У кожній громаді, де є випадки насильства, має бути спеціалізована служба підтримки – рішення учасників профільної Міжвідомчої ради
В області на даний час діють 53 такі служби – але лише у 42 територіальних громадах.
Зокрема, мова про три денних центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб та 44 мобільні бригади.
За словами Андрія Шемця, директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, найактивніші у розбудові мережі спеціалізованих служб – Новгород-Сіверський та Прилуцький райони. Там підтримку особам, постраждалим від насильства, надають у всіх громадах без виключення.
В інших трьох районах ситуація залишається з кінця минулого року майже незмінною – жителі громад, постраждалі від насильства, не отримують необхідної допомоги через відсутність профільних спеціалізованих служб.
«З цим питанням зволікати не можна. Було достатньо часу у керівництва громад, щоб створити необхідні служби. Підготовка відповідного доручення начальника ОВА прискорить вирішення цієї проблеми», – акцентував заступник голови ОДА Іван Ващенко, голова Міжвідомчої ради.
Андрій Шемець також додав, що спеціалістами Департаменту буде організовано виїзди до тергромад для оцінки як потреб у створенні спеціалізованих служб, так і поточного стану діяльності вже наявних.
Ще одне питання, яке обговорило зібрання – виконання регіонального Плану дій з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир і безпеку» до 2025 року.
Цей план став ключовим інструментом для забезпечення рівних прав і можливостей, зміцнення безпеки жінок і дівчат, а також для посилення їхньої участі у процесах миротворення та прийняття рішень.
Руслана Нагорна, начальниця відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, наголосила, що важливу роль у виконанні Плану відіграє обласна Коаліція «Чернігівщина 1325», яка об’єднала активних представників громадянського суспільства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Серед зробленого у межах виконання Плану дій – створення груп самодопомоги та хабів для підтримки жінок, постраждалих від війни; підписано п’ять меморандумів про співпрацю між ОМС та ГО, які опікуються питаннями гендерної рівності; активна участь жінок у волонтерській діяльності; створення 11 жіночих просторів тощо.
У планах – розробка нового регіонального Плану дій з урахуванням нових викликів та рекомендацій від учасників Міжвідомчої ради.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

У Ічні Прилуцького району поліцейські під час санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка набої 11:19
Співробітники Ічнянського відділення Прилуцького районного відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання місцевим мешканцем майже 400 набоїв до автоматичної зброї. Зловмиснику загрожує до семи років позбавлення волі.

Безбар'єрність в дії: на Чернігівщині для 72 громадян з інвалідністю облаштовано робочі місця 11:17
Серед них - наш захисник Роман Тронь з с. Парафіївки Прилуцького району, якого працевлаштовано охоронником на ПрАТ «Кремінь». Підприємство займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. Завдяки участі у програмі кошти на придбання телевізійної системи, офісного стола та крісла для роботи охоронника роботодавцю компенсувала служба зайнятості.

Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею 11:12
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Ніжин у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень 11:08
На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням, з метою недопущення їх знищення (вирубування). Відповідну роботу з цих питань проводять працівники територіальних управлінь Держлісагентства України у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування, що за рішеннями сесії передають самозаліснені ділянки спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.
Освітні можливості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонує служба зайнятості... 11:05
Йдеться про безоплатне професійне навчання в рамках експериментального проєкту. І торік такою можливістю скористалися 7 мешканців області: вчилися на електромонтера, електрозварника, верстатника деревообробних верстатів.