Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 18:26:45

Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на ПАТ "Млибор"

07.10.2016   07:42

Для того, щоб успішно ліквідовувати надзвичайні ситуації, гасити пожежі, рятувальникам Чернігівщини постійно доводиться підвищувати свою професійну майстерність. З цією метою з особовим складом підрозділів ДСНС області постійно проводяться практичні заняття і навчання.

Цього разу об'єктом для їх проведення стало ПАТ "Млибор", що знаходиться по вулиці Елеваторній у місті Чернігові. Місце проведення навчань було визначено не випадково, адже це потужне підприємство зберігання та переробки зерна, виробництва борошна і комбікормів відноситься до категорії підвищеної небезпеки. При здійсненні операцій приймання, очищення, сушіння, відпуску зерна та практично на кожному етапі технологічного процесу у виробничих ємностях, спорудах, приміщеннях утворюються пилоповітряні суміші.

Цей пил, що осідає на технологічному та іншому обладнанні, стінах, підлозі, конструктивних елементах виробничих приміщень, являє собою велику небезпеку, так як він – джерело вибухонебезпечних аеросумішей. Наявність осілого пилу сприяє швидкому розповсюдженню пилового вибуху з однієї технологічної машини на весь об’єм приміщення, з однієї дільниці виробництва на іншу.

Крім того, в результаті закладки та зберігання зерна з підвищеною вологістю або температурою, через недотримання термінів зберігання, може відбуватися його саморозігрівання та самозаймання. Ці процеси призводять до виділення із сировини горючих газів (водню, метану, вуглекислого газу), які, змішуючись з повітрям, можуть утворювати вибухонебезпечні газоповітряні суміші. І достатньо невеличкої іскри, щоб стався аварійний вибух.

Навчання, які проводилися 6 жовтня, розпочались із ознайомлення з основною небезпекою об'єкта. Після чого пролунав сигнал тривоги. За легендою, через самозагоряння виникла пожежа зерна у силосі № 6, що з’єднаний із силосами № 3 і 9 перепускними вікнами. Першою на місце пригоди прибуває пожежна команда "Млибору", яка проводить флегматизацію палаючого та сусідніх силосів, шляхом подачі з балонів двоокису вуглецю за допомогою спеціальних стволів.

Через три хвилини прибуває перший пожежно-рятувальний підрозділ, який оголошує підвищений номер виклику для підрозділів ДСНС міста. Відразу ж було організовано взаємодію з адміністрацією об'єкта, будівлю знеструмлено, зупинено технологічний процес. Тим часом, прибувають пожежно-рятувальні підрозділи.

Створюється штаб пожежогасіння та оперативні дільниці для ліквідації надзвичайної ситуації. Всього у навчаннях взяли участь 8 одиниць спеціальної техніки та 37 чоловік особового складу.

Проводиться розвідка пожежі, автомобілі встановлюють на вододжерела, прокладаються рукавні лінії на верхній поверх силосів, висота якого складає понад 40 метрів. В силос, що горить, через завантажувальні люки рятувальниками подається повітряно-механічна піна для попередження утворення вибухонебезпечної концентрації. Проводиться відвантаження зерна, що горить, та його подальше гасіння. Умовну пожежу ліквідовано.

Підводив підсумки навчань їх керівник - заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту В`ячеслав Вернидуб. Загальна оцінка - підрозділи ДСНС впорались із поставленим завданням. Були деякі недоліки, але для того і потрібні навчання, щоб не було помилок у реальних надзвичайних ситуаціях.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини