Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:59:35

Чернігівщина: Обіцянки і справи – два фантоми одного сподівання

10.12.2012   09:32Агенцiя

Одного разу, у “Великій книзі афоризмів” мені до ока припала фраза: “Зроби, якщо не можеш пообіцяти!”. Гарний вислів. Головне, щоб усе відбувалося не навпаки. А що спонукало мне пригадати ці слова, так це чергове зібрання експертів, політиків, журналістів та представників громадськості, яке нещодавно відбулося у чернігівському прес-клубі “Чиста політика”. Зрозуміло, що тема останніх виборів не вщухатиме ще певний час, тому й досі ми намагаємося визначити, в яких же моментах громади отримали “бонус на майбутнє”, а в яких знову “програли битву за найкращі часи”.

В ході зазначеного зібрання Чернігівська громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” (а саме її голова Павло Пущенко) презентувала присутнім інформаційну збірку “Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання”.

До неї увійшли узагальнені дані про особливості передвиборчої кампанії в області: офіційні результати виборів по кожному з 6-ти округів; біографії переможців-мажоритарників; результати соціологічних досліджень щодо проблем, які хвилювали людей напередодні виборів; передвиборчі програми (обіцянки), які давалися місцевими мажоритарниками (тепер вже депутатами нового парламенту), які перемогли в округах. До речі, матеріали для видання збирали з усіх відкритих і доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок, офіційних (в тому числі розширених) програм тощо. За словами пана Пущенка, головна мета збірки – зафіксувати передвиборчі обіцянки учасників перегонів.

“Громадськість має контролювати роботу депутатів та питати, що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки роботи будь-якого політика”, – зазначив він. Як повідомив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки, дехто спирався на благодійність та матеріальну допомогу людям сьогодні, аніж на програми розвитку регіону і плани на майбутнє. Були й ті, хто майстерно жонглював гаслами і лозунгами або підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Отже, кожен боровся як міг, вмів і планував. А книжечка стала, такою-собі, пам’яткою як для переможців, так і для громади. Тільки от, в решті решт, хто отримає більшу користь від неї – видавник, депутат, “Ініціатива” чи виборець – покаже час.

На останок, ЧОЦ “Ініціатива” наголосила, що видання даної збірки стало завершальнім етапом проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”. Також, організація планує створити на сайті “Події і коментарі” (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ, присвячений вище запропонованій темі, де в профілі кожного депутата з Чернігівщини будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на певний час. “Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика”, – наголосив керманич “Ініціативи”.

Наразі, ще один “розбір виборчих польотів” пройшов нормально: проект успішно презентовано, інформацію отримано, збірки роздано. І це, певно, не останнє зібрання на тему осінньої “кампанії 2012”. Але, залишилося два “на жаль”: обіцянок, на жаль, забагато, а от збірок, на жаль, замало. Як би ж останніх було більше і їх отримала більшість виборців в усіх округах регіону, то це б могло стати на кшталт щоденника для нотаток. Тоді б, може, і говорили б про це частіше, і контроль відбувався своєчасно. Але… І знову таки – на жаль, що взагалі обіцянки (здебільшого і в звичайному житті також) роздаються дуже часто і надто легко, адже із самого початку йде розрахунок на погану пам’ять того, кому вони адресовані.

І все ж таки добре, що хоча б невелику частину населення проблема фантому обіцянок і справ не залишає в спокої. Головне, щоб не виявилося на фініші, як у вислові одного французького комедіографа: “Обіцяй тільки неможливе, і у тебе не буде підстав собі в чомусь дорікати”.


Юлія Найда

http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2012&AMonth=12&ADay=6&ArticleID=16727

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.