ситуації. Всього у навчаннях взяли участь 8 одиниць спеціальної техніки та 37 чоловік особового складу.

Проводиться розвідка пожежі, автомобілі встановлюють на вододжерела, прокладаються рукавні лінії на верхній поверх силосів, висота якого складає понад 40 метрів. В силос, що горить, через завантажувальні люки рятувальниками подається повітряно-механічна піна для попередження утворення вибухонебезпечної концентрації. Проводиться відвантаження зерна, що горить, та його подальше гасіння. Умовну пожежу ліквідовано.

Підводив підсумки навчань їх керівник - заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту В`ячеслав Вернидуб. Загальна оцінка - підрозділи ДСНС впорались із поставленим завданням. Були деякі недоліки, але для того і потрібні навчання, щоб не було помилок у реальних надзвичайних ситуаціях.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини