Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 20:17:45

Перепрофілювати не треба скорочувати, або Про долю районної медицини на прикладі Городнянщини

31.05.2016   08:16

Зустріч із керівниками центральних медичних закладів Городнянського району – ЦРЛ та відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – відбулася наприкінці минулого тижня. Разом – управлінці галузі й району, народний депутат-мажоритарник, обраний городнянцями, Анатолій Євлахов і голова облдержадміністрації Валерій Куліч – обговорили можливі шляхи розвитку медицини в районі та області.

Зустріч мала форму вільного живого спілкування в ході огляду стану матеріально-технічної бази закладів. Наприкінці візиту, на прохання представників ЗМІ, голова ОДА коротко розповів про перебіг розмови.

«Ми ознайомилися з роботою двох котелень, які збудовано на умовах державно-приватного партнерства. У цьому конкретному випадку економія коштів лікарнею, яка закуповує тепло, становить близько 30%. Це не дуже багато, – як потім роз’яснив Валерій Куліч, за умови будівництва територіальною громадою власних котелень, термін окупності інвестиції складає 1-2 роки, а вартість тепла зменшується мінімум удвічі. – Але, у будь-якому випадку, використання відновлюваної місцевої сировини – дров – забезпечує енергетичну незалежність. Відмова від газу закладів освітньої та медичної сфер – є пріоритетним завданням. Керівники відповідних управлінь і департаментів мають доручення з цього напрямку роботи і зорієнтовані на масове та оперативне переведення закладів на відновні місцеві енергоносії».

Стосовно загального стану галузі в області: «Яскравим прикладом невідповідності розгалуженості та потужності медичних установ Чернігівщини реальним потребам і завданням – є Городнянська ЦРЛ. Величезне приміщення лікарні не використовується повністю, те саме стосується і послуг – за рік, наприклад, проводиться всього 200 операцій.

Тому наше завдання – чесно відповісти собі, що може і має робити ця лікарня – надавати первинну допомогу. А решту потужностей переобладнати під хоспісний центр. Бо, на жаль, демографічна ситуація невтішна, населення старіє і потребує якісної допомоги. Це чесний підхід, адже практично так і відбувається – лікарня наповнюється на сто відсотків лише в осінньо-зимовий період, коли одинокі люди масово приїздять і практично зимують у лікарні. Тому, переконаний, для цих потреб краще обладнати якісний хоспісний центр, у якому можна буде забезпечити нормальні умови і фінансування для надання якісних послуг. За цієї моделі не треба буде і персонал скорочувати, треба буде перепрофілювати, щоб послуги надавалися саме ті, яких насправді люди потребують.

Для напрацювання якісного проекту структури медицини в Чернігівській області ми, спільно з Міністерством охорони здоров’я, замовили дослідження у недержавної незалежної організації. Отримавши резюме проекту, а це має відбутися вже протягом найближчого місяця, Чернігівщина матиме перспективу заручитися сприянням та фінансовою підтримкою держави для реалізації пілотного проекту зі структуризації медичної галузі області», – розповів голова ОДА Валерій Куліч.

Народний депутат України Анатолій Євлахов, коментуючи ситуацію, зокрема, зазначив, що в даному випадку від нардепа потребуються не стільки законодавчі, скільки лобістські зусилля:

«Ми маємо звернути увагу Верховної Ради та уряду взагалі на існування проблеми, нагадати про існування Чернігівської області та її півночі зокрема. Адже наша область унікальна і неоднорідна: південні райони живуть набагато краще, ніж північні. Тому ці райони, і Чернігівщина загалом потребують найбільшої уваги. Тому ми зараз активно пропагуємо те, що саме тут треба запроваджувати пілотний проект. Ми маємо добрі ділові стосунки і з Прем’єр-міністром, який довгий час був нашим колегою, і з в. о. Міністра охорони здоров’я – вони поділяють наші погляди і готові розглядати й реалізовувати проект – показати всій Україні на прикладі Чернігівщини ефективну структуризацію і профілювання закладів охорони здоров’я», – пояснив, відповідаючи на запитання представників регіональних ЗМІ, народний депутат України Анатолій Євлахов.

«Найпростіше – замовчувати проблему, якось дотягнути черговий рік, десь знайти кошти, щоб «залатати дірки». Але потрібно визнати, що проблема є, і знайти шляхи її розв’язання. Це – головна мета. Бо так далі рухатися не можна – структуру в такому вигляді ми не можемо утримувати. Тому ми докладемо всіх зусиль, щоб зробити її ефективною», – резюмував Валерій Куліч.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.